Цветът на козината

Тук се говори за всичко свързано с Голдъните
Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пет ное 06, 2009 3:44 pm

Моят съвет е да изчакаш клубно кучило.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет ное 06, 2009 3:52 pm

Всъщност сега изчетох цялата тема за зоомагазините и разбрах, че както недвусмислено е казано, родословието не е за да се води кучо по изложби, а за да се докаже, че родителите му са здрави. От такава гледна точка си заслужава да се чака клубно кучило, мисля.

Може да приемете, че оттеглям стария коментар. Макар че имам само още един въпрос:

в този форум има споменати да речем 20 клубни развъдника. Дали няма в България и други развъдници, които също да са с официални документи, но просто да нямат нищо общо с клуба?

не че имам нещо против клубно кучило- напротив, това е най-добрият вариант, но ако мога да разширя избора си, винаги ще е по-добре.

А и ми се иска да видя кученцата, преди да купя, да поддържам контакт с тях, което значи, че развъдникът трябва да е в София или наблизо, а тези, които досега съм срещнала по форума, са предимно по Черноморието като че ли...

Разбира се, това е много важно и за кучето бих отишла и до Австралия, но просто не искам да купувам по снимка, а наистина да го ВИДЯ и да ми хареса.

Мерси за съвета от вас с Грифи (както на много хора, вашата ми е от любимите теми и само чакам нови разкази).

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет ное 06, 2009 3:54 pm

Всички клубни развъдници в България са обявени тук във форума!
Ако някой ти каже,че е клубен развъдчик и името на развъдника му го няма тук значи малко послъгва!

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пет ное 06, 2009 3:57 pm

Въпросът ми беше дали развъдник, който НЕ Е клубен, може също да издава оригинални документи и каква е разликата- защо и как един развъдник става "клубен"? Дали не може например Х и У от град М да имат родословни кучета, да са им направили изледвания, да са създали поколение, което има нужните документи и ваксини и да ги продават, но просто да не са се регистрирали в клуба?

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет ное 06, 2009 3:59 pm

За да е клубен,един развъдник трябва да покрие определени изисквания на клуба!

Ето ги и тях
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=146

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » пет ное 06, 2009 4:10 pm

Точно така, всички клубни развъдници са обявени тук. Останалото не са развъдници, а т.нар. puppy mills.

И още едно уточнение. Развъдчиците си планират развъдната дейност с години напред, но информацията за кучилата се обявява тук едва след като връзката е осъществена и има резултат.

Затова търпеливо, последователно и с трепет проверявай редовно форума :D

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » пет ное 06, 2009 4:35 pm

Всъщност в момента се очаква клубно кучило (не при нас), от едни прекрасни родители, та ви съветвам поне още мъничко да изчакате за да има официално инфо, че ще има кученца :D

А защо не помислите за куче от някоя съседна държава. :roll: В Сърбия например има страхотни развъдници! :wink:
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пет ное 06, 2009 4:42 pm

goldroks написа:Всъщност в момента се очаква клубно кучило (не при нас), от едни прекрасни родители, та ви съветвам поне още мъничко да изчакате за да има официално инфо, че ще има кученца :D

А защо не помислите за куче от някоя съседна държава. :roll: В Сърбия например има страхотни развъдници! :wink:
Ay, ще има ново кучило, супеер! Следя си аз редовно ;) Ще чакам!

Ами точно по тази причина, която споменах- иска ми се да ида да видя и родителите,и кученцата, преди да ги купя. Ако е от друга държава отиваш и купуваш 100% (сигурно се и предплаща), а аз искам да осъщестя връзка с кучетата, все пак не е като да си запазиш по Интернет хладилник примерно, а са живи същества. Сега има едно кученце, но е чак в Хърватска- няма как да идем там повече от веднъж (друг е въпросът, че е и женско, а мъж ми иска мъжко, на мен ми е все едно). Предпочитам си българче да е :)))

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пет ное 06, 2009 10:34 pm

И аз ще кажа няколко думи:

1. В България правилата са такива, че за да имат легитимни родословия кучетата, трябва да са от регистриран развъдник, собствениците на който да са клубни членове.

2. Развъдниците НЕ издават родословия. Това се прави от клубовете по порода, като същите се регистрират в БРФК.

3. Не е задължително всички развъдници да са публикувани тук (въпреки, че се опитваме да поддържаме списъка актуален). Напълно е възможно да има регистрирани развъдници, които все още да не са произвели кучета, но да са на членове на клуба и съответно да са "клубни". 8)

4. По Черномориет има 1 (един!) регистриран клубен развъдник в Бургас. По един има и в Плевен, Стара Загора, Пловдив, Хасково - останалите са в София. (Ако съм пропуснал някого, моля да ме извини).

5. Изобщо не е задължително куче от чужбина да се взима на 100% - още повече да се предплаща. Ако някой ви поставя такива условия, очаквайте проблеми. Дори и най-известните развъдчици ще ви поканят да отидете да си вземете кучето (стига изобщо да се стигне до момента с обсъждане на продажба), но със сигурност ще ви кажат, че взимате животното САМО ако вие решите. Ако не ви хареса - няма проблем. Никакво предплащане.

Това е.

Потребителски аватар
GO6E
Потребител
Регистриран: пон яну 15, 2007 11:46 pm

Мнение от GO6E » чет май 13, 2010 8:36 pm

:wink:

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » чет юли 15, 2010 2:55 pm

Промяна в стандарта, касаещ цвета на козината, се задава от необятната китайска страна:

Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » чет юли 15, 2010 3:13 pm

Съдейки по тази снимка, май не е само козината...

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пет юли 16, 2010 9:33 am

:lol: :lol: :lol:
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
Danyna