ДИСПЛАЗИЯ

Тук се говори за всичко свързано с Голдъните
Venci
Потребител
Регистриран: чет ное 25, 2010 2:43 pm

ДИСПЛАЗИЯ

Мнение от Venci » вт дек 21, 2010 1:59 pm

Отново подхващам темата, защото видях че последните писания по нея са от доста време. Имаме си прекрасен голдън, който в момента е на 8м21дни. От малък си разте доста едър и към 5 месец започна при по-големи натоварвания да понакуцва с едното краче. Два, три пъти осезаемо го и болеше. Когато го заведем при ветеринаря, бие му обезболяваща инжекция и на следващия ден кученцето си е ок. Но на 7мец. инжекцията почети не подейства и му направиха ренгенова снимка / с пълна упойка/. Чухме стресиращата диагноза: ДИСПЛАЗИЯ и на двете крачета. Изписаха му Rimadyl и артостабил. И така пихме тези хапчета близо месец без никаква промяна - все по-често кучето си куцаше и даже нямаше желание за излизане. Решихме да го заведем при друг специалист - във Варна. Там му направиха нови снимки и получихме същата диагноза. Препоръчаха ни оперативна намеса - дартопластика, кочто било желателно да направим до навършване на годинката. Сменихме лекарствата - пироксикам на свещички, който подестваха светкавично - 15 дни, а сега е само на Глюкозоамини.

Venci
Потребител

Мнение от Venci » вт дек 21, 2010 2:34 pm

От пироксикама до днес вече почети месец кучето видимо няма никакви проблеми, не куца, не го боли, подвижно и весело, бяга и скача на воля. Приемам всякакви съвети, какво е най-добре да направим за нашия невероятен голдън.

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » вт дек 21, 2010 4:44 pm

Аз бих потърсил поне консултация с доктор Борислав Георгиев от клиника "Син кръст".

Пожелавам ви успех!

Zara & Hrisi
Потребител
Регистриран: съб ное 27, 2010 10:40 am

Мнение от Zara & Hrisi » ср мар 23, 2011 10:20 am

Зара е на 6м и засъжаление в понеделник и откриха дисплазия на двете крачета (билатерално), но на лявото краче вече се е извадила бедрената кост от таза. Моля, да ме извините за липсата на терминология, но в случая описвам състоянието на Зара така както аз го разбирам и видях на ренгеновата снимка.

В петък е назначена операция на Зара при д-р Георгиев в Син кръст. Операцията ще се състой в изрязване на "ябълката" на бедрената кост.

Знам, че уперацията ще бъде успешна и Зара ще се възсранови по най-бързия начин.

Аз също препоръчвам консултация с д-р Георгиева - ние бяхме очаровани от загриженосста и вниманието, с което консултира с нас състоянието на Зара.

Успех!

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср мар 23, 2011 11:17 pm

Стискам палци за Зара, сигурна съм, че всичко ще е наред и скоро ще е здрава, дива и щастлива!

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » чет мар 24, 2011 10:53 pm

Преди време беше организиран семинар на тази тема.
Изключително полезен по темата и препоръчвам да се запознаят всички,
защото това е пътят да се борим с този проблем и да не позволяваме да се случва.Ето линк:
http://www.labrador-sofia.com/site/file ... nts/_1.pdf

Zara & Hrisi
Потребител

Мнение от Zara & Hrisi » пет мар 25, 2011 8:56 am

Благодаря много за подкрепата, както и за лекцията - веднага ще я прочета. Съжалявам само, че не реагирах по навреме, но вярвам, че всичко е наред и тя ще се възстанови много бързо.

Отново благодаря за подкрепата! :-)

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пет мар 25, 2011 9:00 am

Стискаме палци операцията на Зара да мине леко и да се възстанови бързо и всичко лошо да остане само неприятен спомен.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Zara & Hrisi
Потребител

Мнение от Zara & Hrisi » вт мар 29, 2011 10:02 pm

Здравейте,
операцията мина много добре според д-р Георгиев. В петък сме на контролен преглед.
Зара е много жизнерадостна и щастлива. Веднага започна да стъпва на крачето и ддаже прекалява с движенията.:-)
Имам такъв въпрос - от 2-3 дни е разгонена, но честно казано аз вчера го осъзнах! Въпроса ми е следния, дали се сещате за нещо подходящо, което мога да и поставя на дупето, която в същото време да не разранява раната. Защото сутринта и сложих гащички, но те веднага и раздразнниха раната и смятам, че я заболя, защото веднага си легна на раната!
Ако имате някакви алтернативни предложения, моля да споделяте!

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » вт мар 29, 2011 10:06 pm

Супер, че всичко е минало добре :) Бързо възстановяване на Зара.
Не знам за алтернативи, освен гащичките. Ако не е проблем за вас оставете я така, хем няма да я дразни и пречи, хем ще се почиства/ближе сама. Иначе като идея .... най-добре попитайте ветеринарите какво е удачно да й сложите, или да не й слагате.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Zara & Hrisi
Потребител

Мнение от Zara & Hrisi » ср мар 30, 2011 9:35 am

Здравейте,
ветеринарите ги попитах веднага те предложиха памперс, но ако започне да се разранява раната да го махна. И така и стана! :-)

Оставла съм я така, да се радва! :-)

Не може да се ближе, защото е с яка, за да не си яде конците на раната! :-)

Милата ми тя от всякъде е окупирана. Но се радвам, че се засякоха 2те неща - разгонването и операцията, защото така или иначе в момента се движи на повод и е с намалена продължителност на разходките. :-) после като махнем яката и може вече свобоно да тича ще е най- щастливото куче! :-)

Потребителски аватар
sillvanna
Потребител
Регистриран: пон май 24, 2010 11:02 pm

Мнение от sillvanna » нед апр 03, 2011 1:08 pm

Здравейте,
И ние ще се включим в темата, като разкажем нашата история, с което се надяваме да бъдем полезни.
Нашият кучо - Ранди започна да накуцва в шестия месец. Старият ни ветеринар реши, че е направил травма от подхлъзване на плочките в апартамента. Започна да му слага някакви инжекции, най-вероятно болкоуспокояващи,но не ни информираше какво му слага, заради което по-късно го сменихме. След тези инжекции кучо леко се подобри, но закратко, дори после започна трудно да се изправя от легнало положение. С новия ветеринар решихме, че можеби проблема е в аналните жлези - но уви не беше това и вет. реши да ни изпрати на снимка в София, като ни препоръча Централна Ветеринарна Клиника. Там направихме снимка и се утанови тежка форма на тазобедрена дисплазия и на двете крачета и особенно на лявото (поради травма два дни преди снимката). Предложиха ни като най-добър вариянт не толкова популярната дартопластика, с което ние естествено се съгласихме. Най-шокиращото за нас беше, че на снимката се видя, че кучо няма почти никаква мусколана маса на крачетата (особенно на лявото), което значи, че е пазел кръчето (лявото) и не е стъпвал добре доста дълго време, а ние не сме го забелязали...
Направиха операцията на Ранди дни преди да стане на 7 месеца - в средата на ноември. Много тежка операция продължила 6-7 часа - дартопластика на двете крачета, три винта и един пирон в лявото краче....
Сега почти 5 месеца по-късно кучо се чуства много добре - движи се нормално, тича, скача, естествено без излишно натоварване и дори с малки ограничение наложени от нас, макар че лекарите не му налагат такива. Естествено трябва да се отбележи, че ще се определи дали операцията е напълно успешна след 2-3 години, през които могат да настъпят някакви изменения. Ние се надяваме всичко да е наред....

Искаме тук да изкажем специални благодарности на д-р Владислав Златинов, който се зае с нашия случай, направи операцията на Ранди и се грижи изключително добре за нашето злато. Благодаря!

Пожелаваме на Зара да се възтанови бързо и да носи много усмивки на стопаните си!
Ако можем да помогнем с нещо - задавайте всякакви въпроси!

Venci
Потребител

Мнение от Venci » вт апр 05, 2011 12:37 pm

Стискам палци на Зара за нейното пълно възстановяване. Ние за сега не сме предприели никакви оперативни интервенций за Слай. Пие артростабил и все по-рядко му се налага да му даваме римадил. Доста му позаякна мускулатурата и е много подвижен. Другия месец отново ще му правим снимка за да видим какво е положението - имали влошаване, или се е задържало развитието на дисплазията.

Zara & Hrisi
Потребител

Мнение от Zara & Hrisi » съб апр 09, 2011 5:53 pm

Zdraveite, vchera mahnaha koncite na zarka! D-r Georgiev ni preporucha, za vuzstanoviavaneto Zara da pluva- imate li predstava v blizost do Sofia Kude ima podhodqji mesta za kucheshko pluvane?

Zara & Hrisi
Потребител

Мнение от Zara & Hrisi » съб апр 09, 2011 6:05 pm

Zdraveite, zarA e bez konci veche I doide momenta da plume! Znaete li podhodqjo mqsto za kucheshko pluvane okolo sofia ?

Моля, пишете на кирилица.

Мелина

Отговори