Козината и нейната миризма

Тук се говори за всичко свързано с Голдъните
Потребителски аватар
IKKbg
Потребител
Регистриран: нед юли 13, 2008 9:46 pm
Контакти:

Мнение от IKKbg » пет яну 28, 2011 2:45 pm

за устната хигиена ползваме специална кучешка паста за зъби,
ето тази, http://www.zoomagazin.eu/index.php?more ... 1&start=20
много сме доволни.
Важното е че на Сара и харесва пастата и си мисли че е игра.
А за ушите задължително ползваме лосион, капваш по 1-2 капки в ухото и леко масажираш, не се налага да бъркаш с тампони из ушната мида.
[ИзображениеИзображение

Mariella
Потребител
Регистриран: съб дек 18, 2010 10:15 pm

Мнение от Mariella » ср фев 02, 2011 12:05 pm

Да се изкажа и аз по темата. :lol: По мое мнение голдъните са много чистоплътни твари.

Може би съм пристрастна или пък с недобро обоняние, но според мен нашият Боно изобщо не мирише. Разбира се, ако се заврете в козината му или го душите ,несъмнено ще доловите характерния за вида аромат , но този аромат по никакъв начин не се натрапва из дома и не се усеща във въздуха./Между другото доколкото знам и хората притежават характерен за вида си аромат. Нещо повече - този аромат бил специфичен за всяка отделна раса./

Що се отнася до колата - и в нея Боно изобщо не оставя "ароматен" отпечатък, но в интерес на истината, там съм монтирала на задната седалка специален калъф за кучета, защото Боно все още , макар и не така често , повръща при по-продължително пътуване. Много съм доволна от това приспособление - материята е импрегнирана и не позволява пропиване на миризми. Освен това се почиства много ефективно и лесно с влажни хигиенни кърпи.

Естествено,когато къпя Боно се усеща характерния мирис на мокра козина,но той изчезва напълно, след като го подсуша старателно с хавлийка и кученцето изсъхне напълно. Кученцето е много чистоплътно и ежедневно самичко си отделя доста време за личния си тоалет - старателно ближе лапичките и коремчето .

С други думи, считам, че не е правило, мирисът на кучето да се пропива във въздуха на закритите помещения. По чисто емпиричен път установих, че за липсата на неприятен мирис на куче у дома е важно да се спазват 6 правила:
1. Да са му чисти ушичките.
2. Да му се забърсват един път дневно крачетата, козинката, дупето и пишлето със специалните за тези цели италиански мокри кърпички.
3. След "мърлява" разходка и лигавене с други кученца да се изплакне само с вода или поне да се обтрие със същите тези мокри кърпички;
4.След къпане или просто изплакване да се парфюмира козинката със специалните за куче парфюмчета.
5. Ежедневното миене на подовите повърхности и почистване на килимите с пяна.
6. Ежедневното изтупване и проветряване на креватчето/възглавничката/постелката на кученцето.

Допускам, че може да съществува и факторът "привикване с миризма", но съдейки по думите на външни посетители /някои от тях противници на отглеждането на куче вкъщи / Боно изобщо не оставя отпечатък за присъствието си у дома.

Дано съм била полезна. :)
.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет фев 03, 2011 4:33 pm

Много полезен пост, Мариела :)
Идеята за мокрите кърпички е супер, от къде ги купуваш? " Човешки" ли са, или специални кучешки?
Другите неща ги правим (е, миенето на целия апартамент всеки ден ми идва малко пресилено :lol:), а сега сме купили и сух шампоан, който е по-щадящ за козината, тъй като нали не бива да се къпе често. Иначе първата седмица след къпане е бомба, чак е удоволствие да му миришеш козината :lol: ама с няколко разходки, игри, кал и т.н., ефектът бързо отшумява :lol:
А Боно наистина ухаеше прекрасно последния път, затова и питах дали е наскоро къпан :)

Mariella
Потребител
Регистриран: съб дек 18, 2010 10:15 pm

Мнение от Mariella » пет фев 04, 2011 8:08 pm

:) Радвам се че съм била полезна. Ето и мокрите кърпички, които ползвам - те са специално за кученца. Италиански са - марка LINKY pet care products. На фирма Валпет /те по принцип италианците са номер едно в хигиенните и санитарни материали/ .Опаковка от 40 броя струва 8-9 лева - има и малки кърпички за почистване на очички и муцунка. Май са само в един аромат - muschino bianco. Купувам ги от зоомагазина в хит. Ето линк продуктите на Валет : http://en.valpet.it/marchi/linky__1/.
А ето и последни снимки на Боно. Поздрави!
ИзображениеURL=http://img715.imageshack.us/i/52638154.jpg/]Изображение[/URL]

Uploaded with ImageShack.us

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет фев 04, 2011 9:56 pm

Снимката с прозореца е уникална, прилича на човек в кучешки костюм направо :shock: Облегнал се е по човешки и всичко...
Да, магазинът в ХИТ е страхотен, но всичко е доста скъпо. За кърпичките може би си заслужава, може да опитаме, макар че и с човешки би трябвало да е ок...

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пет фев 04, 2011 11:31 pm

Ние ползваме бебешки

tonsan
Потребител
Регистриран: съб дек 04, 2010 10:17 am
Контакти:

Мнение от tonsan » съб фев 05, 2011 3:51 pm

Dermoscent®
Някой ползвал ли е това?

Потребителски аватар
wolf
Потребител
Регистриран: чет фев 21, 2008 9:34 pm

Мнение от wolf » нед фев 06, 2011 12:08 pm

- При мъжките кучета често се наблюдава една жълтеникава секреция от уреда за маркиране. Понеже те все много държат да си показват ‘червилото’, и да го завират къде ли не, ту с цел маркиране, ту с цел просто освинване, та уреда редовно се цапа, и често това води до леко възпаление, което засилва секрецията, както и миризмата й. Тези неприятно миришещи жълти капки често остават скирти за нас, особено ако имаме килими или мокет у нас. Затова профилактично трябва освен лапите, след всяка разходка да се подмива и уреда за маркиране.

При нас това е проблемът, оттам смърди адски много.Чистим го с какво ли не, дори с бебешки мокри кърпички, но ефекта е минимален.Ако някой може да ни даде съвети, как да се справим с тази ужасна миризма от "жълтите" капки ще съм му много благодарен !

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед фев 06, 2011 12:56 pm

Заведете кучето на лекар да му направят микробиологично изследване!

Потребителски аватар
wolf
Потребител
Регистриран: чет фев 21, 2008 9:34 pm

Мнение от wolf » нед фев 06, 2011 1:39 pm

Заведете кучето на лекар да му направят микробиологично изследване!
Върху какво излиза това твърдение, че да се стига до микробиологично изследване ?

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед фев 06, 2011 2:48 pm

Защото може да "прокапва" понеже кучето има гъбички или стафилококи, е може и обикновено замърсяване да е, но без изследване няма как да се знае.

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пон фев 07, 2011 12:35 am

Първа мярка са промивките с дезинфектант, например разтвор на хибитан. След всяка раходка - подмиване, и промиване, с масажиране. Приема се учудващо добре от масажирания обект:-)
Най-добре при вета, където ще ви кажат, че е нормално, но все пак на тях не им се налага да пълзят на четири крака и да търкат пресни или по-засъхнали капки.
Та ако първата мярка не дава ефеткт - едно изследване няма да навреди.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » чет май 19, 2011 4:01 pm

Lenard написа:На мен пък нашият ми мирише супер :lol: Поне козината му наистина мирише много готино, понякога си го душкам :lol: Не знам дали е въпрос на козметика или е нещо индивидуално :roll: Ама е факт и хора които са идвали вкъщи питат защо не мирише на куче. Виж, дъхът му от друга страна ме събаря понякога.
аз нали съм ревлива тия дни за Хъки ... кучешката миризма е едно от най-прекрасните неща на света. Създава ми сигурност и ми дава нежност. Когато почина първото ни куче докато не дойде Роджи, спях, гушках и оревавах одеалцето на Хъки ... Сега заспивам заровила нос в Роджи ...

Може би защото Роджо се прибира всяка сутрин като че се е валял в тресавище и се къпем непрекъснато миризма в къщи няма
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
Roni_m
Потребител
Регистриран: вт мар 15, 2011 8:10 pm

Мнение от Roni_m » чет май 19, 2011 7:58 pm

моят Ронко мирише по характерния начин(на 'куче'),но аз бързо свикнах и не ми прави впечатление :)

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » нед сеп 11, 2011 11:17 pm

Доколкото аз знам (може и да не е вярно) кучето не бива да се къпе с препарати(шампоани и тем подобни) повече от 2-3 пъти в годината,защото по този начин му се премахвали някакви секрети по кожата, които му я защитават и колкото по често се къпе, толкова повече секрети се образуват, за да се възстанови и от това започва да мирише повече и повече.А иначе с водичка само нямало никакъв проблем.Аз мия с вода моя Марли след всяка разходка по лапите "пишоната" и и навсякъде другаде, ако е играл с кучета и се е лигавил.Той е на 5 месеца и досега е къпан веднъж с препарат.Изобщо не мирише(освен когато е мокър).Зъбите му мия през няколко дни с четка и детска паста за зъби.

Отговори