От къде си взехте кученцето

Тук се говори за всичко свързано с Голдъните
Потребителски аватар
Raven
Потребител
Регистриран: пон юни 06, 2011 11:44 pm

Мнение от Raven » нед окт 09, 2011 6:26 pm

Lenard написа:... или телефон за 10 лв и план за 30 лв такса на месец. И за капак да си мислиш, че си хванал голямата далавера :lol:
това с телефона не го схванах, малко противоречиво ми звучи на фона на другите ви изказванията :)
Както и да е, всеки си има глава на раменете какво да прави. Моето куче не е от легитимен развъдник, факт е, че има проблеми,но това си е МОЕТО куче и аз си го обичам каквото и да е. Съжалявам, че не четох преди това във форума, и винаги ще съветвам хората да си взимат кучета от легитимни развъдници, но едвали ще реша проблема с нелегитимните такива.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » нед окт 09, 2011 6:40 pm

Мисълта ми е защо да си вземеш нещо каквото и да е и да плащаш тройно после за него. Не може кучето да струва колкото чувал с храна, не разбирам как на някой това му се вижда нормално :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Raven
Потребител

Мнение от Raven » нед окт 09, 2011 6:43 pm

Lenard написа:Мисълта ми е защо да си вземеш нещо каквото и да е и да плащаш тройно после за него. Не може кучето да струва колкото чувал с храна, не разбирам как на някой това му се вижда нормално :roll:
Е, по тази логика, ако си взема куче от улицата гладно ли да го държа :lol:

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » нед окт 09, 2011 6:54 pm

Това е съвсем друга история, говоря за логиката "да се мине на тънко" с куче от борса. Не, че повечето хора не "минават на тънко" после и с храната и както казах най-много си плаща кучето.
Изображение

Потребителски аватар
Raven
Потребител

Мнение от Raven » нед окт 09, 2011 9:18 pm

Lenard написа:Това е съвсем друга история, говоря за логиката "да се мине на тънко" с куче от борса. Не, че повечето хора не "минават на тънко" после и с храната и както казах най-много си плаща кучето.
Да, определено съм съгласен, но повечето хора хабер си нямат на идея за какво става дума ( както бях и аз :? )

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » пет фев 17, 2012 11:56 am

Преди 2 седмици пристигна нашият голдън, казва се Брего. Купихме го от Варна, от зоомаркет за 400 лв. За съжаление не знам в какви условия е гледан през двата месеца, в които е бил там. Знам само, че това е кучило от личния голдън ретривър на човека, който ни го продаде.
Не знам дали моето кученце е втора ръка кола (според парите които дадохме за него, вие ще кажете, че при всички положения е така), но е здрав, щастлив, игрив и много пухкав малък бонбон.
Малко съжалявам, че се регистрирах в сайта.
Очевидно на почит тук са само кучета с доказан произход, срещу които нямам нищо против, но за всеки влак си има пътници.

Поздрави!

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет фев 17, 2012 12:03 pm

Simov Naydenova Brego написа:Преди 2 седмици пристигна нашият голдън, казва се Брего. Купихме го от Варна, от зоомаркет за 400 лв. За съжаление не знам в какви условия е гледан през двата месеца, в които е бил там. Знам само, че това е кучило от личния голдън ретривър на човека, който ни го продаде.
Не знам дали моето кученце е втора ръка кола (според парите които дадохме за него, вие ще кажете, че при всички положения е така), но е здрав, щастлив, игрив и много пухкав малък бонбон.
Малко съжалявам, че се регистрирах в сайта.
Очевидно на почит тук са само кучета с доказан произход, срещу които нямам нищо против, но за всеки влак си има пътници.

Поздрави!
Този форум е за кучетата, без значение от къде идват - всички имат право на щастлив живот.

Явно не сте разбрали цялостната идея, но има време :D

Добре дошли във форума!
Пожелавам на мъника да е много здрав и много да го слушате!

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » пет фев 17, 2012 12:10 pm

:) Благодаря много! Ще го слушаме възможно повече :D. Нямам лоши чувства и намерения, просто исках да споделя откъде сме взели нашият палавник ;)

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пет фев 17, 2012 12:17 pm

Вижте, не се фръцвайте :wink:
Родословните кученца нямат претенции да са графове и маркизи, а останалите неродословни - долнопробни плебеи
Единственото, за което родословните кученца имат претенции е, че 5 поколения назад, родителите им и прародителите им са били:
- от съответната порода
- ЗДРАВИ

Здравословното състояние се доказва с медицински документи, издадени от съответно лицензирано медицинско лице. Т.е. твърдението, че това е личното кучило на продавача не знам какво доказва

Това е! Никой няма нищо лично нито срещу вас нито срещу кученцето ви. Моето куче е подарък от брат ми, който никога не е гледал куче, нито се е интересувал, нито е чел, но страшно чистосърдечно ми го беше поръчал от Унгария, чрез наша приятелка, която хептен пък няма понятие от кучета, защото мислел, че там развъдчиците са задължени да спазват определени правила, а кинологията наистина е много, много добре развита.

Струва ми се, че цената не винаги е доказателство за произход, защото когато предишното ми куче почина и аз самата търсех да си купя кокер, се свързах с няколко развъдника - един немски, един унгарски и един ...ох не помня точно, но беше от скандинавските държави. Разменихме писма, разказах доста подробно за себе си, в момента, в който хората разбраха, че съм гледала кокер дълго време, че съм напълно искрена и безумно страдам за кучето си, видяха снимки на Хъкълбери, убедиха се, че ще гледам добре тяхното кученце намалиха обявената цена драстично. Щях да имам родословен кокер на съвсем прилична/достъпна цена, далеч от скъпотията. Просто втози момент пристигна нашият пръдльо като подарък и не стигнахме до кокер. Мисля, че основното при порядъчното развъждане на кучета е, превеса на любовта към животното и породата пред всички останали фактори.
Хората, особено в БГ, които развъждат кучета по правилата, просто няма как да печелят от това - седнете с един лист и молив, сметнете го и сам ще се убедите. Против са всякакво друго развъжане и продажби, защото не е хуманно към животните, не защото "им се подбива цената или се стеснява пазара"

Кучето ми не е родословно, но това не ми пречи напълно да разбирам, да приемам и да защитавам аргументите на развъдчиците.
Кучето ми не е родословно и не бих допуснала да даде поколение - това не означава, че не го обичам или не го харесвам - напротив умирам за него и не бих го заменила с никое друго.

Радвайте се на вашето момче, обичайте се и си играйте дъъъълги години :lol: :lol:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Отговори