Проблем с очите на кученцето ми :(

Тук се говори за всичко свързано с Голдъните
Pufffyyy
Потребител
Регистриран: пет ное 23, 2012 11:03 am

Проблем с очите на кученцето ми :(

Мнение от Pufffyyy » нед фев 17, 2013 6:30 pm

Здравейте! От може би месец се появи проблем с очичките на кученцето ми :( Първоначално си помислих,че се е одрал на някоя пръчка в парка и веднага го заведох в Централна Ветеринарна Клиника. Там ми казаха-да има пожърхностни надрасквания и ми изписаха капки да му слагам в очето. Взеха ми много пари,а дори май не ми казаха правилни неща,защото не щеш ли след седмица другото око стана същото :( Продължих с капките и се бяха оправили и в момента пак едното се влоши,а сега виждам,че и другото отива натан :( Много съм притеснена,не знам къде да го заведа за компетентно мнение :( Моля,помогнете,дайте съвет,ако някой е имал същия проблем с неговото кученце! Благодаря предварително!

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед фев 17, 2013 6:40 pm

Ветеринарна клиника НОВА, там има офталмолог!

Pufffyyy
Потребител

Мнение от Pufffyyy » нед фев 17, 2013 6:43 pm

Къде се намира клиниката?

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » нед фев 17, 2013 6:58 pm

http://www.nova-vet.net/

Източник: Гугъл.

Успех и дано не е нещо сериозно!

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед фев 17, 2013 7:04 pm

На сайта на клиниката има качен график, на вас ви трябва д-р Мария Савова.

Pufffyyy
Потребител

Мнение от Pufffyyy » нед фев 17, 2013 7:16 pm

Благодаря Ви!

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » ср юли 10, 2013 8:44 pm

Всъщност се оказа, че д-р Савова от клиника Нова няма необходимия сертификат за очен лекар, макар че беше обявила, че има такъв. Така че единствен за град София си остава д-р Борисов. Бих препоръчала да имате едно на ум, когато ползувате услугите на клиниката и по други въпроси...

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » чет юли 11, 2013 3:40 am

Ние ходим в Клинка Нова, не много често слава богу , но сме много доволни от резултата, да Д-р Савова не пожела да си обяви сертификата с клуба , но то ва не означава че е по малко кадърна нали? :)

тук може да видите повече за клиниката като цяло https://www.facebook.com/profile.php?id ... 17&fref=ts
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » чет юли 11, 2013 6:05 am

Не става въпрос за кадърност. Просто не се сещам за причина да не искаш да си представиш сертификата, за да ти се пращат клиенти! Така няма как да бъде одобрена от клуба за изследванията, необходими за развъдна дейност.... И, между другото, в момента в клиниката като ветеринарен доктор работи студент, който не се е дипломирал... Ядасана съм и, защото за малко щях да отведа там Арти за изследванията преди заплождане...

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » чет юли 11, 2013 7:37 am

За въпросния сертификат дълго време ме лъгаха, че ще ми го пратят. После ме излъгаха, че никой в България нямал сертификат. После се оказа, че просто тя няма.
Та...просто не уважавам хора, които лъжат :)

П.п. а един от лекарите има следното изказване "родословен голдън няма да стъпи в тая клиника"... така че с това отношение не бих рискувала да си заведа кучетата там.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » чет юли 11, 2013 7:41 am

Както Деси е написала не сертификата прави лекаря....., не знам защо д-р Савова се "отписва" така с лека ръка от разбиращите от очни заболявания болести само защото не желае да се занимава с клубове. Мария е прекрасен човек и лекар.

Светле, причината да не иска да си покаже сертификата е, че тя няма нужда от клиенти, Мария не гледа на пациентите си като на клиенти, не е меркантилна и не я интересуват лесните 50 лв. от сертификата.

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » чет юли 11, 2013 7:59 am

Само за справка - сертификатът е 70лв. Всичко е въпрос на личен избор. И аз мога да лекувам и съм много любезна, но не съм лекар :) В крайна сметка отидохме при "меркантилния" д-р Бориов.
Последна промяна от svetlana_ahladova на чет юли 11, 2013 8:02 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » чет юли 11, 2013 8:00 am

Ели, едно е да не искаш, второ е да нямяш, трето е да лъжеш. Това ме подразни в случая с госпожата. А за изказването за голдъните дори нямам какво да кажа...

Потребителски аватар
Gery
Потребител
Регистриран: вт апр 29, 2008 6:15 pm
Контакти:

Мнение от Gery » чет юли 11, 2013 12:04 pm

Всички специализирани очни лекари при нас са със сертификат на национално равнище. Никой не издава и няма сертификати, които да се признават от FCI.

Аз от Борисов не съм доволна и мои кучета няма да заведа при него със сигурност. Преди години искахме да правим заплождане и заведохме Джек и съответната женска за изследвания. Женската се оказа с катаракта и той й даде 2 до 4 години време, през което катарактата да се развие напълно и кучето да не може да вижда с над 90%. Наплаши ни, каза че операция която да гарантира възвръщането на зрението няма никъде.
3,5 години по-късно същото куче беше заведено при Савова и още един друг лекар, който не е специалист и двамата бяха единодушни, че то все още вижда с над 80% на по-увреденото око и има почти пълно зрение на другото око. А още по-единодушни бяха, че операция има и тя дава гаранция за едно доста прилично зрение след нея.

Отделно че тая цена 70 лв. си я определя по това с какви обувки му влезеш в клиниката. Имало е случай да изкарва сертификати за 80, 70, 90, 60 и 45лв. пак на кучета на познати.

Edit: Това, разбира се, е лично впечатление, което не налагам на никой. Но аз вече разчитам повече на мнението на Савова.
Джек е гледан и там и при Борисов и на ваксина преди това съвсем профилактично при нашия лекар, без претенции за точност. Дъщеря му тази година за пръв път беше заведена при Савова, доста от клубните хъскита вече ги водят при нея за сертификати.

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » чет юли 11, 2013 12:21 pm

Аз не казвам, че Борисов е цвете. Споделям впечатление от това, че някой лъже, некоректен е и има негативно отношение към определена група кучета, което е непрофесионално. От тук нататък всеки си вади сам изводите. Аз просто казвам, че не ми вдъхва доверие място, където минават за доктори и лекуват незавършили мои колеги, защото знам колко точно знаят. Др. Савовя не знам коллко е компетентна, затова и не го коментирам. Представям само отношението й, от което съм разочарована, защото в началото именно аз бях един от поддръжниците й.
Едит: Гери, именно тези сертификати се оказа, че тя няма право да издава.

Отговори