Ако идва края,какви са симптомите?

Тук се говори за всичко свързано с Голдъните
Linkestis
Потребител
Регистриран:нед яну 01, 2012 4:08 pm
Ако идва края,какви са симптомите?

Мнение от Linkestis » пон май 06, 2013 7:01 pm

Здравейте,не знам как да формулирам темата или въпроса си....
Тя е на 9 години,изведнъж за един ден рухна.
Не искаше да яде,пиеше само вода.Не искаше да излиза навън макар че е в къща с голям двор.Не тича само спи,като спи повече от обичайното.
Започнахме с диагноза диабет,бъбреци,киста,възпалена матка и още един куп болести които в крайна сметка ги няма.Според мен видимо муцуната и се състари за около две седмици.
Продължава все така да не иска да яде.Подмамвах я дори с кокали но и тях не иска.Ако хапне нещо то е една филийка за цял ден :( Не я съблазнява нищо,даже двете ми малки деца след които неуморно тичаше.Ходи тежко и бавно... не е натровена или бита от някои,тоест и такива травми са изключени.Водена е в квалитетни клиники /в София/ и хората казват че нищо и няма..поне с прегледите.
Общо взето е това,не знам дали съм го написал разбираемо но така е положението в момента.
Видимо е отслабнала с не повече от 2-3кг. нещо което за тези години в които сме заедно съм го забелязвал всяко лято.
Съжалявам за темата....

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран:вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пон май 06, 2013 7:35 pm

Направете непременно ПКК и биохимия.
Вижте и панкреаса на ехограф.
Започна ли да пие много вода?

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » пон май 06, 2013 8:34 pm

Да,от преди час изпи около литър вода и сега иска още.
Какви са предположенията за панкреаса?

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран:пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон май 06, 2013 10:03 pm

А кокалите добре, че не ги е яла, особено ако са били и пилешки! За жалост не знам друго какво да кажа, дано й мине, 9 години не е чак толкова много.

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » пон май 06, 2013 10:22 pm

Кокали не и давам по принцип,просто исках да я подмамя да яде :(
За съжаление ми е като дете.По-голяма е с една година от едното ми детенце и я обичам наравно с децата.Вече съм се отчаял тотално...

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » вт май 07, 2013 12:33 pm

Linkestis веднага отидете и направете ПКК и биохимия.
Аз не съм ветеринар, просто в момента живея с третото си подред куче и имам известен опит. Страшно ще е безотговорно да ви кажа какво ми се върти в главата, защото по интернет диагнози не се поставят, хеле пък от юристи, а не от ветеринари :)
Побързайте с изследванията

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » ср май 08, 2013 4:37 pm

От днес започна да кърви страшно много...
може би кастрацията да реши проблема...
Писна ми от ветеринари които като ги попиташ как става така че преди три дни са го преглеждали и уж му е нямало нищо,вдигат рамене с учуден поглед!
Като парите за прегледи и лекарства/превантивни/ няма да ги споменавам.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » ср май 08, 2013 7:17 pm

какво излезе от кръвната картина?

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » ср май 08, 2013 7:58 pm

утре ще кажат..надявам се.
Въпроса е че аз не вярвам на никой киото носи титла доктор независимо за хора или за животни.
Сега е момента да изкарат колкото се може повече пари.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » ср май 08, 2013 8:29 pm

http://bestvet.poleznobg.info/tag/%D0%B ... %B5%D1%82/

Това е нашият доктор.

В централна ветеринарна клиника - правят всякакъв вид издледвания и резултатите излизат веднага.

Стискам ви палци :(

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » ср май 08, 2013 8:32 pm

Тогава излекувайте кучето си сами.
Има добри и лоши доктори.
Ако все пак можете да се оправите без тях - давайте.

П.П. Кастрацията на такава възраст може да е опасна. Симптомите говорят за бъбречна дисфункция. Кръвната картина излиза минути след изследването дори в средно големите клиники. Урея и креатинин Ви интересуват като за начало.

П.П.П. Можете да игнорирате мнението ми и да не ми вярвате, завършвам 4та година от обучението си за тази прокажена и неблагодарна професия.

Успех!
Последна промяна от Melina на чет май 09, 2013 8:38 pm, променено общо 1 път.

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » ср май 08, 2013 9:06 pm

Много тежка диагноза поставяте "по разказ на очевидец".Извинете за този израз но е така.
Колкото за това дали мисля за неблагодарна тази професия...силно се съмнявам за човек от вашата професия които да отрече че е доходен бизнес.Особено при лечението на човеците.
Тези 0,001% от хората отдадени на тази професия не може да промени този факт.Двамата ми родители са лекари,но това не променя действителността.За моите премеждия както и тези на децата ми няма да разказвам..не е такъв форум.
Благодаря ви за подкрепата,утре ще отида в Байвет,поне от там имам някакви добри впечатления и ще напиша какво е тяхното мнение.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » ср май 08, 2013 9:51 pm

Вижте, предполагам колко ви е трудно и страшно, но не правете хаотични движения. Така давате и много повече безмислени пари

Бай Вет - категорично не препоръчвам. Това е военнополева манипулационна с крайно отвеяни лекари. Твърде горчив личен опит. Честно казано съм изумена, че още при първия преглед не са назначили ПКК.

Отидете или в ЦВК или в Нова или Син Кръст - направете едни пълни кръвни изследвания, утайка, биохимия ... всичко, което ви е написала и Мелина - на всички места ще излезнат за 4 часа макс. Не са и скъпи около 20тина лева ви е ПКК, пълен пакет биохимия около 50. После ако държите отидете в Бай Вет. Но започнете систематично - при 1 лекар и с пълни изследвания. Така на "трънско око" без кръвни тестове не е работа ...

ПС
Преди 6 години в Бай Вет изпуснаха кучето на свекър ми пак по същия начин - огледаха венците, опипаха корема и свиха рамене. Пратиха ни вкъщи. След два дни отново ... сменихме клиниката, направиха се изледвания както трябва,но вече беше късно ... кучето е било получило лек инфаркт, който ако беше уловен навреме, може би нямаше да последва втори ...просто пак побеснявам като се сетя. Абсолютна мърлящина

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран:вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » чет май 09, 2013 1:22 pm

Не виждам защо скачате и обиждате ветеринари,лекари, хора от форума и т.н. Вие питате тук и хората се опитват да ви насочат какво да направите и най-малкото да ви спестят пари като ви пратят там където няма да си дадете парите на вятъра. Не знам какво работите, но сигурно имате разходи и бихте искали да получавате пари за труда и знанията си. Тогава защо някой трябва да го направи без пари? А това, че си ги давате не където трябва си е ваш проблем. Не се заяждам, а ми е жал, че докато си драскате по форума кучето ви се мъчи и може да стане по-лошо...

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител

Мнение от Jolly Rodger » чет май 09, 2013 3:15 pm

Мисля, че човекът е просто много разстроен ...Не се отчайвайте, просто направете каквото е необходимо и най-важното последователно.

Малко за разведряване на атмосферата - Преди години консултирам клиентка, на която предстои специфична процедура, която приключва със съдебно охранително производство. Обяснявам аз дълго, напоително, успокоявам я и накрая тя ме пита "Какво ще стане на делото". Отговарям и че ще е безотговорно да и обещавам каквото и да е - варианти много, по-добре да не я плаша от сега, просто няма смисъл. Тя ме поглежда страшно кисело, пита ме за хонорара и накрая тресва ... "Ми аз тия пари по-добре на врачка да ги бях дала ... хем познавам една много добра" :lol: :lol: :lol:

Linkestis, цените на вет. услугите поне в София са от - до. Има моменти, в които човек не може да си позволи голяма и скъпа клиника, но има и съвсем прилични малки клиники. Тук ви посочих 3 големи и 1 малка, в която ние ходим, защото просто имаме огромно доверие на доктора.

От сърце ви хпожелавам успех, знам колоко е тежко да гледаш болно кученце

Заключена