Ако идва края,какви са симптомите?

Тук се говори за всичко свързано с Голдъните
Linkestis
Потребител
Регистриран: нед яну 01, 2012 4:08 pm

Мнение от Linkestis » чет май 09, 2013 8:26 pm

Здравейте,кучето е спасено,с голяма доза късмет!Което и е най-важното в момента.
Извадиха матката,която 4 доктори изказаха мнение че и в учебника не са виждали подобен случай.Поне искрено им вярвам заради реакцията която показаха след поредната ехография.

По втора точка на моето изказване....
Искрено благодаря за това че:Jolly Rodger е единствената/предполагам че е жена зад ника/ реагира трезво и освен че се опита да даде съвет и оказа помощ,реагира адекватно и предполагам никъде в моите коментари не видя да обиждам някого!
Естествено след като кучето не е член на клуба и не ме познавате да реагирате по подобен начин.
lubomihaylov: с цялото ми уважение не бих си позволил да обиждам някого от форума,но без да се сърдите явно сте прочели нещо между редовете.
Единствено което съм казал е че както хуманната така и ветеринарната професия много отдавна е бизнес.
И да добавя нещо не на последно място,попаднах на изключително интелигентни лекари които след първата минута се усети какви са им намеренията.Невероятно добронамерени спрямо животното,прями без никакви намерения да правят нещо ненужно.
Благодаря отново на всички взели участие в темата.Все пак питах за едно..то се оказа друго и то поне за сега с добър полу-край,защото нощта не е отминала.А самата операция беше почти два часа извършвана от 4-ма лекари.С много тежко усложнение за това предполагам и беше нужно толкова време.
Съжалявам че сте ме разбрали погрешно...

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет май 09, 2013 8:36 pm

Радвам се, че кучето е добре.

Това дали кучето (или по-скоро Вие) не сте член на клуба няма никакво значение, аз не познавам лично всички 80-90 члена.

Това дали сте обидили или не - няма значение, за някои от нас изказването е обидно, защото учим 6 години, за да ни кажат, че ни нямат доверие и да ни сложат под общ знаменател.

Пожелавам здрав и дълъг живот на кучо!

П.П. Впрочем, постът ми беше на латиница, защото беше написан от телефона ми, докато нямах достъп до компютър, а само мобилен интернет извън България. Явно не е имало смисъл да си правя труда, след като не се класирам в идеологията Ви за мнение, заинтересованост и полезност.

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » чет май 09, 2013 8:48 pm

Melina написа:......Явно не е имало смисъл да си правя труда, след като не се класирам в идеологията Ви за мнение, заинтересованост и полезност.
Напротив!Благодарил съм на всички включително и на вас.Отново ме разбирате погрешно,поне си мисля че се изразявам горе долу разбираемо.Още повече че написах че съм попаднал на изключителни лекари а това все пак е малко в противоречие с написаното по-горе от мен нали? :)
Познавам Ви бегло,за да Ви давам каквито и да е било оценки.
Благодаря Ви искрено за пожеланията и съжалявам че не се разбрахме...допускам по моя вина.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет май 09, 2013 8:52 pm

Предполагам.

Вината винаги е двустранна.

Бих искала да Ви помоля, ако имате желание, да споделите все пак коя е клиниката и кои са докторите, за да могат четящите темата да получат впечатления за конкретни личности, вършещи си добре работата.

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » чет май 09, 2013 8:55 pm

Ветеринарна клиника "Добро Хрумване" на Княз Борис.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » чет май 09, 2013 9:08 pm

СУПЕР!

Страшно се радвам за вас! Слава Богу, че са открили причината. Чувала съм чудесни отзиви за тази клиника.

Да ви е живо и здраво момичето и бързо възстановяване :lol: Леко да изкарате първата нощ, че винаги е малко тегавко. Но съм сигурна, че всичко ще е наред, кучетата имат невероятна способност за възстановяване

Много, много се радвам :)
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » пет май 10, 2013 7:57 am

Не прочетох всичко подробно, защото бързах да отговоря.. слава Богу, че кучето е добре. Две от трите ми женски направиха пиометра и симптомите ви, напомниха на пиометрените. Едната ми женска я оперираха, когато беше на 17г., после живя до 19. Кучето на 9, не е много, но ако има проблем, то най-вероятно ще да е здравословен, за това от тук на татък не чакайте изобщо след първи симптоми или изобщо нещо, което ви притеснява, защото възрастното куче няма силния организъм на младото и бързо може да се влоши и после бавно да се възстановява. Мен ме държаха цялата нощ под напрежение, когато аз знаех, че кучето ми е с обърнат стомах, а шестима доктори твърдяха, че няма такова нещо и че ще пръдне и ще й мине, без дори опит да ме опровергаят.. Пиометрата и обърнатия стомах са спешни операции и са животозастрашаващи! Мели, във вас новите доктори се кълнем! Старите повечето за нищо не стават- и аз ги отричам! Имам си само 1-2ма.. на тях изцяло разчитам...
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет май 10, 2013 9:32 am

Браво! Какво се оказа, че й има?
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » пет май 10, 2013 7:23 pm

Матката и беше с една спукана "торбичка" с гной и още една с размери 3,9см която беше пълна отново с гной.
Като цяло тя не е добре след операцията.Казаха ми че сърцето и е добре антибиотика и понася.Но е много отпаднала,отслабнала и донякъде озлобена.Не ме позна в първият момент и се озъби.Изведохме я отвън да вземе въздух но повече гледа да седне.Помаха с опашка набута си муцунката в мен..но си личи че не е добре.Казват че поне до утре има опасност за живота й.Температурата сутринта била прекалено ниска 33 градуса.След обед беше 36,8 надявам се че това покачване е искрицата живот която гори в нея въпреки че имам вина за това че не съм я кастрирал преди години.Преди да си тръгна започна да скимти и да лае че я оставям пак.Първият ми приятел умря от старост,след този макар да съм мъж,няма да позволя да има друго животно.Смъртта не ме плаши,вадил съм разкъсани хора участвал съм и в други спасявания,но погледа на страдащо животно ме съсипва жестоко.Сега е още по-болезнено като виждам децата и съпругата ми как страдат за нея..това ми идва в повече.
Казах й да се бори да не се предава колкото и смешно да звучи..дано ме разбира.Ако има сили или тя преживее нощта и си я прибера вкъщи ще пиша пак.
Изображение Изображение [/img]

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пет май 10, 2013 8:57 pm

Спокойно! Сигурна съм, че всичко ще е наред. В добри ръце е това поне е сигурно. Важно е, че сърцето е добре. Абе 4 часа операция си е тежка работа. Възпалението явно е било сериозно, затова е така отпаднала
Не се обвинявайте за кастрацията, че това съсипва ... аз и до ден днешен се питам дали не съм могла някак си да предвидя или уловя рака на моето предишно куче... и това освен че ме смазва с нищо не ми помага
Пожелавам на кучинка бързо възстановяване, а на вас кураж!

Много ви стискам палци и да пишете като дойдат добрите новини :lol:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет май 10, 2013 10:11 pm

Миличката душичка!И хубавица.Пожелавам ви всичко да е наред и бързо възстановяване.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет май 10, 2013 10:37 pm

Стискам палци да се оправи. Не се е озлобила, просто е раздразнена, наболява я със сигурност. Колкото и да ви е тежко сега мислете за всички хубави моменти, които сте имали с нея! Пишете как е утре!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » съб май 11, 2013 12:39 am

Милото момиче... мислено всички сме с нея! Ще стискам палци!

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » съб май 11, 2013 2:45 pm

Не се предавайте! Озъбването е често след упойка- кучетата са объркани и могат дори да захапят любимите си собственици. Студено им е, втриса ги, повръща им се и какво ли още не- всичко е нормално. Въпроса е да са изчистили добре всичко, защото ако се е спукала- лошо.. Предполагам, че лекарите са си свършили добре работата. Давайте кураж на кучето си и ходете на свиждания за да я радвате. Трябва да сте силни в този момент! Не се натъжавайте от това, че кучетата не са вечни.. никой не е- не бива да се мисли, че няма да имате куче, защото то остарява. Трябва да мислите, че сте дали всичко за него и че е имало хубав живот. Припомнете си какво то ви е дало на вас- колко пъти ви е карало да се усмихвате и колко пъти е идвало при вас, когато сте имали тежки моменти. Как сте споделяли и хубави и лоши такива. Играта с децата ви.. има толкова много неща, които не трябва да ви спират да обичате кучетата и да дадете любовта и живота си на още кучета за в бъдеще. Всички стискаме палци да се оправяте бързо!! Антибиотиците и силна храна + много любов- винаги дават резултати :wink: Чакаме хубави вести!! :)
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Linkestis
Потребител

Мнение от Linkestis » съб май 11, 2013 6:37 pm

Не смея да се зарадвам,но днес изглежда че е доста по-добре.Температура вече е 37,8 градуса.Отидохме днес цялото семейство.Персонала беше учуден как е живнала като ни е видяла.Пи много вода но от ръката ми :)
Общо взето се радваше повече на децата ми :)
Предполагам щом е преживяла тази нощ шансовете се увеличават.Много е слаба и няма никакви сили,прави едно кръгче и веднага сяда.
mi6eto_i_ashley погребвал съм две котета едно мое куче и три бездомни.Това ще ми е последното със сигурност просто вече не ми издържат нервите :(
Но не се заричам!
Прибера ли си я вкъщи ще пиша пак.
Благодаря на всички от сърце за пожеланията!
Изображение

Отговори