Защо да не купуваме куче от зоомагазин или борса

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
sharkov
Потребител
Регистриран:съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » чет ное 27, 2008 12:03 pm

Tino1904 и аз бях на твоето дередже преди да си взема Таричка. Четох, четох.. направо не ми се мислеше, ако трябваше да купувам голдън от нечитавия развъдник за питбули в кв. Аспарухово, които ги плодят само за бой. Така че под читав развъдник разбирам собственици на мами и татковци, които наистина си обичат животинките и се грижат отговорно за тях, а не с комерсиална цел и развъд без контрол. :)
Изображение

Потребителски аватар
Magy
Потребител
Регистриран:вт юни 24, 2008 10:36 am

Мнение от Magy » чет ное 27, 2008 12:49 pm

Здравейте и от мен. И аз приветствам отварянето на тази "болна тема" и съм щастлива, че преди 6 месеца, когато взехме решението да имаме куче, първо се информирахме, а после действахме. Иначе бяхме на път да ползваме зоомагазина за тази цел. Сега имаме Диди, факт, който ни прави безкрайно щастливи, и въпреки, че нейната цена бе двойна на тази в магазина, знаехме, че любовта и здравето на животното нямат цена и просто я игнорирахме като фактор.

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран:съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » чет ное 27, 2008 3:14 pm

Аз като всяко дете, преди 2-3 години, започнах да искам куче. Отначало исках бигъл, но мама не и не. В крайна сметка се съгласи на мини дакел и аз какво да правя, нали е куче, съгласих се. Пускахме обяви в едно животинско писание, търсихме, ама няма. И така един слънчев ден видях снимката! Това беше съвършеното куче. КРАСОТА! От този момент, друга порода освен голдъна, хубава нямаше. И като започна едно мрънкане, убеждаване,... и така един хубав слънчев ден мама спомена, че май идеята не е толкова лоша. Намерихме този сайт и още повече се влюбих.
Майка ми сподели по-късно, че видяла обява за кучило в Димитровград (кой знае ... може и от зоомагазин да са били) на по-ниска цена-300лв., и смятала да ми взема за подарък, но в последствие се отказала.
И така от ровене из нета, се натъкнахме на съобщение за изложба в Пловдив. По-точно Кристалната изложба 2006. И айде, ще ходим да гледаме. И там ни "светнаха" всъщност за родословието (преди мислехме, че родословие = паспорт), за клуба и ни дадоха координатите на развъдника където се очаквахе скоро кученца :) Нататък всичко е ясно и сега ни най-малко не съжаляваме за нищо! :D
Изображение

galinastanilova
Потребител
Регистриран:пон сеп 08, 2008 7:19 pm

Мнение от galinastanilova » чет ное 27, 2008 11:03 pm

Аз се регистрирах в този форум тъй като съм решила да си купя голдън, признавам си че в началото и аз гледах малко с недоверие на тези родословия,но след дълго четене по тази тема вече съм на 100% сигурна че няма да направя грешката за да спестя някой лев да си купя куче от зоомагазин. Затова се надявам че и другите които искат да си купят кученце преди това ще се запознаят достатъчно добре с всички тези неща :)

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран:пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет ное 28, 2008 11:12 am

Поздравления за взетото решение - няма да съжаляваш! Спестяваш си много проблеми по този начин - успех с намирането на кученце :D !
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
eyka
Потребител
Регистриран:вт яну 29, 2008 5:36 pm

Мнение от eyka » съб ное 29, 2008 3:37 pm

Позволете да се включа в темата за купуването на куче от зоомагазин от профила на жена ми, че аз нямам регистрация във форума, за което ще ме извините, ама ние така да се каже сме " едно семейство".
Отдавна исках да взема куче за дъщеря ми и за мен и понеже преди години имах много див ризеншнауцер, реших че ще взема само и единствено:
1.Голден
или
2.Лабрадор
През Август 2007 един приятел ми се обади, че в *****( не му знам името) има много хубав голден.
Естествено изприпкахме там с жена ми и видяхме две голденчета на по 2 месеца, братче и сестриче ( както ни казаха) в не много добро състояние и присъствие на духа ,както може да се очаква, когато си бебе и си затворен в една клетка със стърготини и са те пренасяли не знам колко си километри от някъде и те хранят само с котешки боклуци и т.н. (знаете я тази "приказка").
Та, аз веднага се спазарих за n- стотин лева и няколко стотинки за момченцето ( не че имам против момиченцата, ама сметнах, че е по целесъобразно да има и още едно момче у дома ) и заедно с оборудване и храна за още n- стотин лева го понесохме към дома.
Честно казано, въобще не съм наясно с паспорти, родословия и т.н., както се оказва необходими доказателства за произхода на кучето и въобще не ме интересуваше.Добре,че жена ми е малко по в час с тия документации и в последствие се сдобихме с много готин паспорт, малко по- хубав от моя, щото има вид на европейски и както чета на него притежателят му е Унгарец.Родословието пък се появи след време издадено от Киноложкия съюз на Сърбия със съответния бар код от което става ясно, че кучето има имплантиран чип ( гледай ти ).
Мен все още не ме интересуват особено родословия и т.н. въпреки че се запознах с родословното дърво в интернет и се оказа, че този нашия е от много известен род ( ако е така както пише в родословието) и баща му, дядовци, баби, лели, чичивци и т.н. братовчеди и роднини са много награждавани кучета у нас и по света.
Междувременно, трябваше да се полагат грижи за това пале и след първоначалния шок който изживя при новите си стопани, кучето много бързо стана наистина "златен" ретривър.Сега е на 18 месеца и се заклевам, че няма по- послушно и добро куче от това и това го твърдят всички хора които го познават.Никога не е бил специално обучаван, ама изпълнява като пружина каквото му се заповяда без значение дали съм аз, дъщеря ми, жена ми или някой чужд човек.Лае само по команда, защото когато беше малък мислех, че има скъсани гласни струни и започнах да го карам да лае и той сега лае само по команда.Има прекрасен характер и е много игрив, но никога не е правил бели дори когато е оставян сам за дълго време.Понякога се налага да го оставяме на един приятел да го гледа вкъщи и пак е много послушен.
Не на последно място, няма заболявания и рядко посещаваме ветеринар, освен когато го нахапят други кучета, щото основен недостатък му е, че не може да се пази и всички тъпи кучета го бият като тъпан.
В заключение, може да има много недостатъци в това да си вземеш куче от зоо, ама мисля, че ако съвсем случайно случиш на куче и си добър стопанин, получаваш едно наистина прекрасно животно и приятел както в нашия случай.

Поздрави от RIDIKC FEKETE DOMINO, команда " бау-бау

Модератор: За да не се прави излишна реклама на зоомагазина, си позволих да премахна името му. Благодаря за разбирането!

Valia & Kara
Потребител
Регистриран:съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб ное 29, 2008 7:03 pm

Здравейте eyka ,

аз имам няколко въпроса свързани с това, което написахте. Надявам се, няма да ги приемете като заяждане.
Защо след като видяхте, както сте написали
eyka написа:братче и сестриче ( както ни казаха) в не много добро състояние и присъствие на духа
решихте да купите това кученце? Не се ли усъмнихте, че нещо може да не е наред?
eyka написа:Добре,че жена ми е малко по в час с тия документации и в последствие се сдобихме с много готин паспорт, малко по- хубав от моя, щото има вид на европейски и както чета на него притежателят му е Унгарец
Хм, тук предполагам, че искате да кажете, че докторът, който е слагал ваксините на кучето е унгарец, защото в паспорта на кучето, трябва да пише вашето или на жена ви името.

Да ви е живо и здраво момчето, дано да няма скрити наследствени заболявания. Пък е хубаво да се чуе и че някой друг голдън не е разрушил къщата на собственика си :D

Потребителски аватар
goldroks
Потребител

Мнение от goldroks » съб ное 29, 2008 8:34 pm

А на мен не ми е ясно, как куче от такъв (голям) развъдник се е озовало в зоомагазин? :shock:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран:ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » съб ное 29, 2008 10:49 pm

goldroks написа:А на мен не ми е ясно, как куче от такъв (голям) развъдник се е озовало в зоомагазин? :shock:
Бе то по принцип всичко може да се случи...

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пон дек 01, 2008 8:05 pm

Изображение

http://kiflaiboza.blogspot.com/

П.С. Направих темата важна. Дано тя помогне на повече хора да си вземат кученце от правилното място!

Потребителски аватар
Tino1904
Потребител
Регистриран:съб сеп 29, 2007 8:16 pm

Мнение от Tino1904 » вт дек 02, 2008 9:11 am

Боже мили , как го правят тия от зоомагазините , уж като го взимаш животното - нищо му няма , жизненно , весело , храни се , но още на втория ден се започва - разтройство , повръщане , тичане по ветеринари ... Напомня ми за купуване на скъп букет - взимаш го и изглежда направо супер , а на сутринта го намираш окапан . Явно си имат начини да поддържат нещата , не съм виждала кутре или коте цялото в повърнато или с разтройство в клетка в магазина , а и същия букет , ако го оставиш още седмица в магазина , съм сигурна , че ще стои и ще става все по-жив !!! :roll:

sharkov
Потребител
Регистриран:съб сеп 20, 2008 3:19 pm
Контакти:

Мнение от sharkov » вт дек 02, 2008 9:33 am

Tino1904 написа:Боже мили , как го правят тия от зоомагазините , уж като го взимаш животното - нищо му няма , жизненно , весело , храни се , но още на втория ден се започва - разтройство , повръщане , тичане по ветеринари ... Напомня ми за купуване на скъп букет - взимаш го и изглежда направо супер , а на сутринта го намираш окапан . Явно си имат начини да поддържат нещата , не съм виждала кутре или коте цялото в повърнато или с разтройство в клетка в магазина , а и същия букет , ако го оставиш още седмица в магазина , съм сигурна , че ще стои и ще става все по-жив !!! :roll:
Магьосници като цветарите :) хахаха жалко, но факт :/
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пон дек 15, 2008 10:50 pm

.
Какво става с тях ли - питай мен, аз имам такъв изтърсак у нас. Шест месеца подред го гледах как се гърчи в един аквариум на витрината на тогавашния "Зоосвят". Месец след месец ходех да купувам храна за костенурките и го гледах как чезне. Цената обаче оставаше същата - 600 долара - кой ще ти даде толкова за едно рахитично лудо куче на 7 месеца. Когато хвана парвовирус ги питах дали няма да намалят цената. Няма. Не купувай от зоомагазин, Стело, там ще се появи друго още утре - естествено, че си го мислех. А да го оставя да умре???

Като го купихме и го извадиха от клетката (в която той не можеше да се изправя) Шаро направи гърч и се наака и напика. Впоследствие стана ясно, че се страхува лудо от хора, обелва очите и получава припадъци. Едва по-късно разбрахме, че освен ужаса от хора си има и зависимост към Лексотана, който са му давали сутрин и вечер, за да не шава много-много на витрината.

С двугодишни усилия този отпадък от търговията стана сравнително нормално животно. Не че разрешава на чужди хора да го галят, но поне не се страхува от нас и макар и да не вдига опашка, той я размахва между краката си старателно вече няколко години. Виж със здравето нещата стоят иначе - колкото и да се старая не мога да му помогна нито с артрита, нито с рахита, нито с дисплазията и преждевременното състаряване. Шаро не израстна нито със сантиметър от ръста, който имаше, когато го взехме.
Шаро от историята, която е копирала goldroks вече го няма. Почивай в мир, момче! Дано там, където си няма болка, а златната ти душа е свободна. Тъжно е.

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран:ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » вт дек 16, 2008 9:23 am

Ужасно тъжно е, нямам думи, почивай в мир малко съкровище!

Потребителски аватар
goldroks
Потребител

Мнение от goldroks » вт дек 16, 2008 8:42 pm

Почивай в мир... :(

Отговори