Защо да не купуваме куче от зоомагазин или борса

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
Потребителски аватар
maya_emo
Потребител
Регистриран: нед май 02, 2010 10:46 am

Мнение от maya_emo » пон май 10, 2010 7:10 pm

не звучи много добре, ще видим...

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт май 11, 2010 3:45 pm

Много е хитово това по зоомагазините да обеждават хората, че кучетата или майката и бащата са "елитни" и са от Унгария или Сърбия... :lol: Сигурно им звучи много по-елитно от колкото да потърсят ИСТИНСКИ български развъдник. НЕ КУПУВАЙТЕ КУЧЕ ОТ ПОДОБНО МЯСТО!!! Това също трябва да се забрани със закон!!! Неваксинирани, необезпаразитени, болни... това са кучетата по тези места! Аз лично съм работила в зоомагазин със животни и ви го казвам направо! Ветеринарите изкарват някой лев като дават лепенки за ваксини на тези хора които не ваксинират кучетата и после продават НЕРОДОСЛОВНИ кучета!!! Аз бих ги заплюла- никога не бих купила животно от зоомагазин, зооборса, зооферма и всичките други зооизвергщини... :evil:
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон юни 14, 2010 9:55 pm

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб авг 14, 2010 7:25 pm

Тазобедрената дисплазия е често срещана при нерегламентираното развъждане. При все личната финансова изгода, която бих получавала в бъдеще от такива операции...хора, хайде не взимайте кучета от случайни места, за да не ми пълните джоба ;) - ТУК

paco-desi
Потребител
Регистриран: нед сеп 05, 2010 9:18 am

Мнение от paco-desi » пон сеп 06, 2010 4:16 pm

Хора стряскате ме!!! Толкова ужаси на едно място... И ние сега мислим и премисляме да си вземем ли куче или не и май всички искаме да си вземем... Моя мъж от самото начало каза - "ама да не е от обява или магазин - искам истинско куче". А пък аз си викам че се е побъркал да иска да даде "80лв" като може и за "20" да си вземе същото. Дааааааа ама като видях какво сте писали и изпатили и не само вие ами и животинките а и като видях ценоразписа в това голямо "ТУК" на Мел... Не знам - ще кажа само че съм много наивна чак глупава щом си мисля че евтино и качествено могат някога да бъдат свързани - и явно не съм само аз! И честно да ви кажа - аз не искам родословно куче да се фукам с него, аз искам приятел - дори и приятел е малко защото то ще бъде част от семейството, но искам тази душа да е в здраво тяло и не толкова заради парите които ще трябва да се дадат за лечението а повече заради мъките които и то и ние ще изтрадаме докато и ако изобщо оздравее! За това спирам да си мисля изобщо за евтините кученца /горките/ и насочвам цялото си внимание към нашите си ръзвъдници - а вие стискайте палци да намерим пари време и достатъчно зрялост за да си имаме и ние в къщи злато.......

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон сеп 06, 2010 7:57 pm

ВИнаги можете да осиновите кученце, ако не желаете да купите такова от легитимен развъдник! Те са уникални, едиснтвени, неповторими!
Ако не държите на порода, това би било едно много благородно дело от ваша страна!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пон сеп 06, 2010 8:08 pm

Дори да държите на порода, за съжеление има и голдъни, които си търсят нови домове.
Изображение

paco-desi
Потребител
Регистриран: нед сеп 05, 2010 9:18 am

Мнение от paco-desi » пон сеп 06, 2010 10:58 pm

Как става това с осиновяването и от къде? Кученцето здраво ли ще е? И къде са тия голдъни които си търсят нови домове? Не че ще осиновя но питам - нека се знае! А на родословие не бих държала ако без него имаше гаранция че кучето не е страдало и не носи генетични увреждания и неясни болести. А и искаме точно Голдън Ретривър и то бебе - за да свикнем заедно взаимно. А като си купя къща може и да си осиновя още няколко кученца...

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » пон сеп 06, 2010 11:12 pm

http://bulgoldens.com/forum/viewforum.php?f=13

Щом държите да е бебе и с родословие имате късмет има прекрасни кучила в момента.
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт сеп 07, 2010 7:12 am

И да не е бебе, с достатъчно любов и внимание, кучето ще свикне с вас.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » нед ное 14, 2010 12:05 pm

Изображение

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » нед ное 14, 2010 7:03 pm

Не можах да дочета всичко.... :cry:

dj_jorjy
Потребител
Регистриран: чет сеп 23, 2010 12:17 am

Мнение от dj_jorjy » нед ное 14, 2010 7:06 pm

vesi_burt написа:Не можах да дочета всичко.... :cry:
Ами да кофти е но за съжаление това е другата реалност.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител

Мнение от Lenard » нед ное 14, 2010 7:26 pm

Разглеждах форума на дог.бг и четох за поредните опарени от най-известната "елитна" агенция за доставка на "елитни кучета с родословия". Четох и за по-стари случки и гледах едно предаване с тях.
Оцъклих се на оправданието им за проблемните кучета, които идват от тях. Малко кученце с най-тежката форма на тазобедрена дисплазия продадено от тях на феноменална цена- обяснението им беше " Хората сами са си виновни. Когато се вземат кученцата са малки със слаб имунитет и те ги къпят, затова се разболяват" :shock:
Повръща ми се от тези хора, както и от хората, които използват кучета като модни аксесоари :evil:
Изображение

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » чет яну 13, 2011 8:25 pm

Днес бях свидетел на мъчението на поредното малко голдънче, купено от зоомагазин. Душичката беше с парвовироза и се влошаваше. Все още не е ясно дали ще оцелее. Шансовете му са минимални.
За сведения - кученцата в зоомагазините не падат от небето, а се появяват там от междусъседски развъждания и от въпросните нерегламентирани "развъдници", иначе казано - ферми, където ви пробутват кученце от "елитни родители".
Продължавай, прости народе, да мислиш нас, хората, които постоянно пилим за правила, родословия и регламентирано развъждане, за сноби. Продължавай, а после гледай как даваш същите пари, но за да гледаш как малкото ти кутренце умира и никой не може да го спаси...

Отговори