Семинар - дисплазия

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран:пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » ср яну 27, 2010 6:29 pm

DogPerson написа: Сега "най-доброто" идва в България и ние типично по български се усъмнихме :D.

Няма спекулация тук, само чудесна възможност да се спестят път, време, пари ... и разбира се малко "да ни стиска" да разберем пълната истина за костите на кучето ни. :D
Аз лично ще се извиня на всеки един от вас когото съм подвел , ако д-р Новак се е подписал под неговото заключение. Опитах се да предам думите на д-р Георгиев, но явно е било напразно. Колкото до въпроса дали ми стиска ....... ще разберете :wink:

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » ср яну 27, 2010 6:41 pm

Жоро, прав си, и на нас казаха, че под заключението се подписва само Георгиев. Явно в последния момент има изменение, но не мисля, че който и от двата случая би могъл да бъде...негативен. Дали се подписва единият, другият, или и двамата, важното е, че все са доктори на световно равнище - с перфектна квалификация.
Хайде стига спорове, пък после ще се споделят впечатления от събитието и изследванията :D

Потребителски аватар
DogPerson
Потребител
Регистриран:вт фев 03, 2009 4:16 pm

Мнение от DogPerson » ср яну 27, 2010 6:53 pm

joro9 написа:Аз лично ще се извиня на всеки един от вас когото съм подвел , ако д-р Новак се е подписал под неговото заключение. Опитах се да предам думите на д-р Георгиев, но явно е било напразно.:

Не е напразно, напротив даже. Сега финално има яснота, че на сертификатите, издадени през този ден ще го има подписа на д-р Новак.
joro9 написа:Колкото до въпроса дали ми стиска ....... ще разберете :wink:
Стискам палци снимките на Лъки да са хубави и съм сигурна, че ще са. :D

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » съб фев 06, 2010 11:41 am

Семинарът вчера мина.
Аз и баща ми присъствахме и останахме с много добри впечатления от изнесената информация. Д-р Новак отговори на много често задавани въпроси и даде някои доста полезни съвети.
В понеделник мога да пусна резюме на записките ми с най-важното съдържание от вчера, ако искате?

А изследванията, направени в двата дни, ще бъдат заверени и подписани ии от двамата лекари - това вече е 100% потвърдено.

Valia & Kara
Потребител
Регистриран:съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб фев 06, 2010 1:16 pm

joro9 написа:Аз лично ще се извиня на всеки един от вас когото съм подвел , ако д-р Новак се е подписал под неговото заключение.
Аз си чакам извинението :D

Организаторите изрично помолиха никаква информация от семинара да не се оповестява, преди да бъде обработен и разпространен записът от него.

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » съб фев 06, 2010 1:26 pm

Валя, ставаше дума за слайдовете и снимките от презентацията, и аз бях там - чух. Идеята беше, че Новак е използвал материали, които не са лично негови, а според закона за ветеринарно-медицинската практика, при представяне и цитиране на данни трябва да се съобщава точен източник.
В противен случай си подсъдим. Така че, след като Новак е посочвал източници в изнесените от него данни, той си е спазил закона. А при положение, че аз правя резюме на получена информация от семинар, а не я използвам наготово, че на всичко отгоре и посочвам източник, проблем няма.
Никой не би забранил информация от сорта на "предпазване на ставите на кучето", "начини на третиране на дисплазните стави" и прочие.

КАСТРО
Потребител
Регистриран:пет ное 25, 2005 11:12 am

Мнение от КАСТРО » съб фев 06, 2010 7:02 pm

[quote="Melina"]Валя, ставаше дума за слайдовете и снимките от презентацията, и аз бях там - чух. Идеята беше, че Новак е използвал материали, които не са лично негови, а според закона за ветеринарно-медицинската практика, при представяне и цитиране на данни трябва да се съобщава точен източник.
В противен случай си подсъдим. Така че, след като Новак е посочвал източници в изнесените от него данни, той си е спазил закона. А при положение, че аз правя резюме на получена информация от семинар, а не я използвам наготово, че на всичко отгоре и посочвам източник, проблем няма.
Никой не би забранил информация от сорта на "предпазване на ставите на кучето", "начини на третиране на дисплазните стави" и прочие.[/quote]

Не става дума за слайдовете и снимките - става дума за ЦЕЛИЯ СЕМИНАР (моля да уважите желанието на тези дето ви поканиха)

информацията няма да остане несподелена!

Ще излезе официална информация за семинара от страна на организаторите и след одобрение от докторите, моля докато това се случи да се въздържате от коментари :roll:

А господина по горе е време да почне да се извинява :D :D :D

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » съб фев 06, 2010 7:20 pm

Хм...щом информацията е поставена под такава строга конфиденциалност за момента - добре. Ще се чака.

КАСТРО
Потребител
Регистриран:пет ное 25, 2005 11:12 am

Мнение от КАСТРО » съб фев 06, 2010 7:29 pm

[quote="Melina"]Хм...щом информацията е поставена под такава строга конфиденциалност за момента - добре. Ще се чака.[/quote]

Не, не е строга конфиденциалност, просто информацията ще е пълна със скриншотове на слайдовете и ще бъде пусната във вид одобрен от докторите с максумум точни обяснения, целта е да се разбере от максимално повече хора, а не да има половинчати изказвания и догадки, спомени и спорове кой чул (записал) добре и тнт. за това моля, просто изчакайте да се довърши работата - след може да кометрира всеки колкото си иска :wink:

ПП Ако беше нещо тайно и секретно надали щяха да присъстват близо 30-40 души :D :D :D

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » съб фев 06, 2010 7:32 pm

За това казах "за сега" :D
Пък колкото повече нагледни материали има приложени към информацията - толкова по-добре, така е :wink:

Потребителски аватар
DogPerson
Потребител
Регистриран:вт фев 03, 2009 4:16 pm

Мнение от DogPerson » нед фев 07, 2010 9:49 pm

Семинарът беше много интересен за мен. Поздравления за чудесната организация! :) Надявам се това да не е последната подобна инициатива.

Потребителски аватар
wolf
Потребител
Регистриран:чет фев 21, 2008 9:34 pm

Мнение от wolf » нед фев 07, 2010 10:57 pm

Здравейте,

Ако може поне да дадете съвети, кое не е полезно да прави кучето, както Мелина щеше да споделя :D :?:

Потребителски аватар
Nade
Потребител
Регистриран:вт дек 22, 2009 1:54 pm

Мнение от Nade » нед фев 07, 2010 11:04 pm

Да, ще е чудесно да получим някакви обобщени насоки :)

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » нед фев 07, 2010 11:10 pm

Както каза КАСТРО, скоро ще има пълна, точна и синтезирана информация по темите от семинара, имайте търпение :D

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран:пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » пон фев 08, 2010 3:07 pm

Valia & Kara написа: Аз си чакам извинението :D
Съжалявам Валя , че точно теб съм подвел :oops: - извинявай ! Само кажи в течно или твърдо състояние да бъде извинението :wink: .

И да попитам някой получи ли си снимките или само заключението ?

Заключена