Проблем с кучетата от развъдник Snow Cool ?

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед фев 21, 2010 12:37 am

Добре, хайде да ги кажем както са. Не виждам някой да отрича, че има наличие на крипторхизъм. Дали е едно или четири кучета - няма значение, фактът си е факт. И не виждам нищо лошо в това, че съм отделил няколко минути да преведа материал по темата. След като искате хората да са осведомени, би трябвало да го приемете положително.

Само не разбирам - тезата е, че някой е допуснал това нарочно, или...? На собствениците на Snow Cool това им е първото кучило въобще, така че няма как дори да са подозирали за възможен проблем. Все пак предполагам, че първо с тях сте обсъдили нещата?

Потребителски аватар
saso
Потребител
Регистриран: нед авг 02, 2009 10:18 am

Мнение от saso » нед фев 21, 2010 12:48 am

Лео също няма нито един.

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » нед фев 21, 2010 12:49 am

Темата е създадена да се разбере за проблема както от хората които са в клуба така и от хората които имат кучета от това кучило ,защото ако никой не се обади не е никакъв проблем да се сложи изкуствен тестис и да се размножава кучето с цел печалба . А дали е едно или 4 разбира се че има значение ако е 1 то може да е в тези 10 процента които са изключение , но като са 4 от 5 мъжки дори да ги смятаме 4 от 9 кученца пак процента не говори за изключение. Относно това за информацията - някъде да съм написал че е лошо?

Ако искам да обвинявам някой публично ще го направя директно и с доказателства. И пак казвам не е наша работа да търсим виновни ,за подобни неща би трябвало да се погрижи клуба .Дали е случайно при конкретната кръстоска на баща и майка или пък някой от развъдниците е скрил нещо .
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед фев 21, 2010 1:09 am

Похвално е, че темата е най-вече за информация!

Това за изкуствените тестиси по нашите географски ширини е най-вече екзотика, а и не мисля, че има чак толкова ценни и търсени екземпляри, че да се налага чак такава шашма...

Мисля, че вече обясних какво мисля по въпроса дали някой е скрил нещо, а дали е въпрос на конкретната кръстоска - надали в момента някой може да каже, но е факт проявата.

P.S. Предлагам да пишем само тук, защото от редуването "лични"/"общи" взех да не съм сигурен кое къде съм написал. :?

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » нед фев 21, 2010 1:24 am

хич не е екзотика не се заблуждавай - не сме поискали не сме го направили (предложения за тази процедура много).

ПП
В продължение на личния разговор - ще изчакаме и ще видим какво ще се случи. А това за комисията на всяка изложба - ами явно е че няма как да се случи , но нали има съдии тн сигурно има начин да се отбележи ако има някакъв проблем и да се съобщи после на съответния клуб (или пък той да потърси информация). За изложбите в чужбина това е друга тема ...
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » нед фев 21, 2010 10:42 am

Темата е създадена за да се даде гласност на проблема. Иначе за него знаят само тези, които са пряко засегнати. И собствениците на развъдниците трябва да разберат пак от нас каква става с техните кученца - така ще преценят дали дадената кръстоска е добра или не.
И да наистина се чувствам засегната от проблема. Когато даваш 1000 лв. за куче с родословие от развъдник ти го очакваш да бъде перфектно. Започнахме да ходим по изложби и се запознахме с част от другите братчета и сестрички, амбицирахме се да се включим и ние, но се оказа че поради нечия недобросъвестност или некомпетентност/ не знам чия/ вече ще бъдем само зрители.Е не е фатално, на някой може даже да му е смешно, но се чувствам гадно - моето куче е толкова красиво, а трябва да стой отстрани, ТО ОФИЦИАЛНО Е ОБЯВЕНО ЗА НЕПЪЛНОЦЕННО.

Потребителски аватар
fishermen
Потребител
Регистриран: ср юли 08, 2009 12:47 pm

Мнение от fishermen » нед фев 21, 2010 11:21 am

pekovi написа: но се оказа че поради нечия недобросъвестност или некомпетентност/ не знам чия/ вече ще бъдем само зрители.Е не е фатално, на някой може даже да му е смешно, но се чувствам гадно - моето куче е толкова красиво, а трябва да стой отстрани, ТО ОФИЦИАЛНО Е ОБЯВЕНО ЗА НЕПЪЛНОЦЕННО.
Надали е човешка грешката. Гените са странно нещо и не се знае след колко поколения ще се прояви нещо като това. Трябва да се направи внимателен разбор на нещата все пак. Същото е и при хората.
А ако се окаже, че на всички мъжкари ни изпаднат и двата? ....
D.Fidanov

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » нед фев 21, 2010 11:36 am

Вероятността да се случи е много малка , а дори да стане падналите тестиси вече са увредени тоест проблема с евентуално развъждане си го има.
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

Потребителски аватар
stanislava
Потребител
Регистриран: съб ное 01, 2008 9:59 pm

Мнение от stanislava » нед фев 21, 2010 12:43 pm

здравейте,
позволявам си да се включа и аз в тази тема.

добре разбирам как се чустват собствениците на куче-крипторх. казах това и в другата тема. но наистина, повярвайте, че в 90% от случаите развъдчиците не подозират, че такъв проблем съществува. поставете се на тяхно място. вие бихте ли разплодили кучето си, ако знаете, че то ще донесе много тревоги, лошо име и разочарование? не.
молбата ми е - не бързайте да обвинявате. говорите и за пари - и това не е особено коректно. пишейки редовете по-горе в постовете, сами знаете, че няма да се почуствате по-добре, ако ви върнат парите, по простата причина, че обичате кучето си и то не е стока за вас.
мисълта ми е - не търсете някаква преднамерена конспирация с цел печалба.
аз съм сигурна, че собствениците както на женското така и на мъжкото куче ще внимават особено много в следващите си планове. но да не ги заклеймяваме като лъжци или некомпетентни, еле пък да стоим тихичко и да четем и да им гледаме сеира.
за да се случи кучилото са положени много грижи, много внимание, безсънни нощи и вълнения. кутретата са като деца на стопаните - сигурна съм, че не мислите, че на тях им е безразлично за случилото се.
анук е много хубаво куче и това, че не участва по изложби не означава, че трябва да спрете да ни радвате с негови снимки или дружна веселба по поляните. пак казвам - и моето женско куче е ходило само на 1 изложба преди повече от 4 години, там за масовка колкото и е кастрирана - но от всички диванета вкъщи - това е моят другар. като пътувам - тя идва с мен винаги - през морета, океани, това е. останалите двама у дома пасти да ядат!
Non-Stop Isaac Newton
www.erikberik.com

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » нед фев 21, 2010 1:25 pm

Не пиша за да обвинявам някого или да се заяждам. Нито пък поставям въпроса за парите - парите са си мой и аз си ги харча за каквото искам. Давам гласност на проблема за да се вземе под внимание при следващо развъждане. Нали вие самите казвате, че развъдчиците няма как да го знаят предварително. Е аз пиша за да го знаят и настоящите развъдчици и тези, които тепърва имат намерение да стават такива.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » нед фев 21, 2010 3:14 pm

Перфектно куче няма! Това трябва да е пределно ясно на всеки! За мен сега е редно да се разбере дали такъв проблем се среща при други кучила от тези родители! На Рохана това й е първото кучило, няма как да се направи сравнение! При останалите връзки с бащата (Монти, ако не се лъжа, ако греша ме поправете) проявявали ли са се такива "отклонения" ? За проблемите трябва да се знае, за да може да се избягват подобни неща в бъдеще!
Малък edit - има перфектно куче и това е Вашето собствено!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

ristana
Потребител
Регистриран: съб май 16, 2009 3:16 pm

до pecovi и gpekov

Мнение от ristana » нед фев 21, 2010 3:27 pm

Говорите за етичност, но член на клуба, формален или не (защото значителната ви активност във форума на практика вече ви прави поне неформален клубен член), преди да прави генерални обобщения, за което говори самото наименование на темата, която сте разкрили, би трябвало да действа малко по-сдържано. Разбирам разочарованието ви и намирам за естествено самочувствието, че "мойто куче е най-хубавото", но може би трябва и малко чувство за мярка. Питам се дали сте направили всичко възможно да изясните по-дискретно въпроса с останалите собственици на мъжки кучета, преди да го обявите във форума гръмогласно и точно в такъв заклеймяващ стил? Не ми изглежда очевидно да е така... А със собственика на развъдника или, защо не, с производителите на Зора и Аполон разговаряхте ли? Посещението при няколкото ветеринари, били те и най-добрите в града, не ни прави автоматично специалисти по генетика. Унаследяването е твърде сложна материя, дори и за истинските специалисти, така че бих препоръчал повече сдържаност при оценките за развъдната дейност и препоръките за бъдещето й. А придобиването на куче от регистриран развъдник съвсем не дава пълна гаранция, че кученцето ви ще бъде напълно здраво. Това, което дава в действителност е само по-голямата вероятност да бъде здраво.

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Контакти:

Мнение от gvpekov » нед фев 21, 2010 4:25 pm

След като има проблем при 4 кучета от кучилото е проблем на цялото кучило. Никъде не сме казали че нашето куче е най-хубаво, въпреки че за нас то си е такова и такова ще си остане .Дали сме поддържали контакт с останалите мъжки кучета ДА периодично сме питали какво се случва както останалите собственици на мъжки кучета така и развъдника от Хасково. Относно има ли проблем някъде в развъдниците пак казвам това би трябвало да е работа на клуба да проучи - както бащата така и майката. Относно етиката не ми обяснявайте дали е етично да пишем темата след като кучетата са на 8 месеца и се знае за проблема и се знае от 3 4 месеца и въпреки това женските кучета не са известени за проблема . Ако трябва да бъдем честни нито клуба нито развъдника са направили нещо по въпроса с обявяването на проблема (и да и развъдника и клуба са знаели) . Както Йоана каза "за проблемите трябва да се знае , за да може да се избягват подобни неща в бъдеще".

stanislava да поставихме се на мястото на развъдника и ако беше станало с наши кученца щяхме да го съобщим да се извиним, да потърсим къде е проблема и тн.
и пак за пореден път го казвам дано стане ясно НИЕ СИ ОБИЧАМЕ КУЧЕТО ЗА НАС ТО Е НАЙ-ДОБРОТО И ТЕМАТА НЕ Е СЪЗДАДЕНА ЗА ДА ИСКАМЕ КОМПЕНСАЦИИ,ОТМЪЩЕНИЕ ИЛИ КАКВОТО И ДА Е БИЛО ПОДОБНО НЕЩО. СЪЗДАДЕНА Е ТЕМАТА ЗА ДА ИМА ГЛАСНОСТ ПО ВЪПРОСА , от тук на татък какво ще реши клуба относно кучилото развъдниците и тн си е решение и отговорност на клуба.

Ако някой има проблем с това че е създадена подобна тема ... ами съжалявам. Това са фактите.
Последна промяна от gvpekov на нед фев 21, 2010 4:37 pm, променено общо 1 път.
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед фев 21, 2010 4:26 pm

ristana, щеше да е хубаво, преди да адвокатствате, да се поинтересувате, кой на кого, какво и кога е казал!

Преди собствениците на Анук да започнат с "генералните обобщения", може би са се опитали да "изяснят дискретно въпроса". Най-малкото, което е, те са запознати със състоянието на останалите мъжки кучета от кучилото!

Ако това ще ви успокой, аз като, човек нямащ нищо общо с тези кучета, знам за този проблем от няколко месеца, което само по себе си би трябвало да означава, че по този въпрос е имало дискретно изясняване!

Потребителски аватар
borisg
Потребител
Регистриран: вт яну 05, 2010 6:37 pm
Контакти:

Мнение от borisg » нед фев 21, 2010 5:34 pm

eli i maxi написа:ristana, щеше да е хубаво, преди да адвокатствате, да се поинтересувате, кой на кого, какво и кога е казал!

Преди собствениците на Анук да започнат с "генералните обобщения", може би са се опитали да "изяснят дискретно въпроса". Най-малкото, което е, те са запознати със състоянието на останалите мъжки кучета от кучилото!

Ако това ще ви успокой, аз като, човек нямащ нищо общо с тези кучета, знам за този проблем от няколко месеца, което само по себе си би трябвало да означава, че по този въпрос е имало дискретно изясняване!
По-точно не можеше да бъде казано.
Не виждам нищо лошо в това стопаните на кученцата от кучилото да предприемат действие след като са констатирали, че развъдника не дава съвсем качествено поколение. От едно куче винаги има очаквания; за да се оправдаят тези очаквания стопаните се обръщат към легитимни развъдници; когато предлаганата "стока" не покрива очакванията, които се регламентират от клуба, стопанинът има пълно право да обяви гласност на проблема с цел да се избегнат бъдещи кръстоски. А страничната гледна точка относно етични принципи и пр. в случая е напълно излишна, защото вкарва допълнително напрежение и става източник на грешни заключения от някой чел-не-дочел.
Последна промяна от borisg на нед фев 21, 2010 5:38 pm, променено общо 1 път.
Be pretty! It's no harder than being happy :)
Изображение

Отговори