Родословие - на кого му е притрябвало?

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
Потребителски аватар
crazygirllp
Потребител
Регистриран: пон дек 27, 2010 10:22 am

Мнение от crazygirllp » пет яну 28, 2011 6:33 pm

е, пак е нещо :D

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет яну 28, 2011 6:38 pm

Всеки ли може да си заведе кучо за експертна оценка,а също така и въпросната оценка(освен за ориентир)има ли друга стойност и приложение?И въобще малко подробности за хората със злата без родословия,ако може.Да поясня,че нямам намерение за нерегламентирано развъждане.Никакво.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » пет яну 28, 2011 8:34 pm

В България не можеш да излезеш за експертна оценка! Преди можеше. Ние сме ходили и до Румъния за експертна оценка. И не- НЯМА НИКАКВО ПРИЛОЖЕНИЕ! То няма и смисъл! Кучетата ходят по изложби за да вземат определени титли с които после се доказват в развъждането на породата! Кому е притрябвала оценка на куче без родословие?? И според мен по-добре, че спряха експертните оценки- това е вид стимул за добрите развъдчици- ако искаш хубаво куче, то трябва да има родословие за да има смисъл ходенето по изложби. Нали изложбите са да се радваме на породите, а не на кучета, които се доближават до тях. Всички си обичаме кучетата- спор няма! Нащо гардже си е най-хубавото- и в това спор няма! Но нека изложбите са за кучетата с доказан произход и докоменти, които го потвърждават! Ако тръгнат съдиите да харесват кучета без родословия, трябва да спим пред залата, най-вече за ред- НЯМА СМИСЪЛ!
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » пет яну 28, 2011 8:41 pm

mi6eto_i_ashley написа:В България не можеш да излезеш за експертна оценка! Преди можеше. Ние сме ходили и до Румъния за експертна оценка. И не- НЯМА НИКАКВО ПРИЛОЖЕНИЕ! То няма и смисъл! Кучетата ходят по изложби за да вземат определени титли с които после се доказват в развъждането на породата! Кому е притрябвала оценка на куче без родословие?? И според мен по-добре, че спряха експертните оценки- това е вид стимул за добрите развъдчици- ако искаш хубаво куче, то трябва да има родословие за да има смисъл ходенето по изложби. Нали изложбите са да се радваме на породите, а не на кучета, които се доближават до тях. Всички си обичаме кучетата- спор няма! Нащо гардже си е най-хубавото- и в това спор няма! Но нека изложбите са за кучетата с доказан произход и докоменти, които го потвърждават! Ако тръгнат съдиите да харесват кучета без родословия, трябва да спим пред залата, най-вече за ред- НЯМА СМИСЪЛ!
Да,напълно се съгласявам.И аз не виждах смисъл и затова попитах.Загуба на време и на съдии и на собственици.На моменти ми се струваше интересно преживяване,но дотам. :) А всички кучета са прекрасни,така или иначе. :wink: Мерси за разяснението.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пет яну 28, 2011 10:50 pm

Мише, смисъл по принцип има, колкото да получиш компетентно мнение как ти се развива (или как ти се е развило) кучето. Не знаех, че е отпаднало като възможност. И все пак за неродословните се правят разни изложби от алтернативни ( малко измислени) организации. На който му се ходи за изживяването... :D Иначе и за мен смисъл особен няма.
Изображение

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » съб яну 29, 2011 9:44 am

Ходенето на изложби не е приоритет на кучетата с родословия.Участието обаче изисква родословие.Надявам се,че ме разбрахте правилно.
Идете на изложба.Вземете си кучето.Може да се забавлявате и като наблюдавате любимата си порода от скамейката.На футболните мачове не играят всички, нали?
Пък ако решите,че показването е точно това, което ви липсва?
Няма проблем.Колко му е да си вземете още един Голдън! :D

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » съб яну 29, 2011 11:35 am

lubomihaylov написа: Пък ако решите,че показването е точно това, което ви липсва?
Няма проблем.Колко му е да си вземете още един Голдън! :D
Този начин на мисленe много ми се хареса... :oops: :wink: :lol:
Последна промяна от marina kojuharova на нед яну 30, 2011 12:57 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
crazygirllp
Потребител
Регистриран: пон дек 27, 2010 10:22 am

Мнение от crazygirllp » нед яну 30, 2011 12:39 pm

:lol: така е! :lol:

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » нед яну 30, 2011 3:57 pm

Мише, смисъл по принцип има, колкото да получиш компетентно мнение как ти се развива (или как ти се е развило) кучето. Не знаех, че е отпаднало като възможност. И все пак за неродословните се правят разни изложби от алтернативни ( малко измислени) организации. На който му се ходи за изживяването... Very Happy Иначе и за мен смисъл особен няма.
Това мнение изобщо няма да е компетентно... породата си е порода! Без документи- няма порода! Да, може да прилича на Голдън и този Голдън да е създаден от кучета, които се водят за Голдън, но вярвайте ми, от подобно развъждане по зоомагазини и от хора, които нищичко не разбират от развъждане, просто искат или да имат бебета или кучето им да е правило секс, се получава едно жестоко разминаване с породата Голдън Ретривър. Всички ние които нямаме родословия на кучетата, сме били излъгани по един или друг начин при закупуването на кучетата. Глупостите с "родителите са шампиони, имат родословия..." и дрън дрън... сме се наслушали!!! Искам като видя на улицата Голдън и той да е Голдън!!! Не искам да задавам въпрос "Имате ли родословие?", а да питам "кои са родителита и развъдчиците на този чудесен Голдън!"
Колкото до "изложби от алтернативни ( малко измислени) организации" ... кои ще са компетентните там тогава!? Мерси за подобна оценка! Във форума ще ми дадът по-добра- гаранция! А изживяването е когато знаеш как да си изведеш кучето, имаш поне бегла представа за хендлинг и излизаш да се забавляваш, а не да се излагаш. Любо хубаво каза, че не всички могат да играят футбол, но пък всички обичаме да гледаме!!! :)
Изображение

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » нед яну 30, 2011 5:22 pm

Обадих се и проверих - няма проблем кучето да се яви за експертна оценка! Пък по темата колко сме излъгани всички и че като няма документи не е куче не ми се дъвче. Не отричам труда на развъдчиците или това, че има нужда от добра селекция, за да продължава да се развива породата. Както и крайно не подкрепям ферми, зоомагазини, но хубавото куче не го правят документите. Последното, което си мисля като видя хубаво куче на улицата е дали има родословие...

И накрая и аз заставам с две ръце за идеята на Любо :P
Изображение

KRASINI
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:36 pm

Мнение от KRASINI » нед яну 30, 2011 5:26 pm

mi6eto_i_ashley написа:В България не можеш да излезеш за експертна оценка! Преди можеше.
Все още може,кой ти е казал,че не може ?

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » нед яну 30, 2011 5:28 pm

Lenard написа: Последното, което си мисля като видя хубаво куче на улицата е дали има родословие...
И аз така..Мисля само как да си изпрося да го помачкам... :oops: :oops: :oops:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » пон фев 07, 2011 1:01 pm

KRASINI написа:
mi6eto_i_ashley написа:В България не можеш да излезеш за експертна оценка! Преди можеше.
Все още може,кой ти е казал,че не може ?
С такива впечатления съм останала... съжалявам за грешната информация! Значи на специалката на БГРК мога да се запиша за експертна оценка, така ли?
Изображение

Отговори