Родословие - на кого му е притрябвало?

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
Потребителски аватар
arabia
Потребител
Регистриран: пон апр 06, 2009 9:03 am

Мнение от arabia » пон апр 13, 2009 8:48 am

ми нали някои съдии правят някакви експертни оценки на кучета досега четох тази тема по време на изложбата в Асеновград...

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон апр 13, 2009 9:03 am

Да, правят се експертни оценки на самите кучета. Въз основа на оценка не може да се издаде родословие. Оценката се отнася за качествата на самото куче, а родословието доказва произхода му.

Потребителски аватар
arabia
Потребител
Регистриран: пон апр 06, 2009 9:03 am

Мнение от arabia » пон апр 13, 2009 9:23 am

благодаря ви разбрах, а ако намеря родителите и те се окажат без родословие какво се случва? пак ли не мога да съставя родословие, поне на поколението на моето куче...

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пон апр 13, 2009 10:15 am

Защо пък да нямат хората възможност за бяло родословие? Нали това е допустимо според правилата в клуба?

Mira
Потребител
Регистриран: нед ное 13, 2005 5:58 pm

Мнение от Mira » пон апр 13, 2009 11:16 am

Значи да разбираме, че ти вече обмисляш вариант за поколение на твоето куче!
Обичаш ли ме,обичай и моите кучета!

Изображение

lovelarry
Потребител
Регистриран: пет окт 10, 2008 6:43 pm

Мнение от lovelarry » пон апр 13, 2009 11:23 am

И аз така го разбрах! :roll: arabia прочети поста ми в темата : "Малко въпроси относно отглеждането" и от споменатите от мен теми ще разбереш защо НЕ трябва да се развъждат неродословни кучета.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » пон апр 13, 2009 3:47 pm

Valia & Kara написа:Защо пък да нямат хората възможност за бяло родословие? Нали това е допустимо според правилата в клуба?
Ако този въпрос е към мен - не помня да съм писал, че е недопустимо. Обясних каква е разликата между оценка и родословие. "Бяло"-то родословие (родословна справка) НЕ е официален документ и не знам някоя институция да го признава. То чисто и просто пояснява кои са бащата и майката на малките.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » пон апр 13, 2009 3:48 pm

Mira написа:Значи да разбираме, че ти вече обмисляш вариант за поколение на твоето куче!
Мисля, че човекът просто се интересува, за да е наясно в бъдеще. Надали отсега планира кучила.

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пон апр 13, 2009 6:56 pm

Красене постът ми не беше насочен към теб.
Мисля, че щом човекът се интересува е хубаво да му се обясни всичко за бялото родословие, за изискванията на клуба и т.н.
Аз не разбрах към кого беше насочено това:
Mira написа:Значи да разбираме, че ти вече обмисляш вариант за поколение на твоето куче!

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » вт апр 14, 2009 9:26 am

Добре дошли на всички новорегистрирани във форума!

Имам голяма молба към тези, които възнамеряват да подхващат темата за родословията– моля ви, преди да пишете, да си изясните много добре какво е това "ПОРОДА" и какво е това "КИНОЛОГИЯ".
Моля ви да го направите, защото след това сами ще си отговорите на въпросите, които задавате тук (и на които многократно вече е отговаряно).
Освен в този форум има много места в нета, където е налична подробна и изчерпателна информация по въпроса, а откакто съществува "гугъл" вече никой няма оправдание за неинформираността си !
След като сте си изяснили тези две неща моля обърнете внимание на факта, че това е форум към сайта на КИНОЛОЖКИ клуб за ПОРОДАТА Голдън ретривър.

Молбата ми е предизвикана от следното: основната идея на този форум е да бъде място, където любителите на породата да могат да намират полезна и вярна информация, свързана с нея. Резултатът от безмисленото преливане от пусто в празно по темата с родословията всъщност е, че започнаха масово да се оспамват темите и става все по-трудно да се отсява полезната информация.

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт апр 14, 2009 9:54 am

Добре казано! Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » вт апр 14, 2009 11:19 am

Браво, Иве, много кратко, ясно и съдържателно!

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт апр 21, 2009 12:05 pm

Въпрос:ако се предполага(в което въобще не съм сигурна)че майката и таткото на Бел имат родословия,не би ли трябвало и той да има?Ето затова нещата ми изглеждат още по-мътни... :roll: Явно не е чиста работата,а може би греша,че като родителите имат и кученцето автоматично има.... :?:Извинявам се,ако е писано по темата,но не ми се рови...
ИзображениеИзображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт апр 21, 2009 1:17 pm

marina kojuharova написа:Извинявам се,ако е писано по темата,но не ми се рови...
И на мен не ми се рови, ама като трябва го правя. Така че, направи го и ти. :)

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » вт апр 21, 2009 2:42 pm

marina kojuharova написа:Въпрос:ако се предполага(в което въобще не съм сигурна)че майката и таткото на Бел имат родословия,не би ли трябвало и той да има?Ето затова нещата ми изглеждат още по-мътни... :roll: Явно не е чиста работата,а може би греша,че като родителите имат и кученцето автоматично има.... :?:Извинявам се,ако е писано по темата,но не ми се рови...
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=146

http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=236

Отговори