за Дисплазията

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
Потребителски аватар
Iglika
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 7:12 pm
Контакти:

Мнение от Iglika » нед окт 08, 2006 9:25 am

Да, прощавайте, не знаех, че Марвин е на 4.5 месеца. Още е много малък зе снимка за дисплазия. Щом расте толкова бързо възможно е причината за куцането да е именно в това. Нека лекаря го набюдава и дай боже всичко да отшуми! :D

cydonia
Потребител
Регистриран: нед юли 02, 2006 6:51 pm

Мнение от cydonia » пон окт 09, 2006 10:02 am

Благодаря на всички за окуражителните думи. За сега ще изчакаме малко, според лекаря. Вече почти не куца, само малко след разходка. Надявам се всичко да се оправи. И дано и Златко да е по-добре и каквато и да е крайната диагноза, трябва да бъдем оптимисти и всичко ще е наред.

emiliikata
Потребител
Регистриран: ср яну 25, 2006 11:10 am

Мнение от emiliikata » пет окт 20, 2006 8:09 am

Ами ето ме отново.....диагнозата на Златко вече е ясна-що се отнася да съмненията за дисплазия, има съвсем леко отклонение на едното краче, което казаха, че е в поносима степен и ако не го изпуснем да надебелее и при спазване на някакъв лек режим, всичко ще е ОК. Но проблема за това задълбочаващо се куцане е в коляното.......възможните варианти са няколко, но на преглед и със снимки, не може да се постави точна диагноза и за това ще трябва да го оперират, в смисъл да му...........отворят коляното за да видят. Има вариант за скъсани връзки на коляното или нещо си на менискуса или някакъв съвсем краен вариант на нещо което не запомних точно какво е като звучене, но е проблем, ако се окаже то................въпросната операция ще е сигурно другата седмица и тогава ще се разбере............

Таня
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:31 am

Мнение от Таня » пет окт 20, 2006 10:52 am

Еми, при кой доктор ходите? Аз например бих отишла преди да взема решение на поне още един. Какво означава това - ще отворим, за да видим? Ами ако няма нищо за виждане? Целувки на момчето. Стискам палци !

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » съб окт 21, 2006 2:40 am

Хм, странно наистина... и аз потърсил второ мнение. Иначе добре е, че дисплазията не е сериозна.

emiliikata
Потребител
Регистриран: ср яну 25, 2006 11:10 am

Мнение от emiliikata » пон окт 30, 2006 9:52 am

Те нещата се отклониха съвсем от темата, ама първоначално нали идеше реч за дисплазия....Та, Златко го оперираха в петък и се оказа скъсана кръстна /мисля че така се казва.../ връзка на коляното, което ще рече скъсано сухожилие. Което, както е по-добрия вариант от предполагаемите няколко, така и не е, защото се оказа, че е много стара травма и това е довело до усложнения и поради това, не е ясно дали ще се възстанови напълно след операцията. Не искам до коментриам в подробности, ама както поне малко ми олекна, така съм и много...............ядосана, защото трябваше да го влача месеци по различни лекари и клиники, та най-накрая някой да установи какво му е. Не че аз не съм направила всичко, което можах, ама що трябва така да става!!! Както и да е, сега следва един много, много дълъг период на възстановяване и силно се надявам Златун-Маймун да се оправи.................

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон окт 30, 2006 11:38 am

Футболна травма, а? 8) Пак добре, това минава, а дисплазията - не.

cydonia
Потребител

Мнение от cydonia » пон дек 18, 2006 10:11 pm

Здравейте, пак сме ние. За съжаление с лошата новина, че ни е потвърдена диагнозата дисплазия. :( Беше най-ужасната новина която съм чувала. Направихме серия от снимки в "Синия кръст" и консултация с лекарите там. Имаме дисплазия на предното дясно краче и задното ляво. Тъй като казах, че се налага операция на предното краче, тръгнахме по лекари , за потвърждение на диагнозата. Утре ще ходим на допълнителни снимки в клиника в кв. Надежда. Бих искала от вас кордината на хирурзи, по възможност най-добрите. Не искам да се изхвърлям предварително, но бих искала да проуча и за лечение в чужбина, ако там има по специялизирани клиники. Моля ви за помощ и съвет

cydonia
Потребител

Мнение от cydonia » пон дек 18, 2006 10:16 pm

Забравих да допълня, че новината със сигурност ще бъде ужасна за братчето му и сестричката ,Richi i Daizy, но смятам че трябва задължително да им направите изследвания. Съжалявам много за новината, наистина е шокиращо ужасна :(

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » вт дек 19, 2006 12:17 pm

Не разбрах - лекарите от "Син кръст" ли ти казаха че трябва операция и каква по-точно?

Richi
Потребител
Регистриран: пон юли 10, 2006 7:49 pm

Мнение от Richi » вт дек 19, 2006 5:07 pm

Cydonia, здравей! Наистина много ме разтревожи твоето съобщение. Така се надявах при нашите пухчета да го няма този проблем. От известно време следя темата за наследственото заболяване на Дара, и изобщо за така наречения "развъдник" в Плевен, че само от мисълта да му има нещо на Ричи се сковавам цялата. Хората хиляди пъти са прави, когато казват, че при липса на родословие вероятността да се проявят такива наследствени заболявания е голяма. Макар и всички да знаем, че дори когато кучето е с официални документи, пак има вероятност нещо да изникне. Както и да е, в най-скоро време ще направя задължително изследвания на Ричи. Не съм забелязвала досега той да накуцва или изобщо да има каквито и да било промени в походката и стойката. Смятах, че изследвания за дисплазия се правят едва след навършване на едногодишна възраст на кучето. Стискам палци да закрепите положението на Марвин и нещата да не се влошат. А възможно ли е изобщо да не се стига до операция, а да се започне консервативно лечение? Хубаво е да се съберат колкото се може повече мнения на специалисти. При всички положения, горещо се надявам тези ваши тревоги да приключат в скоро време.

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител
Регистриран: ср юли 05, 2006 8:10 pm

Мнение от Daysi&Yoni » вт дек 19, 2006 10:41 pm

Здравейте :( Новината е ужасна ! Утре веднага отивам на лекар!

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » ср дек 20, 2006 8:58 am

Ама чакайте бе хора!
Нали вече беше казано, че снимки за дисплазия се правят и интерпретират след като кучето навърши 1.5 години, т.е. като приключи с развитието си!
Какво стана сега, на 5-6 месеца и вече всички изведнъж са с дисплазия! Както пише Пепи, на тази възраст едно куче може да куца от какво ли не. Ако са доста едри, а още костната им система не е достатъчно развита, ако се удари и т.н.
Освен това от дисплазия до дисплазия има разлика. Има форми, при които кучето може цял живот да си живее без да се влоши и да му причинява проблеми. Питайте Иглика, тя милата стана енциклопедист в това направление! Как така на 6 м и вече за операция мислим?! :shock: Има диета, намаляване на теглото и пр., операцията е крайна мярка.
Не съм лекар, и аз чакам с ужас момента на снимката, щото човек само може да предполага, но все пак без паника! Все си мисля, че на ненапълно развито куче (на таза млада възрст) би било трудно вярно да се интерпретират резултатите. То при човешките лекари стават едни тотални разминавания понякога, та камо ли при кучешките.
Фрея-Белята
Shit Addicted
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » ср дек 20, 2006 9:01 am

При всички положения, преди да се взимат решения за операции и т.н. трябва да се съберат мнения на добри специалисти, каквито в България не съм много сигурен че има

Richi
Потребител
Регистриран: пон юли 10, 2006 7:49 pm

Мнение от Richi » ср дек 20, 2006 11:49 am

Freya, благодаря за окуражителните думи! Паниката наистина е излишна в случая. От вчера, след като разбрах тази новина, само се вглеждам в моя кучо и вече имам чувството, че куца. Питах тази сутрин другите кучкари на полянката, как им се вижда Ричи от страни, всички казват, че няма промяна при него, тича като луд и хапе снега във въздуха. Затова за себе си реших да изчакам как ще се развият нещата, поне докато минат коледните и новогодишните празници. Факт е, че при Ричи, както предполагам и при Марвин, се получи един много по-бърз растеж от този при другите кученца на тяхната възраст през последните 2-3 месеца. На 5 месеца той вече беше по-едър от порасналите женски от неделното училище, а сега на 6 месеца е по-едър дори от някои мъжкари (за съжаление, умът в главичката му изостава от растежа на тялото :roll: ). Та сега имам едно около 30 килограмово бебе, което от време на време скимти и иска да го гушкат на ръце понякога, и което не може да прецени силата си още. Никога не съм го хранила повече, отколкото се дава в упътванията за храната, постоянно му давам витамини и калций, но той просто си расте като гъба.

Отговори