СЛЕД КАТО РАЗВЪДИТЕ!

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
freya
Потребител
Регистриран:вт ное 22, 2005 12:43 pm
СЛЕД КАТО РАЗВЪДИТЕ!

Мнение от freya » съб юли 21, 2007 7:36 pm

Това е постинг предназначен само за отваряне на темата!
Много се надявам всички настоящи и скорошни собственици на женски кучета-майки, да споделят опит в отглеждането на малките палавници до момента, когато попаднат в тръпнещите ръце на новите си стопани!
Има толкова много малки въпросчета, които просто ме е страх да задам, щото ще ме възприемете за дебил, а съм и твърде нетърпелив, за да ги науча сам
Така че, пишете за мамелюците!
Фрея-Белята
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
yani65
Потребител
Регистриран:пет мар 31, 2006 9:06 pm

Мнение от yani65 » съб юли 21, 2007 9:32 pm

Нямам много опит в отглеждане на толкова малки бебоци пък и девет на брой. Предишното ни куче(ирландски сетер) го взехме на 1 месец и доста зор видяхме, мляко, накисната и разбита с миксер суха храна за бебета, витамини, овесени ядки разбирасе вода общо взето всико каквото ни кажеха. Ядеше всички зеленчуци и плодове. Стана куче за приказ и живя 14 години. Можеби още щеше да е жива, ако не бях отишла на море и милата от мъка отказала да се храни. Като се върнах почти месец я храних с лъжица и беше се почти оправила, но скачайки от дивана нещо стана с гръбначния и стълб и докторите не можаха да и помогнат. Така, че важен съвет е да не се учат да се качват по креватите. Самър и да го молим не се качва, знае че това не е разрешено. Мисля ,че е време да инвестирате от сега за по голямо количество носни кърпички, ще са ви нужни при раздялата. Дано новите им собственици да са от София, та да не ви е толкова мъчно. Да са живи и здрави и да ви радват през останалото време през което ще са при вас. Целувки от Самър.
ОБИЧАМ ВИ ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран:пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » нед юли 22, 2007 9:06 am

Задавай въпроси, Данчо, така се стига до истината, аз питах като побъркана.

Мойте два измъчени и добити с цезарово сечение бебока смучеха като побъркани, защото мама Кая имаше мляко за 12.... което доведе до такова надебеляване на Кая Джуниър, че се наложи да я сложим на почти гладна диета и допълнителен калций.

Е, твоите са много и много скърцат, като са гладни, но не знаеш как скърца мъник на 2 седмици, държан гладен и далече от мама. Той скърца от едната страна на вратата, мама скърца от другата. Ужас! А аз рева в кенефа, да не ме чуват.

Та - съвета ми е да храните и да дохранвате разумно, по-добре леко гладно кученце, отколкото да си влачи задните крачета и да не може да ходи нормално в последствие.

Пак ви гледам снимките и ми става хубаво на душата :)

freya
Потребител

Мнение от freya » нед юли 22, 2007 11:36 am

Явно темата е сполучлива и необходима.
Благодаря на първите отзовали се. :D
Много съм съгласен с Janis за прехранването. Консултирах се и с Ели (нашето учител-гуру) и тя ме посъветва да не бързам с дохранването. Ако не я изсукват ще започне да намалява млякото. Не, че сега има проблем с изсукването. Нахвърлят се като пирани. Жалко че не мога да ви пусна видео.... Голям майтап е. Смучат в най-невъобразими пози, на гръб, през нечии крака, с невероятни чупки, но ....смучат. След това Фрея става най-безцеремонно (горещо и е) и падат на от нея на гроздове, като моментално заспиват (пак в невъобразими пози).
10-ти ден. Вече са на по 900 грама парчето. Досега всички се движиха като гущери с влачене на корема и краката отстрани, но сега има няколко ентусиаста, които вече правят първите си колебливи крачки. Чакам ги да започнат да отварят очите. Зачестиха случаите на бягство от кошарката. Всъщност се оказа, че Фрея ги изнася навън, висящи на цицките, и впоследствие падат из хола.
Фрея си яде много добре. 2-2,5 пъти обичайната и доза (Purina Pro Plan - Puppies с малко мляко за овкусител), а жена ми я глези и с млко човешко ядене. Освен това даваме витамини и калций.
Не знам само дали да обработя Фрея с Advantix, защото има бълхи, а ме е страх (все пак някаква отрова е)? Имам едно прахче за бълхи, но ме е страх да го прилагам на малките и мамата.
Ф-Б-М

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран:вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » нед юли 22, 2007 12:07 pm

Izviniavam se, no niama bg na toz komputer! :?
Dan4o, mislia 4e 6te e po dobre da ia napudri6 s tapilan, za6toto toi e podhodia6t i za bebeta (no ne znam tvoite dali ne sa mnogo malki!). Az kato raboteh v zoomagazina i ni donesiaha ku4ence (koeto po pasport se vode6e za po-goliamo, no vsu6tnost biaha na ne pove4e ot mesec, mesec i polovina :x ) gi pudrehme to4no s Tapilan. Taka 4e popitai veta si dali moje s tova da ia napudri6! Celuvki na Freya i kompania!!! :wink:
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран:пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » вт юли 24, 2007 2:15 pm

Тапилана е голяма работа - мори бълхи, въшки, мравки и ! - хлебарки даже.
ПОлзвала съм го и на малката морска свиня - не дава проблеми.

Мъниците много лесно ги нападат скачащите и са много жални, щото не могат да се почешат нормално.

freya
Потребител

Мнение от freya » вт юли 24, 2007 5:48 pm

Благодаря за съветите!
:D Добичетата са наТапиланени вече!
Бълхите избягаха в ужас!
Хлебарки и друга гад засега нямат :wink: .
Трябва им кучешки климатик, обаче...нема!
Голямата жега и на тях се отразява :cry: .
Д-Ф

Потребителски аватар
lgdani
Потребител
Регистриран:вт юни 12, 2007 3:54 pm

Мнение от lgdani » вт юли 24, 2007 9:53 pm

Аз мама на кученца не съм имала, но съм собственик на магазин за животинска храна и аксесоари и мисля/ по спомени/, че на тапилана пише да не се прилага на животинки по - малки от два месеца. Моят съвет е за подобни въпроси да се консултираш с ветеринарен лекар, защото те имат специални "педиатрични" препарати. Дано съм била полезна.
Изображение

freya
Потребител

Мнение от freya » ср юли 25, 2007 11:19 am

Всеки съвет е полезен. Много благодаря!
Аз им сложих по такова малко количество, че едва ли нещо им има.
Нашият местен ветеринар каза че няма проблеми стига на да не прекалявам.
Ели ми каза че няма проблем да обработя отново Фрея с Advantix и мисля да го направя.
Ф-Б-М

freya
Потребител

Мнение от freya » пон сеп 10, 2007 8:16 am

Един "суетен" въпрос!
Има ли някой наблюдения, колко трае "прибирането на бюста" след бременност (говоря за кучетата естествено)?
Слава богу май се разминахме с мастита, цицките омекнаха и започнаха да се свиват, но до "моминското" състояние май има още доста.
Бяхме се уплашили от една твърда бучка зад една от задните цицки, която слава богу се оказа повърхностен абцес, може би предизвикан от острите като иглички зъбки на кученцата.
Иначе Фрея си възвърна предишния характер и навън е неудържима, търчи като луда!
Интересно е, че очаквах да оплешивее напълно след като спре да кърми, но поне засега няма особено силно изразено падане на козината. Може би защото се задават по-студените сезони.
Фрея-Белята

kostadinoff
Потребител
Регистриран:съб яну 08, 2011 12:53 pm

Мнение от kostadinoff » ср яну 12, 2011 2:10 pm

Здравейте.Много ми е интересно 1-рвата бременност (кучката е заплодена около 1 година и 3-4 месеца).Та интересно ми е със увеличаване на възрастта,кученцата ще стават ли по-хубави или няма значение 1-рва или 5-та бременност ;)

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран:нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » ср яну 12, 2011 2:34 pm

1-во к 1г. и 3-4 месеца не е подходяща възраст за заплождане, кучето не е достатъчно развито.

2-ро не, няма да станат по-хубави, екстериорните качества, характера и наследствените болести се предават генетично и не зависят от броя бременности.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » ср яну 12, 2011 8:10 pm

Но предаването на белези зависи от възрастта на кучето. Едно младо куче ще предаде в много по-малка степен добрите си качества на поколението. Трябва да се изчака достигане освен на полова и развъдна, и на физическа зрялост. Обикновено става към 2-3 годишна възраст.

Отговори