Ново кучило - Astra / Apolon

Всичко свързано с развъдната дейност на клуба. Правилници, кучила, съвети...
Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пон юни 30, 2008 10:51 pm

Иии кое е летящото холандче на груповата снимкааа... :oops:

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пон юни 30, 2008 11:18 pm

Чудех се къде да пусна информация за имената, които са дадени на бебетата и мисля, че тук е най-подходящо :) Данчо в един негов пост питаше от къде идват......
Както знаете Lorindely е името на развъдника ни, а всички бебета от първо кучило започват с буква А.Решихме първите ни бебета да бъдат кръстени на гръцки богове, а един вид третото им име означава това, което са правели или са били боговете, преведено от гръцки.

Apolon Junior роди се първи и решихме да е на тати :) затова е Джуниър

Anteros Didymos Бог Антерос е брат близнак на бог Ерос и затова е Дидимос, което на гръцки значи близнака.

Afroditta Omorfy Богинята на красотата.Оморфи означава Прекрасна.

Artemida Kenigy Освен богиня на плодородието и на женствеността, Артемида също е ловувала.Затова е Кениги - Ловуващата.

Ananke Mireos Тази богиня е определяла съдбите на хората като се родят.Нещо като орисница. Миреос означава съдбоносен, или Ананке Съдбоносната.

Alfey Potamichen Бог Алфей е бог на всички реки.Затова е Потамичен - Алфей Речния.

Asklepy Yatros Бог Асклепи пък е бил бог Лечител. Затова Ятрос означава Лечителя. Мисля, че това име най-подхожда на бебето, което спасявахме 40 минути :)

Знаете галените имена на бебетата, затова няма да ги пиша.Всички те си ги запазват, защото новите им родители ги харесаха и решиха, че им отиват :)
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

baitito
Потребител
Регистриран: ср окт 17, 2007 9:50 am

Мнение от baitito » пон юни 30, 2008 11:26 pm

Ехаа, браво на вас! Всичко сте измислили! Имената идеално пасват на златунчетата. :D :D :D
Изображение

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител
Регистриран: ср ное 21, 2007 7:15 pm

Мнение от love_goldens » вт юли 01, 2008 9:28 am

Имената са страхотни,Гери!Много добре са замислени!

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » вт юли 01, 2008 5:43 pm

А така!
Очевидно се задава сериозен конкурентен развъден център на Стара Загора!
Искрено ви желая да се появите с красота, грация и сила на следващите изложби, защото тази година старозагорци обраха всички награди и за нас едноименните нищо не остана. То не че бяхме по-хубави, ама те хищниците всичко взеха!
Напред Пловдив! Не се шегувам. В конкуренцията е истината!
А имената чудесно сте ги измислили. Сериозен подход. Задълбочено, исторически обосновано. На мен лично много ми харесват макар и да не мога да ги запомня.
(Оттук надолу всичко е на майтап разбира се!)
А- първо кучило - Гръцки!
В - второ кучило трябва да е Римски!
Лориндели Октавиан Август (Оки), Лориндели Аугуста Траяна (Гуси или Трейси)
С- трето кучило - предлагам Старобългарски има и "С".
Представям си например снажния голдън
Лориндели Самуил Оногундур-Кубрат (Куби) или Лориднели Аспарух-Пордим (Паро) от поколение С. и т.н., и т.н.
В поколение "Z" стигаме до цигански
Лориндели Чаве Манго (Мани) и Лориндели Айше Чай Шукарие (Шуки)
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Абе каквото и да си говорим кученцата са АБСОЛЮТНИ СЛАДУРИ!!! Да са живи и здрави на стопаните си и да ви носят само радост и положителни емоции!
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
Natmihneva
Потребител
Регистриран: нед май 25, 2008 12:04 pm

Мнение от Natmihneva » вт юли 01, 2008 5:50 pm

Искренно се забавлявах с новите предложения. :D :D :D
Но както и да се казват, важно е, че това са нашите сладури и ние си ги обичаме не заради имената, а защото са ТЕ!

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Контакти:

Мнение от Чарли » ср юли 02, 2008 10:54 am

Аз продължавам да си пиша в темичката :D
Междувременно нещата при нас стоят така: Някой /Нани/ си мисли, че му е позволено всичко, включително да се налага и да дърпа опашката на брат си и сестра си, които са тук.Обаче Голди мнооооого добре й показа, че така не се прави като я постави на място.Още докато дърпаше Диди за опашката Голди се намеси, хапна Нани за вратлето и тя пусна опашката на сестра си.Но нещата не спряха до тук.Голди продължи да е при нея и я бутна да легне по гръб и отново постави вратлето й в устата си без да я стиска, само да се укроти.Нани се кротна и от вчера не съм я видяла да хапе опашката на брат си и сестра си.
А ето и едно материалче, за да напомним за себе си :D

http://s278.photobucket.com/albums/kk11 ... 10708g.flv
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » ср юли 02, 2008 11:03 am

Адмирации за мама Голди! Взимам пример от нея :oops:
А снимките, макар и повечето да са ми познати, са супер! Много хубаво, че ги правиш на такива клипчета да си видим родата :)
Нямаме търпение да ви видим и да подивеем заедно

Целувки от Арти :*

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » ср юли 02, 2008 11:08 pm

Честит втори месец на малките сладури от фамилия Лориндели! Изображение

Да са живи, здрави, много да слушкат и качествено да дивеят малките Изображение .

Малката Арти благодари на Гери за положените грижи и праща мноооого целувки на мама Голди, братчетата и сестричетата Изображение

Дано скоро се видим на някоя семейна среща! Изображение

Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Мнение от Ива Малджиева » ср юли 02, 2008 11:53 pm

Честит навършен втори месец на златните мушмурочета!!!! Изображение Честито на Фери,Арти,Нани,Диди,Яни,Монти,Тери,както и на мама Голди и нейната "мама" Гери :D Живи,здрави,игриви,щастливи и много обичани ИзображениеДушички сладинки!!!!!! :D :D :D
А ние с Фери ще празнуваме подобаващо,а и подарък трябва да се купува :roll: :D Заслужава момчето! :wink:
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител
Регистриран: ср ное 21, 2007 7:15 pm

Мнение от love_goldens » чет юли 03, 2008 8:47 am

Честит втори месец на златните бебета от фамилия Лориндели!!! :D :D :D Много щастие,здраве и бели пожелавам на душичките! :wink:

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Контакти:

Мнение от Чарли » чет юли 03, 2008 8:31 pm

Честит втори месец на малките ни дверолини.
Нека да са живи и здрави, много да радват сегашните си родители, много да слушат и по полека с белите :D
Арти, Фери, Яни, Монти, Тери, Диди и Нани мама Ви праща целувки :wink: Бъдете живи и здрави и безкрайно щастливи :wink:
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
Софи-Хана
Потребител
Регистриран: нед юни 29, 2008 4:01 pm
Контакти:

Мнение от Софи-Хана » чет юли 24, 2008 9:51 am

Първо Здравейте ! :) Искам да попитам Чарли , дали другите бебета вече са продадени !? :) Защото доколкото виждам в форума само пет са дадени - Яни , Нани , Тери , Фери и Арти , а Диди и Монти продадени ли са вече ? Защото се интересувам от Диди :)

Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Мнение от Ива Малджиева » чет юли 24, 2008 9:58 am

Всички златурчета си имат стопани и то от доста време :wink: Ако искате да си имате такова съкровище,трябва да започнете по от рано да говорите с развъдчика. Има още едно кучили,но незнам дали и там са останали свободни мъничета. Доколкото разбрах се очаква и още едно след няколко месеца.Успех! :wink:
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

Потребителски аватар
Софи-Хана
Потребител
Регистриран: нед юни 29, 2008 4:01 pm
Контакти:

Мнение от Софи-Хана » чет юли 24, 2008 10:04 am

Ива Малджиева написа:Всички златурчета си имат стопани и то от доста време :wink: Ако искате да си имате такова съкровище,трябва да започнете по от рано да говорите с развъдчика. Има още едно кучили,но незнам дали и там са останали свободни мъничета. Доколкото разбрах се очаква и още едно след няколко месеца.Успех! :wink:
Поприцип аз вече си имам такова , но вече е голяма ! И с родителите ми искаме още едно (не защото вче не искаме Хана) , а защото искаме още една душица до себе си :) Аз вече се чух с собственичката на развъдника Лориндели и тя ми каза , че Астра ще я пуска , не на това разгонване(което предстой есента),а на следващото :) Просто исках да бъда сигурна , че Диди не е останала защото исключитосни много ми хареса :) Мерси Ива за информацията :)

Отговори