Голдън си търси нов стопанин

Изгубени/Намерени кучета
summoned
Потребител
Регистриран: нед яну 31, 2010 2:41 am

Голдън си търси нов стопанин

Мнение от summoned » пон авг 30, 2010 2:28 pm

Седем месечният голдън Бъди си търси нов стопанин.

Кучето е гледано по-най добрия възможен начин и единственото ми желание към новите му стопани е и те да могат да му осигоряват всичко, от което има нужда.

кучето се намира в Созопол

снимка
снимка
снимка

тел: 0889601958

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пон авг 30, 2010 2:45 pm

А каква е причината да е вече нежелан в стария си дом?

summoned
Потребител

Мнение от summoned » пон авг 30, 2010 5:02 pm

Melina написа:А каква е причината да е вече нежелан в стария си дом?
Ще бъда студент тази година, а родителите ми нямат възможността и най-вече желанието да го гледат. Аз също не мога да му осигоря нужните грижи и обстоятелствата ме принуждават да го дам. Май така ще е най-добре за него

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пон авг 30, 2010 5:08 pm

Ти преди 7 месеца нямаше ли намерение да си студент?
Съжалявам, ако звуча грубо, но ми е супер тъпо, като някое кученце страда заради неспособността на стопаните му да мислят в перспектива и да осъзнаят, че взимаш животно не за месец-два, а за години.
Anyway, oпитай да убедиш родителите си, защото стресът при смяна на дом е огромен. Ако ти не заминаваш далеч, ще се връщаш често и ще помагаш с грижите. Също вариант е и да го вземеш със себе си в квартира, в която ще ти разрешат домашен любимец. Разходите за гледане на куче ще са същите, както до сега, но ще трябва да си поемеш отговорността, с която си се нагърбил преди няколко месеца.
Обмисли хубаво вариантите, защото едно невинно кутре просто не заслужава да бъде така изоставено от хората, които обича.

Потребителски аватар
hellmare
Потребител
Регистриран: пет юни 12, 2009 8:52 pm

Мнение от hellmare » пон авг 30, 2010 5:37 pm

Да. Доста е грубо това :( Въпреки всичко, явно си решил вече. Аз съм стопанин на голдън, който след шестия месец не го искаше стопанката му защото (цитирам) 'мирише и не го искам' :roll: и го взех при мен. Не бях готов за такава стъпка, но се опитвам до колкото мога. Сигурен съм, че родителите ти ще го обикнат, защото по принцип първите месеци са трудни и те са се изплашили. После Бъди ще им стане верен приятел.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон авг 30, 2010 5:46 pm

Доста е кофти, да разбереш, че то не било плюшена играчка, а живо същество и че освен мачкане и гушкане иска и други грижи.

Докато обмисляте решението си, помислете и над това, че то има и чувства - същите като нашите, за него раздялата ще е шок и то ще си я изживее.

summoned
Потребител

Мнение от summoned » пон авг 30, 2010 5:52 pm

я се спрете с критиките

не познавате нито мен нито ситуацията , в която се намирам, че да ме съдите... Напълно разбирам какво ще приживее кучето от раздялата и съм достатъяно отговорен да преценя, че това би било по-добрия вариянт, вместо да седи по цял ден затворен и да няма кой да му обърне внимание

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пон авг 30, 2010 5:55 pm

И аз съм студентка,но преди да си взема кученце обмислих много добре дали ще се справя с отговорността и грижите за него.А и помислих в перспектива, а не се повлиях от моментно желание...Освен да мислим за себе си,трябва да помислим и за другото същество,което изцяло разчита на нас.
Съвета ми е да седнете и да намерите решение,което не включва даването му на друг човек.Сигурна съм,че има и други опции.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пон авг 30, 2010 6:18 pm

И аз подкрепям да потърсиш различно решение на проблема... потърси квартира, в която позволяват животни или каквото те спира да го вземеш мисли други варианти. Без да те нападам или съдя смятам че решението да го подариш, защото не е удобен е безотговорно. Малкият е супер сладък и не заслужава да е с неясна сътба :cry: :cry: :cry:
Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пон авг 30, 2010 6:26 pm

Без да обвинявам,но опитай да намериш друго решение.Като си вземем куче поемаме морален ангажимент към него-да сме заедно през целия му живот,въпреки препятствията.Такива винаги има.Кучо е млад,дори малък, и ще му намериш дом,не е там проблема,а в стреса,който той ще изживее.Кучетата са много емоционални същества.Все има друг начин,говори с родителите си,потърси квартира,където да го приемат...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пон авг 30, 2010 8:54 pm

Мисля, че решението вече е взето. Кучето заслужава да си намери по - добри стопани, вместо да остане и да бъде нежелано. Насила хубост не става. Винаги е имало и ще има безотговорни хора. Сигурна съм, че някъде има хора, които го чакат и биха го обичали...

Потребителски аватар
Buddy_
Потребител
Регистриран: вт авг 10, 2010 1:31 pm

Това

Мнение от Buddy_ » пон авг 30, 2010 10:01 pm

Да си го земеш с теб е много добър вариант но 100% има някаде хора които ще го обичат и грижат за него :)
Последна промяна от Buddy_ на вт авг 31, 2010 11:19 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Re: Говорих

Мнение от Lenard » пон авг 30, 2010 10:14 pm

Buddy_ написа:ама незнам дали ще може да се грижим и за него :) :oops: :(
:shock: Ами не си предлагай услугите в такъв случей...
Изображение

Stoilov
Потребител
Регистриран: пон фев 26, 2007 5:36 pm

Re: Голдън си търси нов стопанин

Мнение от Stoilov » съб сеп 18, 2010 9:34 am

Я по-добре се напъни малко и му намери нови стопани. Кучетата разбират кога с в тежест на някого. Аз съм гледал 3 кучета, на които не съм бил първи собственик и не съжалявам. И сегашния ми голдън Алекс дойде при мен поради невъзможност да го гледат предишните. Може другите стопани да го направят щастлив, както си мисля,че аз направих Алекс.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » съб сеп 18, 2010 5:10 pm

Кученцето е много хубаво, не го давайте на първия, който се обади! Пожелавам му късмет!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Отговори