Търсят се подходящи стопани за голдън ретривър

Изгубени/Намерени кучета
Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » чет фев 24, 2011 2:11 pm

Въпросниците са нещо много полезно и ако са правилно формулирани много лесно се познава дали отговорите са честни или не, да не говорим, че няма как кандидата да знае какви отговори се очакват от него.

lapi4ki
Потребител
Регистриран: чет фев 17, 2011 10:12 am

Мнение от lapi4ki » чет фев 24, 2011 10:11 pm

Абе донякъде може и да знаят,ама като цяло си личи на кой въпрос се опъват и на кой не.Например сега си писах с едни хора,които искат кучето.Пратих им въпросите,отговориха на всички освен на един.Въпроса беше:Наясно ли сте колко е месечната издръжка на едра порода като Голдън Ретривъра (моля, посочете примерна сума)?
Жената въртя,сучи и накрая я накарах да даде хипотетично една примерна сума.Отговорът беше 5о лв на месец.Имайки предвид,че само обезпаразитяването струва 25 лв,а храната излиза много повече от 25 лв и като сметнем ветеринар,ако се наложи....с две думи с 50 лв не можеш да гледаш голямо куче.Та общо взето въпросниците вършат работа:)

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет фев 25, 2011 8:19 am

Всъщност току - що се опитах да сметна средно месечния разход за Артиемида, за период от около 1 година. Наистина е около 50лв. Все пак не ходи всеки месец на ветеринар и чувал храна стига за дълго време... Не съм слагала разни глезотийки, а само нещата от първа необходимост.

lapi4ki
Потребител

Мнение от lapi4ki » пет фев 25, 2011 10:26 am

Според моите сметки 50 лв не са достатъчни,освен ако не храня кучето си с най-големите боклуци,които предлага пазара.Както и да го суча на моето куче храната само му излиза 90 лв на месец....всеки си преценява сам по колко да отделя за любимеца,това зависи и от възможностите на хората,но при положение,че кучето е отгледано с по-висока сума на месец,няма как да го дадат на човек,който може да отдели най-много 50лв.

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет фев 25, 2011 10:57 am

Явно не се познаваме с Вас, иначе щяхте да знаете, че Артемида яде само суперпремиум храна. А затова дали се грижим достатъчно добре за нея, може да прочетете в нейната темичка. Все пак да не се отплесваме от темата, истината е, че съм виждали безумни въпросници и смятам, че личният контакт и интуицията са най - добрите при избор на собственик. Най - важна е любовта към кучето и взаимната привързаност...

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пет фев 25, 2011 11:19 am

И аз смятам, че с някои въпросници се прекалява. Разбираемо е, че искате да дадете кучето на отговорни и грижовни хора, но това строго придържане към най-големите детайли мисля, че е прекалено. Няма как някой да отговори на 100% и по същия начин, който Вие искате...но това не означава, че кандидат-стопанинът не е подходящ. Наистина най-добре е да се видите с хората, така ще прецените по-правилно.

Колкото до това, че жената е дала като примерна сума 50лв, не означава, че ако се наложи не би отделила повече. А и един чувал от висок клас храна не се купува всеки месец, за да смятате и него към тази месечна сума. Ако отхвърляте хората, само защото не ви е харесал отговорът на един от въпросите е много вероятно да пропуснете точните хора.
Последна промяна от marin4eto_50 на пет фев 25, 2011 11:40 am, променено общо 1 път.

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пет фев 25, 2011 11:37 am

Понеже в темата става дума за мъжко куче, искам да уточня, че за едно мъжко куче един чувал дори не стига за един месец - Грифиндор яде по около 500 гр. на ден, което за 30 дни е 15 кг., а един чувал Хилс е 12 кг. Преди два дни, и то на някаква промоция, чувала струваше 79,90.
Като сложим и по един Адвантикс всеки месец, от март до октомври-ноември, минаваме 100...

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет фев 25, 2011 12:19 pm

Дневната доза за голямо куче на Nutam е 260гр., цената му е 90лв., т.с. един чувал би трябвало да стигне точно за 2 месеца. Но понеже даваме и разни наградки и просим от масата, аз намалявам дневната дажба и един чувал стига за повече от 3 месеца. И Адвантикс слагаме през 3 месеца. Човек знае и 2, и 200, както се казва...

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пет фев 25, 2011 12:35 pm

svetlana_ahladova Тъй като сме на една марка храна ще кажа, че на нас ни излиза повечко. Разбира се имаме разлика във пола, възрастта и килограмите :D

Всичко е много относително. През летния период определено е повече, защото противопаразитните препарати са скъпи, но през останалите месеци сладаме една пудричка която струва четири лева и ни оправя за много месеци напред... Относно храната разбира се разликите са големи има храни по 15лв има и по 150лв. Но ако приемем че кучето се храни със нещо средно или икономична храна от висок клас пак сумата не е под 60 лв за храна месечно. И разбира се има и други разходи- ветеринари, изследвания, разни аксесоари, лакомства почти всеки месец изниква нещо :? Така че 50 лв е наистина прекалено оптимистична прогноза :lol: Човек трябва да е готов да отдели поне 100.
Изображение

Потребителски аватар
Nade
Потребител
Регистриран: вт дек 22, 2009 1:54 pm

Мнение от Nade » пет фев 25, 2011 12:46 pm

100 лв на мен ми се виждат определено малко! Простата сметка е, че ако кучето яде по 400 гр на ден, то за 30 дни това прави 12 кг или почти чувал, който само той е около 100 лв. Ако човек реши да спестява, купувайки по евтина храна са възможни проблеми с очи, кожа и т.н, а тях тръгвайки да ги лекуваш - пак ще се завъртиш около тази сума. Дори и зимата кучето се обезпаразитява външно, тъй като бълхи има и в студено време. Ако пък имаш бебе или малко дете вътрешното обезпаразитяване също се превръща в твърд месечен разход. Вътре и вън стават около 40лв. Какво остава за лекари, играчки (без които няма как да се мине, иначе я мебели, я обувки и т.н), лакомства и добавки от типа: витамини, калции и т.н. Според мен надхвърляме 200 - 250лв месечно!

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » пет фев 25, 2011 12:50 pm

Мисля, че модераторката трябва да прехвърли темата на друго място. Сега погледнах, че за момче 40кг. дажбата е 300гр. дневно. Както и да е, порядъкът е същият.
Не казвам, че не бих отделила за кучето си и 1000лв., ако се наложи, но това е за "форсмажорни" обстоятелства (да не дава Господ). Истината е, че като я взехме нямах и приблизителна представа колко ще ми струва на месец, а сега претендирам, че моето куче се гледа по възможно най - добрия начин и не е лишено от нищо. Та идеята ми е да не съдим хората за това, че са посочили сума от 50лв. Това не ги прави автоматично лоши бъдещи стопани на кучето.
П.П. Сигурна съм, че Парис Хилтън харчи много повече на месец за кучетата си, ако разбирате какво имам впредвид...

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран: пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » пет фев 25, 2011 1:09 pm

Тук се засягат два въпроса:
-Колко струва месечната издръжка на кучето? и
- Как да изберем подходящите стопани?

По първия въпрос, моите емпирични наблюдения върху здрав мъжки възрастен голдън ретривър сочат идеално съвпадение с изчисленията на Грифиндор. Има месеци обаче, когато се налага да се ходи на ветеринар - я за порязана лапа, я за обрив, я за някой вирус. И тогава разходите са непредвидими.

По втория въпрос, нещата са доста субективни. Въпросниците са нещо много полезно, но те са само в помощ на преценяващия. Това не е тест, който автоматично те прави годен или негоден за стопанин. Ако даващият куче прецени, че като цяло хората са перспективни, но не са наясно с някои неща, може да им се даде повече информация и да изяснят нещата. Не всички са гледали кучета досега, а и стандартите се променят. Хубаво е да имат опит, но не е абсолютно задължително, нали?

В конкретния случай- ако има нормален диалог, ако ви харесват хората, но не са наясно с финансовата част, какво пречи да им обясните кое колко струва, и те сами да преценят дали ще се справят?

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет фев 25, 2011 5:34 pm

Напълно подкрепям мнението на Маринчето и някои от другите потребители.
не разбирам- защо това, че жената не е сигрурна точно колко е издръжката на едно куче, означава, че тя няма да му осигури каквото е необходимо?? Изобщо не разбирам логиката. Може жената да има възможност да отделя и 300 лв на месец, но просто да не е наясно колко средно е сумата и затова да не знае какво ад каже. Въпросът не е "имате ли възможност да отделяте по 100 лв на месец за кучето" .

И аз не бях наясно като взимахме Дейви колко струват чувалите,камо ли обезпаразитяването. Ако ме бяха питали в развъдника, не знам колко щях да кажа, но нямаше да е над 100 лв.
Иначе според мен куче МОЖЕ да се гледа с тази сума. Ние даваме за Дейв много повече, но това е защото го глезим с безброй играчки, лакомства и т.н. В момента, в който бюджетът ни се ограничи, можем да оставим само храната и ветеринаря. При вет се ходи 1 път на 2 месеца и средно даваме към 30-40 лв (външно и вътрешно обезпаразитяване).
Един голям чувал висок клас храна струва към 90-100 лв (от борсата например, не от най-скъпите кучешки магазини) и на нас ни стига за месец и половина. Ако има финансови проблеми, може според мен да се смеси среден с висок клас храна за няколко месеца и ще излезе наполовина цената (не съм чула куче да е умряло, защото е ядяло Фрискис например). Т.е. излиза средно 60-70 лв разход на месец, пак казвам, без глезотии като играчки, лакомства, и т.н.
И какво- заради 10 лв " разлика" в отговора, жената е отпаднала автоматично? На нейно място щях да бъда страшно разочарована и ядосана, ако наистина съм искала кучето :(

lapi4ki
Потребител

Мнение от lapi4ki » съб фев 26, 2011 10:18 am

Въпросът беше зададен пределно ясно,а именно по колко пари може да заделя,а не по колко трябва!Продължавам да да държа връзка с нея,защото е подходящ осиновител на по-дребна порода куче и ви гарантирам,че не ми е никак ядосана,а напротив:)
Всеки,от вас сподели колко отделя за кучето си,всеки се опита да направи една примерна сметка и в край на сметка излезе,че 50 лв не стигат!!!Вярно е,на ветеринар се ходи веднъж,дваж в месеца...ама 20 лв поне не ти мърдат след посещение и като го умножим по две стават 40 лв:))Предполагам,че ще трябва да си храня кучето с 20-30 лв до края на месеца,понеже ще успея някак да отделя още 30-тина лв!!!Като сме тръгнали да споделяме,моето куче тежи 33 кг и изяжда по 12 гк храна на месец,която ми струва 100 лв.Джерами тежи 45 кг....колко кг храна ще са му нужни?

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » съб фев 26, 2011 10:32 am

И аз да се включа по темета:
За мен винаги е бил и си остава най-добрият визуалният контакт. Да видиш човека, той да те види, да проведете разговор и съвсем честно и открито да си поговорите. Както аз като човек, който търси подходящите хора имам въпроси, така и този отсреща също има такива. Едно честно общуване дава много повече, отколкото някакъв въпросник, който може да се попълни 5 за 4. За период от 3 години много хора са посетили домът ми и смея да твърдя, че всичките ни 20 бебета си имат прекрасни стопани. Лично за мен личният контакт и интуицията са важни, както и честността. За да намерите "хората" на Джерами просто се вижте с всеки един желаещ и преценете кой от всички да е.
Успех и дано Джерами скоро намери дом, в който да се чувства добре и грижи, които да отговарят на нуждите му.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Отговори