Търсят се подходящи стопани за голдън ретривър

Изгубени/Намерени кучета
Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » съб фев 26, 2011 10:38 am

Вярно е,на ветеринар се ходи веднъж,дваж в месеца...ама 20 лв поне не ти мърдат след посещение и като го умножим по две стават 40 лв)Предполагам,че ще трябва да си храня кучето с 20-30 лв до края на месеца,понеже ще успея някак да отделя още 30-тина лв!!!Като сме тръгнали да споделяме,моето куче тежи 33 кг и изяжда по 12 гк храна на месец,която ми струва 100 лв.Джерами тежи 45 кг....колко кг храна ще са му нужни?
На ветеринар ние ходим при нужда, или когато минаваме наблизо се обаждаме. До сега никога на посещение профилактично, не са ни взимали 20лв. А за някои клиники в Пловдив чувам, отиваш, поглеждат и вземат пари, за какво ... за преглед, при положение, че на кучето нищо му няма.
А дневната дажба на храната не се определя от килограмите на кучето, които тежи. На чувалите си има едни таблички с едни килограми и т.н. да не изпадам в подробности.
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » съб фев 26, 2011 10:49 am

Въпроса с отделянето на пари е включен в мой въпросник, основната цел на този въпрос, а и на всички останали в него, освен на събиране на информация, е и да накара кандидатите да се замислят наистина ли имат възможност да гледат дадено животно, не само финансово.

lapi4ki
Потребител
Регистриран: чет фев 17, 2011 10:12 am

Мнение от lapi4ki » съб фев 26, 2011 10:56 am

Чарли ,Благодаря за пожеланията,но за съжаление посещенията са почти невъзможни,защото хората проста са от други градове и не им се рискува да се разкарат до Пловдив,при положение,че можем да им откажем....разчитам първо на въпросниците и вече ако има някой одобрен се надяваме да има желанието да дойде и да се запознаем.Иначе аз не бих имала против да ги поканя в дома си и да отгововя на въпросите им:)

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » съб фев 26, 2011 12:41 pm

Да споделя и аз за златната издръжка.По никакъв начин не бих отхвърлила човек,само защото е казал по-малка сума от очакваната.Не всеки е наясно с цените на храната и други неща за нашите кучета.50 лева наистина са малко.Ние храним нашето момче с Нутрам.Принципно чувал от 12 кила му стига за месец и 10 дена.15 кила почти за 2 месеца.34 кила тежи.Но досега бяхме на Роял...Винаги гледаме да ги поглезим и с нещо друго-някое лакомство,витамини,нещо за гризане...Играчките не са задължителен непрекъснат разход,но и те трябва да се имат предвид.Има ваксини,прегледи,лечения(дано на никой не се налага).Принципно на нас кучо ни излиза различно на месец,затова няма да посочвам сума.Трябва да се обясни,че 50 лева са малко недостатъчно за такова куче,така ще стане и ясно,дали това няма да откаже потенциалните собственици.
оффтопик:Много големи момчета имате бе хора! :) :) 40-45 кила... :shock: :shock: Сладура Джерами не ми изглежда 45 кила на снимките,но знае ли човек.. 8) Ние тогава отиваме да папкаме,да настигнем другите. :wink: :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » съб фев 26, 2011 1:12 pm

Радвам се, че се води такава културна дискусия. Личното ми мнение, обаче, е че почти всички теоретизирате, тъй като доколкото виждам, почти никой от писалите (с едно изключение) досега не се е занимавал с развъждане. Мисля, че като ви дойде до главата, тогава доста от вас ще си коригират мненията. Въпросници - писмени или не - е имало и ще има, за да може да се "отсеят" подходящите стопани. Ако нямате такъв и раздавате кученцата на принципа "кой превари, той натовари", значи нещо не е съвсем както трябва с ценностната система...

Не е критика, просто мнение. 8)

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » съб фев 26, 2011 1:34 pm

Аз не смятам, че тука някой въобще е споменавал, че е привърженик на идеята "кой превари...". Идеята е дали един въпросник или личен контакт биха дали по - точна представа за потенциалния собственик. Да си призная, че ако Гери ни беше пратила въпросник преди време, със сигурност щяхме да сме се провалили:). Наскоро имах опит с търсенето на стопани на един шар-пей, с чиято история навярно повечето сте запознати. Е, развъдничката беше приготвила такъв въпросник и договори, че всеки нормален човек би се стреснал. Факт е, че при толкова прецизен подбор на собственици, 2 от 4 кученца и бяха върнати.
А колкото до сумата, която биха отделили бъдещите стопани, не бива да се забравя, че повечето хора с по - големи възможности биха си взели куче - бебе с родословие, а не пораснало куче с вече изградени навици.

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб фев 26, 2011 1:59 pm

Такааа...нещо в порочен кръг се върти спорът.
Разходите са относителни, това вече го уточнихме. А колкото до намиране на стопани - съгласна съм с Гери. Какво значи това да не се разкарват хората до не знам си кой град. Ами именно фактът, че са готови да минат няколкостотин километра за да видят кучето, говори добре за тия хора! За въпросниците мнението ми е малко скептично, именно защото четох безумията на онази развъдчица на шар пей. И, наистина, ако Гери нхи беше изтърсила един въпросник в началото, ние никога нямаше да имаме куче, защото хабер си нямахме какви отговори да дадем. И какво от това? - да не би да си гледаме кучето лошо? Наистина, важно е личното впечатление от хората.

И, Красене, малка корекция - може само един да има развъдник, но някои от останалите имаме идея какво е да се избират стопани. За кучетата, на които Ели е намерила дом, няма да говоря - тя е доказала, че взима правилните решения винаги. Ние в "архива" си имаме намерено безпородно кученце, прибрано от улицата, което в момента си има прекрасен дом, и шар пей на година и половина, върнат от стопаните си. Да се отбележи, че с въпросника развъдчицата оряза сума ти хора, докато накрая ние не я накарахме да изслуша хората, които бяхме харесали. И какво - кучето отиде при единствените хора, които НЕ бяха попълнили никакви въпросници. И в момента Алена се гледа като принцеса и е в семейство, където я обичат и дават всичко за нея.

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » съб фев 26, 2011 2:45 pm

В спора се ражда истината!Кой ли го беше казал?
Тук не спорим, само споделяме.Надявам се.
Въпросници,храна....
Кое е важното?
Ами май КУЧЕТО!
То дали се интересува колко пари му струва яденето?
Не е ли по-важно да намери човека, който ще му даде залък хляб и ще го дари с любовта си?
Защо се дърляме за глупости, а не се опитаме да решим проблема?
Защото е по лесно така.Българите сме царе да даваме акъл.
Дали за въпросници,дали за това кой има основание да ги прави/демек развъдчик ли е или не?
За информация, познавам един развъдчик дето си даде куче без въпросник и даже без пари, само защото го е еня за това кучето къде ще живее и как ще го обичат!
Абе тука се търси собственик на куче, дето не се знае има ли, няма ли родословие.Кастрирано ли е?
Много интересно защо тези диалози не се водят при "безпородните" кучета?
Те по-различни ли са от това?
И това куче толкова специално ли е,че трябва да се намери собственик дето ще отделя по 200лв на месец за храна?
Я дайте да спреме с глупостите.
Който има кандидат да се свърже със даващите кучето, а те да вземат да заровят всякакви въпросници и простории.Ако не, да го вземат и да го гледат по начина,който искат!

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » съб фев 26, 2011 4:17 pm

За мен това не е такъв ужасен спор, а просто дискусия.
Въпреки, че съм "против" елиминирането на жената заради 50-те лева, ми се струва, че Лапички си знае най-добре. Пък и тя спомена, че НЕ се е отказала от жената, но никой не го регистрира и продължаваме по старому.

Колкото до развъдниците- не разбрах логиката. Както много от нас споделиха, ние НЕ СМЕ попълвали нищо, преди да вземем кучетата си. Да не говорим, че знам за случай на легитимен развъдник, няма значение кой, където единственият въпрос при разговор по телефона беше "нали знаете, че това куче изисква грижи, ще имате ли време",отговор "да, да,знам" и тогава "ами добре, елате, имаме 2 останали мъжки". Не искам да ставам лоша, но излиза, че ако плащаш за кучето, критеритте са по-занижени, отколкото ако го взимаш "даром".

От друга страна, обяснявали са ми, че именно когато се "подарява" животно, трябва много да се внимава, защото всякакви хора със спонтанно хрумване "ей, виж, подаряват кученце- ами айде да го вземем!"- взимат го, и после се оказва, че не го искат и не им е приятно да гледат куче. Мисълта ми е, "подареното" е твърде примамливо за всякакви хора, включително лекомислени, затова разбирам проблема.

Не съм против внимателното селектиране на стопани, тъкмо напротив. Но конкретно в случая с тази жена, всички скочихме, защото наистина първоначално излезе, че тя просто не е гледала куче и не знае цените, а не, че няма възможност да го гледа.

По принцип за мен някои договори и въпросници са пресилени. Например в някои от организациите те задължават да си кастрираш животното с договор. Напълно съм 'за' кастрацията и разбирам нейните основания, но ми се струва нечестно да те задължат да направиш нещо с в крайна сметка твоето си животно. Ние не искаме да си кастрираме кучето (засега), което не значи, че ще увеличим популацията на бездомните, има всякакви начини да се внимава. Това не ни прави неподходящи стопани.

Идеята ми (както и на повечето тук) е, че понякога човек се вглъбява в правила и детайли, които повече пречат, отколкото помагат. И да, нямаме никакво право на критика, тъй като има хора, които правят толкова много за животните само от добро сърце- но именно като странични наблюдатели, не развъдчици, не организации, мисля, че понякога можем да видим нещата по-трезво и по-обективно, от друг ъгъл, не непременно грешния.

Това е засега от мен, надявам се от цялата дискусия няма обидени или сърдити и искрено стискам палци на ели, лапички и най-вече на кучо да му намерят най-прекрасния дом, пък всичко с пари и т.н. само ще си дойде на мястото :)

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед фев 27, 2011 1:48 am

Уффф, добре...

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » чет мар 03, 2011 10:32 pm

Имам едно предложение за момчето.lapi4ki не си проверява емайла,затова ако някой може да ме свърже със собствениците да ми пише на л.с.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » ср мар 23, 2011 6:41 pm

Намери ли се дом за момчето?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » ср мар 23, 2011 6:43 pm

Все още не, ако имаш някой кандидат, пиши ми :)

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » ср мар 23, 2011 6:52 pm

Имам нещо предвид,но за съжаление не мога да бъда сигурна.Ще опитам,пък да видим.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » чет апр 28, 2011 8:05 pm

Джереми вече има нови стопани :D

Отговори