Намерен женски Голдън ретривър-Варна

Изгубени/Намерени кучета
Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пон май 09, 2011 9:01 pm

Tsvetivn написа:
marina kojuharova написа:внимавайте,ако го давате на някой.
В смисъл?
Така или иначе аз не мога да я задържа, до края на другата седмица трябва да си е намерила или старите, или нови собственици, защото заминавам извън Варна за 5-6 дни и няма кой да се грижи за нея :(
В смисъл:
Да не попадне на някой,който иска да я развъжда,без да го е грижа за нея.
Да не попадне на някой безотговорен,който утре я иска,вдругиден не и да се озове хубавото момиче пак на улицата.
Да се обясни,ако не я искат след като са я взели,трябва да се обадят и да се търсят други варианти....И така нататък ,и така нататък....При задомяването на едно коте наскоро,всичко стана много бързо,нямах възможност да разговарям за тези неща,а те са важни и сега само се притеснявам...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пон май 09, 2011 9:10 pm

Лошото е, че никой няма да си признае, че би направил тези неща. Както и това че дори човек с повече опит може да се подведе от хората :(
Надявам се собствениците да се намерят, ако не с големи гимнастики мога и аз да я приема за 5-6 дена...
Изображение

Tsvetivn
Потребител
Регистриран: съб май 07, 2011 4:57 pm

Мнение от Tsvetivn » пон май 09, 2011 9:19 pm

То ако е само за хранене, ще се намери кой да й дава, но аз много добре разбирам колко е голяма отговорността за едно животно. Все пак животинчето е хубаво, не ми се искаше да я оставям на улицата. Страхувам се, че като замина в края на другата седмица, ще я изгонят пак на улицата :( Прибрах я въпреки нежеланието на свекърва ми. Проблема е, че от началото на другия месец започвам работа, имам 3 изпита юни и изобщо няма да имам време за нея. Иначе искам куче, дори скоро си мислех точно за такава порода, но то не е подходящо за двор, както овчарката например. Разбира се, че е важно да се намерят подходящи стопани, но това изисква много усилия и от моя страна, а ето вече занимавам и потребителите във форума, а аз просто нямам ресурсите и силите :(

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт май 10, 2011 7:55 am

Тогава, ако не се намерят стопани за кучето, някой да я вземе временно. Момичето я е прибрало, но няма възможност да я задържи дълго. Моля, да и влезем в положението. Тя затова се е включила в нашия форум, очаква съдействие.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт май 10, 2011 3:20 pm

В темата в дог.бг,потребител казва,че ще се грижи за нея,независимо колко време отнеме намирането на стопаните.Не знам,може и да е вариант.
ИзображениеИзображение

Tsvetivn
Потребител

Мнение от Tsvetivn » вт май 10, 2011 4:26 pm

Приемам всякакви варианти, днес разлепих още няколко обяви из квартала, магазинерката в супера каза, че май е виждала подобно куче, ще се обадят, ако някой пита за нея. За съжаление няма чип.

Edit: Вече не търся временен дом, разбрахме се със съседите, те ще я гледат докато ме няма, а и момчето иска да я взема, обаче аз не съм много сигурна дали ще се грижат добре за нея. Така че оставям въпроса за намиране на подходящи стопани отворен, ако не я потърсят собствениците.
Сега е разгонена и се притесняваме да не докара мъжкари в двора.

Tsvetivn
Потребител

Мнение от Tsvetivn » нед май 15, 2011 5:36 pm

Търся нов дом за Гери, съмнявам се вече, че някой ще я потърси, не знам какво повече мога да направя за нея. Мисля, че най-доброто е да отиде в нов дом, където ще се грижат по-добре за нея, ще й сложат маркировка и дори да се загуби отново, ще бъде намерена.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед май 15, 2011 5:42 pm

Мисля, че още е рано за нов дом!

Малко по-долу е темата за намерената във Варна лабрадорка, чийто стопани бяха открити 20 дни след намирането и.

Ако стопаните са заминали спешно в чужбина и са оставили кучето на някоя баба, която не ползва интернет да го гледа докато ги няма?

Имаше вече няколко такива случаи.

В дог.бг беше предложен временен дом, ако не можете да я гледате, дайте я на алиска и изчакайте още.

Tsvetivn
Потребител

Мнение от Tsvetivn » нед май 15, 2011 7:27 pm

Посъбрах мнения из квартала, че се скита от доста време, преди аз да я прибера, а при мен е вече от седмица, ще изчакам още седмица. Като питам за нея, най-честия коментар е "Вземайте го кучето или му търсете дом". Алиска ми звънна преди 2 дена да ме пита дали още й търся временен дом, защото чакат още животни за приемен дом, аз й отказах, за да вземе по-нуждаещо се животинче. С дома няма проблеми, но не смятам, че е по-добре да стои при мен, отколкото да й намеря нови стопани, а и аз се привързах към нея, и тя към мен. А аз НАИСТИНА не мога да я взема, колкото и да ми се иска :(

EDIT: Кучето най-вероятно ще остане при мен! Ще изчакам още малко дали ще се обади някой и като се върна другата седмица, ще го заведа да му сложат чип.

Отговори