ЗА ТРИЕНЕ

Изгубени/Намерени кучета
Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » вт мар 13, 2012 6:26 pm

Неси написа:Уважаеми бъдещи собственици на голдън ретривъри, преди да се сдобиете с нов член на семейството, моля, отговорете си на долните въпроси:

1.Сигурен ли съм, че мога да се справя с ангажимент като отглеждането на куче?
Отглеждането на куче е дългогодишен ежедневен ангажимент (10,15…, години), поемането на който трябва да бъде добре обмислено!
За грижите, разходите, проблемите при отглеждането на куче можете да прочетете тук:
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1019
http://bulgoldens.com/forum/viewforum.p ... a508c65afc

За безкрайната любов и радост, които даряват домашните любимци, можете да прочете във всички останали теми във форума.

2. Искам куче от порода или безпородно?
Предимството на кучетата, които са от определена порода е, че знаете как ще изглеждат като пораснат и какъв характер и темперамент ще имат. Съответно можете да си изберете куче от такава порода, която считате, че ще пасне най-много на вас и вашия начин на живот.

Ако искате породисто куче знайте, че:
Куче от порода = Куче с родословие

Единствено родословието доказва принадлежността на едно куче към дадена порода.
Всичко останало – това, че този, който ви го продава ви казва,че е голдън, това, че на вас много ви прилича на голдън , не означава , че кучето действително е представител на тази порода. Да не държите кучето, което ще купите, да има родословие означава да не държите то да е голдън ретривър.
Ако не държите кучето ви да е от порода:
В това да не считате за необходимо кучето ви да е от определена порода няма нищо лошо, напротив – прекрасно е! Ако е така - отидете в който и да е приют за кучета, харесайте си приятелче и го осиновете!

Още по темата:
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=263
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1257

3. Откъде да си купя Голдън Ретривър?

Породисто куче се купува от Развъдчик, собственик на регистриран Развъдник!
Много хора наричат "Развъдник" всяко място, където се предлагат малки кученца за продажба (от сорта на кучешки ферми, зооборси, зоомагазини).

Какво ние наричаме Развъдчик и Развъдник?
Развъдчик е всеки член на киноложки клуб, който има поне една собствена женска, одобрена за разплод и регистрирана в племенната книга на клуба, и който има регистрирано запазено име на развъдник в Международната Федерация по Кинология.
Ако искате породисто куче най-добре е да се свържете с клуба на съответната порода и да поискате информация за регистрираните развъдници, от които можете да го купите. За породата голдън ретривър в България това е Български Голдън Ретривър Клуб
(http://bulgoldens.com/?page=opages&pageID=8).

Контакти с развъдници на голдън ретривъри в България:
http://bulgoldens.com/forum/viewforum.php?f=16

Още по темата:
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=2962

Желаем ви успех в намирането и отглеждането на вашето куче!
А ако сте решили вашият бъдещ четирикрак приятел да е от породата Голдън ретривър можете да бъдете сигурни, че сте направили отличен избор!

От името на УС на БГРК
Ивелина Недева, Отговорник по Развъдната дейност

Български Голдън Ретривър Клуб
София, 2012

Това имат предвид колегите съфорумци...

paruchev
Потребител
Регистриран: ср мар 07, 2012 4:30 pm

Мнение от paruchev » вт мар 13, 2012 6:30 pm

Това какво е като няма за по 200-300 лева а? до преди седмица една жена в моя град продаваше по 60 лева, и майката и бащата бяха голдъни, но не са ходили на изложби като вашите. Тоя сайт е станал сбирщина на хора с развъдници,които единствената им цел е да изкарват пари , да направят кучетата машини за пари и да втълпяват на хората,че ако не си купят от тях, значи че не са си купили голдън. Нещо от сорта на оригиналните маратонки, ако не си ги купите от нашия магазин за 300 лева, никъде не може да намерите същите оригинални, е за ваше разочарование ще ви кажа, че се намират!!!

Връзки към подобни обяви, както и координати към нелегитимни развъдници не се допуска да се публикуват!

Администратор

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » вт мар 13, 2012 6:42 pm

60 лева, нали разбирате че дори ваксините и чипа на кучето не може да се платят с тези пари! А благодарение на такива разбирачи и псевдо развъдници дето произвеждат кучета - ей така, за да има, аз гледам куче с дисплазия, ако имате представа какво е това изобщо. Пък това че бащата на моето момче се оказа на половина лабрадор е съвсем друга история. Но давайте, пълнете джобовете на тези, които дори изледвания не правят на кучетата си.

хахахахаха, пък написали от родители шампиони. Това е такава смешна лъжа, не знам как аз съм се подвела на времето!
За здравето на родителите нищо не се казва, но кво пък - то това не е важно, нали са ''шампиони''!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

paruchev
Потребител

Мнение от paruchev » вт мар 13, 2012 6:47 pm

кученцата се продаваха без чип и без ваксините, сега недейте и вие да искате всичко да ви е включено за 60 лева, и мъжкия и женския си бяха нейни, и цената беше уникална,но докато се наканя се продадоха всичките, така че вземете и престанете да ми рекламирате развъдниците в България,защото мога да ви покажа 1000 поста където пише защо не трябва да си купувате от развъдници и зоомагазини, целта на тия хора е да правят кученца да ги водят по конкурси, с което да им вдигат цената и тем подобни глупости, за които аз нямам намерение да давам излишни пари!

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » вт мар 13, 2012 6:47 pm

2 ваксини + чип за едно кутре = 100лв.

Никой луд, който е изпълнил тези изисквания, които са задължителни ПО ЗАКОН няма да продаде кучето за по-малко. Прочетете малко повече...или не четете въобще и напуснете дискусията, както ни уверихте, че ще направите. Каквито и да сме, ние имаме някакви разбирания. Щом Вие не сте достатъчно зрял и разумен, за да изслушате и поне помислите над мотивите ни, Вашето място е далеч от всякакви киноложки среди.

И направете разлика между РАЗВЪДНИК и БОРСА и ЗООМАГАЗИН!!!!

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт мар 13, 2012 6:51 pm

Първо да започна с това,че нямам развъдник.Тогава какво търся в това свърталище,не знам. :lol: Нямам и намерение да си развъждам кучето,то не е с родословие.Не за друго-обожавам животните и не поемам риска да съм отговорна за нездрави кученца.Аз и никога не съм имала намерение,взела съм го да обичам и да му се радвам.То е неповторимо и безценно за мен,много си го харесваме и обичаме всички. :) Но за мен си остава правилното куче от грешното място. :wink: И аз отначало не бях съгласна с някой от нещата.Но после се замислих за единственото нещо,за което ми пука-за животните.И как заради човешка безотговорност могат да страдат невинни животни-а те са предостатъчно-породни,безпородни,приличащи на порода..Спрете да се заяждате,защото не сте прав-казва ви го човек БЕЗ развъдник,избързал от нетърпение и взел прекрасно куче БЕЗ родословие.Но така всичко е на късмет и магия..Не си струва.Искате бебе голдън на два месеца да ви подарят.С ултимативен тон.Е това е нереалистично. :wink:
Последна промяна от marina kojuharova на вт мар 13, 2012 6:53 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » вт мар 13, 2012 6:52 pm

Да не искам всичко????
Ваксина и чип е някаква велика екстра?
Че кучетата от приютите ги дават с микрочип и паспорт!
Предполагам голдъните за 60 лева идват с глисти за сметка на това пък?

paruchev
Потребител

Мнение от paruchev » вт мар 13, 2012 6:54 pm

A вие четете ли какво аз пиша или си знаете вашето, да съм написал някуде , че са били с чип и с ваксините??? Ако не можете да предложите нещо различно от адреси на развъдници,просто подминете темата бе хора, толкова ли е трудно не мога да разбера, 30 и косур коментара и всичките да ми обясняват как да си взема от развъдник, спрете се!!

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » вт мар 13, 2012 6:56 pm

Г-н paruchev не знам защо не сте се възползвали от промоцията? Трябваше да кажете по рано и ние да се възползваме ( аз щях да си взема поне 3 - разбира се щях да ги искам добре опаковани и да ми ги изпратят на адрес). Ние сме нови в тоя сайт , ама би било истинско удоволствие да го видим във времената му когато не е бил сбирщина от развъдници. Иначе съм съгласен и мен ме зомбират по цял ден от всякъде ... я легитимни развъдчици, я хора които пресичат на зебра, я шофьори които минават на зелен светофар и спазват ограниченията на скоростта. Боже на къде върви тая нация !!!!

ПП
Само не мога да разбера защо се занимавате изобщо. Този човек никога няма да проумее за какво му говорите. Просто е решил да си избива някакви комплекси - явно си е намерил куче от зоомагазин или борса и просто се забавлява като ви дразни.
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » вт мар 13, 2012 6:58 pm

Никъде не съм написала да си взимате от развъдник, а само че голдъни за 300 лева няма. Причините са обяснени, разходите по едни кучило са високи, ако бъдат положени грижите естествено, а не да се спестяват пари от ваксини!

edit: Проблема на човека е че е изпуснал голдъните по 60 лева, това е драмата!

paruchev
Потребител

Мнение от paruchev » вт мар 13, 2012 7:02 pm

Убеден съм,че ако темата беше със заглавие "Искам куче от развъдник", щяхте да се държите по съвсем различен начин и щяхте да се скъсате от мазните само и само да избера някой развъдник. Имам доста познати, които имат кучета от тази порода и никой от тях не е дал повече от 150 лева, не мога да си обясня защо вие се правите на луди,че не ги знаете тези неща. Написъл съм да се трие темата, така че не се хабете да ми отговаряте. :lol:

paruchev
Потребител

Мнение от paruchev » вт мар 13, 2012 7:04 pm

Йоаннке имам една голяма изненада за теб има голдъни за под 300 лева, както има и оригинални маратонки под цените,които се продават в оторизираните магазини, така че не ми говорете глупости.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт мар 13, 2012 7:05 pm

Отидете на една изложба, само на една и ще видите какво е голдън ретривър с доказан произход т.е. не само майка му и баща му са голдъни, а всичките бебета и сравнете тези голдъни с онези на познатите си, тогава може и да разберете за какво ви говорим.

Също е хубаво да прочетете какво е дисплазия, как се предава и колко струва лечението, може да прочетете също и какво е катаракта, атрофия на ретината и т.н.

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » вт мар 13, 2012 7:07 pm

Да знам, моя е такъв, от тези на промоция, ама в комплект с дисплазия, както казах + четвърт лабрадор. Не беше 300 лева де, малко повече, но това сигурно щото имаше ваксини

:wink: :lol:

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » вт мар 13, 2012 7:09 pm

Маааани ги тия ... тия всичките са с дебели вратове и криви зъби ! Не се занимавай изобщо иди потърси голдън за 50 лв сигурен съм че и за 40 има.
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Отговори