"PIECE OF GOLD" KENNEL - Варна

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран: пет яну 22, 2010 2:34 pm

"PIECE OF GOLD" KENNEL - Варна

Мнение от Dessi199 » чет сеп 22, 2011 3:53 pm

Здравейте!
Дойде време да се представим и ние!
Развъдник "PIECE OF GOLD" е един от най-младите развъдници за Голдън Ретрийвър в България. Намира се в град Варна.
За сега - надявам се не за дълго - разполагаме с едно женско куче.
Повечето от Вас, които редовно четете форума на клуба, я познавате -
Timeless Music Of Clear Passion - или Фрея.

Изображение

http://www.k9data.com/pedigree.asp?ID=422821

Тя е едно мило, дружелюбно, и изключително спокойно и уравновесено куче. Като всеки голдън обожава хората, особено много децата, плуването и всичко, което може да се носи :D

Но като наследница на много шампиони се чувства прекрасно в ринга - успехите и говорят недвусмислено за това. Притежава призове от български и международни изложби, и успехи, каквито малко кучета на нейната възраст са постигали.
Но най-вече - тя е едно слънчево момиче, винаги готово за забавления.
Надявам се, че ще предаде тези си качества и на бъдещите си потомци :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » чет сеп 22, 2011 4:22 pm

Честито!

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » чет сеп 22, 2011 6:38 pm

Най-накрая си имаме развъдник и във Варна :D
Честито и много успехи!
Изображение

Потребителски аватар
flixi
Потребител
Регистриран: нед сеп 28, 2008 4:05 am
Контакти:

Мнение от flixi » съб сеп 24, 2011 9:33 pm

Честито! Поздрави на Фрея и много прегръдки от нас!!!
Изображение

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » съб сеп 24, 2011 9:45 pm

Честитооо :D
Браво на страхотното момиче!

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » нед сеп 25, 2011 9:02 am

Честитооо!

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран: пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » пон сеп 26, 2011 11:13 am

Честито! Пожелаваме хубави кучила и утвърждаване на името. :D

Потребителски аватар
veli777
Потребител
Регистриран: нед юни 06, 2010 9:08 pm

Мнение от veli777 » вт сеп 27, 2011 11:54 am

Поздравления за новия развъдник :)
Най-после и ние да има с какво да се гордеем във Варна :)
А за успехите съм сигурна, че предстоят още много!!!
Целувки от нас! :)
Изображение

iveta
Потребител
Регистриран: ср яну 09, 2013 3:08 pm

Re: "PIECE OF GOLD" KENNEL - Варна

Мнение от iveta » чет яну 10, 2013 2:49 pm

Здравейте,понеже съм нова и до сега не съм имала такова куче и бих искала да ви питам какви са неговите отрицателни страни понеже до сега само хубавите качества съм видяла да пише в интернет .. На каква възраст се вземат.. На каква възраст започват да се обучават ..лесно ли се обучават, мога ли да го обуча без да ходя на някакви школи /незнам точно как се казва/.. и най важното което е бихте ли ми казали дали това лято началото или въобще лятото дали биха се очаквали нови кутрета..Знам,че не можете да кажете толкова рано но дали планувате нещо такова и ако да или не въобще на каква цена се продават по принцип .. Благодаря предварително .. :) :)
който не рискува,няма поражения,но и никога няма да бъде победител!!

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител

Мнение от Dessi199 » чет яну 10, 2013 3:01 pm

Здравейте :lol: ! Видели сте само хубави неща да пише в интернет, защото те са в пъти повече от лошите, и на фона на тях всичко лошо се забравя! Е, има лоши страни, разбира се - основно в бебешкия период, но те са общо за почти всички бебета - не обичат да стоят сами, и когато им е скучно са склонни да потрошат "ценни" за стопанина вещи. Но това се оправя много лесно - пише го из форума - ограничава се достъпа до помещения, в които има опасни предмети и всичко е ОК :lol: . Също така бебетата имат твърде много енергия и на много хора им се струват неуправляеми, но и това минава, когато започнат да излизат и си изкарват излишната енергия навън. Друго, което няма как да не сте видели из форума, е яденето всевъзможни боклуци, но и това не е болка за умиране, оправя се... И май това е всичко страшно, за което аз мога да се сетя :D
Другите въпроси - бебетата се вземат, поне моите бебета, а и доста други развъдници работят така, на поне 8 седмици, за да бъдат достатъчно социализирани и самостоятелни, за да могат лесно да понесат промяната.
Дали ще има кучила през лятото - следете форума, там със сигурност ще бъде обявено :lol:
Имайте търпение, четете, и когато вашето бебе се появи, ще бъдете готова за него!

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » чет яну 10, 2013 3:03 pm

Ще допълня малко за обучението. Всяко куче се обучава лесно, ако стопанина има търпение и правилен подход.

Даването на кучето на обучение някъде е най-лошото, което можете да направите за него, то ще се научи да слуша, но не вас, а човека с подхода (обучителя от училището).

iveta
Потребител

Мнение от iveta » чет яну 10, 2013 3:34 pm

Благодаря много.. а и да попитам как да избера между женско и мъжко за сега сме се спрели на женско но трябва и вас да попитам за допълнително мнение и все пак не аз а вие сте специалисти по това отношение..а за енергията аз живея в къща може да си излиза на двора когато иска е едното а другото е че имаме много поляни и места за разхождане тук където живея и преспокойно кученцето ще си получава заслужената разходка когато и да е..а за цената можете ли дакжете нещо ориентиращо.. :)

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител

Мнение от Dessi199 » чет яну 10, 2013 3:50 pm

Пола на кученцето е въпрос на личен избор на стопанина, там всеки си има свое мнение :D . А цената - никой не може да я каже предварително - определя се от много фактори. Когато се спрете на определено кучило, и кученце, тогава ще може да ви бъде даден конкретен отговор.

iveta
Потребител

Мнение от iveta » чет яну 10, 2013 8:12 pm

интересувам се от цена за да знам дали ще мога да си го позволя понеже преди няколко дена загубих кученцето си и се убеждавам,че има много нехуманни хора така да ги нарека понеже се оказа натровена :( и аз знам колкото и глупаво да е това,че тя би искала да си взема друго приятелче което да го обичам по същия начин... и да питам за парите понеже след като умря трябваше да се направят различни тестове и там подобни неща за да се разбере понеже тя беше нещо бе няма значение .. и сега ме интересува цената ако можете ми каже от колко би почнала цената и до колко имам предвид пример: от 100 до 200 лева това е пример .. Съжалявам ,че ви натоварвам и занимавам с такива неща ,но просто много искам отново да се грижа за някого понеже така дните ми стават много скучни и нямам никакво вълнение..събуждам се с мисълта трябва да нахраня и разходя Молито (така се казваше кученцето) и после се сещам , че вече я няма.. И не знам просто имам нужда от такъв приятел който да ме ядосва когато направи беля,но едновременно да му се смея понеже се прави на невинно или да си го гушкам,да бягаме заедно да ядем заедно,да плуваме заедно.. Благодаря ви много много отново за отделеното време :)

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител

Мнение от Dessi199 » нед юли 07, 2013 1:03 pm

Май е крайно време да обновя информацията за развъдника, защото като погледнах - само това, че сме във Варна е вярно...

На първо време трябва да кажа, че имаме своето първо кучило - с майка Timeless Music Of Clear Passion и Baikal Du Bois De La Rayere. Родиха ни се девет прекрасни бебета на 26 октомври 2011 година.

Изображение

Едно изключително успешно, по мое мнение, кучило - от него имаме седем млади шампиони на България, млад шампион на Грузия, Молдова и Македония, четири - до този момент - шампиони на България, шампион на Македония и Украйна, и двама - на Кипър.
Спечелили сме шест пъти титлата Най - добра развъдна група на изложбата - на Клубни изложби и на международни такива между всички породи. Също така спечелихме и най - добра група на потомците на Специализираната изложба на клуба за 2012 година :D

Благодарение на тези прекрасни наши потомци две поредни години печелим титлата Топ Развъдник на годината - за 2011 и 2012 година! :D :D :D

Ето един от най - вълнуващите ни моменти - Фрея и деветте и деца в надпревара да група на потомците на специализираната изложба за 2012 година
Изображение

Тук печелим титлата за Най - добра развъдна група - специалка за 2013 година :)
Изображение

На специализираната изложба на клуба за 2012 година нашето момче Аксел - Piece Of Gold ABBA's I Have A Dream спечели титлата Най - добро Подрастващо куче на изложбата, а през 2013 Оскар - Piece Of Gold ABBA's Eagle стана Най - добро мъжко куче на изложбата! :D

Но най - хубавото е, че със стопаните на всички наши деца станахме едно голямо семейство и си помагаме и се подкрепяме във всичко! Благодаря ви!

Ето малко от щастливите ни моменти заедно :D :D :D

Изображение

Изображение

Изображение

Друго, което се промени, е нашите кучета...
Фрея вече я няма - беше ни отнета по жесток начин в разцвета на силите си :cry:
Но при нас остана нейната прекрасна дъщеря - Фейт

Jch. Bg, Geo, Balkan and Grand Jch, Ch Bg, Ukr, Cyp, Baklan and Grand Ch - Piece Of Gold ABBA's Angeleyes
Изображение
http://www.k9data.com/pedigree.asp?ID=469666
На нея разчитане за следващото ни кучило през есента :)

Имаме си ново попълнение - от там, от където всичко започна - развъдника Clear Passion в Румъния -

JCh Bg, Balkan and Grand JCH Future Piece Of Gold Of Clear Passion - Шайн :D
Изображение
http://www.k9data.com/pedigree.asp?ID=510010

И нашето момче - Аксел, който е в съсобственост с Деси Димитрова - Благодаря на нея и прекрасното и семейство за любовта и грижите, с които обграждат Аксел!

JCh BG, Md, Mol, Grand and Balkan JCh, Ch BG, Md, Cyp, Grand Champion - Piece Of Gold ABBA's I Have A Dream
Изображение
http://www.k9data.com/pedigree.asp?ID=498502

За сега май това са новостите при нас :) Обещавам да не чакам две години и да обявя на време, ако има други новини :)

Отговори