Lorindely Artemida Kenigy или просто Арти :)

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
love_goldens
Потребител
Регистриран: ср ное 21, 2007 7:15 pm

Мнение от love_goldens » нед юни 29, 2008 9:23 am

Прекрасна е малката дама!Снимките са страхотни! :D

Потребителски аватар
Snejanka
Потребител
Регистриран: пон мар 10, 2008 2:59 pm

Мнение от Snejanka » нед юни 29, 2008 9:34 pm

Не бях влизала няколко дни и сега виждам тоооолкова много и тооолкова хубави снимка на малкото сладурче! Надявам се, че все така ще продължава - всеки ден по нещо ново :)

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » нед юни 29, 2008 10:40 pm

Първо да кажа- бебката е страхотна!!!!!!!
Незнам дали сте иамли и друг път куче, но определено снимките са :shock: - хващате най-добрите пози!!!
Само да спомена, че и в България го има спрея за акита. Аз мога да го поръчам в магазина.
Искам още снимкииии 8)
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед юни 29, 2008 10:57 pm

Ааа супер! За кой магазин става дума? Да ходим да го погледнем, че би било хубаво да имаме такова нещо :)
А за снимките - мерси :oops: Артичка ни е първото кученце. Голяма борба е докато направим добра снимка (тоя голям обектив много вкусно изглежда :roll: )
Още снимки ще има със сигурност. Едва се сдържам да не пускам постоянно, че ще станем много досадни :oops:

Потребителски аватар
Natmihneva
Потребител
Регистриран: нед май 25, 2008 12:04 pm

Мнение от Natmihneva » пон юни 30, 2008 9:56 am

Мнооооого е готина! Каква "мацка" ще стане...... Но споко- все пак ни е сестричка :lol: :D

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » пон юни 30, 2008 10:21 am

Мелина, снимките ти в по-голямата част са като етюди, имат атмосфера, закачка и пр.
Това за снимките, а за обекта на снимките.....Сладурче си е АртеМида-та!:wink:
Тя много голям образ се оказва.
Както пишеш, още от много малка работи най-разнообразна "работа". Строителство, мебели, вътрешна архитектура.
Все пак въобще не се шегувай с всичко това ами когато има защо, пляскай с вестник, викай гръмогласно "Фуууй" или нещо друго страшно.
Като поотрасне няма съвсем да ви е до смях и умиление. Започва да става въпрос за пари и майстори зидари, нови електроуреди, мебели, книги, обувки и дрехи.
Та без крайности и показвай най-категорично, че за белите има наказание, а не поощрение. Не и давай и да те хапе до болка. Тях ги сърбят зъбетата, но в момента, когато ти причини болка и го покажи.
Никога не забравяй, че ти си и началника! Кучетата имат нужда от водач, иначе се объркват. Колкото и сладки да са, те са тарикати и ако ти не и се наложиш като водач (авторитет) това ще ти се върне като непослушание, бели и пр. Това не става отведнъж, а с упоритост и постоянство.
Докато все още сте у дома я учи и да върви на каишка (за по 3-5 мин разбира се), защото като излезете навън, заедно с всичко останало да не и се добавя и този стрес.
Ф-Б
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » пон юни 30, 2008 10:51 am

Мерси за съветите, Данчо! :D От полза ще са ни
Мидичката (помежду си така й викаме, че хем й отива, хем не се обръща постоянно като го чуе :lol: ) си е голям талант - разнообразни дейности захваща, наистина!
Имаме си "наказателен" вестник, но за сега единствения резултат от него е, че тя почва да го гризе и да си играе :?
Гръмогласното "Фууууй" и "НЕЕЕ" ги използваме, обаче действат рядко (много обичаме да си седим на ушите)
На каишка се опитваме да вървим и правим по 2-3 тегела на апартамента. За да не я хапе (както се случва), в лявата ръка държа бисквитка и като ходим тя гледа нея и върви без да джвака повода. Накрая се награждаваме и сме доволни. Методът с бисквитката влиза в действие и като се решим 8)
Иначе много добре знае кое е разрешено и кое - не => и кога прави беля. Като дъвче нещо и вляза в стаята, почва да се прави на неразбрала и невинна, а като й се скарам се врътва и ми се сърди :lol:
Всеки ден измисляме нови игри. Въведохме две нови дисциплини у нас. Първата условно я наричаме "Возене на моп". Та докато някой балък от фамилията има неблагоразумието да реши да изчисти пода в присъствие на Нейно Величество, тя яха моп-а и се вози върху него. И всичко това, разбира се, съпроводено с джафкане.
Втората ни дисциплина е "Разходка на баба" и се състои в следното: Изчакваме баба да се появи (по възможност с дълга рокля). Захапваме произволен край на парчето плат, което така нагло ни се вее пред носа. влизаме в ролята на екскурзовод и развеждаме баба из апартамента. Детето май има бъдеще в туристическия бизнес...

Та това е за сега от нас. Като ни омръзнат сегашните занимания и сътворим други, ще ги споделим, за да разпространяваме своите гениални начинания 8)

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » ср юли 02, 2008 6:10 pm

И да си добавим едно клипче, за да добиете представа за дивеенето ни :D

http://s291.photobucket.com/albums/ll29 ... I_0514.flv

Кратичко, но какво да се прави...операторът беше нападнат и трябваше да вземе незабавни мерки за опазването на крайниците си (патъците сме ги отписали отдавна ;) )

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител

Мнение от love_goldens » ср юли 02, 2008 7:56 pm

Арти е страхотна! :D :D :D И как дивее момичето!

baitito
Потребител
Регистриран: ср окт 17, 2007 9:50 am

Мнение от baitito » ср юли 02, 2008 10:34 pm

Малка топчеста дивачка! Като стреличка дивее из стаята. :D
Изображение

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » нед юли 06, 2008 11:39 am

Здравейте и от нас отново! :D
Малката Арти е на море от четвъртък :) Разбира се, понеже сме мънички, си седим в караваната на хладничко или дивеем из форцелта. От време на време седим мирно на столче под шатрата :)
Общо взето много ни харесва! Имахме един пробив на барикадата и опит за намиране на нефт чрез усърдно копане на пясък. Тате обаче ни хвана преди да сме почистили изяждайки изкопания материал. Към морето още не се дърпаме, само си го гледаме отстрани (на бас, че не се е усетила още що за голям гьол е това) :D
Ето това са покоите на принцесата:
Изображение

А така с кака пътуваме за морето:
Изображение

Тук вече напълно сме се адаптирали към новата обстановка (отне ни около минута):
Изображение

А в свободното си време се наслаждаваме на морската гледка (и джафкаме съседите):
Изображение

Та като стана дума за съседи...имаме късмет, че едните имат голдън, а другите ще си взимат, та не роптаят хората срещу ежедневно събуждане в 6:00 придружено с бесен лай :lol:

Поздрави от морската сирена Лориндели Артемида Кениги! 8)

baitito
Потребител
Регистриран: ср окт 17, 2007 9:50 am

Мнение от baitito » нед юли 06, 2008 1:12 pm

Браво, браво! Добре си изкарвате май, а? :D
Изображение

Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Мнение от Ива Малджиева » нед юли 06, 2008 8:05 pm

Изображение Супер! Леле Мели как ти завиждам ако знаеш... :roll: Ние с моето бебче ще трябва да чакаме още десетина дни и тогава ще видим моренце :wink: Арти изглежда много щастлива и доволна,явно й харесва морския климат :D А за това,че всички й се радват....изобщо не ме изненадва :D :D :D Поздрави от нас с брат ви Фери и се надявам да можем да отразим и едно общо къпане скоро Изображение
Последна промяна от Ива Малджиева на нед юли 06, 2008 8:33 pm, променено общо 2 пъти.
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител

Мнение от love_goldens » нед юли 06, 2008 8:15 pm

Арти е невероятна!Явно си прекарвате супер! :D :D :D

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » ср юли 09, 2008 7:37 pm

Отново новини от нас 8)
Тъй като ни минаха достатъчно дни от втората ваксина и вет-ът каза, че няма проблем да излизаме, решихме да се разходим из черноморските плажове!
Първо покорихме алеята на къмпинга. На всяко листенце се спирахме и го захапваме (У нас нямало толко боклук бре! Не ни е срам да държим кучето на чистичко да не може да се накефи!). След 1 метър спираме и пускаме листото, защото сме намерили друго, по-хубаво явно!
Това да видим човек - ехеееей! Кеф! Ходим след всички. То е радост, скачане...
Даже се срещнахме с една старонемска овчарка. Викам си аз "ааа, сега беба ще се стресне, ще иска да си ходим". Да бе! Почна да скача по овчарката, да й се радва и да иска да си играят :shock: Овчарката обаче явно разбра, че Арти е бебе и само седеше и я гледаше. Едвам си тръгнахме.
После отидохме и до морето. Такова нещо като страх от водата също нямаме...ако не я бях дръпнала, с плонж се забиваше вътре. Накрая като видя, че няма да я пусна, само си легна на мокрия пясък.
При второто ни излизане дойде и първият абсурд с ненормален кучкар :evil:
Ходим си ние и една мръвка (около 4 месечно куче, дребна порода, на половината на Арти) идва при нея и почва да я закача. Тя нали ни е дружелюбна и почва да си играе, обаче виждам, че дребното почва да се опитва да я хапе. Тръгвам да си ходим, тва - след нас. Стопаните - спят. Вдигам нашата, че я гледам как с две хапки и го е изяла, ако се ядоса, а дребосъкът ми скача по краката, дере ме и се опитва да й захапе крачето. Стопаните - спят. И ходя аз напред, тва ми се мота в краката. Накрая някакви деца с 300 зора го хванаха (гадта ръмжи и хапе).
След малко идва стопанката и ми вика "Що сте ми изритали кучето" и аз така :shock: . Опитах се да й обясня, че нямам никакво намерение да й ритам кучето и че си вдигнах моето, за да не бъде нахапано и в резултат на това да изяде нейното, ама - не! Не зацепва тая жена и туй то. Покрещя, покрещя, пък си замина. Вика ми "Мойто куче не хапе". :?
Та освен тази случка, разходките ни бяха добре :D Клечки, листа, водорасли, пясък...абе в рая сме! :lol: Току се караме, че муцунката ни е все пясъчна и се опитвам да я убедя, че не става за ядене това, ама...
А! Щях да пропусна! На второто излизане си намери Нейно Величество малко мокър пясък, примесен с калчица...познайте какво стана - по гръб! Истински голдън си имам аз 8) :lol:
Скоро ще покажем снимки от този паметен ден :)

Арти & уморената от разходки кака

П.П. Имаме си подозрително оръфан кант на една дървена табла в караваната + съмнителни драскотини...Разбира се, като я питаш Арти дали знае нещо по въпроса, тя те гледа с укор все едно казва "Аз!? Как можа да си го помислиш, ах ти, предателю такъв!"

Отговори