Голдънчето Рот

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Lucky*
Потребител
Регистриран: пет окт 12, 2007 2:43 pm
Контакти:

Мнение от Lucky* » вт юли 28, 2009 9:01 pm

Много хубав е станал Рот!!
Толкова е голям и с тази козинка е много пухкав :D :oops:
Изображение

Потребителски аватар
Veneta_Atanasova
Потребител
Регистриран: съб яну 10, 2009 8:07 pm

Мнение от Veneta_Atanasova » вт юли 28, 2009 9:48 pm

Голям красавец е Рот! Превърнал се е в прекрасен младеж! :D

Много да го нагушкате от нас! ;)

Потребителски аватар
danger4e
Потребител
Регистриран: чет сеп 25, 2008 4:04 pm

Мнение от danger4e » пет юли 31, 2009 10:44 am

Много е пораснало момчето, хубавец :lol:
Изображение

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » чет авг 20, 2009 8:40 pm

Въпрос към читателите :
Как е името на реката в която Рот се плацика ? :)
Жокер:
Парична единица в множествено число .

П.С.
Рот надявам се да не съм се объркал фатално :)
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Потребителски аватар
Rot
Потребител
Регистриран: чет сеп 11, 2008 3:14 pm

Мнение от Rot » пет авг 21, 2009 8:54 am

gvpekov написа:Въпрос към читателите :
Как е името на реката в която Рот се плацика ? :)
Жокер:
Парична единица в множествено число .

П.С.
Рот надявам се да не съм се объркал фатално :)
Не си се объркал.Правилно задаваш въпроса.
Отговора е река Лева във Враца :) Това е точно на прохода Вратцата.Рот умря от кеф като видя водата :) Сигурна съм че когато Анук започне да излиза,ще бъде много щастлив да ходи там :)
Изображение

Потребителски аватар
Rot
Потребител

Мнение от Rot » вт ное 17, 2009 4:28 pm

Здравейте приятели,
отново моля за вашия съвет.С Рот се преместихме да живеем в нов квартал,зад блока има много хубава градинка,която си харесах за разходки,още когато я видях.Обаче има едно голямо НО, точно до блока има страшно много улични кучета,някъде около 10 броя са и са доста злобни.Вероятно са си разделили територията,защото повечето седят пред блока,а три от тях са завладели градинката ,която си харесахме.Сутринта успешно се сприятелихме с тези пред блока,изнесохме им храна,малко лакомства,запознаха се с Рот,не го приеха много добре,но поне не му ръмжат и не го нападат,просто го заобикалят.Обаче видяхме сериозна съпротива с въпросните три кучета на полянката.До колкото успях да видя и трите са мъжки или може би са два мъжкаря и една женска.Приближихме се към тях,аз почнах да им се радвам,дадох им храна,те ме посрещнаха приятелски,почнаха да махат с опашки,приближиха се до нас,заобиколиха ни и нападнаха Рот,по-точно единия мъжкар.За мое голямо щастие Рот почна да се защитава и не им се даде,стана голям бой.Исках да оставя Рот сам да се справи,за да се разберат,но те много почнаха да го хапят и се наложи да се намеся и да наритам малко поне едното,за да го оставят на мира.Кучетата избягаха,а ние се прибрахме,но сега не знам какво да правя и дали да правя опити за приятелство или просто да се откажем от тази градинка? Мислех първо да почна да им давам ядене,за да приемат мен и след това пак да заведа Рот при тях.....не знам какво да правя.Моля ако някой знае какво може да се стори,да помогне :)
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт ное 17, 2009 4:33 pm

Или първо се сприятели ти с тях,без кучето или си купи едно ултразвуково устройство и ги разгонвай с него!Не знам дали ще се получи втория вариант,но може да пробваш!
Кастрирани ли са тези по-агресивните?Ако не са пиши ми на ЛС къде са да им резнем злобата!

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт ное 17, 2009 4:38 pm

В момента в дог.бг тече дискусия по твоя въпрос:
http://forum.dog.bg/-t29933.html

Прочети цялата тема и мисля ще откриеш начин да се справиш с проблема.
Какво стана с белите на Рот?

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт ное 17, 2009 4:46 pm

С храненето нищо няма да постигнеш. Пред нашия блок има едно куче, което осем години храним и се грижим за него. Това обаче не му попречи да захапе Арти още докато беше съвсем мъничка. След като съпругът ми му "обясни" как стоят нещата, той вече като види Арти и отива на другия тротоар.

Потребителски аватар
Rot
Потребител

Мнение от Rot » ср ное 18, 2009 9:37 am

eli i maxi написа:Или първо се сприятели ти с тях,без кучето или си купи едно ултразвуково устройство и ги разгонвай с него!Не знам дали ще се получи втория вариант,но може да пробваш!
Кастрирани ли са тези по-агресивните?Ако не са пиши ми на ЛС къде са да им резнем злобата!
Ами как да разбера дали са кастрирани? Да гледам за маркировка по ушите или да гледам нещо дали не липсва :))))) хихик. Този който напада е само един,другите седят кротки и не закачат,но този е тартор и когато започне да лае или да се пуска и те тръгват след него.
Изображение

Потребителски аватар
Rot
Потребител

Мнение от Rot » ср ное 18, 2009 9:42 am

Valia & Kara написа:В момента в дог.бг тече дискусия по твоя въпрос:
http://forum.dog.bg/-t29933.html

Прочети цялата тема и мисля ще откриеш начин да се справиш с проблема.
Какво стана с белите на Рот?
Мисля,че имаме напредък поне малко,аз започнах да се държа по сериозно с него,в къщи му показвам,че не може да си позволява всичко,учим се на общо послушание.Преди няколко дни го тествах и го оставих сам за 3 часа във всички стаи.Когато се прибрах,всичко беше наред.Държал се е кротко и не беше изял нищо.Днес отново е сам за повече време.Малко ме е страх довечера да се прибера,но се надявам всичко да е наред.
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср ное 18, 2009 10:45 am

Изображение Браво на вас! Постепенно го свиквай към стоене в стаите, а не изведнъж. Продължавайте с обучението и търпение.

Потребителски аватар
Emm
Потребител
Регистриран: нед фев 21, 2010 1:08 pm

Мнение от Emm » ср юли 20, 2011 9:04 pm

Просто не мога да се стърпя! Знаете ли какъв невероятен красавец е Ротко? Сега ще ви покажа:

Изображение

Тук е с най-добрия си приятел - Жилет, който вече е квалифициран водач на незрящо момче.

Изображение

С Хера. :)

Изображение

И най-добрата снимка - Ротко в нормалното си напушено състяние - на рождения ден на Кара :D

Изображение
Изображение

Отговори