Грифиндор - забавната страна на живота с куче

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » вт мар 01, 2011 8:00 pm

Ехаа, хубава разходка е било, благородно завиждаме :D
Рая, Грифчо и Фелисити са ясни, ама кое е четвъртото кученце?

Потребителски аватар
DogPerson
Потребител
Регистриран: вт фев 03, 2009 4:16 pm

Мнение от DogPerson » вт мар 01, 2011 9:09 pm

И аз да потвърдя, чудесна разходка беше :) Щастливо тичащи голдъни стоплят сърцата и в най-студените дни :)
gvpekov написа:Супер разходка - браво !!! Като се постопли времето и ако не са толкова спонтанни разходките може да ги обявите и във форума - кой знае може някое провинциално куче да се присъедини :)
Като се затопли идва време за язовири и очакваме идеи за места за плуване :).

Малкото кученце е Charm Step Silver Flame, най-новото бижу в развъдник Charm Step :wink:

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » вт мар 01, 2011 9:21 pm

Наистина всички прекарахме страхотно, а бебе Флейм определено не отстъпи на големите по енергия, хъс за игра и усмивки :)

Потребителски аватар
Nade
Потребител
Регистриран: вт дек 22, 2009 1:54 pm

Мнение от Nade » вт мар 01, 2011 10:58 pm

Страхотни!!! А Рая и Грифко пък сгушени глава до глава...ме разчустваха дълбоко:))) Уникални снимки и очевидно разходката си е струвала, а Витоша прилича на зимна приказка! Поздрави на кучовците и стопаните им от нас:)

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » вт мар 01, 2011 11:20 pm

Четирима белушковци в бялото, чудесно е! Така ми липсва тоз сняг, в Пловдив нямаше никаква зима, трябва да търсим възможности за изселване, че вече не се трае. А вие продължавайте все така весело и задружно! Поздрави от кремавка и златушко!

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран: пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » ср мар 02, 2011 11:45 am

Благородно ви завидяхме за разходката.

Рая и Грифко са заформили ... хм, леееко подозрителна връзка! :wink:
А Прасчо и Йори - шафери :P

Сигурни ли сте, че до някое дърво на Витоша Грифин не е написал с жълти букви в белия сняг "Р+Г = ВНЛ" ?

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » ср мар 02, 2011 1:44 pm

hrissito&buddy написа:Благородно ви завидяхме за разходката.

Рая и Грифко са заформили ... хм, леееко подозрителна връзка! :wink:
А Прасчо и Йори - шафери :P

Сигурни ли сте, че до някое дърво на Витоша Грифин не е написал с жълти букви в белия сняг "Р+Г = ВНЛ" ?
ХА, ХА, ВЗЕ МИ ГО ОТ УСТАТА! А НЯМА СПОР КОЛКО ХУБАВА ДВОЙКА СА И КАК БЯГАТ РАМО ДО РАМО :lol:

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » ср мар 02, 2011 1:55 pm

Вие пък какви сте..
Рая и Грифин са брат и сестра-от една майка са. :)
Много са сладки с играчките-на Рая розова,на Грифко синичка. :)
А разходката ви изглежда е била страхотна.Бебчето е много сладко.Сигурно после сте имали послушни изморени кучета. :wink:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пет мар 04, 2011 10:22 am

Колко хора изписаха коментари, а на мен не ми се отварят снимките и .... не мога да видя нищо :(
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

raissa_bor
Потребител
Регистриран: вт фев 02, 2010 4:43 pm

Мнение от raissa_bor » нед мар 06, 2011 1:14 pm

Групата е страхотна - напълнихте ми душата.
Всички да сте живи и здрави, и все така задружни. :P

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » ср ное 09, 2011 11:37 pm

И ние с Голди сме от овчата махала, ама 2...
ходим на поляната между оградена между ТЕЦ-а, строителния университет, Била, Лидл...
Плюсове: огромна (около 1 -2 км дълга и широка 300-400м), кучета (освен Голди) няма, заградена
минуси: една рекичка (по-скоро вада). За Гриф това може да е проблем, за Голди не е, до сега от 40-50 преминавания само веднъж нагази вътре.
Ние сме там всяка сутрин от 6:30 до 7:30 и вечер когато успеем, в повечето случаи от 7 до към 8, 8:30

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пет ное 11, 2011 7:07 pm

Супер, сутрин няма да успеем да се включим, но вечер ни е идеално.
Този уикенд сме на изложба, но следващата седмица ще се чуем, пратете ми телефон на лични.

Ако има още някой от махалата, с по-улегнало и спокойно куче, може да се присъедини, че Голди има нужда от социализация с кучета.

P.S.
Добре, че ме подсетихте, че Грифката има тема....

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пет ное 11, 2011 10:18 pm

Сега си дадох сметка, че не сме писали от цели 8 месеца…

Тоест откак Грифката стана на 2 години. А пък след това като му се отвориха едни пътешествия…
И все се каня да разказвам/показвам, ама то или се оказва, че никой не е снимал, или пък който е снимал го мързи да свали и отсее снимки… и ето на - 8 месечно информационно затъмнение :D

В началото на март го водихме да види истинска зима на Боровец, вилно селище “Ягода”, приемат с кучета без проблем. Дори в ресторанта, което вече е проблем, защото всички решават, че кучето е очевидно перманентно недохранвано, и се започва едно даване на храна от вси страни, т.е. от всички маси...

А местото го препоръчвам както за зимно, така и за лятно време. Лъжицата катран в кацата с меда са няколкото бездомни кучета в комплекса, но има оправия и с тях.

Къщичката:
Изображение

За да не скучае кучето само вътре, са му сложили снимки на роднини:
Изображение

Вижте какви обеци ни се образуваха на ушетата:
Изображение

Колко много сняг:
Изображение

И всичкия само за мен:
Изображение

Освен че се научи да взема храна от масите по кръчмите, Грифката доживя и на лифт да се вози.

Нищо неподозиращото мъничко кученце Грифиндор се вози в скута на стопанина си на път за лифта:
Изображение

Преживяването на лифта беше леко драматично. Успях да го натъпча в кабинката, докато още нямаше идея какво го чака. Но вътре му се взе акъла, най-вече от задаващите се стълбове, и от вибрациите при минаването на кабинката през ролките. На междинна станция вратата на кабинката се отвори сама, и Грифката аха да слезе заедно с мен и цялата кабинка, но лифтаджиите излязоха врели и кипели, и успяха да затворят я затворят овреме. Явно доста кучета са се опитвали да слизат по междинните станции :D

А горе – голям кеф. Диването като видя Мусала насреща, се уплаши да не го водим чак там, и заби глава в снега:
Изображение

И с пълна уста заяви - аз от тук не мърдам:
Изображение

На връщане по-драматично беше не самото пътуването с лифта, а качването. Още като наближихме станцията, и онова дребното усети какво го чака, тръшна се на земята в една кал, и като каза “не, та не”… И се наложи да се носим на ръце. Ако някой смята да пробва, да знае само, че е доста трудно да си пъхнеш билетчето и да минеш през пропусквателната вратичка с 35 килограмово кално кученце в ръце :D
Иначе веднъж натоварен, Грифката се държа супер, дори му беше доста интересно, докато на мен ми беше по-скоро кално, отколкото интересно:D
После по разбираeми причини нямаше никакви желаещи да ни натоварят в кола, и се прибрахме пеш до вилата, като и двамата доста бързахме за кръчмата :-)

До тук - добре, един месец поне отметнахме, остават още 7 :lol:

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран: пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » пет ное 11, 2011 11:17 pm

Много навреме пусна тия зимни снимки, тъкмо се подготвяме за сезона.
А в разгара на зимата ще ни е хубаво да се постоплим с някоя плажна снимка :wink:

А иначе Грифко е перфектен, както винаги! Може ли да пропусне сняг и кал?

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » нед ное 13, 2011 3:21 pm

"Дребния Грифко" най ни хареса!
Ами значи през декември да чакаме снимки от лятната му почивка :lol:
Изображение

Отговори