Грифиндор - забавната страна на живота с куче

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » ср окт 06, 2010 7:23 pm

Красен написа:Честито на Грифката!

Off-topic: СК да вземат да си поправят "Stood Book" на "Stud Book"... 8)

Пхахаха! Сори за офф-топика, но това чак сега го видях :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » ср окт 06, 2010 10:13 pm

Рутина, кво да правиш... :wink:

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » чет окт 07, 2010 3:51 pm

Хахаха,
и аз доста се оцъклих, като го видях това, но реших, че може да е някаква мъдра игра на думи. Все пак проблема остава за неговорещите български, те да се чудят к'ва аджеба е таз книга. За нас си има пояснение в скобите :D

Любо,
Никакви забележки към теб, имах предвид онова косматото между нас на снимката, дето и то се прави на двукрако, барабар Петко с мъжете :)

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » съб ное 06, 2010 10:11 pm

Бързам да се похваля аз какви ги свърших днес:-)

Все чета как си прекарват времето хорските кучета – кой ходил на лов и пренесъл стотици патици, кой разорал ринговете, и все едни такива похвални работи.

Докато в същото време моя хубостник си прекарва времето в мечти за службица в Софийската филхармония.
Я като флейтист:
Изображение

я като кларинетист.
Изображение

Да де, ама дори и там не щат такива, дето искат да работят легнали по гръб.

И затова реших да взема мерки, и да го размърдам малко диването.

Винаги съм смятал, че аджилити е супер забавление и за кучетата, и за стопаните им. Опитите, които направих с една дръжка от моп, и един обръч само потвърдиха, че кучето се кефи на макс от такива неща. Но все имаше оправдание да не предприема нещо по-сериозно. С течение на времето оправданията взеха да стават все по-малко, и един ден попаднах на тези клипчета:
http://www.youtube.com/watch?v=NsIJKM7ZDjM
http://www.youtube.com/watch?v=9ytltYwC ... er&list=UL

И преминах в действие. Инженера в мен се събуди, разчертах едни схеми, сметнах какви количества материали са нужни, и вчера отидох в най-близката строителна борса и напазарувах. Обясних на продавачките, че смятам да си направя една конструкция от тръби, и те ме погледнаха доста странно. Аз си го обясних с това, че все пак по тези места по-рядко ходят луди, и за да не ги шокирам съвсем, им спестих цялата истина. Щото във ВиК магазин да обясняваш, как смяташ да правих аджилити за кучето си, звучи откачено, както и да го погледнеш. Поисках грижливо пресметнатите количества тръби Ф25, колена и тапи, взех си и ножица за рязане на тръби, гумен чук... Абе всичко както е в клипчето.

Гледката на официално облечен човек, влачещ огромна торба с джаджи и 10 четириметрови тръби Ф25 предизвика доста учудени погледи, ама напоследък в парка ми се налага да се правя на маймуна, за да съм по-привлекателен от една разгонена кокерка, така че това нямаше как да ме събори.

И тази сутрин дойде дългочакания миг, в който аз с голи ръце щях да направя домашно приготвено аджилити на Грифката. Понеже в клипчетата всичко изглеждаше много лесно, имах притеснения само за рязането на тръбите. Обаче ножицата се оказа огън, а тръбите – като кашкавал. Фасулска работа.
Нооо – греда. Режа тръбата, и почвам да се се мъча да я съединя с Т-образното коляно. Ама не влазя пущината. Аз млатя с чука, обаче не става. И със смазка пробвах, пак тц. Пък тая в клипчето как лесно го правеше ! И веднага решавам, че тия от борсата нещо са ме метнали, като се ме видяли колко не на място съм там. Щото според мен най-нормалното нещо е като си купиш тръба Ф25 и коляно Ф25 е да можеш да ги съчлениш ей така.

Айде до борсата за рекламация. Да де, ама се оказва, че те са невинни, а аз – слабоумен. Щото съм си купил тръби за водопровод, които се съединяват само и единствено с помощта на специална машина ! Но там такава машина няма. Пратиха ме на едно место, откъдето срещу 5 лева на ден си взех и машина под наем. И най-накрая се оказах с пълен набор инструменти и материали:
Изображение

Никога, ама никога не съм предполагал, че може да съществува такова чудо на техниката, като машина за нагряване на тръби с цел съединяване, а още по-малко, че лично аз някой ден ще работя с такава, ама... То не било много сложно. Само дето се нагълтваш с пушек от стопени тръби, а тръбите много бързо изстиват, и сглобките стават малко криви понякога.

След няколко часа дишане на пушек, и само една съвсем мъничка рана, се сдобих със следните неугледни съоръжения:
Изображение

И за да ги направя още по-неугледни, се хванах за тиксото:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В крайна сметка останах без кръст и колене, но Грифката се сдоби с това:
Изображение
Изображение
По ред на номерата: Single jump 40 sm, Weave poles 6 pc, Single jump 30 sm, Tyre jump, Single jump 50 sm

Усилията обаче си струваха, щото дребния направо се побърка от кеф. Аз това куче не съм го виждал толкова щастливо. Утре, когато няма да съм толкова напушен с пластмаса, ще пробвам да го снимам в действие през препятствията :D

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » съб ное 06, 2010 10:26 pm

:shock:
Ехааааааа...
Браво! Супер изглежда!!!
Изображение

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » съб ное 06, 2010 11:09 pm

Много яко :) Да си ги ползвате със здраве!

Потребителски аватар
magdalena
Потребител
Регистриран: съб окт 02, 2010 3:42 pm

Мнение от magdalena » нед ное 07, 2010 1:24 am

много сполучливо в станало .. :wink: браво за работата !
на момчето хареса ли му ? ..
Изображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » нед ное 07, 2010 4:16 am

Браво, Пламене! Страхотно е, чакаме и клипчета да видим как се използва по предазначение всичко!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран: пет яну 22, 2010 2:34 pm

Мнение от Dessi199 » нед ное 07, 2010 7:26 am

Браво! Чудесно изглежда! А гости приемате ли?... :D

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » нед ное 07, 2010 8:13 am

Браво Кили!
Справил си се чудесно с работата.Обаче, не са ли малко височки ?
Той Грифката си лети де. :)
Между другото на първото клипче, където си гледал как се сглобява,има една подробност.Тези тръби са за сглобка със студено лепене,а твоите са за топло лепене.Та затова си видял зор с набиването.
Но резултатът си е все този.
Чакаме да видим как се справя момчето с творението.

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » нед ное 07, 2010 9:47 am

Хехехе, направо си представих как мойте кучовци седят и гледат, и се чудят за какво служат тези неща :wink: Грифко е супер грациозен и с лекота ще ги прави, но мързел Терко и невръстеничната му другарка - нямат никакъв шанс :lol: Поздравления за теб и твоята сръчност!

Потребителски аватар
Golden Maxxi
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 1:24 pm

Мнение от Golden Maxxi » нед ное 07, 2010 11:26 am

Браво! Чудесно творение! Ако имате нужда от рингове / обръчи / в различни размери - обаждайте се, "случайно" ми се намират такива втора употреба.
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » нед ное 07, 2010 7:18 pm

Браво за труда,който си положил! Сигурна съм,че Грифко е най-щастливото куче на света :)

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед ное 07, 2010 7:22 pm

Кили, другия път като ти трябват машини, или инфо как точно става питай, нали за това са приятелите :D

Иначе добра работа си свършил!

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » нед ное 07, 2010 7:26 pm

Браво, Пламене :)
Явно хубавото ноемврийско време се отразява добре на нас, а кучинки намазват ;) Пожелавам на Гриф да използва максимално твоето творение и да е тотално щастлив :) И тъй като вече имаш опит, като стане и нашата къща готова, ще те ползваме за конструктор на такава глезотия, а масата и скарата са от нас, докато се завърши глезотията :)
8) сделка ?
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Отговори