Грифиндор - забавната страна на живота с куче

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
veli777
Потребител
Регистриран: нед юни 06, 2010 9:08 pm

Мнение от veli777 » нед ное 07, 2010 9:59 pm

Браво! Страхотно съоръжение! :) Да си го ползвате със здраве! Поздравления за изобретателността, желанието и в крайна сметка добрия резултат! :)
Изображение

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » пон ное 08, 2010 9:36 am

Еха, чудесно изглежда изобретението, поздравления :)

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран: пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » пон ное 08, 2010 9:46 am

Още едно доказателство, че Грифиндор е кучето в този форум, случило на най-ентусиазирания стопанин!
Браво, Пламене!

Да си го ползвате с кеф, пък може от време на време и под наем да го отдавате. :wink:

Mira
Потребител
Регистриран: нед ное 13, 2005 5:58 pm

Мнение от Mira » пон ное 08, 2010 10:09 am

Браво на майстора, добра работа! :D
Преди години и ние правихме кучешки бокс от същите тези материали и прибирахме кучетата в него по време на изложби. Но не се е налагало да нагряваме тръбите. То и сглобяването и разглобяването му е лесно.

Грифко много да си го ползва и да му се радва :D
Обичаш ли ме,обичай и моите кучета!

Изображение

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пон ное 08, 2010 1:12 pm

Въпреки някои явни недостатъци на съоръжението, все пак се получи доста добре. И най-важното е, че Грифката му се радва много. Скоковете ги прави без проблем, само змейката малко му се опъва, ама то не може всичко отведнъж да стане.

Любо, не са високи скоковете. По стандарт за нашата порода трябва да са между 55 и 65 см. , но ние не се борим за олимпийска титла, а за удоволствие, и затова най-високия е 50 см.
Направих 3 различни височини, за да може като се сложат на 10-15 сантиметра един от друг да се прави и дълъг скок.

Гери, с удоволствие ще конструираме нещо готино за новата къща. Тъкмо дотогава ще понатрупам още опит. А след малко ще ти дам и някои съвети относно интериора на къщата:-)

След като най-после успях да посветя целия уикенд само на Грифката, тази сутрин дойде време да платя и цената за това. И от филма „Всичко е любов” се пренесохме във филма „Всичко е лайна”.

Грифката спи под стълбите, в коридора на първия етаж, и сутрин като стане, се качва пред вратата на спалнята, попява малко и чака да станем и ние. Тази сутрин обаче диването се събуди доста по-рано от обичайното, и взе да пее не пред спалнята, а от долния етаж. И доста упорито. Викам си – кучешка му работа, ще стана да му се скарам, и лягам да си доспя. Но отваряйки вратата на спалнята, се ударих в стена от смрад. Докато успее да ми мине някаква мисъл в главата, вече се бях озовал в море от лайна. Започващо от средата на стълбите, и разливащо се в почти целия коридор на първия етаж!

А в единствения чист ъгъл, седи Грифката, целия в бяло, с плюшената си играчка в уста. С по-дълги и по-прилепнали към главата уши, и с по-тъжни очи дори от на басет. Чист като сълза.
Колко било лесно едно бяло куче да ти се види черно!

Нямаше как да му се скарам, щото от миризмата ми се появиха позиви за повръщане, и а си бях отворил устата, а бях усложнил и без друго достатъчно комплицираната ситуация.
Да го набия също нямаше как - не можех да стигна до него.

Затова първо отворих каквито врати и прозорци можех да достигна, и се заех с изгребване на каквото не беше още засъхнало. Хубавото у нас е, че сме с тъмнокафяв дървен паркет, с широки дъски и чудни фуги между тях. Та този под стоеше много атрактивно на фона на белите стени. До днес. Когато голяма част от фугите са запълнени с нещо гадно, но за сметка на това миризливо, а стената на стълбището е буквално като разстреляна с лайномет.

За моя радост тук излезе и ураганен вятър, та се наложи да затворя всички врати и прозорци. И докато навън из двора прелитат маси, столове и аджилитита, аз, с насълзени очи (и то не от умиление), търкам ли търкам. Стъпала, стени и фуги...
И проклинам някои от взетите архитектурни и интериорни решения.

Та Гери, ако не е твърде късно – къщата да е на един етаж, за да няма стълби. И всички подове да са теракот, ламинат, или най-добре някаква саморазливна мозайка, и задължително навсякъде да има сифон в средата. За да може да се мие лесно. По-добре да имаш сифон в средата на хола, ама да ти е чистичко, отколкото да имаш чуден на вид паркет, но фугиран с лайна.

И вместо да хвана кучето и да го спукам от бой, както би постъпил всеки нормален човек, аз го водя вече два пъти на разходка в най-големия дъжд и вятър. Че и го мия и подсушавам после, сякаш си нямам достатъчно за миене :lol:

За мен загадка си остава защо диването не се е обадило нощес, че има такъв зор. Или пък се е обадил, ама аз не съм го чул? Но така е, Грифката нали не лае. За което аз много се радвам, ама днес си плащам и за това.

А Грифко-дрисливко ще си плати с 24 часов глад за купона с торта на училище вчера :D

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » пон ное 08, 2010 1:15 pm

При вас настроенията май се мятат от двете крайности - от супер купон, до супер shit. Само не разбрахме, има ли връзка между втората част и упражненията. Малко със закъснение и от нас адмирации за аджилити-площадката. Ще очакваме и изработена детска площадка скоро 8)

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран: пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » пон ное 08, 2010 4:49 pm

Брей, голяма реклама на тоя купон с торти! Колко торти изяде Грифко, та се докара до тоя хал? :shock:

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » пон ное 08, 2010 5:32 pm

Едно-единствено парче.

Имаше и едно парче допълнително, което след кратки преговори джентълменски отстъпихме на Дарик.
Който пък от своя страна джентълменски е водил цяла нощ стопанката си на кратки разкрасителни разходки из квартала. Явно при тях е подействало по-бързо :-)

Аз днес цял ден мих и мислих, мислих и мих. И сега чакам паркета да се надигне от всичкото това мокрене.
Пък резултата от мисленето се свежда до дилемата дали да не почна да оставям Грифката вечер да спи с памперс, или пък, след като дори в такива критични ситуации няма да се сети да се разлае, за да ме събуди, да взема да сложа бебефон ?

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » пон ное 08, 2010 5:47 pm

Искрени съчувствия, напълно разбирам в каква ситуация си се оказал:lol:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон ное 08, 2010 5:56 pm

След всичко това се набива на очи резонният въпрос - кой направи тортата и предизвика катаклизмите?!? :lol:

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » пон ное 08, 2010 6:37 pm

Тортата беше за втория рожден ден на нашия голям приятел ББ (Бъдко от Банкя) :-)

Така че за тортата - нищо лошо.
Още повече, че в нашия случай не ни е виновна тортата. Дори тя да е предизвикала некои стомашни вълнения у некои кучета, все пак си е мое задължение да отведа моето си куче до определените за дефекация места. Така че аз си поемам вината.

Пък на Грифката как да не му завиди човек - каквато и простотия да направи - все е невинен :-)

Айде, ние пак отиваме на разходка. То след дъжд качулка, ама...

Потребителски аватар
Emm
Потребител
Регистриран: нед фев 21, 2010 1:08 pm

Мнение от Emm » пон ное 08, 2010 9:37 pm

И ние имахме скоро подобно произшествие, и то - без торта. Сутринта я разходили много на бързо, а тя явно била понастинала, и още с гащи, които й попречили да направи една купчинка, а омазала двата коридора, хола с килимите, банята, стените, моята стаята, вратата, нейното (човешко) легло, и себе си до ушите. :D И тъй като никой не й се скара, а всички я успокояваха и гушкаха, придоби невероятно гузен вид.

Страхотни са му на Грифко "катерушките"! Как ги закрепяш - забождаш тръбите директно в пръстта ли? Колко надълбоко трябва да са, за да са стабилни?
Изображение

Потребителски аватар
Nade
Потребител
Регистриран: вт дек 22, 2009 1:54 pm

Мнение от Nade » вт ное 09, 2010 2:41 pm

Еми да и вашата история не е била за завиждане:) То да се смее ли, да плаче ли човек...но да потвърдя аз още веднъж, че лакомията никога никой не е довела до добър резултат. Та така и при нас с двете парчета торта (да си хапне момчето, пък после нали има кой да го сваля през 30мин)... Важното е, че ситуацията вече е овладяна!

Gryffindor
Потребител

Мнение от Gryffindor » вт мар 01, 2011 7:48 pm

И ние да си поизтупане темичката от праха, че ще го забравите Грифко :-)

С цел да разсея съмненията относно неговото добруване, ще ви разкажа как си прекара уикенда момчето. Повече със снимки, че с думи доста съм досаждал ;-)

В петък вечер се наложи да ползваме Ани (на Рая) като жокер "Помощ от приятел" при разрешаването на една сложна транспортна задача, а тя в замяна поиска Грифко да им гостува с преспиване. Това ми се стори изгодна оферта, и веднага я приех. Грифката по никакъв начин не се възпротиви на първото си самостоятелно ходене на гости. Кучетата явно са си прекарали страхотно, съдейки по това как спят уморени от игрите.
Изображение

В събота сутрин аз се измъкнах от леглото рано-рано, под предлог, че ще пия набързо едно кафе и ще ходя да прибера кучето. Докато пиех кафе обаче, се създаде една организацийка за лека разходка на Витоша, иии … се прибрах у нас в 14:30, със супер щастливо куче, и почти 700 снимки… Още не ми говорят, ама си заслужаваше :-)

Айдееее, изтърваха ни:
Изображение

Кратко съвещание накъде да вървим:
Изображение

И юрууууш:
Изображение
Изображение

Рая и Грифин:
Изображение
Изображение

Кучешката версия на Ин и Ян:
Изображение

Освен игрите имаше и малко упражнения за апорт:
Изображение

където Фелисити демонстрира високата си класа:
Изображение

И пак атакааааа:
Изображение

Разходка в гората:
Изображение
Изображение

Опити за обща снимка:
Изображение
Изображение

И ако някой все още не е убеден, че сме уцелили страхотно време - ето:
Изображение

Това е набързо, че с писането във форума съвсем си утежняваме положението с Грифката :lol:

Поздрави на всички!

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » вт мар 01, 2011 7:54 pm

Супер разходка - браво !!! Като се постопли времето и ако не са толкова спонтанни разходките може да ги обявите и във форума - кой знае може някое провинциално куче да се присъедини :)
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

Отговори