Грифиндор - забавната страна на живота с куче

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран: пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » нед ное 13, 2011 9:56 pm

Възможно ли е кучето от послената снимка да е белият Грифко?
Липсваха ни вашите преживявания.

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » пон ное 14, 2011 8:52 am

Трябва да ми разкажеш, докато караш ски, какво прави Грифко през това време! Сигурно пие горещ чай в близкото ханче :lol:

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пон ное 14, 2011 6:05 pm

Разказът е страхотен, липсваха ни новини за разбойника :lol:
Иначе ми е познато това колко "лесно" се набутва 30кг куче в кабинките на лифта на Боровец. При нас обаче диването не прояви грам интерес,нито страх, към лифта- легна на земята и примирен със съдбата си, заспа. Ние качихме крака върху него и така си пътувахме :))

Имаше обаче поне 10 недоумяващи хора, половината от които служители, които гледаха запътилото се към лифта куче и питаха с недоверие "абе пускат ли в лифта с кучета?". След третия такъв коментар ми идеше да им разпечатам правилника и да им подаря по едно копие.

А това, че го пускат в ресторанта, е уникално. На нас ни се карат дори когато лятото,на ВЪНШНИ маси искаме да го вържем до нас и да си лежи- не можело.

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » пон апр 02, 2012 10:10 am

Той Кили няма да се похвали за медийната си изява, но е разконспириран! :)

http://btvnews.bg/video/tazi-sutrin/do- ... html#video

Интервюто стартира от 15:45 мин на видеото.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пон апр 02, 2012 10:40 am

Браво за репортажа! Покрива сто на сто моето мнение по въпроса.
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пон апр 02, 2012 10:54 am

Хора,недейте така!Не мога да повярвам,че хора които имат кучета може да са така радикални!Как мислите,че ще изчезнат от улицата кучетата?Безболезнено?Ще се приспиват само болни и агресивни?Да бе да!Редовно и наши любимци(голдъни,или не)страдат от разхвърляна отрова!И кой е виновен?Кучетата ли?Или хората,които не искат да бъдат избивани?Ясно е кой и кой не си върши работата.А животните плащат.Подстрекавате към още по-лошо отношение към животните,а и без това страната ни е сочена с погнуса и излагана редовно с поредното зверство!!!!А те са много повече,отколкото нападани хора. :( :( Това допустимо ли е? Както не е допустимо да има нахапани хора,разбира се,но за това пак виновните успешно пренасочват агресията към кучетата и хората,които просто не искат да се избиват.
С цялото ми уважение към абсолютно всички тук,и с цялата ми обич към всички прекрасни кучета тук,ще кажа,че ме беше срам,че два чисти,добри и прекрасни голдъна присъстваха на този репортаж. Знаем те колко са добри-не им отиваше. :cry: :cry:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » пон апр 02, 2012 10:56 am

Никой не е казал да се избиват, просто е редно да ги няма. Дали ще е с построяване на още няколко големи приюта, дали с активна кампания по осиновяване, сериозни санкции за междусъседско плодене. Има варианти, няма воля и желание.

А знаеш ли какво им е на Кили и Грифин последните 2 седмици, десетки телефонни обаждания, до оградата им скачки през 15 минути, пълно безхаберие от страна на всички отговорни институции. Грифин не яде, не спи и плаче по цял ден и цяла нощ. Не можеш да излезеш на терасата, защото виждаш нон-стоп заклещени кучета. А на мен колко ми е гот- въртя една поляна като побъркана, защото да кривна малко и ще ни изядат.

Всички обичаме кучета, но София е заложник на бездомните.
Последна промяна от ana_crime на пон апр 02, 2012 10:59 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » пон апр 02, 2012 10:59 am

ana_crime написа:Никой не е казал да се избиват, просто е редно да ги няма. Дали ще е с построяване на още няколко големи приюта, дали с активна кампания по осиновяване, сериозни санкции за междусъседско плодене. Има варианти, няма воля и желание.
Разбира се и аз съм да ги няма!Няма две мнения,но как да стане така,че да ги няма,когато хората са безотговорни,изхвърлят животни,когато кучета не се кастрират,а само се режат,защото могат още пари да донесат... :( :( Пари за приюти за толкова животни..откъде.Положението е тупик. :? Проблема е много сериозен и тежък.Много.Разбирам много добре всички.И с Бел ни е нападало куче,но благодарение на това,че той не показа агресия(аз го спрях) ни се размина.Наясно съм,колко е тежко.Но си плащат не тези,които трябва.
ИзображениеИзображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пон апр 02, 2012 11:24 am

И аз гледах репортажа с Кили тази сутрин. Напълно съм съгласна с него. Ние също сме в Овча Купел и положението е точно каквото Ани го описа. Ходим все на едни и същи места, защото мръднем ли, рискуваме да ни нахапят глутниците. Да не споменавам, че точно до нас има няколко глутници с над 30 броя кучета...Трябва да се говори за проблема и да се мисли някакво разрешение, не може така..

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » пон апр 02, 2012 11:55 am

Да не спами темата на Грифчо, моля модераторите да разделят темата в "Разни".
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пон апр 02, 2012 2:32 pm

Доста е сложна темата, и сложна, и дълга.

Аз от няколко месеца съм се подлудил от безотговорността, безхаберието и бездействието на държавата - в частност община Овча купел, голяма столична община и общинско предприятие Екоравновесие.
Всеки ден подаваме сигнали и пишем жалби. За две години усилия има кастрирани 2 (две) кучета, които обаче пък са агресивни и нападат всичко и всички - коли, хора, кучета, котки. В редките случаи, когато у нас идват гости без кола/такси, аз ходя да ги посрещам въоръжен до зъби на близкия светофар.
Според хората, които хранят тези кучета, те са супер мили и безобидни, защото тях, естествено, не ги нападат.
С тези двете кучета се примирих, мен вече ме нападат много рядко и само в гръб, така че ходя заднишком едни 100 метра, и нямам грижи.

В последно време в другия край на улицата, глутницата от 100 % некастрирани кучета се увеличи с още няколко, също некастрирани, от които и две нови млади женски. Тази глутница като цяло не е много страшна, рядко напада, и предимно лаят, не са нахапали никого досега. Само са превърнали района в бунище, вадейки торби с боклук от кофите, и разнясайки ги насам-натам да си ги ровят на спокойствие. Правим периодично акции със съседите, и почистваме, но все по-трудно се издържа, те стават все повече.
От януари месец подновихме сигналите с опити за кастриране поне на женските. Над 100 сигнала до Екоравновесие. 100 пъти ни благодариха за сигнала, и дотам.
Дойде пролетта, женските се разгониха, 4 от тях бяха заплодени пред очите ми, всеки ден се натъквам на поредната скачка. Едната от женските много си е харесала Грифката, и по цял ден и цяла нощ виси пред нас, и вие като вълк. Около нея има порядъчна група от мъжки, които си чакат реда, не съвсем тихо и безобидно, и не много приятелски настроени.
Покрай това разгонване около месец трудно се живее около нас, то е нон-стоп лай, вой и т.н.
И хора, и домашни кучета, сме станали като зомбита, то няма сън, няма спокойствие...
Едвам удържам съседите да не почнат да хвърлят отрова.

Затова се вдигнах по общини, инспекторати, обмудсан...
В крайна сметка миналата седмица успях да се добера до "зам.кмета по екологията" - Мария Бояджийска. Която ми обеща, че щяла лично да говори с новия шеф на Екоравновесие. Според нея проблема бил, че нямали екипи, че сменяли шефа и т.н. Също така те, видиш ли, имали програма, ама много хубава програма. И като я питах каква е програмата и защо не дава резултати, тя ми каза - ами тя програмата не беше приета от общинския съвет !!! Честно ви казвам, след този отговор ми идваше да мина към физическа саморазправа, не знам как се удържах :-)

На следващия ден пък стана инцидента в Малинова долина, и сега се вдигнаха всички - и политици, и общинари, и природозащитници. Основното занимание, разбира се, отново е чесане на езици. В което дори и аз се включих.

Но според мен:

- Не е нормално общината да плаща месечен наем от 20 хиляди лева за приюта в Богров на ЕТ “Димитър Георгиев-Комерсиал”, както и да плати 171 хиляди лева за преустройството на птицефермата. Това е безумие, и някой краде пари.
- Не е нормално общината да дава по 300 лева за кастрация на брой куче.
- Не е нормално проекта за нов приют за 500 кучета да е на стойност 6 милиона лева.

За съжаление бездомните кучета са се превърнали в средство за усвояване и присвояване на пари, и то не малко, и затова така наречената програма "Кастрирай и върни" не дава резултат.

Разните природозащитни организации, през които също се превъртат никак не малко пари, вместо да се занимават с медийни изяви и писане на кухи концепции, да се съсредоточат върху изграждането на приюти.

Не е нормално 2012-та година по улиците на София да има над 10 хиляди кучета.
Мястото на кучетата не е по улиците!

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител

Мнение от marina kojuharova » пон апр 02, 2012 2:56 pm

Gryffindor написа:
- Не е нормално общината да плаща месечен наем от 20 хиляди лева за приюта в Богров на ЕТ “Димитър Георгиев-Комерсиал”, както и да плати 171 хиляди лева за преустройството на птицефермата. Това е безумие, и някой краде пари.
- Не е нормално общината да дава по 300 лева за кастрация на брой куче.
- Не е нормално проекта за нов приют за 500 кучета да е на стойност 6 милиона лева.

За съжаление бездомните кучета са се превърнали в средство за усвояване и присвояване на пари, и то не малко, и затова така наречената програма "Кастрирай и върни" не дава резултат.

Разните природозащитни организации, през които също се превъртат никак не малко пари, вместо да се занимават с медийни изяви и писане на кухи концепции, да се съсредоточат върху изграждането на приюти.

Не е нормално 2012-та година по улиците на София да има над 10 хиляди кучета.
Мястото на кучетата не е по улиците!
Не е нормално,да,но къде човек да пише вече и какво да направи?И аз това се опитвах да кажа-явно сме на едно мнение-Първо-кучета по улиците не трябва да има.И второ-злоупотребява се със средствата,отделени за цивилизовано и трайно решение на проблема и няма интерес да намаляват много кучетата-защото ще намалеят и парите.Страдат хората,страдат животните,не страдат от това само определени хора.Според мен,нарочно се противопоставят хората едни на други-отклоняват се от същността на проблема.Което е ужасно.И е крайно време нещата да се променят-заради всички.Но е ясно,че няма да стане. :? :? :?
Последна промяна от marina kojuharova на пон апр 02, 2012 2:58 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » пон апр 02, 2012 2:57 pm

Айде и аз да поспамя:)
Мисля си че всеки един който има куче има проблем с бездомните, и проблема се задълбочава, миналата и по миналата година нямаше толкова разгонени бездомни сега е страшно:( едни пари се присвояват на гърбът на бездомните кучета.Смятам че имаме прекрасни закони , само дето няма кой да следи за тяхното спазване и за това никой не ги спазва:( Направо ме е страх да се разходя с кучетатата в студенски град , преди 2 или 3 г. направих тази грешка и повече не съм повторила.Собстениците на кучета са станали заложници на бездомните, има едни който си познаваш и по някакъв начин се сработваш , но не смееш да мръднеш в страни защото после ще ходиш на лекар, дали ти дали кучето ти.И хората и организацийте трябва да са малко по-отговорни.

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » вт юли 10, 2012 3:41 pm

Има-няма година и нещо, откак ни вест, ни кост от Грифката. Затова поне малко снимков материал :-)

За първата снимка (и не само) четящите ще трябва да мобилизират цялото си чувство за хумор ;-)

Ако някой ден почна да издавам розови романи, или да произвеждам гоблени, ето какво ще се мъдри там:
Изображение

:lol: :lol: :lol:

Иначе Грифката често си прекарва времето по хотели, вили и комплекси, заобиколен от деца, в резултат на което му се появяват снимки в такива "естествени" пози:

Изображение

Изображение

Ето и част от виновниците за предните две снимки:

Изображение

Вместо съчинение, снимки по темата "Най-добрия ми приятел":
Изображение
Изображение

Малко снимки от една почивка от миналата година:
Изображение
Изображение
Изображение

Сериозни затруднения да преброи колко бутилки вино сме изпили :-)
Изображение

След толкова бутилки вино е ясно, че не може без няколко лигави снимки :lol: :
Изображение
Изображение

Малко по-пресни снимки, Катедралата в Загреб, май 2012:
Изображение
Изображение

За да не стане, както обикновено става на почивка, т.е. почти никакви снимки на Грифин, тази година имаше назначен личен фотограф за него, но... последния ден фотоапарата се изскубна от ръката на фотографа, и ритуално се удави на дъното на Адриатическо море! И пак сме без снимки, явно така е писано :-)

Две снимки от специалката:
Изображение

Изображение

Малкото кученце Грифко с голеееемия черен нос:
Изображение

И за финал - една цветна усмивка:
Изображение

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт юли 10, 2012 3:46 pm