Лео :)

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Весито
Потребител
Регистриран: съб окт 03, 2009 1:35 pm

Лео :)

Мнение от Весито » вт окт 06, 2009 3:45 pm

Здравейте ! :)
Казвам се Весела , на 17 години съм , живея и уча в Димитровград.

От много време чета форума и може би той е причината поради която се запалих отново по тази невероятна порода след загубата на предишното ми съкровище голдънче Анджи. :(
След около година убеждения и дълги преговори , най-после от две седмици съм горда собственичка на малкия Лео, който днес става на 2 месеца и по този повод искам да му пожелая здраве и многоооо години да ни радва и ядосва както само той си може :) :P
Преди малко се върнахме от ветеринаря, всичко е нормално беше много спокоен.Почнахме да взимаме калции.По – цял ден стой затворен в това хубаво време, но това е за негово добро, не искам да рискуваме.За съжаление го оставяме за около 5-6 часа самичък в къщи, но до този момент установявам , че не прави друго освен да спи (храната, водата и играчките не са пипнати). :D Много спокойно възприема всичко и не сме го чули да мрънка като си отидем. Явно това е почивката му от нас.Като се прибера е отпочинал и е готов да скъса някой тапет, да вземе маратонките ми и да ги разнесе навсякъде и въобще да прави всичко, което не трябва :D .

Притеснява ме факта че е на 2 месеца , а е само 4,500 кг :(.Ветеринарката каза че е от глистите,( майка му е имала) и сега ще му даваме хапче след 15 дни до когато е нужно.Надявам се да не е много сериозно и всичко да се оправи.
Имам и друг проблем с него и приемам всякакви съвети.Ужасно много ме хапе.Знам че той го възприема като игра, но определено не хапе лекичко.Дори и да не си играем винаги намира начин да е до крака или ръката ми да ги е налапал , или да ми дърпа чорапа.Правих номера да го поваля на земята и да го задържа ( разбира се само когато много прекали) , но не възприема , кротва се ама за малко.:( Казвам му НЕ, но слуша когато си реши.Не искам да му причинявам болка и знам че това не е начина да го отуча.
Само един ден ми беше нужен да го обуча да сяда. Когато може го може малкия.:D Знам че не е голямо постижение, но аз му се радвам защото виждам че възприема тези неща доста бързо(може би заради наградата след това :D).На повод го уча да върви из коридора за да може като го изкараме след 1 месец някъде да ми е по лесно.Сега работим главно за храненето по команда.Както бях чела тук някъде като му сложа храната го придържам за гърдите и после казвам ЯЖ и го пускам.Иначе пак казвам приемам всякакви съвети и опит за обучението, за които ще съм много благодарна.Когато ми донесаха Анджи, тя беше мъничка аз бях малка също и не знаех нищо за породата, а за обучението изобщо.

Ми това е в общи линии за нас. Лео е роден на 06.08.2009 и ако има тука някои братчета или сестричета да се обаждат :P. Живея в Димитровград както казах и ще се радвам да си намерим приятели наблизо.:)Е стига само съм приказвала ето вижте го малкия палавник :D :
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
От първата вечер вече мъкнеше чорапи.. :lol:
Изображение Изображение

Изображение Изображение
Изображение Изображение
Спирам че много снимки станаха :). По- късно или утре ще сложа още :)

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » вт окт 06, 2009 4:00 pm

Добре дошли!
Лео е много сладък! :D Да ви е жив и здрав!

За хапането - трябва да му покажете, че така ви боли, за да може да започне да си контролира захапката. Пробвайте като изохквате или нещо подобно следващия път когато го направи. Успех :)
Изображение

Потребителски аватар
kara_ohara
Потребител
Регистриран: пон окт 05, 2009 7:05 am

Мнение от kara_ohara » вт окт 06, 2009 4:02 pm

добре дошли :)
мн е хубав малкия :oops:
п.с. ние сме от хасково и сме наблизо.. ще е хубаво да се запознаем някой път :wink:

Потребителски аватар
Veselin
Потребител
Регистриран: чет юни 18, 2009 10:34 am

Мнение от Veselin » вт окт 06, 2009 4:30 pm

Добре дошли! :D

Потребителски аватар
Veneta_Atanasova
Потребител
Регистриран: съб яну 10, 2009 8:07 pm

Мнение от Veneta_Atanasova » вт окт 06, 2009 5:47 pm

Добре дошли!
Голямо сладурче си имате, радвайте му се много, докато е още малка златна топка! ;)
Да Ви е винаги живо и здраво златното пухче! :D

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » вт окт 06, 2009 5:53 pm

Добре дошли!

Потребителски аватар
Весито
Потребител

Мнение от Весито » вт окт 06, 2009 7:42 pm

Благодаря много за топлото посрещане и за съветите, поласкани сме! :oops:
Може ли само да питам след като днес му правихме втората ваксина кога ще е най-добре и най-безопастно да го извеждаме, защото всеки ни казва различно. :( Ето няколко снимчици от нас :)

Гледаме двама мъже и половина. :)
Изображение Изображение

Нямаше просто начин да не ви покажа какво си отмъкна от банята :lol:
Изображение Изображение

Изображение Изображение :P :P

Потребителски аватар
Bruna
Потребител
Регистриран: нед авг 23, 2009 3:32 pm

Мнение от Bruna » вт окт 06, 2009 8:00 pm

Май сте забравили от предишното си куче частта когато бебето съкровище си чеша зъбките които го сърбят нечовешки .Нали и аз имам бебе вкъщи което вече ми падат лека полека зъбките но това с хапането не е умишлено от злоба или нещо такова.Ще отмине но това не ознанчава да му позволявате да ви хапе. Не забравяйте да го възпитате както трябва все пак е момче, защото моята принцеска Бруна е лигличка глезана принцеска от всякъде.Също не му позволявайте да се качва на масата докато вечеряте/обядвате.

Потребителски аватар
goldroks
Потребител
Регистриран: съб ное 03, 2007 5:44 pm

Мнение от goldroks » вт окт 06, 2009 8:04 pm

Най-добре изчакайте към 2 седмици след ТРЕТАТА ваксина! Тогава имунитета е достатъчен и не би трябвало да има проблеми :wink: Сега е още рисковано.

А 1вата снимка е като картинка - те ли него гледат, или той тях?!? :D
Изображение

Потребителски аватар
Весито
Потребител

Мнение от Весито » вт окт 06, 2009 8:10 pm

В този случай наистина е в мен вината, защото му позволявам да го прави.Той си е бебе и не разбира още, а и аз трябва да го науча, че не е правилно. Но съм сигурна че с времето ще разрешим този проблем.За масата не се качва, но не веднъж е бил на косъм да събори покривката с всичко на нея.:twisted:
Благодаря много за съвета ще го имам в предвид. :)

П.П. Да наистина се е получил много интересен момент сега се загледах :D . Още от първата вечер се загледа в телевизора и това беше. Когато не е зает с дъвченето на нещо винаги поглежда натам. :D

armani9208
Потребител
Регистриран: нед яну 04, 2009 10:32 pm

Мнение от armani9208 » вт окт 06, 2009 9:08 pm

И от нас с малко закъснение,НО
Добре Дошли! :D :D

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт окт 06, 2009 9:45 pm

Добре дошли!

Потребителски аватар
Весито
Потребител

Мнение от Весито » ср окт 07, 2009 6:59 am

Чак сега забелязах колко е пораснал малкия :o
Ето снимка от първата му вечер вкъщи.
Изображение Изображение

И ето една от вчера Изображение Изображение

:wink:

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » ср окт 07, 2009 7:02 am

Добре дошли на Вас и на малкия бонбон :)
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » ср окт 07, 2009 11:56 am

Добре дошли :D Радвайте му се на бебето , че много бързо растат. Много щастливи мигове ви чакат от тук нататък .
Изображение

Отговори