Archi

Споделете всичко за вашите любимци
rost_in
Потребител
Регистриран:вт фев 09, 2010 3:21 pm
Archi

Мнение от rost_in » пон фев 15, 2010 8:50 pm

Здравейте, незнам дали тук е правилното място да поставя въпроса си. Имаме си малък палавко, голям сладур е. На 2 , 5 месеца е. Малко ни притеснява, че от време на време започва да ръмжи и да се зъби. Незнам дали го приема като игра, но когато направи така и силно (не чак толкова силно, колкото да чуе ясно) му извикваме НЕ и горкото се стряска и бяга да се мушне в ъгъла. Незнаем нормално ли е това състояние... притесняваме се после за комуникацията с другите кучета... незнам дали това състояние се определя като агресия, та това е малко кученце. Иначе, не е никак глупаво, за 2 дена успя да си научи името и от първия ден разбра, че само на памперса да прави физиологичните си нужди. Незнам какво да си мисля, но може би на тази възраст е нормално за тази порода, така че кажете ми нормално ли е това?

http://www.album.bg/rostandarchi/images/21563679/
Последна промяна от rost_in на пон фев 15, 2010 9:15 pm, променено общо 5 пъти.

Потребителски аватар
borisg
Потребител
Регистриран:вт яну 05, 2010 6:37 pm
Контакти:

Re: Archi

Мнение от borisg » пон фев 15, 2010 8:57 pm

rost_in написа:Здравейте, незнам дали тук е правилното място да поставя въпроса си. Имаме си малък палавко, голям сладур е. На 2 , 5 месеца е. Малко ни притеснява, че от време на време започва да ръмжи и да се зъби. Незнам дали го приема като игра, но когато направи така и силно (не чак толкова силно, колкото да чуе ясно) му извикваме НЕ и горкото се стряска и бяга да се мушне в ъгъла. Незнаем нормално ли е това състояние... притесняваме се после за комуникацията с другите кучета... незнам дали това състояние се определя като агресия, та това е малко кученце. Иначе, не е никак глупаво, за 2 дена успя да си научи името и от първия ден разбра, че само на памперса да прави физиологичните си нужди. Незнам какво да си мисля, но може би на тази възраст е нормално за тази порода, така че кажете ми нормално ли е това?

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2340 ... eK5YNS.JPG
Здравейте!
Единственото ръмжене, което съм слушал от моята кучица, е било докато ми лапа ръката и са я дразнели зъбките, но не съм се притеснявал за това, защото е ръмжала от дразненето, а не от агресия. Мисля, че вие сами може да прецените дали ръмженето е в резултат на играта, или не. Ако греша нека някой ме поправи :)

Потребителски аватар
kari2009
Потребител
Регистриран:нед яну 17, 2010 2:34 pm

Мнение от kari2009 » пон фев 15, 2010 9:08 pm

Не мисля,че е агресия,а по-скоро или от зъбите или му се играе.Моята пикла е същата.Непрекъснато се нервира на нещо и ръмжи.Не мисля,че има място за притеснение :)

rost_in
Потребител

thanks

Мнение от rost_in » пон фев 15, 2010 9:21 pm

Надаявам се, че е така. Може би малко преувеличвам, но ми се иска да го възпитам добре и да не проявява такива волности с ръмженето и да не му стане навик ;)

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран:нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон фев 15, 2010 9:25 pm

Добре дошли във форума!

Ето в този раздел, ще намерите доста информация относно отглеждането и възпитанието
http://bulgoldens.com/forum/viewforum.php?f=8

rost_in
Потребител

Оо

Мнение от rost_in » пон фев 15, 2010 9:25 pm

Оооо, моля.... недейте така. Плашите ме.... :roll:
Надявам се, че този момент ще го пропуснеме ;)

Потребителски аватар
kari2009
Потребител
Регистриран:нед яну 17, 2010 2:34 pm

Мнение от kari2009 » пон фев 15, 2010 9:26 pm

Според мен е малко раничко за възпитание.Тепърва ще подкара стените,мебелите и най-вече чехлите :)

rost_in
Потребител

Мнение от rost_in » пон фев 15, 2010 9:26 pm

Благодаря ти eli i maxi :)

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пон фев 15, 2010 9:28 pm

Никак не е раничко. Ако изпуснете нещата от сега, ще се озовете с разрушен дом и неконтролируемо куче. Още от момента, в който кученцето дойде вкъщи и се климатизира, трябва да започне да му се показва, че не то командва.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » пон фев 15, 2010 9:31 pm

Макс дойде в къщи на 2 месеца и 20 дни, веднага му се показа кой, кой е!
Към днешна дата е на 2 год. и 3 месеца и не е направил нито една беля.
така, че моля, без такива заключения!

Потребителски аватар
Gigity
Потребител
Регистриран:чет яну 14, 2010 7:00 pm

Мнение от Gigity » пон фев 15, 2010 9:32 pm

Мели и според мен е така !

Потребителски аватар
borisg
Потребител
Контакти:

Мнение от borisg » пон фев 15, 2010 9:38 pm

kari2009 написа:Според мен е малко раничко за възпитание.Тепърва ще подкара стените,мебелите и най-вече чехлите :)
Засега еиднствената беля, която Хера е правела е била, когато си е обръщала купичката с вода, защото много се превъзбужда като ме види, че се приближавма към нея :lol: Иначе си е харесала един стар чифт обувки на бащата, който вече сме го оставили за нейно ползване. Беше си хванала и на два пъти мишки, с които си играла и ги уморила :lol: Но това може би се дължи на факта, че тя спи в котелното помещение на къщата, а през половината ден тича с другото ми куче на двора, и престоя и на "по-рискови" места винаги става под пряк надзор :D

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » пон фев 15, 2010 9:47 pm

Малко оффф

Ако слагате отрова за мишки, ограничавайте кучето в играта с тях, последствията, може да са фатални.

Потребителски аватар
borisg
Потребител
Контакти:

Мнение от borisg » пон фев 15, 2010 9:52 pm

eli i maxi написа:Малко оффф

Ако слагате отрова за мишки, ограничавайте кучето в играта с тях, последствията, може да са фатални.
Да, наясно съм. Простих се с любимата си сиамка когато бях малък така. Отрова е нямало. Мислехме, че и мишки няма, но... То е ясно, че ако пред мен хване мишка ще й попреча на "играта", но винаги е ставало когато всички спят, и накрая съм заварвал спящата красавица с едвам дишащия си другар до нея :D

rost_in
Потребител

Мнение от rost_in » вт сеп 07, 2010 10:23 pm

Привет на всички и благодаря ви за коментарите и отговорите ви. Не бяхме влизали отдавна в сайта... Вече сме на 9 месеца.... и още не правиме опит да си вдигнеме крачето.. хем гледа от батко си, който е по голям с него .... но сме се въоръжили с търпение и надежа.
Вече отмина това с ръженето. Просто е било явно нещо моментно.
Няколко пъти се мъчих да кача снимки, но незнам... аз ли не правя нещата както трябва... или при мен има някакъв проблем :(

Заключена