Здравейте на всички и от нас Рени и Бари :)

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » пон мар 08, 2010 12:17 pm

Добре дошли ! Да ви е жив и здрав бебока и много да ви радва!
Изображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон мар 08, 2010 12:29 pm

Добре дошли!

Потребителски аватар
Reni4ka
Потребител
Регистриран: пон юни 09, 2008 7:13 pm

Мнение от Reni4ka » пет мар 12, 2010 5:32 pm

Рени и Бари :) новите ни снимки прекаленно много са около 55 на брой за това не ги качих тук :P :P :P :P

http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 0119959669
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Reni4ka
Потребител

Мнение от Reni4ka » чет май 12, 2011 11:43 am

Здравейте мили приятели предстои ми местене в друг апартамент с приятеля ми,и не знам как ще се отрази на Бари всичко това,под това имам в предвид- апартамента е по малък от досегашния в който живея, до сега е живял с мен и родителите ми а сега вече няма да ги вижда,тук си има кухненска кушетка на която спи ,а там ще спи на дунапренена подложка ,няма вече да си играе с познатите кучешки приятели , с две думи ще променя целия познат живот на кучето си и се притеснявам много как ще се отрази на психиката му и на навиците му.Ако има хора с подобни опити помагайте. :cry: :cry: :cry:
Изображение Изображение

Потребителски аватар
hrissito&buddy
Потребител
Регистриран: пон сеп 03, 2007 7:56 pm
Контакти:

Мнение от hrissito&buddy » чет май 12, 2011 12:45 pm

Според мен излишно се притесняваш. Нали ще бъде с теб и приятеля ти? С любимите си стопани. За него това е по-важно от мястото. Родителите ти пак ще ги вижда, макар и по-рядко. Ако не го лишаваш от разходки в количеството, на което е свикнал, не мисля, че изобщо ще страда. На него не му трябва целия апартамент, пак ще си има свое местенце.
Трябва да му определиш новите правила - къде и какво може да прави и къде не, къде е неговото място.
Нашето куче сме го влачили къде ли не, на село, на хотели - много бързо се ориентира в обстановката.

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » чет май 12, 2011 1:30 pm

И аз така мисля, докато е с теб с всичко друго се свиква!
Изображение

Потребителски аватар
Brani and Max
Потребител
Регистриран: вт май 12, 2009 11:59 am

Мнение от Brani and Max » чет май 12, 2011 1:50 pm

нека да споделя и аз скромния си опит в местенето :) миналата година една седмица преди да се оженим с приятеля ми се преместихме отделно в къща в същия град ( до тогава живеехме с родителите му в доста голям апартамент). характера на кучето се промени, но към хубаво - стана по-игрив, по-весел, разви много черти на дивото у него :) но това разбира се е свързано с наличието на двор. въпреки това той живее вътре и излиза на вън само с някой от нас, площта на къщата е почти същата като на апартамента преди. той пак спи на нашето легло или на неговото си легълце. наложи се един кратък период на адаптация, по време на който се обясниха новите правила на новия дом. тук съм длъжна да споделя колко е важно количеството разходки, защото ние го подценихме малко и си платихме за това. той започна нарочно да пишка вътре дори само когато ни нямаше за половин час. сам си каза, кое не му харесва. след като увеличихме разходките, всичко се нормализира. по родителите на мъжа не е страдал хич, те идват на гости понякога и той много им се радва. вярно, че сега вече не играе със старите си приятелчета от поляната, но пък повечето идват у нас и дивеят пак заедно. нали където отивате да живеете пак има полянки, на които ще срещнете нови приятелчета :)на мнението съм, че наистина нямате никаква причина да си помрачавате настроението с излишни тревоги, всичко ще е наред. той е със своите си хора, за него другото е без значение :) ние не пътуваме никъде без дивака, хотели, гости на приятели в различни градове (оставал е и сам в чужда къща), няма проблем, стига да си получава същата доза любов и внимание от вас. за доказателство ще ви покажа колко е "нещастен" нашия дявол от местенето :)
http://braniandmax.webs.com/

Потребителски аватар
Reni4ka
Потребител

Мнение от Reni4ka » чет май 12, 2011 4:49 pm

благодаря ви много за милите съвети виждам,че всичко се свежда до повече разходки явно, за жалост той е на повече от година и се извежда само по 2 пъти защото и двамата по цял ден не сме в къщи явно ще има пак нужда от адаптация
Изображение Изображение

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » чет май 12, 2011 4:55 pm

На нашия Лъки това му се случи вече два пъти. Първият път го преживя доста тежко. Виждаше , че се изнася багаж, почти не му обръщахме внимание заети с преместването. За отплата - изгриза масата в новия апартамент, а до тогава не беше правил никакви бели. Вторият път взех мерки това да не се повтаря. Всеки ден го водих на разходка около новия блок и така опозна района. Това ми помогна много при разходките след преместването. Лъки имаше около седмица (толкова време ми отне преместването след работа) да свикне и после прие съвсем спокойно новото място и кучетата в квартала. Самото му влизане в новото жилище оставих за последния момент, като преди това отново го разходих достатъчно из новия квартал. Така нямаше суетене и кучето не се въртеше около нас докато ние подготвяхме апартамента. Новото жилище бе и един нов шанс да оправя някой неща във възпитанието му. Ново място - нови правила. Надявам се да съм бил поне с малко полезен и ви желая много весели моменти в новото жилище !
Изображение

Потребителски аватар
Reni4ka
Потребител

Мнение от Reni4ka » пет май 13, 2011 6:53 pm

благодаря ви много за хубавите съвети ,ще ги имам в предвид всичките :P :P
Изображение Изображение

Отговори