Ново попълнение :P --> Emma :)

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Nick&Emma
Потребител
Регистриран: съб фев 27, 2010 9:53 am

Ново попълнение :P --> Emma :)

Мнение от Nick&Emma » нед май 09, 2010 10:10 pm

Здравйте от мен и Ема.Това ни е второто писание като активни форумисти (като първото естествено е да се благодари за активацията :) )Та да поразкажа малко за глезаната... тя е на 8 месеца взета е от зоомагазин (тогава още не бях запознат с форума заради което много ме е яд...може би щях да настоявам повече да разбера от кой точно развъдник идва добичето)уверяваха ме че е някъде от Габрово или Търново.На моменти голдънката показва умните си черти но иначе се правим на хамава :D .Знаем няколко трика , с които когато сме с приятели тя успява да спечели много лакомства :roll: .Имаме все още проблеми с пикането и вече рядко акането навън от което ни е леко срам.Да питам само случвало ли се е на някого другиго такова нещо или проблема е в нас?С надеждата следните снимки да се видят от някого,сиреч да съм ги качил правилно - Никола и Ема :)

1-2 още като бебе :)
Изображение
Изображение
и ето една като подрастващ голдън :P
Изображение
айде от мен да мине ето и още една :)
Изображение
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж...

Робърт Бърнс

Потребителски аватар
hellmare
Потребител
Регистриран: пет юни 12, 2009 8:52 pm

Мнение от hellmare » нед май 09, 2010 10:20 pm

Добре дошли! Голяма сладурана! Аз поне с моята Бета макар и на година и половина пак си и чистя в къщи. През деня просто няма никой и тя за пишкане особено не стиска и си пуска, ако не на терасата, то в коридора. Все още не мога да я обуча, но при мен е малко трудна ситуацията. Във форума имаше хубава тема за това. Съветвам Ви да разгледате :)

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед май 09, 2010 10:42 pm

Добре дошли!

Потребителски аватар
Lilito
Потребител
Регистриран: пон апр 12, 2010 5:55 pm

Мнение от Lilito » нед май 09, 2010 11:12 pm

Ема е страхотна сладурана :P !И нашата до навършване на годинка правеше пакости,но сега чака разходките и всичко се върши на вън :P
Зад облаците небето винаги е синьо!

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон май 10, 2010 12:13 am

Добре дошли!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » пон май 10, 2010 1:47 pm

Добре дошли!
Не е срамно - всеки е минал по вашия път. Ако имате възможност я извеждайте по-често навън , особено като видите , че става неспокойна или започва да души повече от обичайното. Ако свърши някоя от нуждите си навъня похвалете и я приберпете обратно в къщи. Има и още много изписано по темата , така че - четете.
Изображение

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » пон май 10, 2010 2:04 pm

Основното нещо което трябва да направите освен това когато я видите че е нервна да я изведете да и направите режим за излизане . На пример след хранене 30 минути и разходка до тоалетна или ако можете по часове е още по-добре - важно е да се създаде режим за излизане и след около седмица две ще установите че започва да се стиска и да чака излизането . (също е важно ако е била сама няколко часа и се прибере някой първото нещо което да направи е да я изведе. Основна причина е че когато е била сама е била спокойна и в момента когато някой се прибере започват радости и превъзбуда което обикновено води до изпикаване (ако не веднага до 10 минути съм сигурен че се изпикава) )
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

kami_zamfirova
Потребител
Регистриран: пон ное 23, 2009 7:26 pm
Контакти:

Мнение от kami_zamfirova » пон май 10, 2010 2:17 pm

Добре дошли и от нас.
Изображение

Потребителски аватар
Nick&Emma
Потребител

Мнение от Nick&Emma » пон май 10, 2010 4:54 pm

Благодаря много за всички съвети! :) Радвам се че не съм единствен (може би не трябваше така да се изразя :) Тя Ема си казва понякога,или лае или идва до някого от семейстовто и почва на игра леко да го хапе по ръката.Лошото е че така прави когато иска да яде а още не и е време,и всеки път когато някой стане се разкарва напразно защото тя взима че го докарва до така често облизваната купичка и почва да гледа ту купичката,ту стопанина и при повтарянето на тази ситуация ,накрая става случай подобен на този с Лъжливото Овчарче само дето с кучешки невинни изблици на емоции :D Брех че се разписах и аз сега ще ви покажа още малко нейни снимки само дето са стари а нямам по нови защото просто нямам качени на този компютър а другият е на ремонт. :)
Изображение
Изображение
Изображение
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж...

Робърт Бърнс

Потребителски аватар
hellmare
Потребител

Мнение от hellmare » пон май 10, 2010 7:22 pm

Само гледайте да отучите да ви хапе ръката.

Потребителски аватар
Nick&Emma
Потребител

Мнение от Nick&Emma » пон май 10, 2010 7:41 pm

Ами не знаехме че е сериозен проблем.Тя никога не хапе силно , съвсем леко стиска колкото да си пусне лигите и да разберем че и се играе.А ако трябва ще я спрем. :)
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж...

Робърт Бърнс

Потребителски аватар
Nick&Emma
Потребител

Мнение от Nick&Emma » вт май 18, 2010 4:32 pm

Здравейте отново!Преди няколко дена се върнах от концерта на AC/DC в София (който между другото надмина всичките ми очаквания),зареди което изостанах назад малко със ученето,но влизам в крак отново със стария ми живот.Ема както винаги е без спирачки и това което може да се забележи от нея когато е във вихъра си са едни уши в хоризонтално положение (по известни причини), една опашка (рядко видима) и понякога ако е решила да те прегърне докато все още е в състояние на летеж за който и Супермен и завижда - едно бързо приближаващо се златисто петно.В последно време придоби един навик,който често ме изкарва от равновесие,буквално :D.Когато сме на повод и нямаме възможност да я пуснем без него тя усеща някакво желание да бяга, при което тя почва да обикаля своя нищо не подозиращ "държач на повод" с възможно най-голямата скорост която тя може да развие.Тогава "държача" се усеща и внимавайки да не се оплете във така умело държаната верига(при къс повод) почва да се върти заедно с усърдно бягащата топка косми.И вече след 2 минути на въртене резултатите са :
1.Щастливо куче
2.Изморено куче
3.Стопанин внимателно държащ и повода и корема си за да не изхвърли храната която е вкарал в корема си тъкмо преди така благополучното изкарване на кучето.
Ооо да също съм щастлив да кажа че от вече 3,може би 4 дена нямаме нито една извършена физиологична нужда (от онези след които трябва да се чисти след това :D ).Боя се да не урочасам combo-то,но просто трябваше да ви кажа :)
И като за край на моите писания,които както винаги очаквах да са доста по-кратки,няколко скорошни снимки на обекта за когото ви разказвах току що. :)

Изображение
ето ги и хоризонталните уши :D

Изображение

в процес на внимателно сдъвкване на някоя капачка предполагам...

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж...

Робърт Бърнс

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » вт май 18, 2010 5:10 pm

Местя темата в раздела "Нашите любими кучета" :wink:

Потребителски аватар
Nick&Emma
Потребител

Мнение от Nick&Emma » нед май 23, 2010 8:29 pm

Здравейте на всички!Отново сме ние с Ема (но този път в нова тема :) ).Исках да ви споделя една случка и по въпросът който тази случка поражда в мен,да потърся съвет и може би обмяна на опит.
Та разхождаме се вчера с Ема,нормална разходка за изкарване на различни флуиди и тем подобни чиито изкарване е нужно,когато кучката се насочва към обичайната купчина лайна(които тя понякога си похапва ако реши че не е яла достатъчно преди това).От нея аз я разкарвам след 2 секунди на хранене ако случайно не съм и обърнал внимание.А след това ,понякога тя се насочва към едни боклуци (много) и почва да лапа изхвърлени строителни материали (незадължително) на случаен принцип.
А въпросът ми е...Всички голдъни ли си падат "боклуджии" или само моето говедце :D ,а и ако може един съвет...или два? :) ...
как да накарам Ема да спре да изяжда всичко видяно на улицата?Във вкъщи е много послушна,прави всичко което и се каже.Като упражнение и пускам гранулки пред нея,подкрепени с командата "Стой!" при което тя стои и гледа гранулите и чака да и кажа съответната команда за да може тя да ги изяде (забавно е когато почнат да и текат лигите ).Правил съм упражнението дори и навън.И там слуша,но когато разхождайки се тя почне да яде някакви боклуци и аз и кажа командата все едно съм някакъв бездомнник с психически проблеми а тя е надменна богаташка :D.
Много ще съм благодарен за всяко ваше мнение по този ваш въпрос.Мерси предварително! :)
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж...

Робърт Бърнс

Потребителски аватар
hellmare
Потребител

Мнение от hellmare » пон май 24, 2010 9:30 am

:lol: Май си е генетично. Тук доста мнения четох за това, включително и моя Бетизавър - обича да се въргаля в мръсотии. Да не казвам, че веднъж се беше отъркаляла в едни Л*. А за яденето от земята не знам. Бета с времето спря да й е интересно, но си остават любимите камъни и животински 'барабонки', ако я изтърва от поглед и ги набара. Иначе гадината знае, че не трябва да ги яде. Напр. вече (да не казвам голяма дума) не дълбае в апартамента и т.н. :) Всичко с време, търпение и постоянство. Успех.

Отговори