Брейви(Дейви) също се задоми :))

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт ное 01, 2011 2:56 pm

Време е да избърша прахта от темата на Дейви и да ви потормозя с малко есенни снимки.
Първо да кажа за лапата- мина му "като на куче"- за броени дни се затвори раната и сега е трудно да я намеря къде е била. Само зеленият спрей ни напомня, че дори след къпане си седи :D

Иначе напоследък разбойникът много ни ядосва. Изяде жестоко две дистанционни, ама до платката отдолу ги оглозга :lol: Което освен неприятно за нас, е и опасно за него...Караме му се, но със закъснение, тъй като като се приберем, белята вече е сторена, че и на леглото се е качвал...Иначе като сме там, е много примерен, явно от скука или от самота откача и започва да прави поразии...А сутрин разходката му е поне час и то тичане с друго куче. Има доста играчки, но може да са му омръзнали, ще купимнови. Лошото е, че за минутки новите играчки биват изядени :lol: Яде пластмаса, пух, всичко..

Друго нещо е силната любов към леглото му. Така силна, че ако тръгнем да го местим, скача и го дърпа обратно, гледа жално, дори лае. А иначе заспива, захапал края му и спи така с часове...Лошото е, че обича и да го разнася из апартамента и да вади подплатата му, най-обича да го прави, когато е току-що изчистено :lol:
Временно е затворен в двата коридора през деня с играчки, вода и леглото му и място да се разхожда. Да видим как ще му понесе и какви нови поражения ще измисли.

Навън е почнал да се захласва по женски- като надуши нещо, не чува, дори да е на метър от нас и да го викаме. Един път преди месец мина разгонена женска и както обяснпвахме на собствениците, че той е още бебе и не реагира на женски, разминахме се, пуснахме го от каишката и...луд бяг към женската, вироглаво не идва и не реагира на никакви команди, залепи се за нея. Добре, че и тя беше на каишка и собствениците даже ни честитиха порастването :lol:

Та така около нас, бели, бели и пак бели :lol: Но растем и хубавеем и сме много обичливи, днес не искаше да ме пуска на работа- ходеше по мен цяла сутрин и просеше да го галя и ме изпрати до вратата и гледаше тъжно...

Обещаните есенни снимки:
Изображение

Изображение

Две големи бели кучета...ама едното не мирише точно на куче и голям лай и страх падна...
Изображение

Изображение

Това е новото ни попълнение, на което му търсим дом и се редуваме да го гледаме със свеки. Голяма игра пада между тях, най-вече котката го бие по муцуната, хапе го по ушите и главата,а той я гони и скимти, като се скрие:
Изображение

И последно- доказателство за една от беличките

Изображение

Потребителски аватар
veli777
Потребител
Регистриран: нед юни 06, 2010 9:08 pm

Мнение от veli777 » вт ное 01, 2011 3:30 pm

Хехе, страхотен сладур (маймун :D) е станал този Дейв :)
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » вт ное 01, 2011 5:16 pm

Много е пораснал Дейви и е станал още по-хубав! Много прегръдки от сестричката Кара :wink:

Потребителски аватар
flimsy
Потребител
Регистриран: ср сеп 21, 2011 10:29 pm

Мнение от flimsy » вт ное 01, 2011 5:27 pm

Страхотен е! И на снимката с коня какви големи очи е извадил! :lol:

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт ное 01, 2011 5:40 pm

Страхотен младеж е Дейви.А снимките ви са прекрасни! :)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран: пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » вт ное 01, 2011 11:49 pm

Лошото е, че за минутки новите играчки биват изядени Яде пластмаса, пух, всичко..
Дейви и Руфъс да не би да са братя? :lol: И при нас е същата история. Само ние успяваме да му изберем играчки, които да оцелеят повече от ден. А като идва някой вкъщи все му носи по нещо и за броени минути, максимум до час, всеки подарък се разкоства пред ужасените погледи на гостите. Повечето вече са на мнение, че не си заслужава да купуват играчки.

А снимките както винаги са страхотни. Как успявате да го накарате да седи мирно за снимка? При нас това е изгубена кауза, тотално невъзможно. Една свястна снимка нямаме от есента.

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » ср ное 02, 2011 10:00 am

Жестоки снимки, ама то с такъв красив модел :lol:
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » ср ное 02, 2011 10:28 am

miminicky написа:
Лошото е, че за минутки новите играчки биват изядени Яде пластмаса, пух, всичко..
Дейви и Руфъс да не би да са братя? :lol: И при нас е същата история. Само ние успяваме да му изберем играчки, които да оцелеят повече от ден. А като идва някой вкъщи все му носи по нещо и за броени минути, максимум до час, всеки подарък се разкоства пред ужасените погледи на гостите. Повечето вече са на мнение, че не си заслужава да купуват играчки.

А снимките както винаги са страхотни. Как успявате да го накарате да седи мирно за снимка? При нас това е изгубена кауза, тотално невъзможно. Една свястна снимка нямаме от есента.
Наистина звучи все едно са братя :lol:
Я издайте тайната- какви играчки му избирате, които да издръжат един цяяяял ден??? И от кой магазин?
Проблемът при нас е, чш той не обича всички играчки. Тези твърдите, които са гумени и здрави и не стават за ядене, не им обръща голямо внимание. Друго си е да се изяде играчката докрай :lol:
Сутринта ни стресна с поредната изядена опакова лекарства, пак свалена от непозволено място. Добре, че се сетих, че бяха останали само 2 хапчета и не би трябвало да му стане нещо...Хората се чудят как да си накарат кучетата да си изпият хапчетата за обезпаразитяване, а нашият е наркоман и си пада до всеки вид лекарство :lol:

За снимките- само с команда. Казваме "на място" и снимаме, докато издръжи. И все пак съотношението размазани-нормални снимки е 9:1 :D

Мерси на всички за комплиментите, много мило, Дейви би се изчервил, само че е започнал по-скоро да пожълтява, особено по гърба :D

Потребителски аватар
ina_bg
Потребител
Регистриран: пон окт 10, 2011 3:04 pm

Мнение от ina_bg » ср ное 02, 2011 2:37 pm

Страхотен красавец! И колко много козина, иде ми да го намачкам ... :D
При нас белите също са ежедневие, любимите неща за унищожаване са моите джапанки, маратонки или каквато и да е хартия. Навън всеки ден правим оборка, тя изважда боклуци от храстите с намеренивето да ги изяде, аз ги изхвърлям в кофата ... И така, до края на света ...
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » ср дек 21, 2011 2:45 pm

Да ви кажем накратко за нашите нещастни приключения тия дни.
Вчера едно куче ухапа дейви сериозно по лапата. Раната се поду, той започна да накуцва (ако знаете как ти се обръща сърцето да видиш кучето ти как куца...) и го заведохме на ветеринар. Там беше като във филм на ужасите- лекарката реши да го промива със спринцовка кислород вътре в раната, това явно боли ужасно, защото дейв, който търпи без гък ваксини и термометри в дупето, изпадна в ужасна истерия- започна да квичи, да скимти, да се върти в кръг, да плаче направо от болка. Лекарата реши, че трпбва още и му завърза муцуната с ластик, да не вика и да не ухапе някого. Аз не издържах и излязох, тъкмо да му взема тичешком лакомства от магазина отсреща. Мъжът ми остана да го държи, не ми се мисли още колко плач и болка е имало...Но като се върнах, махнахме ластика и момчето с апетит си изяде всички лакомства въпреки преживените преди 2 минути кошмарни моменти. Сега сме на антибиотик- първо на инжекции, после на хапчета. Отокът намаля, както и куцането.

Днес след втория преглед имахме ново приключение, което за дейви беше хубаво, само за мен не. Заключихме се отвън :lol: Оказа се, че поне час-два трябва да чакаме да ни отключат. В това време с 30 кг куче нямаше къде да ида, нито заведение, нито автобус биха ни се зарадвали...Затова остана непредвидена разходка из поляните. Аз умрях от студ, че бях облечена леко като за до ветеринаря, а той си умря от кеф, падна голямо тичане, лай по пликовете на дърветата, раходихме се доста надалеч. След време, което ми се видя безкрайно, успяхме да се приберем. И тук идва веселото: нямаме вода, а Дейв се беше справил доста добре с цапането по време на разходка. Някой опитвал ли е да мие 30 кг кално мръсно куче с мокри кърпички ? :lol: Ако се чудите как става, отговорът е: не става! След около 50 кърпички се отказах от мисията и го оставих да цапа наред с кеф. Сега спи, напълно невинно, а аз си мисля с копнеж само за едно: ВОДА :lol: Май се превръщам в голдън ретривър :)

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » ср дек 21, 2011 5:13 pm

Душичка,да но му минава бързо.Неприятно.А историята със заключването би била доста по-приятна в хубав пролетен ден,наистина... :wink: Е,за Дейви си е било супер. :) Представих си чистенето с мокри кърпички...И аз съм го мислила този вариант,но явно не става... :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Nade
Потребител
Регистриран: вт дек 22, 2009 1:54 pm

Мнение от Nade » ср дек 21, 2011 8:53 pm

Мен пък много смешно ми стана, как въпреки че е бил с ластик на муцуната, въпреки болките и тормоза всички лакомства си бил изял...хахаха...големи театрали са това голдъните :))) Много са смешни! :)

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран: пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » вт дек 27, 2011 5:38 pm

Как е Дейви? Оправи ли му се крачето? Много неприятна история. За съжаление никой не може на 100% да гарантира как ще се държи кучето му, но все пак трябва да се направи всичко възможно разходките да минават безпроблемно, защото всички си делим едни и същи поляни всеки ден.

Руфъс пък е точно наопаки. Без да се замисли хуква с вирната опашка към всяка животинка. Напоследък е почнал даже да се дуе на разни екземпляри, които, освен че демонстрират истинско желание да го схрускат, са и два пъти по-тежки от него. За щастие до сега не сме имали сериозни поражения, нито са му дошли мъничко страх или предпазливост, но, ако продължава да се прави на пуяк, със сигурност ще го надъвче някой.

Та от тази гледна точка, не е толкова лошо, че Дейви не се бута между шамарите и си стои край вас. Защото Руфъс ръмжи и джавка, ама само дразни; ако се стигне до съприкосновение, щрака със зъби във въздуха и толкова. Пак ние трябва да спасяваме положението.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт яну 24, 2012 12:17 am

Аз още не съм си намерила кабела, за да сваля снежните снимки, но пък имам доста време и желание да се разпиша за момчето, затова ще го направя с "крадени" снимки от чужди фотоапати :lol: Тъкмо ще видите (почти) целия ни фамилен зоопарк :lol:

Първо с най-добрата му приятелка напоследък, 6-месечната Кора:

Изображение

навън е много по-интересно:

Изображение

Една снимка на малката разбойничка, въпреки че не е голдънска, се гордея много с нея:

Изображение

Една снимка с дядо Блеки:

Изображение

Дейв се е наместил в леглото му, но той приема факта философски,както се вижда :lol:

И последно снимка само на Дейви в (почти) пълния му блясък:

Изображение

На последната снимка прилича на бебе, и вкъщи си е такова- дай му само да се гали,да спи и да дъвче играчки...Обаче навън показва, че е мъж изцяло- все си харесва женски кучета (малко съм притеснена за вкуса му, все си избира едни проскубани, възрастни, често отдавна кастрирани женски кучета :lol: ), а пък като надуши "женска" следа, мога да остана без гласни струни и след 30 минути той да си седи на все същото място, душейки с най-сериозното изражение на света. Определено сме се наканили да ходим на училище от другия месец, дано успеем да му оправим малко поведението и да започне да чува командата "ела тук".

Инак любовта към леглото му все повече излиза от рамките на платоничното, ако ме разбирате :lol: Преди беше само, че заспива, захапал го, а сега освен, че го ближе, изпълнява и други неща с него...Все пак е добре, че засега енергията му е концетрирана само върху леглото, а не върху гостите например, както са някои други кучета...Да не казвам нищо де, че той все още расте :)

Та така, малко скучни сме този път, но другия път ще имаме доста за разказване, тъй като се очертават дълги и самотни разходки между нас + се надявам да успея да кача снежните снимки, че цяла зима се старая, пък то ще се запролети, докато успея да ги покажа на бял свят :)

ohana
Потребител
Регистриран: съб окт 29, 2011 9:15 pm

Мнение от ohana » вт яну 24, 2012 4:15 pm

Явно Дейви е господар на животинското царство, като гледам снимките с останалите четириноги членове на семейството. Но пък с този невинен поглед и сладка муцунка как да не ги измести, дори и от собственото им легло. :lol:
'Ohana means family, family means no one gets left behind or forgotten'

Отговори