Брейви(Дейви) също се задоми :))

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » вт дек 07, 2010 3:18 pm

Е, това е едно наистина новаторско постижение - май за пръв път чувам за изядено от голдън червило - браво, страшно е оригинален! А малко снимки на косматия травко?

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт дек 07, 2010 7:14 pm

Ето снимка, ама се виждат само лапите, устата му беше поизтрита вече :D

Изображение

Тук освен "кървавата" лапа, се вижда и тъжната физиономия след това. Нищо чудно да го е боляло и коремчето...
Много сме горди, че сме измислили нечувана досега магария :lol: обещаваме да има скоро нови ;)

Ето и една "нормална" снимка, уморен от играта с Бай Николай (с това име ни го подариха), решил да бъде в мирни отношения с него:

Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон дек 13, 2010 5:54 pm

Днес като се прибрах, Дейви ми каза, че вече е избрал какво да си купим за Коледа, да не се чудим повече. Заведе ме в спалнята и тогава разбрах какво има предвид: ще си купуваме нов матрак! Старият (който не беше хич стар, но пък прав си Дейви, не беше много хубав) бе най-безцеремонно изяден. Прилагам доказателствен материал:

Изображение

Като съм гледала снимки на голдънски поражения, винаги съм се чудила дали ще има и аз с какво да се похваля, е оказа се, че има.
Добре е, че имаме чувство за хумор и не ни е хрумнало да се ядосваме за такива тривиални неща като една спалня. Само че чувството за хумор няма да ни плати ремонта по апартамента :lol: и за да не се стига дотам, от утре Дейв ще бъде наказан, когато е сам, да стои само в коридора и банята. Току виж като леглото му е в коридора свикне да пишка в банята, защото забравих да спомена, че освен изяденото легло, беше оставил и скромна локвичка в стаята. Не го беше правил от 3 месечен!

Хайде малко по-положително да довършим, да разкажа как Дейв реагира на първия си сняг. Накратко: изпадна в еуфория. Щеше да ми откачи повода още от входа (пък иначе ходи много послушно), искаше да тича и да скача във всяка преспа и да опита на вкус снега от всеки метър земя, може пък да е различен. Като го пуснах, се скъса да тича и да лае, носът му беше целият в сняг, скоро ще направя снимки. Малко се зачуди при това странно положение, като няма трева, къде се пишка и ака? Но за първото си намери местенце, за второто ще чакаме следващата разходка. :lol:

Ами това е засега от нас, ще видим утре как ще ни понесе стоенето само в коридора. Сигурно ще има скимтене и ще се опитаме да изядем гардеробите и тяхното съдържание, но ще се справим някак. Пък ако почнем да ставаме по-малко разрушителни, ще ни пуснат пак в нормалната част на апартамента, някой ден, като улегнем съвсем, може би ще останем сами и в хола....ама това са далечни химери, сега ме чака много за чистене и подреждане, у нас ежедневно е като след бомба :lol:

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пон дек 13, 2010 6:45 pm

Юнак ! Отдавна май не се беше пявявал такъв герой във форума :)

Супер е, че приемате нещата с чувство за хумор, така трябва. Но аз пак да си кажа - голяяяяма разходка сутрин, преди да го оставите сам. И вечер пак голяма разходка.
Само с една дълга разходка на обяд май няма да станат нещата, много енергия му се събира за 24 часа.

Потребителски аватар
veli777
Потребител
Регистриран: нед юни 06, 2010 9:08 pm

Мнение от veli777 » пон дек 13, 2010 6:51 pm

Хаха, Дейви хич не си поплюва :lol: поне не ви е скучно :) хубаво е, че гледате положително на нещата... все пак са още бебета :) след година само ще си спомняме за белите :lol: да ви е жив и здрав малкия пакостник :) предното ми куче много обичаше да ми разхвърля гардероба, да ми яде гримовете и да ми дъвче тетрадките :lol: всеки път като се прибирах имаше някаква изненада :D просто като решат да рушат стават много оригинални и изобретателни :lol: с Вяра засега не сме имали сериозни поражения 8) ама има и нон стоп контрол през деня, та на това го отдавам де :) иначе и ние щяхме сигурно да купуваме я матрак, я стол... :D
Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пон дек 13, 2010 6:52 pm

Ей,Бел си има последователи.. :lol: Единствената му беля вкъщи(освен 3 пъти кабела на интернет де :oops: :oops: )беше тотално унищожен матрак.Но,трябва да признаем,Дейв се е справил по добре... :) И нашия беше на 6 месеца.Сега сме с нови,удобни матраци,вдъхнови ни да ги сменим :lol: Дано и при вас си остане единствената голяма беля.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон дек 13, 2010 7:09 pm

Гриф, (наричам си те по ник пък, не ме интересуват някакви паспортни имена :P ) аз излизам на обяд и затова го разхождам дълго точно преди това. този път имаше вече сняг и той тичаше като луд, та точно този ден не очаквах големи поражения :lol: освен това му дадох и кожена солета, пък ето как ми се отблагодари :roll: просто неговият режим е обратно на този на нормалните кучета- като сме си вкъщи, му а най-кеф да си легне, а като ни няма се разиграва. Не че не го ръчкаме и ние да си играем, ама за 15 минути после пак си ляга, явно му харесва да чува гласове и така да спи.

Инак имам въпрос: как да стане с двете дълги разходки, това с 3те хранения прави общо 5 разходки (нали не трябва разходката да е след ядене, но пък трябва да излезе за пишкоакане). Наистина ли всеки, който гледа куче, може да си позволи 5 разходки дневно до 6 месечна възраст, а след това да кажем 4? Или може да се прави изключение за излизането след хранене поне единия път? Наистина иначе не проумявам как ще стане, особено когато човек е на работа (аз засега не съм по цял ден, но е така само до февруари). Дайте идеи какво правите останалите? :?:

Иначе сме горди и трогнати, че сме от най-големите пакостници на форума :lol:

Хм, Вели, дано си права, че е така само в бебешки период, това е много обнадеждаващо :lol:

Мария, и аз на това се радвам, сега с нов и по-хубав матрак, пък да се надяваме и по-издържлив :lol:

Потребителски аватар
veli777
Потребител

Мнение от veli777 » пон дек 13, 2010 7:40 pm

Ми да ти кажа, Вяра вече много рядко се изпуска да пишка вкъщи. Имахме малко инциденти преди седмица, но то беше повече от емоции.. иначе я разхождаме веднъж сутрин, на обяд около 2-3, после към 6-7 правим дълга разходка (за около час, час и нещо) и преди лягане още една за пиш. Ама зависи де.. напоследък посакратихме късната разходка. То кучето само започва да си показва и да стиска. Но трябва да му е ясно, че не бива вкъщи да го прави. Може би е добре да му се скарвате със строго "не", когато го заварите да го върши. Вяра сме я забелязали, че в стаята не смее да пишка, т.е. където спи. Само като се прибираме пуска по малко от радост, но като не й обръщаме внимание известно време(2-3 мин. игнориране) се успокоява и чак тогава започваме с радостите :) Та така сме ние де, дано съм ти била малко полезна. Наблюдавайте го, навън като се изпишка му се радвайте и го награждавайте, той ще разбере. А вкъщи се карайте.

Гушки на малкия палавник и езиче от Вяра :)
Изображение

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт дек 14, 2010 8:59 am

Арти е на две години и половина и си е на три разходки. По - добре фиксирайте точни часове за разходките според вашите възможности и кучето само ще се приспособи към тях. Те имат удивителен усет за времето...

Потребителски аватар
Golden Maxxi
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 1:24 pm

Мнение от Golden Maxxi » вт дек 14, 2010 11:46 am

Ние имаме съвсем малко повече опит, но все пак да споделя, защото досега е всичко наред с нуждите!
По 5 разходки никога не сме правили, напротив - една дълга сутринта, следва хранене/ не веднага естествено / и почивка, втора разходка на обяд само за нуждите, храна, почивка и последна / трета / разходка надвечер /възможно най-дълга и игрива/, след което е време за вечерната порция и "дълбокия" сън. Това беше до края на шестия месец и действаше безотказно!
От началото на седми разпределихме всичко на 2 разходки и 2 хранения - вижда се, че няма никакви проблеми със задръжките, а и за храната е по-спокоен, като не се надява излишно.
Що се отнася до белите, ще споделя и нашето преживяване: Уж е кротък, ама един ден открих парченца гума и докато установя произхода им ... и пералнята протече! За щастие имахме за смяна само уплътнението, но сега вече и за това внимавам, когато излизам от къщи!!!
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт дек 14, 2010 10:43 pm

хм, звучи добре, ама ми е странно как малко куче ще стиска часове след хранене...Познавам зрели кучета, които повече от час след хранене не могат да стискат.. Може би си е до навици, де, ама и нашия сме го свикнали до 5 минути след хранене да е навън, иначе се изпуска (случвало се е да се замотаем...). Предполагам, че като порасне малко, ще си намерим схемата...

Потребителски аватар
veli777
Потребител

Мнение от veli777 » вт дек 14, 2010 11:15 pm

Ние от малка я научихме, че първо е разходката и след това е храненето, от здравословна гледна точка е по-добре.
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет дек 16, 2010 10:32 am

Ми може и да свърши работа, днес така направихме- първо го разходихме, после го нахранихме. Обаче на обед ще има още 1-2 разходки. Някак не мога да си представя, че след хранене ще издържи цял ден до вечерта без никаква физиологична нужда...ама може и да е възможно ;)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » ср дек 29, 2010 12:41 pm

Отдавна не съм писала, та да разкажа малко за Дейвито. Напоследък от момче се превръщаме все повече в мъж- в добрия и лошия смисъл на думата. В добрия, защото стискаме повече (на 3 разходки няма проблем, стига да не се забавим с някоя); сами се качваме със скок в колата; не скимтим (много) като оставаме сами и не лаем и вием, когато се прибират, а ние сме затворени още цели 30 секунди.

Обаче вече почваме да показваме инат и на разходки идваме при минимум 5то повикване, а ако сме намерили нещо за ядене, може и изобщо да не дойдем. Откакто се храним след разходка, навън ядем ВСИЧКО и ПО МНОГО и цялата разходка минава в "не, не, пусни, а когато е загризал нещо надалеч: Дейв, ела тук; тук!; КАЗАХ тук, ти чуваш ли, веднага ТУК, тууук, туук, тук !!! Бързо тук! " ) и така докато ми пресипне гласа и не отида в храсталака да го плесна леко и да му извадя нещото от устата.

Иначе още сме си глезени и лигави, страх ни е от прахосмукачка, страх ни е, когато едно друго куче ни гризе ушите дълго време и се крием зад мама и тати; постоянно искаме да ни галят и мачкат и вирим лапи и грухтим в захлас...
наскоро няма нищо изядено (гъбите, списанията и опаковките не ги броим, ако не е нещо ценно, не се брои за изядено :lol: ) и момчето е много кротко, даже спи повече от преди, пък мислех, че като порасне, ще спи по-малко. Минахме отново на Пурина пиле и сега мирише нормално (доколкото може), но може и да с еизкъпем за новата година :lol: Понеже цветът ни от около месец е не бял, не златист, а сивкав...
Ами това е около нас, нищо кой знае какво. ето една коледна снимчица:

Изображение

(с шапка беше още по-хубав, но не се задържаше повече от секунда на главата му, рогата пък бяха изядени почти моментално, последва и шапката, та нямаме много подобни снимки :lol: )

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » ср дек 29, 2010 5:43 pm

Е, чак се чудя кой е най-красив! А за гореописаното житие-битие, ами той си прави всички нормални мъжки работи - кой истински мъж не обича глезенето, спането и хапването :lol:
Пожелаваме ви много весели празници!

Отговори