Брейви(Дейви) също се задоми :))

Споделете всичко за вашите любимци
marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » чет дек 30, 2010 11:51 am

Е как няма да е мъж Дейви, като вече е на цели 6 месеца :) Да са му честити, да ви е жив и здрав и да расте все така хубав!
Прекрасна снимка, изпълнена с много празнично настроение :) И аз се опитах да сложа коледна шапка на Кара, но тя толкова се стресна, че успях да направя само една снимка и е с една такава уплашена муцунка :lol:

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » ср яну 05, 2011 3:10 pm

Мерси за пожеланията :)

Ние от вчера се опитваме да минем на 2 хранения, но в началото по-постепенно- т.е. вместо да му даваме по 200-220 грама на хранене, му даваме по 150-180 + на обяд малко морков, мандарина, наградки. Постепенно ще увелим порциите и до седмица ще си е на 2 пъти по 200+ грама. Правилно ли е така, нали не бива да им се товарят стомахчетата и затова май е по-добре да яде по-малко в началото?

Иначе с трите разходки засега върви добре, от няколко дена не е имало инциденти. Но му е доста рано да мине на 2, макар и да направи вече 6 месеца, пък скоро ще се налага и ще видим как да го измислим...

Аз съм малко болна и нямам много възмжност да се занимавам с него напоследък (откъм команди и т.н.), но да ви кажа 2 плюса на кучето-голдън, за който не ги е открил:

1. При игра с топче/топка, много успешно гони и връща изпуснато топче. Опитахме го по коледа на вилата- играхме тенис на маса при което топчето падаше по стълбите или се завираше някъде и познайте кой първи стигаше до него и го връщаше бързо и радостно, че е взел участие в играта :) Е, след 5тия път имаше малък инцидент със зъби (малко го спукахме), ама нали сме над тия неща, сменихме топчето и пак така. Много помага :)
2. Колкото и да лае и мрази шейната, безропотно я връща по нангорнището (празна де, садизмът ни още не е минал тази граница). Спестява усилия и време. И кучето спи като заклано след това.
Разбира се, за малчовци само на майтап с тия упражнения, не по цял ден, че не вярвам да е много полезно. Но порасне ли, вече няма прошка, ще измислим още много приложения на домашното куче :lol: После да не ми казват не-кучкарите как кучето било безполезно ;)

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » чет яну 06, 2011 9:31 am

Пробвайте и футбол с леко мека топка, на човек не му трябва друг партньор за спорт :lol:

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон яну 10, 2011 2:07 pm

Имам едно въпросче- и вашите кучовци ли реагират така странно като моя на играчки с пищялка (или сега както си открадна едно плюшено и то взе, че каза Ай Лав Ю). Та, като чуе някакъв звук от играчка (на повечето махаме пищялките, но все пак има и такива), започва да скимти, та чак да вие. Много тъжно и прочувствено и поне няколко минути скимти, но не пуска играчката. Мисли я за малко куче, което плаче, или какво? Не мога да го разбера и ми е много интересно :)

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пон яну 10, 2011 3:24 pm

И нашият плаче така на писукащите играчки.По едно малко писукащо таралежче се побърка направо.Побутваше го с муцуна,внимателно го обръщаше с лапа.Аз също предполагам,че ги мислят за скимтящи кученца,без да съм сигурна де. :wink:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Inna
Потребител
Регистриран: вт сеп 29, 2009 1:09 pm

Мнение от Inna » пон яну 10, 2011 10:43 pm

Нашето момиче също скимти на писукащи играчки, но мисля, че е, защото го мисли за куче и иска да си играе, защото когато минава на село покрай някоя къща и се подаде агресивно куче към нея хем й се играе и маха с опашка, хем скимти, защото разбира, че то няма същите намерения. Не знам дали имат нещо общо двете реакции, но нещо такова ми се върти из главата :D
Изображение

Потребителски аватар
Des^
Потребител
Регистриран: ср окт 20, 2010 12:09 pm

Мнение от Des^ » вт яну 11, 2011 11:43 am

И нашият е много музикален и редовно пее на пищящото си гумено пилешко бутче, много е смешен. Все си мислех, че звука просто го кара да се разпява, както преди години правеше кварталното куче когато някой му тананика мелодийка. Но сега ме замисляте дали няма нещо повече в тази тъъъъжна песен за гуменото бутче:))))

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пет яну 14, 2011 7:26 pm

Ясно, значи не само ние мрънкаме :))

Сетихме се,че не сме ви показвали "снежни" снимки на момчето и с лека носталгия по вече напълно липсващия сняг прикачваме следващите кадри. (носталгията ми се държи не на романтични, а на чисто практични съображения: сега всичко е в кал и след разходка прибираме черно-кафяво куче, съответно се къпем и мием банята по 3 пъти на ден...)

Вече почваме да приличаме на истинско куче, а не на бебе:
Изображение

Возенето в Това Нещо На Снега не ни хареса, както и да се возят други хора (тогава следва лаена и надбягване с Нещото)

Изображение

Много по-приятно е да си носим пръчки:
Изображение

и да се отваряме на батковците голдъни:

Изображение

Тук сме се подредили по големина
Изображение

Развяваме уши и избиваме компекси като играем все с по-малките:
:Изображение

Но и на големите не се даваме:

Изображение

Това е от нас, сега няма какво да ви покажа, освен едно или мръсно, или мокро куче :lol

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пет яну 28, 2011 12:18 pm

Аз малко като лудите сама си говоря и си продължавам монолога...ама то според " обикновените" хора всички кучкари сме луди, тъй че нищо ново :lol: (днес раздадох закуската си на 3 бездомни песа и хората на спирката ме гледаха отвратено...)

Вчера Дейви бе толкова възмутен и нещастен от успешния ми опит да го изкъпя, че реши да сложи край на живота си. Но разбира се не по обичайните кучешки начини- със скачане от високо, блъскане във врати и т.н., а съвсем по човешки. Не знам на тази крехка възраст къде е чул за смесването на алкохол с лекарства, но явно е доста осведомен по въпроса, тъй като опита. Слава Богу, още не умее да чете добре и обърка лекарствата...та, пийна си вчера червено винце, дотук нищо ново, той си е алкохолик отдавна. Само че след това като се прибрах открих празна, изядена, разкъсана опакова от...Ефизол :lol: Явно рекламата не лъже: това е хапче е много вкусно! Щом е успял да скъса хем картона, хем блистера, и да изяде половината останала опаковка...Да ми е за урок, като има малки дева лекарства на под 2 метра височина не се оставят...ама не ми хрумна, че точно това ще му се стори вкусно :lol: Да гледаме положително- вече цяла седмица новият матрак е напълно пренебрегнат за сметка на дребни нещица като химикалки, лекарства, чехли, колани...

Такива ми ти работи покрай нас. Иначе от вчера са ми сменили кучето- това бяло, пухкаво, поюти хубаво миришещо животно не може да е моето....сега остава и да слуша цял ден навън и съм убедена, че някой го е подменил ;) Освен това като му бухна козината, стана дундьо- изглежда закръглен, премерих го, наближава крупната цифра от 20 килца...Все повече наблягаме на команда "до мен", че мускулите ми са крайно недоразвити очевидно, тъй като категорията "дърпане на куче 20 кила по време на разходка" все по-трудно ми се удава....

И да видите колко ни е пораснало момчето. Като гледах снимките, попаднах и на бебешките- кога порасна толкова, изобщо не съм забелязала....ето доказателство:

ето такава малка, сладка, бяла топка косми бяхме като се задомихме:

Изображение

(не сте видели, че е на дивана!)

А ето толкова големи сме сега:
Изображение

Тук даже сме след баня, напълно актуална снимка от преди 10мминути.

Ето да видите как спи един български апостол, пардон голдън:

Изображение

И един опит за сближаване с Нейно величество Прахосмукачката, (заради която от шубе за първи път в живота си се качихме на легло пред слисания поглед на стопаните)

Изображение

Уж сме вече големи мъже, ама някои страшни животни от третия вид (както беше казал някой от форума) все още всяват ужас...пък имаше и прасе наблизо и кошмарът беше пълен.

" Виж, безобидна е, моето момче" - " Не ти вярвам бе, татии!"
Изображение

Тук козата гледа с цялата житейска мъдрост, на която е способна:

Изображение

Това е от нас, дано са ви харесали снимките :)
И последен похвал- вече 2 дена сме на 2 разходки и засега без инциденти. Пишкаме сутрин 2 пъти на разходката, следобед 2-3 пъти и явно ни стига. Чувствам се като горда майка :lol: :oops:

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет яну 28, 2011 12:58 pm

Дейв е много пораснал и е много хубав.Май му е умаляло легълцето.Да не го е боляло гърло момчето,че е наблегнало на ефизола? Ама и те с тая реклама...мама си взима без да е болна... :twisted: :twisted: :lol:
Много сладки снимки с козата,изглежда респектиран. :wink:
А за дърпането-учете се,докато е 20 кила,че нашия е 34,а като реши,че някъде е надушил,или видял нещо интересно,и аз тръгвам натам,волю,неволю. :lol: :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » пет яну 28, 2011 1:09 pm

Мда така е с дърпането... Мен онзи ден най-накрая успя да ме събори! Паднах и така се пречукаш, че не можех да стана и съм чела по книгите, гледала филми, слушала истории как човек като го закъса така, кучето се явява на помощ... Да ама не... Моят глупак дойде и почна да подскача весело около мен, върху мен и накрая на главата ми... :lol: Беше ми още по трудно да се изправя... Всичко ме боли още, поне направихме весело на хората наоколо :lol:
Иначе Дейви расте като гъбка и хубавее 8)
Изображение

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » пет яну 28, 2011 1:58 pm

" Виж, безобидна е, моето момче" - " Не ти вярвам бе, татии!"

:))) кис-кис-кис

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » пет яну 28, 2011 2:25 pm

Много готини снимки и страхотно смешни (поне отстрани) истории :lol: Сигурно си си изкарала акъла след Ефизола, но наистина е по-добре от матрака :lol:
А снимката с козата е направа класика!
Много гушки на подмененето момче :lol:

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пет яну 28, 2011 2:30 pm

Колко е пораснало братчето ни :) И става все по-хубав. А ситуацията с козата ни е много позната. Кара даже се опитваше да се покатери по мен :lol: Да го нагушкаш от нас и се надявам да се видим на полянката :)
Последна промяна от marin4eto_50 на пет яну 28, 2011 6:02 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пет яну 28, 2011 2:37 pm

Мерси за комплиментите :) На мен ми се виждаше по-красив като бебе, ама то си е нормално :lol: Веси, смешни са си историите, не съм се притеснила за ефизола, според мен е безобиден. Хапнало е момчето една закуска в повече :lol:

Отговори