Имам си Голдън ретривър

Споделете всичко за вашите любимци
Richi
Потребител
Регистриран: пон юли 10, 2006 7:49 pm

Мнение от Richi » пет юли 21, 2006 2:39 pm

И ние също така ще се появим при първа възможност и с нетърпение очакваме този момент! Между другото и аз наблюдавам подобно поведение при Ричи, понякога започва да ме хапе по-силно. Но обикновено това става сутрин, когато той се е наспал и наял и е хиперактивен. Но аз му се карам и той престава. Интересното е, че с други хора не го прави. Явно по този начин си играе с мен, но не може да прецени все още, дали захапва силно. Иначе много обича да играе с играчките си. Дойде ми наум да му откъсна от някое дърво една пръчка и да му я дам да я гризе и той много я хареса. Сега вечер, когато си ляга, подрежда всички играчки около себе си и пръчката включително, която като най-ценен предмет лежи редом с него :)

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител
Регистриран: ср юли 05, 2006 8:10 pm

Мнение от Daysi&Yoni » пет юли 21, 2006 4:09 pm

Много се радвам за братчетата на Дейзи и намирам много прилики в начина им на общуване :lol:
Дейзи тежи 4кг и 900 грама ,вече е толкова лакома ,че немога да сваря ,докато и сложа храна тя чака с миловиденн поглед и я излапва :lol: .
Много е игрива и когато ме захапе аз и се "сърдя" :lol: обръщам се на другата страна и викам :lol: . А когато и се скарам и тя взима 1 играчка и си излива яда върху нея!!
Снощи толкова ме беше ядосала че и се сърдих полвин час и тя заспа.
И на сутринта ОПППППП изненада ,вместо върху вестниците беше намокрила цялата стая!!!!
Жадна е за внимание и когато е сама започва да вие , винаги има някой при нея и имам чувството че се лигави :lol:
Тя също много обича да ми яде дрехите и разни връзчици най много ги обича :lol: Да не говорим за постелката на леглото ми.:)
Когато я изкарах в двора много си играеше ,и ръбаше тревичка.
Напоследък прави каквото си иска общо взето. :wink: .
Жалко че ние още сме с 1 ва ваксина :cry:
И ние сутрин сме много развълнувани ,но майка ми я поема тогава :lol:

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

Мнение от Daysi&Yoni » пет юли 21, 2006 10:09 pm

Аз да попитам:)
Преди малко прочетох ,че малките голдъни не трябва да ядът по много на веднъж ,защото се разболявали.
Е аз я храня 3 пъти на ден по 75 грама :lol: когато и сипя храната тя я изяжда и не яде чак д0о следващото хранене.Всичко което правя е по н упурвния от ветеринаря.
Правилно ли я храня??

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » съб юли 22, 2006 8:58 am

Да, правилно я храниш. По принцип на тази възраст е добре да ядат 4 пъти на ден, но и 3 пъти става.

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

Мнение от Daysi&Yoni » нед юли 23, 2006 11:26 pm

:)Честити 2 месеца на всички събратя на Дейзии:)
Да растат винаги толкова ЖиЗнени ,дРужелюбни и весели и пакостливи :)
:wink:

Richi
Потребител
Регистриран: пон юли 10, 2006 7:49 pm

Мнение от Richi » вт юли 25, 2006 9:20 am

Честит "юбилей" и на вас, с малко закъснение! :) И аз се присъединявам към пожеланията. Ето малко актуални снимки на Ричи, на тях изглежда доста сериозен. Всъщност, той всички бели прави със сериозно изражение. :) Вчера много се изплаших, когато го оставих за секунди насаме с една кофа пълна с топла вода и доместос, а когато се върнах, видях, че си беше наврял главата в кофата и беше пил от пяната, като доволно си облизваше носа. Слава богу, нищо му нямаше, но ми се иска да попитам някой опитен, какво е първото нещо, което трябва да направя, в случай, че го видя да изяде нещо отровно? То е ясно, че трябва да му бръкна в устата и да го извадя. А от там нататък, преди да отида на ветеринарен лекар, в този промеждутък от време, може ли някак адекватно да се реагира и по какъв начин могат да се намалят евентуалните последици? Вчера, например, само му измих муцуната.

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?User ... umId=59407

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт юли 25, 2006 4:44 pm

Ами например можеш да му дадеш да пие активен въглен, ако имаш подръка... дори и да не помогне, със сигурност няма да увреди.

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

ваксина

Мнение от Daysi&Yoni » ср авг 09, 2006 11:24 am

Здрасти отново.
Дейзи вече тежи 8 кг .Днес инаправихме втората ваксина.Понеже сменихме доктора ,новият ни каза че 15 дена след първата може да излиза.Първата ваксина е Nobivac puppy DP,a днес която направихме Nobivac DHPPI.Третата ни я насрочиха за 09.10.2006. Какво да правя ,притеснявам се защото неможе да седи вкъщи до октомври ,а знам че трябва да я извеждам 1 седмица след 3 тата :cry: :cry: :cry: Моля ви кажете :cry:

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » ср авг 09, 2006 12:16 pm

Вероятно не си разбрала правилно за кога са ви насрочили третата ваксина. Тя се слага около месец след втората, т.е. щом втората е днес, следващата трябва да е септември, а не октомври.

И кучето НЕ ТРЯБВА да илиза 15 дена след първата ваксина, а НАЙ-РАНО 15 дена след втората и то не навсякъде.
Ето тук сме го обсъждали : http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

Мнение от Daysi&Yoni » ср авг 09, 2006 12:34 pm

Да ,аз бях чела точно тази тема .Но ветеринарят ми го написа в пасторта 09.10.2006 :cry: каза че нямало проблем 15 дена след първата изграждало имунитет. :x
Напълно сам отчаяна,как кучето ще си седи в къщи чак до ноември месец :cry: :x :evil:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » ср авг 09, 2006 7:58 pm

Йони, понеже съм от Бургас - би ли ми казала кой ти е ветеринар, евентуално да ти дам съвет...

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

Мнение от Daysi&Yoni » нед авг 20, 2006 3:36 pm

Значи в началото ходих при 1 който е до кино Септември.Но до нас отвориха нова Клиника.Която работи от 10 години,но сега се преместиха тук(до военната болница).Иначе за ваксината,аз питах и той каза септември ,просто е объркал датите :wink: .Само за излизането ме притеснява.Иначе разполагат с нова и добра техника,при болест може веднага да се разбере коя е.Клиниката се казва вивавет.Ще ми е интересно да чуя мнението ти :wink:
Извинявам се за закъснението но нещо съм пропуснала че е било писано в тази тема :oops:

Kiril
Потребител
Регистриран: съб юли 01, 2006 2:15 pm

Мнение от Kiril » нед авг 20, 2006 3:39 pm

Ами на нас вече отдавна ни мина втората ваксина и вече си излизаме и даже свикнахме да акаме на вънка. 8)
Изображение

Потребителски аватар
Daysi&Yoni
Потребител

Мнение от Daysi&Yoni » нед авг 20, 2006 3:43 pm

Ами в началото имаше глисти и за да не се получи някакъв пробив в имунната система,чакахме 2 седмици да се махнат и тогава и бихме 1-та.На 24 стават 2 седмици от втората ваксина.вие кога го изведохте??? :?:

Kiril
Потребител
Регистриран: съб юли 01, 2006 2:15 pm

Мнение от Kiril » нед авг 20, 2006 3:48 pm

Ами не помня точна дата, ама 2 седмици след втората ваксина. А за глистите ами то и ние имахме самнениа ама чакахме само 3 дена :roll:
Изображение

Отговори