Да ви представя Джеса

Споделете всичко за вашите любимци
джеса
Потребител
Регистриран: пет апр 08, 2011 11:47 pm

Да ви представя Джеса

Мнение от джеса » съб апр 09, 2011 9:18 pm

Здравейте!!! От няколко дни съм собственик на седем месечен голдън. Казва се Джеса, много интелигентно и умно куче. Все още е леко стресирана от смяната на средата, но ще свикне. И понеже живея в къща с двор, я пускам по половин час сутрин и вечер да си бяга на воля. Почна да се отпуска и е много доволна. Стана приятелка с комшийската котка, и винаги я чака, за да си играят. Много е забавна, яде умерено и не е лакома, даже почна да ръмжи и да пролайва, когато идват гости. Майката на Джеса се казва Сандра и роди девет кутрета. Като всичките оцеляха до едно. Рекордьорка :wink: Ето и снимки на любимката. :P На последната снимка е майката Сандра
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от джеса на вт апр 12, 2011 5:52 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » съб апр 09, 2011 9:35 pm

Добре дошли на Джеса и на вас. :) Много е хубаво момичето. :)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » съб апр 09, 2011 9:59 pm

Добре дошли :lol:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » съб апр 09, 2011 10:31 pm

Добре дошли.

джеса
Потребител

Мнение от джеса » нед апр 10, 2011 11:24 am

Само не знам на коя клиника мога да разчитам. Тука във Варна. Ходих при Петкови(над ХЕИ) но не съм доволен. На Джеса трябва да и се бият още някакви ваксини, обезпаразитяване и т.н. Искам и да я прегледат. Профилактично...

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » нед апр 10, 2011 12:08 pm

Добре дошли!
тази тема може би ще ви е полезна:
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=2133 Ние ходихме в Ултра Вет и бяхме доволни преди, но след като се разрастнаха не съм много доволна от отношението им. Както и да е добри професионалисти са за рутинни неща като обезпаразитяване, ваксини и тн. смятам че ще ви свършат перфектна работа. Един единствен път се наложи да отидем за инжекция на друго място и от неправилно поставяне ни се получи буца :evil:
Изображение

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » пон апр 11, 2011 8:00 am

Добре дошли,
много познати ми изглеждат снимките - и ние така се возим.
Гушки на хубавицата :lol:

джеса
Потребител

Мнение от джеса » пон апр 11, 2011 7:43 pm

днес заведохме джеса във ветеринарна клиника PET-BET във Виница при д-р Драгнев. Биха и Rabisin против бяс, понеже нямаше. Повториха ваксините против гана и парвовироза. Доктора беше много любезен и учтив. Обясни най подробно, какво трябва да се направи на кучето. За награда Джеса получи медальон на нашийника. Не пропуснахме и advantix против паразити. Доктора обясни, че след 10 дни трябва да и дадем хапчета за вътрешно обезпаразитяване. Предписа caniverm. Дотук всичко добре. Ама с този пусти страх, как ще се справяме. Излиза с подвита опашка от колата, и ако някой мотор или кола профучи наблизо, веднага иска да се връща обратно. Като влезе вътре е спокойна. Днес за сефте я оставихме самичка. Представях си, какви поразии ще е направила. Беше само се изпишкала, и разхвърляла играчките. Посрещна ме с подвита опашка, даже и не искаше да излиза на разходка. След 10 мин. се успокои, излезе, потича си из двора и беше доволна. Това е от мене засега :arrow:

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон апр 11, 2011 7:51 pm

А обезпаразитихте ли я преди ваксините?

джеса
Потребител

Мнение от джеса » пон апр 11, 2011 7:54 pm

Външно да, вътрешно след 10 дни. Така обясни доктора.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон апр 11, 2011 7:56 pm

Попринцип първо се обезпаразитява вътрешно и 10-14 дни след това се ваксинира.

Потребителски аватар
Ushko
Потребител
Регистриран: ср апр 06, 2011 8:25 am
Контакти:

Re: Да ви представя Джеса

Мнение от Ushko » пон апр 11, 2011 7:57 pm

джеса написа:Здравейте!!! От няколко дни съм собственик на седем месечен голдън. Казва се Джеса, много интелигентно и умно куче. Все още е леко стресирана от смяната на средата, но ще свикне. И понеже живея в къща с двор, я пускам по половин час сутрин и вечер да си бяга на воля. Почна да се отпуска и е много доволна. Стана приятелка с комшийската котка, и винаги я чака, за да си играят. Много е забавна, яде умерено и не е лакома, даже почна да ръмжи и да пролайва, когато идват гости. Майката на Джеса се казва Сандра и роди девет кутрета. Като всичките оцеляха до едно. Рекордьорка :wink: Ето и снимки на любимката. :P На последната снимка е майката.
http://nlks.snimka.bg/animals/djesa.582340
Добре дошли! Да сте живи и здрави! Сигурен съм, че и вие, както всички други тук, сте отлична комбинация голдън - стопанин! :)

Потребителски аватар
Ushko
Потребител
Регистриран: ср апр 06, 2011 8:25 am
Контакти:

Re: Да ви представя Джеса

Мнение от Ushko » пон апр 11, 2011 7:58 pm

Ауу! Колко е сладка!!! :lol:

джеса
Потребител

Мнение от джеса » пон апр 11, 2011 8:27 pm

Имал съм много кучета. Обичам ги.И пудел, и каракачанка. Имах едно между пинчер и болонка(джобен формат). Един ден изчезна. Беше 10 годишно, но беше голям приятел със всички. Види ли отворена врата на кола влиза и се намества. И най вероятно са го откраднали. Последното, което имах не мога да му опрелича породата. Чисто черно, намерих го слепичко на пътя, щях да го блъсна с колата. Взех го, отгледах го, направих му и къща на двора. Много предан приятел. Всички казват, че е помияр, но не беше. Високо вирнати уши, и винаги лаеше, когато има повод. Бил е много гладен, давам му храна, яде, но в момента в който чуе подозрителен шум, оставя храната и почва да лае. Наскоро го отровиха. Преди месец. Отвързал се, ходил след момите, и на сутринта го намерих. Както отровиха и още две кучета на комшии. Днес купих на Джеса намордник(забравих да спомена)именно заради това. Тя е първата женска, която имам. И ще я пазя, колкото мога.
Ето го и Черньо-лека му пръст
Изображение
Изображение
Последна промяна от джеса на вт апр 12, 2011 6:13 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон апр 11, 2011 9:26 pm

eli i maxi написа:Попринцип първо се обезпаразитява вътрешно и 10-14 дни след това се ваксинира.
Принципът е - каквото каже докторът... 8)

Заключена