Голдънът с "уникалното" име Голди :)

Споделете всичко за вашите любимци
4u64ica
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:47 am

bravo

Мнение от 4u64ica » ср окт 05, 2011 10:52 pm

Най-после едно куче с "нормален" цвят на косъма :D Видях го на полянката в неделя - хубаво и вече добре гледано сладурче! А това, за цвета - признавам си, че съм пристрастна към тъмния цвят :lol:

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » чет окт 06, 2011 10:13 am

Не сме го избирали, така ни се "падна" :)

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » нед дек 04, 2011 7:48 pm

Този уикенд Голди за първи път посети хотел :)
Бяхме в Банско, хотела се казва Танне. Даже и не го таксуваха :)
Хотела е почти на последна линия към СКИ зоната, на 100м от хотела почваха поляните, място за разходка - колкото искаш :)
Направихме разходка в гората
(извинявам се за снимките, но откакто изяде обектива на фотоапарата го снимаме само с телефони, не знам защо му светят така очите по всички снимки)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Преди това намерихме (по-скоро аз, в гугъл мапс) някакво като язовирче, ама не точно. Беше по-скоро нещо като събирач на вода когато се топят снеговете през пролетта.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Беше заледено, но той вкючи всички АБС системи, ЕСП и там подобни и издрапа като УАЗ-ка из кална нива :)

Изображение

Изображение

Тук се сърди на телефон/камерата

Изображение

Щастлив на стената на водоема

Изображение

Изображение

От хотела бяха много учтиви, и никакви проблеми нямаше.
Не знам дали пускат всякакви кучета, но за Голдъни няма проблем.
След това ходихме и на кръчма в Добринище, и там нямаше никакъв проблем да бъде с нас (нямам идея как се казва, нямаше табела, беше на един завой на главния път до една чешмичка). Само една котка го дразнеше през целия престой, но той геройски стоеше седнал и даже не стана да я подгони или да излае!
Беше толкова послушен, и за награда сервитьорката го оля със чесново/оцетения сос за Шкембе чорбата :lol:

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » нед дек 04, 2011 9:47 pm

Ехееее, много хубаво сте си изкарали :)
За светлината в очите :) аз казвам, че са "запалили фаровете" :), но всъщност е както при нас хората, когато има ефект "червени очи".
А за езерцето .... първата асоциация е, че "ходи" по водата, чак като се вгледаш виждаш, че е заледено :)
Дано все повече хотели разрешават нощувка с домашни любимци. Всъщност не би трябвало да имат притеснения, освен от ХЕИ, не им знам разпоредбите и изискванията ... но важното е, че Голди си е изкарал прекрасен уикенд с вас :) вие също :)))))
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » пон дек 05, 2011 11:15 am

Куч прояви изключително разбиране към нашета несъстоятелност да го изведем рано (принципно той излиза всяка сутрин между 6:30 - 7:30) и стоя мирен до 10 без грам да измрънка. Не знам дали прояви разбиране или просто беше опиянен от алхолните пари които се носеха из стаята, но и 2мата сме му много благодарни за тази му постъпка :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
ina_bg
Потребител
Регистриран: пон окт 10, 2011 3:04 pm

Мнение от ina_bg » ср дек 07, 2011 11:31 pm

Цитат от фейсбук.

Nameren e majki Golden Retriver v Sofiq, raiona na Ovcha Kypel 2 sus sveteshta s diodi i oshte edna metalna kai6ka na koqto ima mqsto za imeto mu, no prazno .ku4eto izglejda v dobro fizi4esko sastoqnie i v mnogo dobar van6en vid.. drujeliuben e i vidno pritesnen ..neprestenno tarsi stopanina si po koeto sadq 4e se e zagubil.. obikolih celiq raion s nego no taka i ne se orientira kam doma si .. Telefon za vruzka: 0876718797
Ivan ili Mimi
Изображение

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » чет дек 08, 2011 9:16 am

Май сте имали неприятно преживяване, добре, че всичко е ОК, чудно е момчето :)
Изображение

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » чет дек 08, 2011 1:14 pm

Снощи както можете да се досетите бях доста афектиран от случката, та днес реших да пиша повече.
Както обикновено си бяхме на неговата поляна, и след като си свърши физиологичните нужди, отпраши с 200 към улицата. Повече не го и видях. Предполагам сме минали покрай някоя разгонена женска, но като е на каишка съм го коригирал и нямаше никакви драми.
Предната седмица му направих табелка с името и тел.номер. но за късмет бяхме с другата каишка на която я няма табелката.
Почнахме едно щуро търсене около 4 часа по всички места където ходи и където е бил някога в квартала, нищо... към 11,30 след като премина малко емоцията и ни дойде разума се прибрахме и почнахме да пишем в интернет, тук, други форуми и фейсбук. 30 мин след всички постове, получхме информация за Голд.
Съкварталците Иван и Мими бяха адски разбрани/коректни, добри, мили да си вдигнат телефона в 12,30 и дойдоха с тяхната кола да ни докарат пакостника. Отказаха всякакви възнаграждения които им предложих. Още са останали добри хора в нашата мила родина.
Стоял е 30 мин пред някакво заведение и гледал уплашено. Това заведение му беше на пътя за старата поляна която ходехме преди около месец.
Час след като се прибра не можа да се успокои, хапна си вечерята и легна да спи.
Тази сутрин на разходката, не се отделяше на повече от 2м от мен.
Даже не искаше да си гони любимите пръчки, понеже аз ги хвърлям доста надалеч :).
Като беше на повод се обръщаше да ме види дали съм там, да съм се изгубил.
И като финал на поста- огромно БЛАГОДАРЯ на всички които помогнаха в търсенето на нашия Голд.

Потребителски аватар
steaven
Потребител
Регистриран: пет окт 09, 2009 1:42 pm

Мнение от steaven » съб дек 10, 2011 12:50 pm

Радвам се за щастливата развръзка.
Извинявам се,че използвам темата Ви,но вчера ми се скъса сърцето. Варих си ракията в кв.Прослав-Пловдив и следобеда излезнах да си изпуша една цигара на въздух и какво да видя един мъжки голдън-светъл,с леко жълто, рови в една кофа за боклук,с подвита опашка и доста зле зиглеждаше,върнах се и взех едно кокалче да го подмамя,но в този момент,дойдоха два помияра от някъде и взеха да го лаят.Макар,че беше два пъти по едър от тях се уплаши и изчезна през жп линията,ходих след него да го търся,но неразбрах къде се скри. Та ако има някой ,който си е изгубил подобно куче,да го има в предвид !
Изображение

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » чет дек 29, 2011 9:38 pm

Доста неща ни се случиха от последния пост в темата.
След много мислене и консултиране взехме не лесното решение да кастрираме Голди.
На 22.12. около 14 ч. му беше извършена операцията.
Беше много тежка вечер, до към 22 ч. изобщо не искаше да стане...
Изображение
и 3мата много тежко я изкарахме...
На следващата сутрин обаче всичко беше наред, въпреки подпухналите му очи:
Изображение
... и тръгнахме на път :)

В края на едно село намерихме перфектна поляна да се разтовари от предния тежък ден.
Изображение

Направихме му малка фотосесия (обаче фотоапарата определено не става за нищо)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и накрая след голямата разходка/игра се получи ето това:

Изображение

Най-дейните участници заспаха на момента ;)

Преди 3 дни пък си счупи единия нокът и почна да тече кръв, добре че не беше много зле. За късмет вет-а ни е роднина и не ни "омрази" от обажданията почти всеки ден.

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » пон яну 02, 2012 9:34 pm

Много ви се радвам на емоциите, които хвърляте в тази връзка, Голди е истински щастливец! Щом вета ви е роднина, сигурно знаете, че минава доста време, след кастрацията, преди да укроти страстите си :lol: Нацелувайте го от нас този бандюхин и ви желая спокойна и мирна Нова Година!

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » вт яну 03, 2012 3:59 pm

Всичко лошо да е зад гърба ви! Кучо е прекрасен, а снимката на пода ми е позната ... така изкарахме и ние една нощ на системи в нас, та от сърце ви съчувствам...
Весела и щастлива нова година :lol:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » ср яну 04, 2012 9:26 am

Важното, че още на следващия ден е бил отново в топ кондиция, снежните снимки са чудесни, много е фотогеничен :lol:
Изображение

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран: пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » ср яну 04, 2012 4:59 pm

Наистина, важното е, че вече е минало. Дано да му стане по-спокойно на Голди след това, но така или иначе той си е страшен чаровник.

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » чет яну 05, 2012 5:52 pm

С Голди продължаваме да имаме "премеждия".
На нова година бяхме на един хотел в Смолян - Силвър Хилс (хотела не е нищо особено, но мястото му беше много добро, на 50м от него имаше страхотни поляни с 50см до 1м сняг).
Голяма радост за всички в големия сняг, по 3-4 часа разходки всеки ден. Хотела се бяха съобразили че сме с голямо куче и ни бяха дали една огромна стая - поне 25 кв.м. беше.
Та на връх нова година, както навсякъде имаше яко пиратки, заря и всякакви такива шумоиздаващи ефекти.
Към 12:15 се прибрахме в стаята да го видим, милия се беше напишкал от страх до вратата на стаята. 10 минути не можем да го успокоим.
Друг път също го е страх но след 1вата бомбичка/пиратка, няма проблеми- не му прави впечатление, но явно защото е бил сам се беше стресирал много.

Отговори