Голдънът с "уникалното" име Голди :)

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » вт дек 03, 2013 1:10 pm

Благодаря на всички за прекрасните пожелания, и понеже сме още на тема бебе с куче- поредните 2 снимки:
Изображение

Голди пази и регулира люлката шезлонг :)

Изображение

Тук вече иска да му каже "Здрастииии, как сиии" :)

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » вт дек 03, 2013 5:58 pm

Прекрасни! :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » пон май 12, 2014 9:48 am

Малко да поизтупаме темата от праха с няколко снимки от неделното плуване в Искъра- Щъркелово гнездо"

Изображение

Изображение

Изображение

снимки: Мелина Михайлова

и още една позьорска :)

Изображение

снимка: Калина Серафимова

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон май 12, 2014 9:50 am

Страхотни снимки! Виждам добре са си прекарали кучовците.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » пон май 12, 2014 3:53 pm

Браво, чудесни снимки, защото и екземплярите на тях са уникални!

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » чет май 15, 2014 3:36 pm

Ох, прекрасни!

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » вт дек 30, 2014 10:33 am

Малко да поизтупам темата по не много приятен повод. От около 10 дни нашия хубавец спря да яде гранули. Изчетох света, но никъде не намерих нещо еднозначно. Въпросът ми е- знаете ли дали има някаква медицинска причина за това? 3,5 г. омиташе всичко което ставаше (и не ставаше) за ядене. Никога не е предявявал каквато и да е претенция. Водих го на лекар- нищо. Яде около 1/3, 1/4 от гранулите си. Изключихме абсолютно всичко: екстремента му е перфектен, няма болки в корема, няма проблем със зъбите, няма проблем с небцето и устната кухина или езика. Всичко останало го яде- баница, хляб ... с една дума всичко без гранула. Смених му чувала, не яде. Смених му и марката гранули- пак не ги яде. Гол бял ориз- яде здраво. Поливах му гранулите с топла вода- не ги иска. Пробвах да го нахраня с гранули навън на разходката- пак не... вече нямам никакви идеи от какво може да е. Последната ми идея е да ходя да го снимам на ренген дали има нещо, което не се вижда отвън, но ми се струва малко вероятно. На разходката е перфктен, не е унил, игрив... направо перфектен... няма и грам съмнение, че е болен. В нас си спи, ама той 3 год. си спи и кротува пък на разходките си се забавлява и изазходва енергия. Ако някой има идея, съвет, ще съм благодарен да сподели, че вече се изчерпах...

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран: вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт дек 30, 2014 10:51 am

Според мене няма повод за притеснение след като момчето си е жизнено и ветовете са потвърдили, че всичко е ок. Пробвал ли си с някаква друга храна - пастетче, консерва или друга вкуснотия? Така ще разберем дали отказва само гранула или всякаква храна.

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » вт дек 30, 2014 11:11 am

99,99% съм сигурен, че ще яде пастет. Трябва да видя с консерва, но съм предполагам и нея ще я изяде. Днес ще му дам за проба.

edit: консерва яде с голяма радост.

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » вт дек 30, 2014 3:09 pm

Значи, просто се глези момчето, омръзнали са му гранулите :) Единият вариант е да го оставиш да погладува, а другият - да му дадеш друга храна (нещо сготвено или консерва).

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » вт дек 30, 2014 5:35 pm

Той никога не се е глезил, по-скоро клоня към стрес или депресия. Възможно ли е от стрес да отказва храна? Детето вилнее из нас и ходи да целува и гушка Голди, обаче Голди бяга като дявол от тамян. Не му даваме да го удря, да го скубе, само го милва и гушка и кучето бяга постоянно.
Като по-малко детето ходеше и скубеше Голди и ние му се карахме и не му давахме да го скубе и да го удря и му казвахме не, но сега като се засмиля, дали е възможно това да е възприето от кучето?
На разходките е прекрасен, толкова слуша, направо като за книга за послушание. Улични кучета го лаят- не им обръща внимание, нищо друго освен аз не го интересува навън.
У нас изглежда омърлушен- навън не.

Остана ми само това като идея, всичко останало като здравен проблем го изключихме (заедно с Вета)...
Звънях му преди малко, дали нещо не може да се види на рентген, той каза че няма нито 1 симптом за чуждо тяло някъде по вътрешните му органи ...

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » ср дек 31, 2014 8:34 am

Да, може да е от стрес. Голдъните са много чувствителни същества - сърдят се, ревнуват, плашат се, депресират се... Наблюдавайте комуникацията между двамата за известно време. Забелязала съм, че нашата Нори се крие от деца, които твърде настървено я гушкат :)

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » ср дек 31, 2014 12:53 pm

Краси и тук беше така, докато бебето не започна да споделя храната си с кучетата :lol: Ела да ги видиш сега :)

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » ср дек 31, 2014 6:30 pm

Когато му дава хапване- няма проблем, но само тогава

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » съб яну 03, 2015 8:16 am

Когато му дава хапване- няма проблем, но само тогава