Голдънът с "уникалното" име Голди :)

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран:вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » чет яну 05, 2012 6:02 pm

Милия.... :? Писала съм и тема за това,та знам какво е.Нашето момче също беше много зле.Даже по-зле беше при първите гърмежи следобед,макар да не бяха силни..Плаче,тресе се силно от страх.И на нова година го беше страх,но следвах няколко съвета,както и усещането си за моето куче.Първо-да не реагирам отрицателно,или положително на страха му.Игнориране на това поведение,иначе може се задълбочи.Най-добре е да се разсее кучето.Белски не искаше изобщо да яде,твърде беше уплашен.Но игра,отвличане на вниманието с нещо друго върши работа.На нова година усилихме телевизора,както и ние бяхме шумни,показвахме му,че даже се радваме на шумовете,а не ни е страх.И той го прие сравнително леко.Ако нашия ''смелчак'' беше сам,сигурна съм,че щеше да е по-уплашен и от милия Голди.Когато знаете,че има силна буря с гръмотевици,или заря,не го оставяйте сам.
ИзображениеИзображение

M&R
Потребител
Регистриран:пет окт 14, 2011 10:02 am

Мнение от M&R » чет яну 05, 2012 10:49 pm

Ние сме в абсолютно същото положение:( Понеже покрай празниците се прибрахме на Козлодуй, а тук гърмежите започват десет дни преди Нова Година, та милият ми Ривър беше в абсолютен шок. Всеки път щом чуе гръм, ако сме си вкъщи-подвива упашка и бяга, крие се под масата и т.н., а ако сме навън започва да ме тегли и иска да бягаме:( Страшно се страхува:( А точно на Нова Година бяхме на вилата (близо до Белоградчик), та там от чудо беше затворен към 11:50, докато мине пукотевицата, в моята стая, с телевизор увеличен до край, колкото да не чува навън какво става. Мисля, че имаше ефект, защото когато влязох да го взема си лежеше кротко:) Явно всички голдъни са много чуствителни душички:))
Изображение

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран:пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » пет яну 13, 2012 5:21 pm

Потребителски аватар
DogPerson
Потребител
Регистриран:вт фев 03, 2009 4:16 pm

Мнение от DogPerson » пет яну 13, 2012 9:00 pm

Браво, поздавления, имате голям прогрес! :) Другото кученце мъжко или женско беше? За първи път ли ги срещнахте или са си приятелчета от известно време?

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » съб яну 14, 2012 10:53 am

Мъжко е. Улично е, живее на поляната някъде. Прилича ми на бивше домашно. И друг път са се срещали, но към него никога не е имал никаква агресия, и за първи път като се срещнаха.
Голд се "ерчи" само на големи. Малките изобщо не ги закача- само си играе с тях.
Едната наша баба има някакво полу-болонка, полу-безпородно, горе долу размери на този малкия, Голди даже му позволява да скача върху него.

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран:нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » съб яну 14, 2012 11:46 am

Сладур, толкова се радвам да го видя как играе :)

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » нед яну 15, 2012 12:06 pm

Понеже днес е неделя, ден за училище, а за съжаление вратите на школото са затворени, ние решихме да си направим училище на сутрешната ни разходка.
Понеже много ни липсват всички кучовци-съученици: Арчи, Руфчо, Грифко, Рая, Ривър, Бруно, Флейм, Алдо, Марли (извинявам се ако пропускам някой съученик) и Ели да ни попита- "да се похвалите/оплачете" от учениците, ние решихме да се похвалим тук задочно :)

Команда - туук :) http://www.youtube.com/watch?v=1h24Hk0jKjY
След това - http://www.youtube.com/watch?v=X0fxXXor3Ic
http://www.youtube.com/watch?v=kXp0l9NPhm4 - нещо сме много припряни за "салама" :)))
И най-голямата ни "победа": http://www.youtube.com/watch?v=xuN1IN8IE8w - Въпреки че беше фиксирал ротвайлер-а в дъното, не се разсея, и си изпълни командата :)

topsi
Потребител
Регистриран:пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » ср яну 18, 2012 8:04 pm

Супер , браво на вас .Справяте се чудесно и без училище.

Потребителски аватар
Archi
Потребител
Регистриран:пет апр 29, 2011 5:24 pm

Мнение от Archi » ср яну 18, 2012 11:18 pm

Наистина страхотно! С истинско удоволствие изгледахме клипчетата по няколко пъти. Голди е просто превъзходен. :lol:
Изображение

M&R
Потребител
Регистриран:пет окт 14, 2011 10:02 am

Мнение от M&R » чет яну 19, 2012 1:57 am

Браво на златното момче :D Така ни липсвате всички... нямаме търпение да започне пак училището и да дивеем заедно :D а до тогава на някои ще пишат шестици (Голди ), а на някои двойки(Ривър) :oops:
Изображение

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » съб яну 21, 2012 11:49 am

Малко снимков материал от пухкавия сняг днес:

Изображение
Спим преди разходката
Изображение

Лигавене:
Изображение
Изображение

Игра на поляната:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Портретни сники:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от KraaaS на съб яну 21, 2012 5:50 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран:вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » съб яну 21, 2012 12:52 pm

ама хич не го обичате това куче бреййййй :lol: :lol: :lol:

днес беше страхотна сутрин Роджо умря от кеф. За съжаление фотото ми е в ремонт и нищо не мога да покажа. Иначе позата "усмихнато магаре" ми е много позната
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран:пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » ср яну 25, 2012 5:19 pm

Ей, Голди е станал шампион по послушание. Ще ни засрамите на училището. И ние влизаме в час от тази седмица.

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител

Мнение от KraaaS » пет яну 27, 2012 10:20 am

Голд е станал голям тарикат. Като отидем на нашата неразчистена/неутъпкана поляна, със около 40-60 см сняг, не иска той да прави партина. Стои зад нас и чака да ходи в отъпканото ...

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран:вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет яну 27, 2012 11:16 am

Хитрец е Голди! :) Нашият пък,откри за себе си спорта ''гмуркане в преспи и много му харесва. :) :)
ИзображениеИзображение

Отговори