Брейв - смелия пръдльо!

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Brave
Потребител
Регистриран: ср фев 29, 2012 12:28 pm

Брейв - смелия пръдльо!

Мнение от Brave » чет мар 08, 2012 7:17 pm

Ето го и него - малкото черно копче Брейв. Днес е вече с нов дом, сигурно ще му е жал за 7-те му братя и сестри, но той е смел и ще се справи бързо с раздялата (въпреки, че не дава никакви признаци на "тъга" ... доста е игрив!) Изследва стаята ми с интерес и недоверие към далечните ъгли :D. Яде като змей и пишка като ... пикльо :D. Постланото одеалце вече смело се дърпа и размята :D

Изображение

Поздрави от нас! (на снимката е точно преди да заспи .. :) )

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » чет мар 08, 2012 10:28 pm

Добре дошли!Брейв е голям сладур! :)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » чет мар 08, 2012 10:40 pm

Добре дошли!

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » пет мар 09, 2012 9:30 am

Добре дошли на палавия смелчак и неговите хора :lol:
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет мар 09, 2012 11:07 am

Имаме си почти адаш! (ние от "Брейв" минахме към "Дейв")

Да ни е добре дошъл и да прави по-малко бели от адаша си :lol:

Потребителски аватар
Brave
Потребител

Мнение от Brave » съб мар 10, 2012 11:26 am

Изображение

Изображение

Имам един въпрос относно храненето:

Брейв е на 40 дни и го храним със Royal canin junior medium , но там по таблица трябва на ден да го храним с около 270 гр. храна разделена на 3 хранения. Малко много ни се струва. На хранене му давам половин мерителна купичка (около 5 / 8), хапва си я без проблем. Вчера му дадох малко повече и коремчето му се наду ..бая си се наяде. Мисълта ми е, че ако "гоним" дневната дажба от 270 гр. ще преяжда ... знам ли. Има си апетит и си изяжда абсолютно всичко и ака доволно :). Как да го храня занапред - по таблицата или? Трябва ли да му давам допълнително калций? (доста ми е важно какво ще ме посъветвате!).

Иначе вече опознава къщата и му е доста интересно да се завира на разни места :D. Доста се активизира след хранене и е доста игрив! :). Знаете как е с малко кученце :lol:
Да чукна на дърво откакто е при мен (3-ти ден вече) не е изскимтял един път за мама и през нощта си спи и си прави неговите си неща без да "свири на цигулка". Единствено като му се доака измъцва за момент и след това - торта на пода. :lol:

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » съб мар 10, 2012 12:53 pm

В Козлодуй има хубава клиника, задайте въпросите си и там. Ако се храни с висок клас храна за големи породи, не трябва да се добавя калций. На 40 дни е редно бебето да е още при майка си, сега би трябвало да ви предстоят ваксини, обезпаразитявания и каквото ветеринарите препоръчат. За дозите - много е малък, добре е да се храни поне по 4 пъти на ден, а Роял Кънин предизвиква на доста кучета бая газове.

Потребителски аватар
Brave
Потребител

Мнение от Brave » ср мар 14, 2012 9:15 pm

ana_crime написа:... а Роял Кънин предизвиква на доста кучета бая газове.
В нашия случай важи с пълна сила. Няма признаци на дискомфорт, но докато спи и чат-пат пусне по някоя пръдня миризлива :D . Вече му викам на галено мистър Пърдю 8) . Команда "не" не изпълняваме :D, има кучешки играчки, но чехлите са по-интересни изглежда :D . Забелязах го, че започва да си харесва неща от обзавеждането за гризане (новото ми легло, кабела на лаптопа, краката ми!) :shock: :D . Растем и утре сме на 1-ва ваксина + паспорт.

Актуална снимка - спящ и пърдящ (буквално няколко секунди преди да го снимам се изфъска малкия дзвер!)

Изображение

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител

Мнение от ana_crime » ср мар 14, 2012 9:27 pm

Ох, каква пупа :)
В клиниката наистина предлагат главно Роял Кънин, но доставят по заявка и други храни. В темите за храненето във форума са изредени доста марки, гледайте да е Large Breed Puppy разновидност. Ако сте си вкъщи през деня, има и вариант за поръчка от някой онлайн магазин.

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Регистриран: ср сеп 14, 2011 1:40 am
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » ср мар 14, 2012 10:08 pm

Брейв е чудесен! :D а този поглед на първата снимка мисля, че всеки собственик на голдън познава! това е погледът, който пречи на възпитанието :))))

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » ср мар 14, 2012 11:57 pm

Досега пробвах доста храни, моя Голд най-добре понася "Belcando Dinner" но тя е за над 2 г. куче (не говорим дали я яде, той яде всичко... говорим за екстременти, интензитет, газове ...)
Пробвах с Acana Grassland dog, доста по-зле бяха нещата, въпреки че е доста по-скъпа от Belcando.
Royal Canin само рекламата и маркетинга им е на ниво :)
Доколкото съм чел, за малки бебоци най-добри са Orijen и Аrden Grange.
Лично аз смятам да остана на Belcando, цена качество са но.1 (15кг чувал за 89 лв.)

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител

Мнение от ana_crime » чет мар 15, 2012 9:43 am

Много са индивидиуални нещата с храните както каза Краси. Belcando е много добър вариант, сега погледнах - имат и за 1-4 месечни храна. Аз например съм минала през 10тина марки, докато открия нашта храна. Също така не давайте нищо от масата и не му обърквайте стомахчето с човешка храна, може да стане капризен, а ако погледнете в раздела за възпитание ще видите и колко други проблеми създава това. Нормално е още да не знае какво е "Не", но се опитвайте от рано да налагате ред и дисциплина вкъщи.
Аз храня с Orijen, но трябва да се има предвид, че това е много силна храна (с може би най-високото съдържание на протеин на пазара) и не на всички им понася добре.

Потребителски аватар
Brave
Потребител

Мнение от Brave » чет мар 15, 2012 7:14 pm

Ами отначало (първите два дена откакто го взех) имаше вълчи апетит и омиташе всичката храна доста бързо. Сега вече не е така :). Почна да се муси и да яде доста по-бавно и не цялата храна. Давам му храна по 4 пъти на ден и днес следобедната дажба не я е пипнал по думите на баща ми. И сега си яде всичко, но с уговорки. Пърди като кон все още :D. Мисля, като свършим тази опаковка храна, да му взема друга (марка) :?: . Днес му беше 1-вата ваксина и в момента спи и е доста сънлив като цяло (казаха, че е нормално 1-2 дена да е така). Това е засега от нас - мосю Пърдю и неговия стопанин :D

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » пет мар 16, 2012 1:35 pm

Добре дошъл на Брейв и неговите стопани. Само да ви напомня , че когато сменяте храната трябва да е постепенно. Например първия ден 80% от старата и 20% от новата. Втори ден 60 / 40 и т.н. като наблюдавате как кучето приема промяната.
Изображение

amneziq_ivg
Потребител
Регистриран: нед ное 06, 2011 8:39 pm

Мнение от amneziq_ivg » нед мар 18, 2012 1:36 pm

Здравеите и от нас с Чейс.В началото и ние се чудихме много с каква храна да храним нашия малчо.Пробвахме храни от нисък клас,от типа на фрискас и не бяхме доволни.Взехме юкануба,която беше по добре,но накрая се спряхме на орижен.От орижена сме много доволни.Ака доста по малко,не пуска газове и козината му придоби блясък и е по мека.Това е от нашият скромен опит.Вземете си хубава храна и всички ще сте доволни.По мое мнение храни като РК само рекламите им големи.
Поздрави!
Изображение

Отговори