момичето ми Кая

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
monkata95s
Потребител
Регистриран: нед мар 08, 2009 2:08 pm

момичето ми Кая

Мнение от monkata95s » нед юни 10, 2012 6:41 am

Докъто ви пиша, една малка златна топка косми спи сгушена в скута ми. Името и е Кая и е най-послушното кученце на света... докато спи :Д
Вчера беше героиня, защото препътува около 300км без да се изпусне, или върне нито веднъж. Странно за мен не е тъгувала много, много за мама. В колата много бързо се птпусна и още след 30км се буташе да я гушкам. Снощи поплака за секунди за мама, но докъто я сънуваше. Родена е на Великден (16,04,2012). Взехме я на 53 дни. Беше останал последното кученце и цялата кърма на мама е била само за нея. За това сега е малка табуретка. Тежи точно 5кг. Много е щура и яде всичко, от кренвирши до камъни.
Има си импровизирано легло, но не го поглежда. От жегата гледа да легне някъде на мокро или хлад. Пода ни от паркет и това малко ме притеснява. Има ли проблем, че спи и лежи на твърдо?
Вчера пробно и взех малко насипна храна, защото незнаех дали ще и хареса. Марката е calibri (или нещо подобно). Жената в зоомагазина ми я препоръча. Когато отидохме при вет-а, тя ми се скара че съм взела насипна храна (На нея не и казах марката, защото не я запомних. След това ходих да прверя). Препоръча ми педигри или хепи догс. Педигри е по-евтина от тази, която аз взех. Ще съм ви благодарна, ако си дадете мнението коя е най-хубава.
В момента сме на село и нямам кабелче да сваля снимките. Имам само дветки и ще се опитам да ги кача :)
Това е малката ми красавица.
Изображение

Изображение
Кучетата са като човека , но с по-малко недостатъци

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » нед юни 10, 2012 9:20 am

Добре дошли :lol:
Монката, честита сбъдната мечта, помня че отдавна искаше голдън. За храненето има изписано мноооого. Крааас беше направил една чудна таблица със сравнение на храните. По-късно ще я потърся и ще я сложа тук
Педигри според мен е лош избор. Докато Роджи беше на годинка е ял основно на Екануба за бебета от едри породи и чат пат на Пурина пак за бебета от едри породи. Сега яде Нутрам скин енд коут, смесено с натурално хранене. Категорично обаче за бебе до една година бих хранила само със суха храна висок клас. Натуралното хранене е трудна работа, трудоемка и аз дето се имам за опитен кучесобственик изчетох към тон и половина литература за да съм сигурна, че давам качествена храна.

Прочети в "Обучение и отглеждане" има много полезна информация
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » нед юни 10, 2012 6:47 pm

Jolly Rodger написа:Добре дошли :lol:
Монката, честита сбъдната мечта, помня че отдавна искаше голдън. За храненето има изписано мноооого. Крааас беше направил една чудна таблица със сравнение на храните. По-късно ще я потърся и ще я сложа тук
Педигри според мен е лош избор. Докато Роджи беше на годинка е ял основно на Екануба за бебета от едри породи и чат пат на Пурина пак за бебета от едри породи. Сега яде Нутрам скин енд коут, смесено с натурално хранене. Категорично обаче за бебе до една година бих хранила само със суха храна висок клас. Натуралното хранене е трудна работа, трудоемка и аз дето се имам за опитен кучесобственик изчетох към тон и половина литература за да съм сигурна, че давам качествена храна.

Прочети в "Обучение и отглеждане" има много полезна информация
Благодаря ти! Правилно си запомнила. Чакането си заслужаваше обаче :). Еуфорията сега ми премина и само се чудя и се вайкам правилно ли правя нещата, всичко нужно ли съм купила и тн.
Таблицата на Краас я намерх, но доста от храните не ги бях чувала. Може ли да ме ориентираш тази храна на Екануба каква цена е и колко е разпространена (тъй като в зоохобито от което пазарувам определено не съм я срещала)
Също така нещото, което силно ме притеснява е че кучето спи на земята. Вече съм вкъщи и подът е дюшеме. Сложих и клетката на заека ми и я постлахме с мекичко одеало, до нея има импровизирано легло. Бебораната изобщо не ги погежда, а поставя ли я аз в тях гледа да се махнеи пак се пльоква на пода. Вярно че е страшна жега, но много се притеснявам да не и стане нещо на крачетата. Има ли такава опастност и ако да, какво бих могла да направя?
Мерси предварително!
Последна промяна от monkata95s на нед юни 10, 2012 8:39 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » нед юни 10, 2012 8:32 pm

http://www.zoomagazin.eu/categories/vsi ... -hrani-33/

http://zoomall.bg

http://www.zoozona.net/bg/catalog/cid/1505.html

http://zoolandbg.com/114-hrana-za-kucheta

ето тук ще намериш повечето храни.

Не вярвам да и стане нещо на дЮшемето :wink:
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » нед юни 10, 2012 8:38 pm

Много ти благодаря! А за дЮшемето нямам идея от къде идва думата и винаги съм мислела, че е с У. Мерси за поправката :)

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон юни 11, 2012 7:53 am

Добре дошли!

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » пон юни 11, 2012 8:51 am

Добре дошли!
Изображение

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » чет юни 14, 2012 11:56 pm

Благодаря ви :)
Малката Кая расте, дивее и всеки ден измисля по някоя нова беля. Много е забавна. Вчера беше решила да умотае апартамента с тоалетна хартия. Прилежно я беше размотала от тоалената до терасата. Много и е кеф да си разлива водата и да се търкаля в мокрото, просто си умира от кеф и жега. Хубавото ми момиче ме развеселява и удивлява всеки ден. За 6 дни знаем няколко команди. Почти яде само при команда, знае си перфектно името, винаги идва когато аз я викам и почти разбра значението на думата НЕ. Понякога и се случва да се изпуска вътре, но ще се научи. Днес една позната обаче ми се скара, защото от прекалено малка съмя учила на комаанди. Аз все си мисля, че така трябва, за да има някакъв ред, да свиква и все пак да знае кой е стопанина и. Права ли съм или наистина е прекалено малка?
Ето няколко снимки на малката ми принцеса <3
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gvpekov
Потребител
Регистриран: вт авг 11, 2009 7:25 pm
Контакти:

Мнение от gvpekov » пет юни 15, 2012 12:34 am

От момента в който кучето е дошло при вас може да го учите на команди. Въпроса е че малките кучета не могат да се съсредоточат за много време тоест за да научи нещо трябва много повече търпение и повторения. Ако го обучавате така че кучето да възприема чрез игра и забавление няма никакъв проблем.

Мнението на повечето хора е че малкото кученце е бебе и то има нужда само от любов и радости. Проблема е че това малко кученце след време става на 6 7 месеца и започва да осъзнава че всичко му е позволено. Става голямо едро животно което има и зъби и вече не е чак толкова сладко. В един момент стопаните се сещат че вече не е бебе и някои неща не им харесват , проблема обаче е че вече кучето знае че може да ги командва и си има и лоши навици. За това моя личен съвет е да не слушате много много тези които ви се карат за подобни неща. Обучавайте си и си възпитавайте кучето. Изградете си правила и навици още докато е малко и ще имате кучето което винаги сте искали , а и то ще е спокойно и щастливо.
Георги Пеков
www.milinkamuk.com

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пет юни 15, 2012 7:59 am

Добре дошли! Кая е красавица :)

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » пет юни 15, 2012 8:35 am

Честита радост! Да е жива и здрава малката сладуранка!

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » пет юни 15, 2012 9:32 am

Много е сладка Кая. Да ви е жива и здрава!

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » пет юни 15, 2012 2:03 pm

Благодаря на всички :)
gvpekov, от всичко което бях чела във форума останах със същото впечатление , но все пак реших да попитам. Благодаря ти за подробния отговор. Сега ми е много по-добре, като знам че не съм направила нищо лошо или грешно :).

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » пет юни 15, 2012 2:15 pm

Добре дошла на Кая :)

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » пет юни 15, 2012 2:35 pm