момичето ми Кая

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет юни 15, 2012 9:59 pm

Добре дошла на сладката малка Кая. :) Да ви е жива и здрава.Знам какво е кучо да е сбъдната мечта... :wink: .Наслаждавайте й се.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител
Регистриран: нед мар 08, 2009 2:08 pm

Мнение от monkata95s » чет юни 21, 2012 2:29 pm

marina kojuharova написа:Добре дошла на сладката малка Кая. :) Да ви е жива и здрава.Знам какво е кучо да е сбъдната мечта... :wink: .Наслаждавайте й се.
Благодаря ти Марина :). Вече и аз знам какво е кучо да е сбъдната мечта... рядко има чувство подобно на това:)

Маймунката най-много ни я мъчи жегата. Сложихме и леген (естествено цялата стая отново е наводнена), но поне знам че винаги има вода. Проблем ни е качването по масата и пишкането вътре. В моята стая не ходи до тоалетна, но в останалата част от апартамента не се съобразява. След сън, след ядене, след като се приберем ако ни е нямало, винаги я пускаме на терасата и върши работа, но почти всеки ден се изпуска из другите стаи. По голяма нужда винаги излиза на терасата, дори самичка почва да драпа по стъклото. Предполагам е нормално, но все пак не е много приятно и се надявам на съвет или поне да ме ориетирате до кога ще продължава :(. Когато се качи на масата винаги и казвам "НЕ", но няма реакция, само поглежда с поглед тип "аз съм гладно сомалийче, пребиват ме отбой и не ми дават да ям с дни". Тропвам и по пода, тя слиза, поздравявам я и до 30 секунди пак е с лапите на масата :(
Търсих по темите, но не намерих нищо (предполагам не съм търсила като хората).
Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете да се справя с тези две неща.
Кучетата са като човека , но с по-малко недостатъци

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Регистриран: ср сеп 14, 2011 1:40 am
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » чет юни 21, 2012 3:44 pm

Според мен, проблемът с пишкането е съвсем нормален, щом е само на 2 месеца. Моето куче пишкаш у дома поне до 3 месеца, после обаче спря и никога не го е правила вече. И при вас ще спре, просто е още минъчка :P Въоръжете се с търпение и много парцали за миене! :roll:
Малката Голди вятъра гони... Всичко е само игра, ха-ха...

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » чет юни 21, 2012 5:08 pm

ГОЛДИ написа:Според мен, проблемът с пишкането е съвсем нормален, щом е само на 2 месеца. Моето куче пишкаш у дома поне до 3 месеца, после обаче спря и никога не го е правила вече. И при вас ще спре, просто е още минъчка :P Въоръжете се с търпение и много парцали за миене! :roll:
Търпението и парцалите си вървят подарък с кучето :Д. Питам, защото както обясних по голяма нужда ходи САМО на терасата, а по малка навсякъде освен в моята стая. Очевидно без да съм разбрала съм я научила на нещо, но не знам как и се надявам на съвет от вече преминали през този период.

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » чет юни 21, 2012 5:19 pm

По-добре не й затвърждавай определено място за вършене на работи, от личен опит мога да кажа, че много вреди - ние до 6 месечни си почитахме редовно първоначално определеното място :) Като започне да излиза й прави поне 2 допълнителни излизания само за тоалетна и много бързо ще свикне.

vehri_92
Потребител
Регистриран: пет дек 09, 2011 3:33 pm

Мнение от vehri_92 » чет юни 21, 2012 9:26 pm

monkata95s написа:
ГОЛДИ написа:Според мен, проблемът с пишкането е съвсем нормален, щом е само на 2 месеца. Моето куче пишкаш у дома поне до 3 месеца, после обаче спря и никога не го е правила вече. И при вас ще спре, просто е още минъчка :P Въоръжете се с търпение и много парцали за миене! :roll:
Търпението и парцалите си вървят подарък с кучето :Д. Питам, защото както обясних по голяма нужда ходи САМО на терасата, а по малка навсякъде освен в моята стая. Очевидно без да съм разбрала съм я научила на нещо, но не знам как и се надявам на съвет от вече преминали през този период.
Не не си я научила ти така, просто това е нормално при голдъните, когато са малки:). Иначе по-лесно и бързо ще я научиш, ако почнеш да я извеждаш всеки ден по едно и също време (поне така научих моя Бъд - сутрин, обед, следобед(но тогава не го извеждам за да се изходи, а за да играе) и вечер. Иначе ти пожелавам много лудории с него и много бързо да мине този период, през които всички тук сме преминали, с изхожданията вкъщи. Забравих да кажа добре дошли! :)

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » чет юни 21, 2012 9:47 pm

ana_crime написа:По-добре не й затвърждавай определено място за вършене на работи, от личен опит мога да кажа, че много вреди - ние до 6 месечни си почитахме редовно първоначално определеното място :) Като започне да излиза й прави поне 2 допълнителни излизания само за тоалетна и много бързо ще свикне.
Да, но докато започне да излиза остава още близо месец. А попитах и за качването по масата, но можеби никой не го е прочел :(.

Междувременно Кая пиклата ви праща много влажно нослета и целувки :)
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » пет юни 22, 2012 12:49 am

Според мен качаването на масата също е в реда на нещата. Просто й казвайте "Не" със сериозен тон и ако се наложи леко я избутвайте. Дори да не реагира сега, щом порасне малко, ще влезе в час. :) Та моето куче до 4 месеца беше като неадекватно, едвам си научи името, а сега е много послушна и разбира всичко. Просто бъдете твърда, а като й помине бебещината, ще видите, че семената на труда и постоянството ви са покълнали. :P

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » съб юни 23, 2012 11:37 pm

ГОЛДИ и vehri_92, благодаря ви за отговорите :). М/д Кая си научи името за 2 дни :)

vehri_92
Потребител

Мнение от vehri_92 » нед юни 24, 2012 12:45 pm

monkata95s написа:ГОЛДИ и vehri_92, благодаря ви за отговорите :). М/д Кая си научи името за 2 дни :)
Моляяя, иначе браво за името. Ние първо научихме Бъд като чукаме с пръсти на земята, той беше дребен, беше му интересно и така идваше, а сега като съм на вън няма как да клекна и да почна да му чукам. :lol: А и жалко, че тук го няма бутона от Facebook - "Like", защото снимките на Кая заслужават мноооого харесвания.

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » пон юни 25, 2012 12:26 am

vehri_92, благодаря за милите думи :).

Днес Кая направи поредната си дивотия и доста ме притесни. Бях излязла за няколко часа навън и познайте какво видях като се прибрах... купчина изпокъсани подаръчни торбички на пода, разсипана и надъвкана кутийка от кибрит на пода, разплискана вода по целия под, а за капах Кая доволна и гузна си лежеше в леглото с изядени калции до нея. Още ми е мистерия как ги е набарала, но ФАКТ, изяла ги беше всичките... блистер и половина калции :shock: :shock: :shock: Изпаднах в ужас. Веднага звъннах на ветеринарката и тя каза, че няма проблем и да не се притеснявам. Жената ми се струва си разбира от работата, но реших и вас да питам. Има ли проблем, да правя ли нещо по-различно, да се притеснявам ли и как може това да повлияе на развитието и?
Уф,уф дано да кажете нещо хубаво, че не ми се мисли :(

Потребителски аватар
ГОЛДИ
Потребител
Контакти:

Мнение от ГОЛДИ » пон юни 25, 2012 1:01 am

monkata95s написа:vehri_92, благодаря за милите думи :).

Днес Кая направи поредната си дивотия и доста ме притесни. Бях излязла за няколко часа навън и познайте какво видях като се прибрах... купчина изпокъсани подаръчни торбички на пода, разсипана и надъвкана кутийка от кибрит на пода, разплискана вода по целия под, а за капах Кая доволна и гузна си лежеше в леглото с изядени калции до нея. Още ми е мистерия как ги е набарала, но ФАКТ, изяла ги беше всичките... блистер и половина калции :shock: :shock: :shock: Изпаднах в ужас. Веднага звъннах на ветеринарката и тя каза, че няма проблем и да не се притеснявам. Жената ми се струва си разбира от работата, но реших и вас да питам. Има ли проблем, да правя ли нещо по-различно, да се притеснявам ли и как може това да повлияе на развитието и?
Уф,уф дано да кажете нещо хубаво, че не ми се мисли :(
Добре де, а кучето къде стои, като е само? Ограничете му достъпа до всичко, което може да изяде. За калциите ясно, че някак тайно ги е взела, но кибрит, торбички... по принцип не трябва да са около нея. Мисля си, че ако сега се научи да дъвче на поразия, може би и занапред ще продължи. Пак ще дам пример с моето куче, ама от него ми е опитът - като беше малка, пък и сега, сама я оставяхме само в коридора, а в него освен шкаф за обувки и паничките й нямаше нищо. Държахме вратата на тоалетната отворена, за да може да влиза светлина, и тя първите дни сваляше ролката с хартия и я изпокъсваше. Оттогава просто при излизане почнахме да качваме хартията на високо. Идеята ми е, че може би наистина трябва да приберете всякакви неща от стаята, в която стои, дори с риск да поразместите. На два месеца, докато има какво, тя ще го яде. На тази възраст избиващите зъби ги побъркват. :)

Потребителски аватар
monkata95s
Потребител

Мнение от monkata95s » пон юни 25, 2012 1:42 am

Кая туку що повърна жълта пяна. В момента е жизнена и ме хапе. Дали има смисъл да тормозя лекарката в 3 през ноща?
А за торбичките бяха забутани в един ъгъл и изобщо не им бях бърнала внимание... до сега. Като цяло гледам да няма достъп до неща за гризане, но очевидно не се справям мнго добре :(. Стаята ми е тип "тук има място за всичко" и всякакви ненужни неща, за които вярвам че някой ден ще ми потрябват, но от години не се случва, са набутани на всевъзможни неща. Май вече си имам повод да се отърва от тях и той е здравето на момичето ми.

vehri_92
Потребител

Мнение от vehri_92 » пон юни 25, 2012 1:04 pm

monkata95s написа:Кая туку що повърна жълта пяна. В момента е жизнена и ме хапе. Дали има смисъл да тормозя лекарката в 3 през ноща?
А за торбичките бяха забутани в един ъгъл и изобщо не им бях бърнала внимание... до сега. Като цяло гледам да няма достъп до неща за гризане, но очевидно не се справям мнго добре :(. Стаята ми е тип "тук има място за всичко" и всякакви ненужни неща, за които вярвам че някой ден ще ми потрябват, но от години не се случва, са набутани на всевъзможни неща. Май вече си имам повод да се отърва от тях и той е здравето на момичето ми.
Това, че е повърнала жълта пяна според мен е добре, тъй като така е изкарала прекалената доза калции. А това с късането е съвсем нормално при малките голдънчета, все пак като останат сами си намират някакво занимание и за тях това е мноооого забавно. Бъд до 5-6 месечна възраст още си разкъсваше какво ли не на земята, като започне от вестници, след това кутиите (забравих им името), с които носим яйца от село и най-накрая чупи с кеф един голям леген. И въпреки, че всеки ден преди да изляза му махах нещата, с които мисля, че ще си играе, той винаги си намираше нещо, което и ние сме забравили, че го имаме. :lol:

Отговори