Привет от Джинджър :)

Споделете всичко за вашите любимци
Джинджър
Потребител
Регистриран: съб сеп 01, 2012 11:16 pm

Привет от Джинджър :)

Мнение от Джинджър » пон сеп 03, 2012 10:30 pm

Здарвейте :)
Много много се радвам , че най-накрая успяхме да станем част от форума, а надявам се скоро и да ни приемете и заобичате във вашето златно семейство :)

Вече премина една седмица (утре всъщност става точно една) от както сме заедно с Джинджър.
Джинджър е роден на 11.07.2012г.

Сега притеснителната част, за която много се надявам да не ни заклеймите. Джинджър мисля, че няма дълго родословие. "Познаваме" само майката и таткото. И двамата са собственици на едно семейство с дечица. Харесахме си кученцето на снимка, но все пак стоеше въпроса дали ще одобрим избора -не само конкретно за него, а и изобщо цялата среда в която се намират животинките.
Резултата е налице. Имаме си Джинджър :)
Много четох, но има ооооооще сигурно 10 пъти по толкова да прочета. Много ценни съвети намерих разхождайки се из форума, докато чаках активация. В един момент форума съвсем не се отваряше и ми излизаше онова неприятно съобщение от което се почуствах отхвърлена ....както и да е. Не можах да си задам навреме въпросите, но мисля че не сбъркахме (сиииилно се надявам да ни е жив и здрав) с избора.

Емоционалната част :) :
Сърцето ми прелива от радост. Все знаех за интелигенстноста на голдън ретривърите, но поведението на Джинджър ( +имайки в предвид и моята неопитност) за тази една седмица в нашия дом ме изумява. Искрено се надявам това да не е само първоначален блясък, а наистина да е все така добре.
Какво имам предвид: например за една нощ (точно) се научи къде да ходи до тоалетна. От този момент нататък не сме имали проблем. Вече абсолютно си знае името и отговаря. Идва когато го викам. И изпълнява ( за мен това е най-безумното) когато кажа "не".
Тоест знае си вече и кажа ли "не" за нещо спира. Е, не му е хубаво за някой неща че го спирам, поглежда ме едно такова "ала тъжно", но спира!

Вече мисля , че ми се доверява. Деня в който го взехме си избра местенце пред пералнята (тя е в кухнята) и се сви там на кравайче. По-късно като видях къде си е израл местенце, сложих там едно одеалце от дъщеря ми когато беше бебе. Пазя си го 9 години, но за Джинджър го извадих :)
Ооо, забравих да кажа, че в същия ден си взехме и персийско коте. Искахме да ги вземем в един и същи момент за да няма натсроение "аз съм си вкъщи, ти какво правиш тук?" от която и да е (котешко/кучешка) страна. и двамата където си легнаха там съм им постлала.
И понеже много ама много миришеха ги пуснакме само в кухнята и антрето.И за да не са сами бебетата аз си направих легло на земята и спя при тях. Това което най-много ме трогна е че вечерта когато си легнах и двамата се присламчиха към мен, пазейки достатъчна защитна дистанция- на около 20 см и от мен и един от друг.
Сега една седмица по-късно, сме си едно семейство. Още даже на втрория ден ми направи впечетление, че дори и пред дена когато спят спят заедно на одеалцето в тази част на стаята в която съм аз. Вечер когато си лягам, на момента идват и двамата, незаисимо дали са спяли вече или не. Вече Джинджър ляга по гръбче ала"поиграй си с мен".

Играта котето и кучето е страхотна. Той я хапе, но явно си знае силата и тя не го гони.Е, бяга от време на време, но и тя се закача.Много ми се иска да мога да ги хвана на снимка когато са се гушнали и си играят той с нейната лапичка задна, тя с неговата опашка. Ако Джинджър прекали със силата на захапката, Мафия (котенцето) като измяука на "ох, боли" и той я пуска.
Едно нещо има, което ми е много смешно.
Както е редно и двамата си имат купички за вода и храна.Храната ясно, всеки от неговата. Но водата -задължително си менкат купичките ,въпреки че съм ги сложила на различни места. Имам предвид, че тя пие винаги от неговата, той винаги от нейната. Рядко се случва да си уцелят правилната купичка.

И така.
Всички вкъщи сме много щастливи. Моите момичета (на 9 г. и на 12 г.) се държат не просто обичливо със жовтинките ами и разумно.Това също много ме радва.
Разказх ви за нас :) Малко се поувлякох с писането, но така да исках да споделя с някой който наистина ще разбере радоста ни!!!
Много се надяваме да ни приемете във вашето семейство.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон сеп 03, 2012 10:55 pm

Добре дошли!

Потребителски аватар
pkolev
Потребител
Регистриран: пет юли 08, 2011 3:52 pm
Контакти:

Мнение от pkolev » вт сеп 04, 2012 8:07 am

Добре дошли и добре заварили. Поздрави от кака им Аря Старк, в момента по прякор Боата :)

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт сеп 04, 2012 8:44 am

Добре дошли.Весело ще е да растат заедно малките. :)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » вт сеп 04, 2012 11:19 am

Добре дошли!

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » вт сеп 04, 2012 6:47 pm

Добре дошли :D С интерес чакаме и снимки от голямото ви семейство.

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » вт сеп 04, 2012 7:07 pm

Много се радвам за приветсвията ви :) Благодарим ви!

След няколко часа ще се опитам да кача снимки, защото сега голямото семейство има нужда от мен. До скоро :)

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » вт сеп 04, 2012 7:48 pm

Добре дошли :)
Изображение
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » вт сеп 04, 2012 11:17 pm

Добре дошли и от мен! :)

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран: пет яну 22, 2010 2:34 pm

Мнение от Dessi199 » ср сеп 05, 2012 3:17 pm

Добре дошли и от нас! :D

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » ср сеп 05, 2012 10:46 pm

Привет на всички и много благодарим за доброто посрещане. Ще се опитам тази вечер да кача една снимка, а ако опитът ми се увеначе с успех утре ще ви разкажем колко смепорасни в разказче с картинки:)
Ето как нашите бебета изглеждаха преди почти семица :) Това е на втория им ден у дома! (мамини златно/сиви бебета) :) Ох, много си ги обичам!

Изображение

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » ср сеп 05, 2012 11:18 pm

Много са красиви!Котето персийско ли е?

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » ср сеп 05, 2012 11:33 pm

Да персийска красавица.Изобщо у дома косми да искаш...ама не ме притесняват. И съм от щастливките- не само дава, ами обича да я реша.И става една такава пухкава пухкава...
Джинджър също позволява да го сресвам. Но по някое време му омръзва и отива да играе. А тя мърка... и .... как да мръднеш. Изобщо забелязвам че много се старая да им е уобно.Ако спят до крачето ми- да не взема да мръдна... та да не им разваля комфорта :D

Джинджър
Потребител

Мнение от Джинджър » пет сеп 07, 2012 9:27 am

"Какво има навън? ...

Изображение

ама искам да излязаааа...

Изображение

Е, щом не можее.... ще си постоя тук

Изображение

Потребителски аватар
LoraKaloyanova