Кира нашата малка гордост

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » пон дек 09, 2013 8:10 pm

Честита първа годинка :)

Потребителски аватар
Petia
Потребител
Регистриран: ср фев 27, 2013 5:43 pm

Мнение от Petia » пон дек 09, 2013 8:51 pm

Изображение
Изображение
А всичко си изядохме как
Изображение
Изображение
Изображение
Разбира се това , че е на 1 годинка не и пречи да изяде балатома когато е в клетката оставена за 3 часа сама !
Изображение
Но си остава все така сладка
Изображение
Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт дек 10, 2013 11:57 am

:) Сладурана хубава! Купон се вижда си е имало,всичко както трябва.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Ares
Потребител
Регистриран: нед мар 17, 2013 4:46 pm

Мнение от Ares » вт дек 10, 2013 3:08 pm

Много е хубава !
Да е жива и здрава и много палава :)
Изображение

Потребителски аватар
Petia
Потребител

Мнение от Petia » вт дек 10, 2013 7:25 pm

Благодаря :)

Потребителски аватар
Petia
Потребител

Мнение от Petia » нед май 04, 2014 11:34 pm

С голяма болка искам да ви съобщя ,че моята Киричка напусна този свят на 1.05.2014год. а беше само на 1год и 5 месеца ....
Преди не исках да го призная , но всички вие бяхте прави . Това ,че си позволих да взема Кира от ''развъдник'' си платих на много висока цена . Знам , че всички вие се грижите и обичате своите кучета по много различен начин от този, който аз много пъти съм виждала а именно да го вържеш на двора мятайки му някаква помия и така цял живот . Това не са щастливи кучета , но с ръка на сърцето мога да кажа Кира беше най-обичаното кученце в цялото семейство а и извън него .
Изображение
Това беше най-чистото и добро създание , което съм виждала и гледала. Невероятно куче с голямо сърце !Изпълваше дните ни с радост дори когато не бяха от най-успешните . Но какво ви говоря всички вие знаете за какво става на въпрос . Взех Кира от http://www.dogkennelbg.com/докараха ми я в 2 часа през нощта една мръсна, трепереща и изплашена. Всичко започна от 4 месец, когато започна да сълзи постоянно окото . Ходихме къде ли не и всички бяха на едно мнение ТОВА Е ГЕНЕТИЧНО. И въпреки това не се спрях направиха и операция и сълзенето започна да отшумява . На 24 май връщайки се от работа майка ми ми споделя , че кучо както си играла и скачала изведнъж спряла и започнали някакви опити , но сякаш нещо не било наред . От тогава нещата започнаха да се развиват зле . Както ви бях споделила заведох кучето веднага на лекар . Доктора на смяна каза , че най-вероятно има дисплазия тъй като има походка на патенце. Направихме снимка и твърденията се потвърдиха .ДИСПЛАЗИЯ - ГЕНЕТИЧНО . Започнахме с болкоуспокояващи (аналгин , костикостероиди и дори по силни ) Но нещата ставаха все по зле . Когато задните и крачета напълно отказаха се наложи да я носим до тревичката от вън но и това след 2 дена стана много сложно , тъй като тя не можеше въобще да става имаше момент когато пикаеше в легнало положение . От там нататък нещата ставаха все по зле . Наложи се да и сложат катетър и да и направят клизма . На 4 ден доктора беше поставил диагноза 'МИОЗИТ'- предава се ГЕНЕТИЧНО. Мускулите и атрофираха в цялото тяло . Не можеше да пие вода , да се храни, да се обърне, както я сложиш така остава. След това и бъбреците и отказаха . Храната , която и даваха не стигаше до стомаха . Всички органи отказваха . Кашляше , оченцето и се беше изменило , челото и беше хлътнало на вътре, лапичките и нослето бяха много студени , вече нямаше кръвообращение, тя не можеше да помръдне . Живичка се беше умирисала . Тогава взех най-трудното решение през живота ми и до ден днешен се питам правилно ли беше ? Тя беше всичко за мен . Знам, бяхте прави вече знам какво е родословието . Но ако знаех щях ли да я взема от там ..... Разберете ме правилно не съжалявам , че имах Кира тя беше най-уникалното кученце , съжалявам само , че си отиде толкова малка и по този нелеп начин .
На следващия ден звъннах на въпросният г-н отговорник по развъдната дейност --
Хр. Киряков
А той с цялата си наглост ми отговори .
- Г-жо ако утре отидете и си купите кон и след 2 дена счупи крак пак ли ще званите да правите проблем . И тези кучета се развъждат в Словения аз как да знам ,че ще умре а и гаранцията е 1 год. нямам вина за това, явно не сте го гледали добре .
Тогава разбрах , че каквото и да му кажа него няма да го трогне и няма да променя нищо .
След 12 дена ще излезе биопсията на Киричка .Господ да ми я пази при него и нека душичката и почива в мир .

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пон май 05, 2014 9:59 am

Петя, много съжалявам за загубата ви :(
Каквито и да са били причините, откъдето и да е кученцето, раздялата, особено на такава крехка възраст, е непоносима.
Казвате, че сме се оказали прави...а как ни се ще в такива моменти да не сме! Никой не е застрахован от такива беди, но все се надяваме, че ще ни подминават.
Кира е имала късмет, че е прекарала живота си с вас и е била щастлива, гледана и обичана - много кученца нямат това щастие.
С евтаназията сте й спестили много мъки, недейте да се обвинявате. Понякога просто се налага. Сега тя е в един по-хубав свят, без болка и болести.
Искрени съболезнования,

Мели

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон май 05, 2014 5:41 pm

Толкова съжалявам за случилото се. направили сте каквото можете, а човекът, който ви я е продал изобщо не очаквайте да се трогне от случилото се, те са безобразни търгаши, които не се интересуват от животните, които продават.
Дано никога повече не ви се налага да минете през нещо подобно, уви много хора се подвеждаме по същия начин, масово животни от такива места си отиват рано.
Сигурна съм тя ви е дала цялата обич, която е могла за краткото време в което е била при вас.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » пет май 09, 2014 10:28 am

Съжалявам за загубата ви, много сте страдали и двете, сега тя е на по-добро място и играе без болка наволя. Никой от нас не иска да бъде прав в такъв момент, но ни се ще да можем да предпазим бъдещите собственици от тази болка и тъга. Почивай в мир, прекрасно момиче :cry:

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет май 09, 2014 6:50 pm

Много съжалявам за ранната загуба на хубавата Кира.... :( Много е тежко винаги.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Jolly Rodger
Потребител
Регистриран: вт яну 25, 2011 9:28 pm

Мнение от Jolly Rodger » съб май 10, 2014 10:58 am

:cry:
Изключително много съжалявам за това, което сте преживели. Платили сте твърде висока цена и ЧЕСТ ви прави, че сте се грижили за момичето ви до последния момент ...
Много ви съчувствам :(
Времето не лекува. Хъки, липсваш ми всеки ден

Отговори