Арес

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Ares
Потребител
Регистриран: нед мар 17, 2013 4:46 pm

Арес

Мнение от Ares » пон апр 15, 2013 10:56 pm

Здравейте. Най-накрая намерих време да ви запозная с моя малък пухчо – Арес.
Много спонтанно и необмислено се събрахме с малкия сладур...
Винаги съм си мечтала да имам кученце, за което да се грижа и да обичам, но като повечето родители на малки деца и моите не бяха съгласни. Когато порастнах малко спрях и да се надявам, че някога ще си вземем кученце. Бях решила, че някой ден, когато имам свое семейство ще си взема един малък сладур и ще сбъдна мечтата си да имам един четирикрак най-добър приятел.
Всичко това до преди 3 месеца, когато с нашите бяхме тръгнали на пазар и на връщане успях да ги убедя да спрем до зоо магазина просто да видим кученцата и да им се порадваме малко. Когато влезнахме вътре веднага се лепнах на витрината с кутретата и единствен нашият Арес се разбуди и започна да скача по мен и да ми се радва. Толкова много се развълнувах и аз. Започнахме да се радваме един на друг през стъклото и докато се обърна баща ми вече му взимаше храна. Бях толкова щастлива, но в един момент се уплаших, защото осъзнах, че това малко шушулче ще зависи единствено от нас и трябва непрестанно някой да се занимава с него. Това притеснение изчезна веднага след като го гушнах. Прибрахме се и малкия сладур се отпусна веднага, все едно винаги е бил с нас, дори не плака за приятелчетата си, когато стана време за лягане. От тогава до сега сме постоянно заедно, вниманието но всички ни е само върху него. Всички много го заобичахме още от първия ден.
Роден е на 13.11.2013 и вече е на 5 месеца, расте и хубавее :)
Много се радвам, че нямаме никакви проблеми със здравето му, защото тук изчетох страшни неща за кученца купени от зоо магазини, надявам се и за в бъдеще да нямаме.

Ето и няколко снимки на малкия пипон

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от Ares на ср май 08, 2013 6:06 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт апр 16, 2013 12:37 pm

Добре дошли!

И аз се надявам да нямате проблеми със здравето му, пък е добре, че сте изчели информацията, поне за в бъдеще ще знаете откъде е по-добре да се вземе кученце и как се развъжда породата :)

Желая ви много хубави моменти заедно!

Първите месеци с бебето са незабравима емоция. Снимките не можах да ги видя обаче, опитайте пак, има и тема за качването.

Разказвайте как се справяте заедно :)

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт апр 16, 2013 4:48 pm

Добре дошли!

Потребителски аватар
Ares
Потребител

Мнение от Ares » вт апр 16, 2013 11:06 pm

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » вт апр 16, 2013 11:23 pm

Добре дошли! Страхотно е малкото тумбалаче! Да Ви е живо и здраво и да се радвате много години един на друг!

Потребителски аватар
Ares
Потребител

Мнение от Ares » вт апр 16, 2013 11:29 pm

korneliq написа:Добре дошли!

Желая ви много хубави моменти заедно!

Първите месеци с бебето са незабравима емоция. Снимките не можах да ги видя обаче, опитайте пак, има и тема за качването.

Разказвайте как се справяте заедно :)

Обещавам да разуча как точно става това със снимките, така че да ги виждате и вие,защото аз си ги виждам. :)

Заедно ни е много добре. Разбираме се прекрасно. Той е много послушен, не прави никакви бели, може да е защото се старая да си правим дълги разходки и когато се приберем веднага ляга и горе долу до следващата разходка спинка. Не че е мързелив, просто ако не му се обърне внимание и да се заигреаш с него си кротува.

Много обича да се гушка и когато има възможност винаги се намърдва в мен... :)

Вече 2 пъти бяхме на училище и ще продължим да ходим, защото много искам да ходи редом и да слуша,когато му кажа да стои. Искам след време да го водя без повод, защото като порастне няма да мога да го удържам, а пък и трябва да се пазим от коли. Нямам представа дали ще стане, защото всички в къщи го лигавят. Освен мен никой не го контролира, но ще видим. :)
Изображение

Потребителски аватар
Petia
Потребител
Регистриран: ср фев 27, 2013 5:43 pm

Мнение от Petia » чет апр 18, 2013 12:16 am

Добре дошли !!
Ха тумбалаче :) Много е сладък .
Качете повече снимки знам , че имате ;P
Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните

Потребителски аватар
Ares
Потребител

Мнение от Ares » ср апр 24, 2013 9:47 pm

Това са снимчици от днешните разходки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет апр 26, 2013 12:47 pm

Вече попораснал младеж,на тези снимки! :)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » пет апр 26, 2013 9:45 pm

Много бързо е порасъл този младеж!

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт апр 30, 2013 12:16 pm

Добре дошли!

Потребителски аватар
Ares
Потребител

Мнение от Ares » ср май 08, 2013 6:31 pm

Ето ни след празниците.
Цяла седмица бяхме на вилата и кучо беше на седмото небе, защото по цял ден беше на вън.
Очудващо много се зарадва, когато се прибрахме - обикаля, тича из целия апартамент. Предишните пъти когато сме ходили за по 1-2 дни се сърди, когато си дойдем е тих,само лежи и не му се ходи на разходки.

Тук се опитахме да изглежда все едно сме го впрегнали на каручката...:)
Изображение

А пък тук се боричка с "братчето си". Много са готини като си играят, но малката овчарка явно е много груба в играта и вчера видях, че Арес има рани от драскотини и зъбки. На "братчето ни" не са му паднали още бебешките зъбки и може това да е причината, но съм малко притеснена какво ще стане когато станат малко по-големички...
Изображение

Жалко, че всички бяхме омазани с боя за яйца, когато Арес се омаза от покапалата боя по земята и не успяхме да го снимаме като великдненско кученце. :)
Изображение

Отговори