Rusty Aragon Bear of Gold

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет май 31, 2013 4:24 pm

Честита радост вкъщи!

Много прекрасен модел и добър фотограф. Изглежда ми по-голям или може би по-умен за своите 2 месеца :)

Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » пет май 31, 2013 4:38 pm

На 11 седмици е, затова изглежда по-голям може би :)
А умен може би е, но със сигурност не е послушен...

Научих го да седи сам и може би да сяда, но не мога да го науча, че като кажа НЕ, трябва да престане да прави каквото е започнал (а най-вече да се катери по леглото и другите мебели). Много е отчайващо... сигурно хиляда пъти я повторих тази думичка последните дни и не иска и не иска да разбере, колкото и да го бутам и да се карам. :(
Почти сигурна съм, че грешката е в мен, защото една сутрин като се събудих, беше се качил при мен и не го свалих. А понякога го качвам и на стола зад мен, за да не тича като се е наял. И сега не мога да го отуча, а като стане 30 кг просто не знам...

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет май 31, 2013 4:54 pm

Пробваш ли заедно с НЕ-то (много строго, все пак те слушат интонацията основно) да го свалиш ти самата от дивана/да го бутнеш и след 2-3 повторения, ако се сети и тръгне сам да слиза (или спре, реагира по някакъв начин), да му дадеш лакомство? По принцип много лесно учат "не", стряскат се и спират с това, което са започнали...

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » пет май 31, 2013 5:16 pm

Изообщо не зацепва.
Има ли някой на леглото, неуморно се опитва да се качи, ако ще и 20 пъти да го бутнеш и да кажеш НЕ... колкото и строго да е. То не мога да го нацеля да дам лакомство, защото веднага опитва отново.
И като цяло за всякакви неща, кажа ли НЕ изобщо не ме отчита, продължава си с пакостта и това е.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » съб юни 01, 2013 7:52 pm

Права си, че грешката е твоя :wink: , не може веднаж да му давате да се качва, веднъж не. Кучетата са едни чудесни животни, които много добре разбират какво се иска от тях, но когата ние им позволяваме да правят каквото решат те се възползват. За да ви разбере кучето дори не е нужно да казвате не постоянно, не му давайте да се качва на леглото, ще видите че след като го свалите 10-15-20 или колкото пъти е необходимо той ще спре. Понякога обаче упорството е продължително, но вие трябва да сте сигурни, че сте по търпеливи и няма да се откажете преди него.
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » пон юни 03, 2013 7:20 am

Прекрасен е този Ръсти и какъв само фотомодел:))) Добре дошли и от нас! :lol:
Изображение

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » пон юни 03, 2013 12:47 pm

Има може би мъъничък напредък относно катеренето по мебелите. И той е, че вече се е научил как да се качва, а не стои само изправен на задните лапи :D Тази сутрин като се събудих, се опитваше упорито да прокопае дупка в матрака до мен...
А вчера имах неблагоразумието да го затворя в спалнята за малко и да забравя една ролка кухненска хартия на леглото... можете да си представите после стаята на какво приличаше. А и така се беше наял с хартия, не знам къде я е побрал, повече от половината ролка я нямаше.
(наядените тапети, легло и стол няма да ги споменавам)

Нооо малко по малко разбира, че не му е мястото на леглого и като го бутнем няколко пъти се маха. Още седмица-две и би трябвало да се научи.

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » чет юни 20, 2013 12:27 pm

На 13-ти Ръстикълс стана на цели 3 месеца и тежи 9.1 кг, а в събота му предстои и първата разходка :)

Ето и няколко снимки.

това е още като го взехме, много е рунтав :Д
Изображение

Изображение

месец по-късно, макар че според мен си изглежда по същия начин :Д
Изображение

ако не мърдаше толкова, можеше и опашката да му видите
Изображение

Изображение

Изображение

А това, мисля, е най-успешното нещо, на което успяхме да го научим. Дори вече като започне да яде и му кажем "остави", спира повечето пъти.
Научи се и да сяда и ляга, но ако няма манджа не е много настроен да изпълнява :D

Като го водихме до ветеринаря, беше доста уплашен от всичко наоколо (за разлика от първия път), надявам се на разходката бързо да се отпусне. Може би ако го заведем в някой парк с други кучета, ще е по-лесно...ще видим :)

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » нед юни 23, 2013 2:32 pm

Днес на сцената на "Живей активно", имаше някакво Аджилити състезание и с нашия уморен и полузаспал Ръсти решихме да участваме. Състезавахме се срещу Джар ръсел и си спечелихме купичка, макар Ръсти да го беше страх да мине през тунелчето и да трябваше да прескачам летвичките с него :D

Изображение

Вчера му беше първата разходка. Мислех, че ще го е страх и ще иска да се прибираме, но доста бързо се отпусна. Водихме го зад Сити център в градинката и го запознахе с други кучета, имаше и голдъни...много смел се оказа :D крадеше им играчките, бориха се.. накрая доста се поизмори.
Много се радвам, че е толкова общителен и отворен и не го е страх от другите кучета, нито от хора. Даже и се изпишка навън, макар че не беше сигурен дали може и ни поскимтя жално първо. Проблемът е че не го прави в тревата, а на асфалта, но ще свикне навдявам се :D

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт юни 25, 2013 11:23 am

Не знам как не съм ви видяла, но ако имате желание да тренирате с Ръсти- винаги сте добре дошли :P Ето тук може да се свържете с нас и ще се радваме някой път да дойдете да му намачкаме плюшените уши!! :wink:
https://www.facebook.com/pages/National ... 5728168897
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » пет авг 02, 2013 10:57 am

Разбойникът Ръсти става все по-несъразмерен и смешен, но пък можем да се похвалим, че опашката му съвсем леко се е разлистила и още малко ще заприлича на истински голдън ! А с растежа му идват и локвите лиги пред купата, докато чака да яде. Бях чела преди, че вашите кучета го правят, но Ръсти никога не беше и за кратко си помислих, че сме се разминали. уви :D

Тук е още мъничък и се бори с летните жеги. После заспа с глава в купата.
Изображение

Изображение

Изображение

Напоследък постоянно си подпира главата на всички мебели, които му се сторят подходящата височина..
Изображение

Обичайната поза за сън. Можете да видите и как си е аранжирал ъгълчето, където спи, с изядени тапети и наръфана стена.
Изображение

Бебешка братска обич (:
Изображение

Джедай Ръсти
Изображение

Изображение

Видях в една съседна тема, че се говори за килограмите на едно кученце и за да не спамя там, ще задам въпроса си тук. Погледнах таблицата и според нея нашия Ръсти трябва да тежи 19-20 кг. Ясно, че таблицата е за лабрадори и не е абсолютно точна при голдъните, но Ръсти сега е на 4.5 месеца и тежи към 14 кг, малко ли е? Изглежда слабичък, има талия доколкото мога да разбера кое е талията при кучетата, ребрата му по-скоро не се виждат, но се напипват лесно.
Храним го от седмица с Нутра Нъгетс Джуниър по 420 гр на ден.
Брат му като се видяхме беше доста по-дебел, но не можем да съдим по това, защото при него се бяха обръкали и го хранеха с 2 пъти повече храна от необходимата.
Трябва ли да му увеличим храната или не е прекалено слаб?

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет авг 02, 2013 1:27 pm

Толкова е сладък, той ми е новият любимец :oops:
Не бих се притеснявала дори да е по-фин, на снимките изглежда добре, нали яде колкото му е показано на чувала? Рей като малък винаги беше едър, даже закръглен, а сега е станал по-атлетичен. Винаги съм мислела, че е по-хубаво да са по-слаби отколкото по-дебели от необходимото!
Даже сега Рей ми се вижда слаб, ребрата се напипват лесно, но премерим ли го е 35 кила!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Petia
Потребител
Регистриран: ср фев 27, 2013 5:43 pm

Мнение от Petia » съб авг 03, 2013 8:54 am

Да ви е жив и здрав страхотен е този Ръсти !
Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » съб авг 03, 2013 12:49 pm

Страхотен е дребния :-)

Току-що си извадих тефтерчето и аз, както е модерно напоследък, където съм си записвал резултатите от ежеседмичните претегляния от първите 10 месеца. И виждам, че Грифката до 4-тия си месец е вървял с точно 3 кг под долната граница от таблицата. А между 4-тия и 5-тия месец с бясно темпо качва точно 6 кг, и оттогава влиза в график.

Та при всяко куче си е индивидуален процеса на израстване. Мен лично няколко килограма под "нормата" не биха ме притеснявали, по-опасно е да е дебело кучето.

Щом кучето наддава, има добър тонус, и изходния продукт е с добро качество и съразмерен на входния, всичко е наред.

А и по снимките моя окомер определя Ръсти точно на кученце м/у 4 и 5 месеца, идеален си е според мен :-)

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » съб авг 03, 2013 2:17 pm

Много ви благодарим за милите думи :)
Храним го както пише на чувала, макар че таблицата е супер объркана и доста обща. Поне на мен ми е трудно малко да се ориентирам, защото пише да се дават 390 - 540 гр за 12-18 кг между 3-4 месеца... и дори не пише дали това трябва да е теглото в зряла възраст (има и 25-30 нали) или моментното. Ние просто му даваме по 420 гр, пък дано не му е малко. За съжаление няма как да разберем дали стои гладен, защото той по подразбиране си е.

Отговори