Rusty Aragon Bear of Gold

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран: пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » пет сеп 27, 2013 10:44 am

Ако се чудите с какво се занимава Ръсти по цял ден.

Изображение

Изображение

Много се гордея с него, защото вчера успя да се качи сам в трамвая, съответно и да слезе (макар че пълзеше като гущер :D ) Надявам се и когато пътуваме само двамата пак да го прави, защото тежи наполовина на мен и съвсем не мога вече да го вдигам.

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пет сеп 27, 2013 5:44 pm

Еха, колко ми се струват дълги краката му, но това е защото още няма типичната за голдъна грива, която да ги покрие малко :)
Художник е момчето, я как си слуша, а вие се оплаквате! Даже и на трамвай се качва, това на моето куче никога няма да му се случи :lol: :oops:
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » пет сеп 27, 2013 7:54 pm

Да хаха много е дълъг и тънък, а козинката още бебешка.

За съжаление има някакво топче от едната страна на корема (някъде там), днес го водих на лекар и се оказа, че е от една инжекция, която му биха като го беше ухапало нещо. Но то беше преди 20 дни и най-вероятно това топче така ще си му остане :/ Дано все пак е от това, а не нещо опасно! Сигурно няма да можем да пробваме да го водим на изложба така, но най-важно е да е здрав!

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » пет сеп 27, 2013 9:01 pm

Ще му се махне - ние бихме ваксина на 16 август топче имаше до онзи ден, гледахме го всеки ден, защото мислехме, че е нещо по-страшно! Пък нашето беше голямо колкото кестен на всичкото отгоре, та моята тревога беше пълна :roll:

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » пет окт 04, 2013 10:02 pm

Намалява ми се струва, дано изчезне напълно :)

Ето една снимка на нашето куче, което пък сега е решило да става куче-пазач и да лае нощем. Пълен с изненадки както винаги, все нещо ново измисля.
И купата си е позаформил по собствен вкус :Д

Изображение

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » чет ное 07, 2013 2:21 pm

Ръсти пръсти вече е на 7 месеца, даже почти на осем ): И не мога да не ви споделя, че е започнал да става мааааааааалко по-послушен :D Ходи редом от време на време, идва като го викам навън почти винаги и дори ми връща пръчките. Но все още си е едно малко бебе в голямо тяло (и не мога да го вдигам вече): )
Проблемът, с който не можем да се справим е яденето на боклуци навън, защото си пълни устата и бяга. Последните седмици е открил що за лакомство са тоалетните хартии и съпровождащите ги неща под храстите и много внимателно се оглежда да не изпусне някъде!
Но мисля че най-любимата му част от разходката е да открадне на някое куче топчето и после по половин час да не можем да му го вземем. :D В началото много ме беше срам, но вече май свикнах.
И така съжителството с Ръсти е много интересно и на моменти трудно. Все още водим битката за леглото и все още никой не е спечелил. Ръсти пръсти много примерно си спи на земята, но събудя ли се сутрин се е сгушил някъде до мен. Вечер като гледаме филм си качва лапите на леглото и ляга и докато му се караме хоп хоп и си качва и задните крака много тихомълком и в момента, в който го докосна с ръка, за да го избутам, се подпира на мен и започва той да бута :D и все пак аз още не съм се предала за леглото и няма да си го дам!

Изображение

любимаат поза за сън :Д
Изображение

Изображение

Изображение

Всичко е много хубаво, обаче през по-голямата част от времето аз съм с Ръсти и съответно аз съм тази, която се кара и забранява неща и се чудя дали той не ме възприема като "лошия стопанин" по някакъв начин.
Напоследък като сме си вкъщи двамата ако реша да отида до кунята например, той идва с мен и ляга в коридора и после не иска да се върне в стаята ми... викам го, обаче не иска и стои там. Започнах да го оставям да си стои сам и си затварям вратата, но не се впечатлява изобщо. Като беше по-малък постоянно ходеше по мен и ми лежеше в краката, а вече не е така. Защо е това? (а иначе като го оставям сам, за да изляза е тъжен и лае)
Всъщност нямам представа дали той ни обича, бях чела някъде, че трябва да мине доста време, за да започне кучето да си обича стопаните.
Та да, дали има вероятност да ме обича по-малко например, задето съм строга с него и му се карам като прави бели? Защото ако не съм строга ще ми се качи на главата, както е започнал да прави.

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » чет ное 07, 2013 3:39 pm

Толкова е сладък! Не мисля че трябва да се тревожиш от това, че не е постоянно до теб, това даже е добре от гледна точка на това, че малко или много е самостоятелен. Кучета, които постоянно държат стопаните си под око по-често страдат, когато са оставяни сами.
Сигурна съм, че той обича всички в семейството още от първия си ден с вас :D , все още може да нямате изградена връзка помежду си. Рей започна да ме слуша и да ми се доверява на доста по-късен етап, защото аз нямах правилен подход към него дълго време. През цялото време сме се обичали, но нито той, нито аз сме били особено наясно какво точно иска другия-той не слушаше, аз се карах, той не разбираше аз защо се карам, аз се отчайвах все повече и повече :roll:
Винаги моя грешка, но в последствие аз се научих как трябва да общивам с него, как да му показвам какво се иска от него и малко по малко нещата се изгладиха. Моето куче в момента е най-милият ми приятел и изобщо не ме притеснява дали това на някой му се струва странно. Дисциплината само ми е помогнала в изграждането на тези взаймоотношения, но никога не трябва кучето да го е страх от теб, можеш да му се караш, когато прави беля, но и задължително го поущрявай когато е добър, играй с него, играта е много важен елемент -дърпане на въже, хвърляне на топка, но винаги спирай преди да му доскучае.
Но сега се замислям, че след мен следващият човек вкъщи, когото Рей обожава е баба ми, която никога не му се е карала, тя го глези и се грижи за него, когато аз не съм там. Е да не я слуша както слуша мен, тя за това и не го пуска от повода, но вкъщи той обича да е покрай нея, не при сестра ми или някой друг - само при баба ми. Те усещат кой ги харесва, кой се грижи за тях.
Ръсти ви обича, това поне е сигурно :wink:

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » вт ное 19, 2013 8:25 pm

Благодаря за отговора, дано наиситна е така :))

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » вт дек 10, 2013 1:41 am

Изображение

На Ръстинянче първия сняг ((: Голяма радост беше, голямо ядене и много беше ядосан, че като му хвърля снежна топка в снега не може да я намери.

Изображение

"Маги пак готви нещо и няма да ми даде да опитам ооо оооо):"

Изображение

Изображение

Изображение

Лакомията на 6.

Изображение

Ръсти като излизаме го изолираме в коридора, където няма достъп до нищо, освен негови си неща, но вчера, след като цял ден ни е нямало, се прибираме и виждаме вратата на хола отворена... на Ръсти му доскучало и решил да си отвори :D Доста ме беше страх какво ще заваря в стаята, където има мноого неща за изяждане, особено едни кутии с настолни игри много щяха да му се усладят.
И все пак беше изял само едно единствено нещо - пантофите ми, до които най-после се е добрал и си е отмъстил задето никога не му е давано да ги гризе - каква несправедливост! Все едно беше валял дъжд от пантофени парчета :Д Но от друга страна много се гордея с него, защото не ебше пипнал нито един от многото кабели, нито картонените кутии с бонбони, които са на ниско, нито възглавниците по дивана, нищо! Пантофите ще ги прежаля, но се чувствам сякаш мъничко е пораснал и знае, че някои неща не бива да ги яде (освен пантофите, те явно страшно са го дразнели, че да ги направи на такива парченца :D ) И така, Ръсти расте (:

Потребителски аватар
dhamoudi
Потребител
Регистриран: пон сеп 30, 2013 8:59 am

Мнение от dhamoudi » вт дек 10, 2013 11:27 am

Сладурче :D Явно вчера е било ден за бели при голдъните. Нашата калпазанка ме изненада жестоко с напълно разпокъсана възглавница от дивана в хола. Само си представете хиляди парчета дунапрен из целия хол и коридор :lol:

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » чет мар 13, 2014 11:46 pm

Днес нашият малък Ръсти стана на 1 годинка, макар да си е все същото бебе разлигавено <3 Не мога да повярвам, че преди година само съм си мечтала да го имаме, а ето сега вече порасва при нас. Та честит рожден ден на Ръсти-пръсти и му пожелавам винаги да е толкова игрив и гушкав и ако може да ме дърпа по-малко на разходки ! :Р (кого заблуждавам хаха)
ето го рожденика
Изображение

а тези дни ако ми остане време ще ви покажа каква торта му спретнах :Д защото така и не разбрах може ли отнякъде да се поръча хубава кучешка торта, каквито виждам тук на снимки от кучешки рождени дни.

Потребителски аватар
DogPerson
Потребител
Регистриран: вт фев 03, 2009 4:16 pm

Мнение от DogPerson » пет мар 14, 2014 11:39 am

Честит рожден ден на Ръсти! Да е здрав, глезен и щастлив ;)

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » пет мар 14, 2014 8:02 pm

Честита първа годинка на сладура! :) Много да ви радва!
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Joana
Потребител

Мнение от Joana » пет мар 14, 2014 8:34 pm

Честит рожден ден на голямото момче, да ви е жив и здрав и дълго да ви радва! Искаме още снимки от купона!

Потребителски аватар
maggie
Потребител

Мнение от maggie » ср мар 26, 2014 11:10 am

ето снимка на тортата, която му причини страшни работи в стомаха и се наложи да я изхвърлим, но много се бях постарала :D имаше месо от консерва, гранули и варени яйца, за да изглежда подобаващо

Изображение

И тъй като на рождения му ден нямаше как да го изведем на голяма разходка, защото беше делничен ден, го направихме в съботата. Сутринта го водихме на стадиона с нас да тича, а той веднага изнамери някакви тръни и си олепи цялата опашка.
После го водихме на разходка зад сити център и в южен парк и се катерихме по разни хълмчета, от което той беше много щастлив, разбира се.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След няколко дни ходихме с нашите на една голяма поляна извън София да посрещаме пролетта.

Изображение

А това е на брат ми кучето, с което за съжаление изобщо не се харесват... или по-скоро то не харесва Ръсти, който много отчаяно се опитва да си играе всеки път.

Изображение

А тази снимка някой я направи на срещата в Западен парк и много ни хареса :)
Изображение

Отговори