Анди

Споделете всичко за вашите любимци
lyubcho
Потребител
Регистриран:ср фев 13, 2013 4:09 pm
Контакти:
Анди

Мнение от lyubcho » съб юни 22, 2013 12:18 pm

Здравейте, приятели 8)

След близо 4 месеца търсене на кученце от развъдник, вече можем и ние да се похвалим с нашия малък приятел Анди. Взехме го от развъдника на Краси от Плевен :)

Изображение

От 3 дена е в нас и вече почна да се отпуска и да харесва обстановката. Все още го учим къде да се изхожда, но предполагам това ще е дълъг и мъчителен процес :lol: За да е още по-весело, това е първото кученце, което отглеждаме в семейството и явно ще се учим на много неща в движение :) Днес има разстройство и сутринта му дадохме една капсулка Ентерол. Знаете ли дали трябва да променяме и храната, за да не му дразни корема нещо? За момента му даваме Pedigree Junior, мешано с някаква манджа пак на Pedigree (в пакетчета се продават) и го правим да омекне с малко вода. Дали е възможно да му се е раздразнил стомаха точно от храната. От доста места ми казват, че Pedigree не е хубава храна, но пък от нито едно място не ми казаха каква точно храна да купувам. Всеки казва различно. И това не само за храната, а общо взето каквото и да питам всеки ми казва коренно различни неща и вече доста се обърках, та надявам се да чуя и вашето мнение :) Ще качвам снимки на малкото животинче тук и ще питам ако има нещо, което не знаем, а такива неща със сигурност ще има много :) Знам, че сте отзивчиви и ще помагате :P

Потребителски аватар
maggie
Потребител
Регистриран:пет мар 15, 2013 11:34 am

Мнение от maggie » съб юни 22, 2013 12:31 pm

Например Royal Canin Junior за голдъни.
Eucanuba
Purina Pro Plan

Тези са препоръчвани тук във форума. Ето и една доста полезна тема

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб юни 22, 2013 12:50 pm

Добре дошли!

Nutram
Orijen
Acana :)

Royal Canin при голдъни понякога дава розово-оранжево оцветяване на косъма или дерматити. Педигри пък е възможно най-лошата храна, особено за едро куче, така че я сменете :)

lyubcho
Потребител
Контакти:

Мнение от lyubcho » съб юни 22, 2013 3:35 pm

Да четох темата, но всеки е изброил по 1-2 храни и става голямо объркване :) При ветеринаря, който ходихме, ни препоръчаха Josera. Четох доста положителни мнения в интернет, не само в български форуми и сайтове. Вие имате ли наблюдение към тази конкретна храна :)

Потребителски аватар
svetlana_ahladova
Потребител
Регистриран:вт юни 17, 2008 6:18 am
Контакти:

Мнение от svetlana_ahladova » съб юни 22, 2013 4:20 pm

Josera е добра.

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран:пет яну 22, 2010 2:34 pm

Мнение от Dessi199 » нед юни 23, 2013 7:31 am

Добре дошъл на малкия Анди :) Да ви е жив и здрав и много да ви радва :) А храната - сменяйте я и няма да имате проблеми :lol:

ohana
Потребител
Регистриран:съб окт 29, 2011 9:15 pm

Мнение от ohana » нед юни 23, 2013 7:42 am

Добре дошъл, Анди! Бъди много здрав и обичан от новите си стопани! :)
'Ohana means family, family means no one gets left behind or forgotten'

lyubcho
Потребител
Контакти:

Мнение от lyubcho » нед юни 23, 2013 12:49 pm

Приятели, а какво ще препоръчате при разтройство :( От вчера има и цял ден лежи и е омърлушено животинчето, днес също така :( Ентерол по 3 пъти на ден ли се дава и също така трябва ли промяна на режима на хранене :roll:

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран:ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед юни 23, 2013 1:30 pm

Отидете на лекар!

При малките кучета има прекалено много вирусни заболявания, протичащи с разстройство!!

Иначе - поне 12 часа гладен, после само оризова вода 12 часа, след това постепенно захранване с ориз и храна, различна от Педигри.

Лекарство - Диадог.

bgpankin
Потребител
Регистриран:ср дек 28, 2011 1:56 pm

Мнение от bgpankin » нед юни 23, 2013 2:13 pm

Welcome Andy! :D
И тъй като си дете на брат ни, моля те веднага:
идете на лекар, ама на добър!!!
Да ви дадат медицинска храна за бебета, докато се оправи момчето.
След това много грижовно да го захраните!
Ние сме минали през Orijen, Eucanuba, Arden Grange. Всичките Puppy версии.
Без съмнение най-добрата е ARTEMIS.
Никакви Педигри и Роял Канин.
Нали няма да храните детето си със продукти на Кенар?!?
Но - първо лекар - много добър и грижовен!

Джеси
Потребител
Регистриран:чет фев 14, 2013 12:32 pm

Мнение от Джеси » нед юни 23, 2013 5:56 pm

Добре дошъл Анди :D
Толкова се радвам да видя дететенце на нашият прекрасен брат!
И аз мисля, че е най-добре да отидете на лекар и то добър, на който винаги можете да разчитате!
Аз винаги до сега съм ползвала Eucanuba, по съвет на нашата любима баба Деси и съм много доволна. Мисля, че тя съдържа всичко необходимо за едно куче!
Надявам се когато четете тези редове вече да сте весели и игриви :D

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран:ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед юни 23, 2013 9:22 pm

Добре дошли!

lyubcho
Потребител
Контакти:

Мнение от lyubcho » пон юни 24, 2013 8:36 am

Оказа се, че кученцето е имало глисти :cry: Днес сутринта в клиниката му дадоха Drontal течен. Трябва да изкараме още 1-2 дена на диета. Храним го с варено месо, а от утре ще има и малко попара. Много ми е жал като го гледам кученцето, тъй като е отслабнало доста. Докторът ни успокои, че няма нищо страшно, но вкъщи всички сме се шашнали. Дано се оправи скоро.

ohana
Потребител
Регистриран:съб окт 29, 2011 9:15 pm

Мнение от ohana » вт юни 25, 2013 9:01 am

Всяко неразположение при толкова малко бебе трябва веднага да го консултирате с лекар, защото имунната му система все още е много крехка. Ако нямате постоянен лекар, от който да сте доволен можем да ви препоръчаме такъв. Ние сме хранили Аксел като малък с Еукануба и след като пробвахме с други храни отново сме на нея. Не съм убедена, че варено месо и попара са подходящи за раздразнен стомах при бебетата, изобщо дали е добра храна за подрастващи, но ако сте го консултирали с лекар, добре. При всички положения, има достатъчно добри храни за подобни състояния, диетични и за проблемни стомаси, които съдържат и необходимите съставки, които ги няма в домашно приготвената храна. Стискаме палци прекрасника бързо да се оправи и ако имате нужда от съвет, не се притеснявайте да питате, тук хората винаги ще ви дадат добър такъв :)
'Ohana means family, family means no one gets left behind or forgotten'

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран:вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт юни 25, 2013 11:16 am

Сори, че се намесвам, ама съм изключително разочарована от незаинтересоваността на Краси към новият начин на живот на кученцето! :x Той съвсем нищо ли не ви обясни за отглеждането на бебето?? Pedigree, разстройство, глисти.. това са нормални неща, които се бъркат, когато кучето е купено от зоомагазин и никой не ви е обяснил какво може да се случи и с какво е хранено наистина кучето преди това. Аз ви препоръчвам да хванете Краси за ушите и да го разпитате за всичко около отглеждането на бебето! Аааааа-ма-ха! :wink:
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Отговори