Mind Player of Clear Passion - Oliver

Споделете всичко за вашите любимци
404
Потребител
Регистриран: съб сеп 21, 2013 3:11 pm

Mind Player of Clear Passion - Oliver

Мнение от 404 » пон ное 18, 2013 10:35 am

Здравейте,

с огромно удоволствие ви представяме Оливър ( Стоун 8) ), роден на 20 Септември 2013 г., който този уикенд стана част от нашето семейство, благодарение на Андреа от Clear Passion Kennel в Тимишоара.

Ето няколко снимки за начало:

Родителите:
Изображение

На 2 дни:
Изображение

Почти на месец:
Изображение

На 7 седмици:
Изображение

Изображение

Скоро ще имаме снимки и от новия му дом в София.

--------------------------------

Сега започвам в въпросите, предупреждавам :)

След като изчетох няколко пъти почти целия форум (от тук всъщност разбрах и за развъдчика) получих невероятно много полезна информация: как да се подготви домът, хранене, отглеждане, възпитание и т.н.

Информацията, която се намира в този форум е наистина абсолютно достатъчна, за да може всеки съвестен стопанин да се научи как да се грижи за новия член на семейството си. Разбира се, най-удачният вариант е училище, а доколкото разбирам към момента няма организирано подобно. Ние живеем близо до лифта на Симеоново, но всъщност всяка точка в София би била удачна, дори и да не е организирано училище, а само срещи, разходки и консултации с вас, по-опитните, би ни било безкрайно полезно. Става въпрос за м. Януари 2014, когато ще можем да излизаме след 3-тата ваксина.

Накратко, ще се радвам да се запознаем лично възможно най-скоро :)

Другата ми молба е за препоръка за ветеринар. Четох за доктора в Люлин, както и клиниките "Син кръст" и "Централна ветеринарна клиника", и доста други, които обаче са преди доста време и не съм сигурен за тяхната актуалност. Накратко, можете ли да ми препоръчате доктор в София, който да се грижи с любов и отговорност за Оливър и чийто приоритет би бил здравето на кучето, а не финансовото ми състояние?

Благодаря предварително :)

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » пон ное 18, 2013 11:19 am

Здравейте и добре дошли! Малкият е прекрасен, да ви е жив и здрав! :)

Аз бих Ви препоръчала две клиники. Едната е споменатата от Вас, Син кръст. Ние се доверяваме на лекарите там и вярвам в техните знания и професионализъм. Имам прекрасни впечатления от д-р Георгиев и от Росен Цокев.

Другата клиника е Бест вет, с д-р Димов.

От ЦВК не мога да изкажа кой знае какви впечатления. Самата клиника е много добре оборудвана, личи си ,че са вложени много средства, но аз не съм очарована от отношението им. Има много лекари там, може би затова съм останала с такова впечатление...Но не я посещаваме.

Мои познати са много доволни и от д-р Росен Кръстев.

Чакаме още снимки на бебчо :)

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » пон ное 18, 2013 11:52 am

Добре дошли от нас!

Само и аз да кажа, че Син Кръст е много добра клиника. Нашите "лични" лекари там са доктор Цокев и доктор Велев, като съм с прекрасни впечатления и от доктор Георгиев.

Желаем Ви посещения по доктори само за ваксина, много щастливо и палаво бебе, а иначе всички тук сме винаги насреща за игри, съвети и всякаква помощ :)

Stormlucker
Потребител
Регистриран: пет апр 05, 2013 9:20 pm

Мнение от Stormlucker » пон ное 18, 2013 1:03 pm

Голям сладур ! Пожелавам ви много да ви радва :)

-----
Г-н Георгиев, не държи ли клиника наречена Вагнер или нещо такова. Ако е същият г-н Георгиев, който имаше куче немски дог на име Вагнер и баща на предишното ми куче Цезар, бих се радвал много да ми кажете. Наистина ви го препоръчвам ! Страхотен човек и професионалист, ако е същият, за когото си мисля :)

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » пон ное 18, 2013 1:32 pm

Страхотен бонбон! Добре дошли!
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран: пет яну 22, 2010 2:34 pm

Мнение от Dessi199 » пон ное 18, 2013 1:43 pm

Добре дошли и от нас! Радвам се, че в България има още едно чудесно куче от Clear Passion :) въпреки, че не сме роднини :D

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пон ное 18, 2013 1:59 pm

Добре дошли!

404
Потребител

Мнение от 404 » пон ное 18, 2013 2:50 pm

Благодаря за съветите и пожеланията :)
Клиниката Син кръст е и най-близо до нас, така че изборът е направен, благодаря още веднъж :)

Деси, Вие и Вашата история (и 2-те, съжалявам за загубата Ви), са основната причина да изберем Андреа (а и фактът, че в края на август все още нямаше кучило в България със кученца). Ние си поговорихме за Вас с Андреа, разбира се, и тя спомена, че в България има още едно нейно куче, взето от господин, като единственото, което успях да науча, че е от ски курорт. Силно се надявам да чете форума и да пише :)

Към момента се опитвам да направя читави снимки на Оливър, но той е или лети наоколо с 50 км/ч, или спи, така че опитите продължават :)

404
Потребител

Мнение от 404 » вт ное 19, 2013 2:42 pm

Здравейте отново,

Вместо планираното посещение в четвъртък за 2-ра ваксина се наложи още днес, 2 дни по-рано да заведа Оливър в Син кръст. След един прекрасен ден и две спокойни нощи вкъщи сутринта след първо хранене леко повърна, но по обяд се появи диария, което веднага ми светна всички лампи и го закарах в Син кръст. Направиха му тест за парвовироза и коронавирус, като даде положителен резултат за коронавирус.

Предложиха ми да остане в клиниката и да го лекуват венозно, не разбрах какво точно ще му правят, защото се панирах и спрях да слушам какво ми говорят... В момента чета всичко живо наоколо и мисля, че всичко ще бъде наред, кучо е с перфектен апетит, пиеше тонове вода и беше в настроение...

Чудя се обаче как се е заразил. От момента, в който го взехме от дома на Андреа го носихме до колата, по пътя не е слизал, от колата до носихме до апартамента. Вкъщи никога не е влизало друо куче... храни се с стартер храната от Андреа, пие минерална вода (по заръка на Андреа)... Би искал да бъда сигурен, че кученцето сме го взели здраво, но не намирам варианти то да се е заразило след като го взехме. Освен това ми направи впечатление, че Андреа не го беше хранила от предишния ден, и ни каза да не го храним докато пътуваме (8+ часа), което реших, че е ок, не разбирам и се доверявам. Но сега обръщам внимание на думите ѝ, че ако има повръщане или диария да му дадем веднага enteroguard M, таблетки, които ни даде да си имаме...

Както и да е, надявам се Оли бързо да се оправи и отново да си го вземем вкъщи.

Основните ми притеснения са не толкова вируса, колкото среса, който ще преживее тези няколко дни в клиниката... Ако можете да ми дадете съвет как да процедирам, да ходя ли на срещи с него, колко често (все пак сме от 2 дни заедно, не мисля, че му липсвам все още), как да процедираме след като си го вземем вкъщи...

Ще ми бъде безкрайно полезно да получа всякакви съвети от всеки с опит и желание, които ще помогнат по-лесно Оливър да се възстанови.

Не зная доколко е важно, но лекуващият лекар е д-р Конжилова.

Благодаря предварително за всички съвети и препоръки.

Поздрави,
Любо

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » вт ное 19, 2013 4:21 pm

Възможно е вие с обувките си да сте пренесли вируса от околната среда у вас. Инкубационния период на този вирус не е особено дълъг.

Все пак е хубаво да уведомите и развъдчика :)

Друго, което е нормално, преди дълъг път да не се дава храна, също така е нормално от стрес (какъвто е смяната на обстановката), да се появят разни здравословни дискомфорти.

Пожелавам ви бързо оздравяване!

404
Потребител

Мнение от 404 » чет ное 21, 2013 5:38 pm

eli i maxi,

много благодаря за съветите и пожеланията!

След 2 дни в клиниката Оливър си е вкъщи, 10 пъти по-активен, отколкото когато го взехме.

Просто е прекрасен!

Много благодаря на д-р Конжилова и нейните колеги! Сега ще приема още няколко дни антибиотици и на 10 декември ще му слагаме 2-ра ваксина. Което означава, че ще се раздвам да се запознаем лично към края на януари.

Потребителски аватар
Dessi199
Потребител
Регистриран: пет яну 22, 2010 2:34 pm

Мнение от Dessi199 » чет ное 21, 2013 5:51 pm

Чудесна новина! Дано лошото е минало и вече само за ваксини да посещавате клиниките! :)

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » чет ное 21, 2013 6:05 pm

Прекрасен е малкият!Дано наистина това е последното ви притеснение с него.Чакаме снимки. :) :)
ИзображениеИзображение

404
Потребител

Мнение от 404 » пет ное 29, 2013 5:34 pm

Здравейте отново :)
Малко снимки от новия дом!

Първи секунди в София, стресът от 8 часовия път наистина е изписан на лицето му :(
Изображение

Няколко дни след клиниката, но все още навлизаме в новата обстановка
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И снимките от днес, на 10 седмичния му рожден ден. Любимият му колан, който предпочита пред стандартното въженце за дърпане :mrgreen:
Изображение

Тук не разбрах как стана такъв синеок, но погледът е убиец :lol:
Изображение

Изображение

Надявам се, че снимките ви дават поне малка представа како прекрасно същество е Оливър. Невероятно спокоен (като за бебе голдън де), не досажда, през нощта си спи в клетката (чиято врата никога не се затваря), не плаче, не прави поразии (не много де), учи адски бързо правилата и командите... Накратко - прекрасно куче с характер, достоен за породата :)

Ако ми позволите и молба за съвет. Изчетох почти всичко тук (поне което успях да намеря) относно храната. В момента приключваме с http://www.royalcanin.bg/produkti/produ ... ior-gij-29, коети ни дадоха от Син кръст за въстановяване, и се чудя с каква храна да продължим. Все още имам 3-4 килограма RC Starter, която ни даде Андрееа, както и 19!! килограма RC Golden Retriever Junior (отново от Андрееа, като 1кг е пакет, който си върви с кученцето (Starter kit), и 18 кг торба, която е специално за развъдници и е на цената на 12 килограмовите торби в България).

Но съм пред дилема - да му дам ли да изяде останалите почти 25 кила RC, или да я продам/подаря, и да му взема Orijen или Nutram (тези двете ми направиха най-силно впечатление по отзивите в този форум и dog.bg). Разбира се съм отворен и за всякакви други предложения, цената не е фактор.

Много благодаря за помощта на всички :) Много се радвам, че имам възможността да съм част от този форум и групата, обичащи и грижещи се за чудесни голдъни :)

Поздрави!

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » съб ное 30, 2013 11:31 am

Разкошно кученце, толкова е топчест и копринен. Нямам търпение да видя какъв младеж ще бъде след година. Роял канин е хубава, Нитрам също знам че много я хвалят, каквото и да изберете не бихте сбъркали, и двете храни са висок клас. Ако дилемата беше между Педигри и Роял например щях по-лесно да ви кажа коя да изберете :lol: .
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Отговори